Snažíte sa otehotnieť a stále nič. Ako to znášate?

jimynka
26. apr 2007

Zdravím všetky snažilky.Chcela by som sa vás spýtať, ako znášate tieto každomesačne neuspešné pokusy o otehotenenie,poznáte to, po ovulke ste v očakávaní, veríte, dúfate, máte dobrú náladu, vyzerá to priaznivo a.......nic, mrcha. Znova sa pozbierate, počkate na ovulku a zase verite, dúfate, teraz by to už naozaj mohlo podariť, a zase nič,mrcha. Zaujímalo by ma, kde hladáte silu, ako to prežívate, čo pomáha, čo nie, hocijakú dobru radu ako sa povzniesť a uľahčiť si to, čokoľvek , len aby to tak nebolelo. Každý hovorí : "podarí sa to vtedy keď na to nebudeš myslieť, ked to budeš najmenej čakať" ale na to sa nedá nemyslieť!!!! a neda sa nečakať!!! hm? alebo da?? ako???? Pre mňa je to vždy velké sklamanie.

lusina
7. nov 2008

Ahoj guiri,
no, mne sa to ešte nestalo. a nie je to príznak tehu? testík si robila? 😉

nelia
7. nov 2008

Ahojte baby 🙂
Tak aj ja pridám svoju skúsenosť, keď už tu čítam o tých kamarátkach. My sa snažíme už 5-ty rok a moja naj kamoška sa vo februári rozhodla, že vysadí tabletky a predstavte si, mrchu ani nedostala a hneď otehulkovala, v decembri bude rodiť. Prvý šok bol poriadny.. vlastne ani nie šok, ale strašná bezmocnosť a pocit nespravodlivosti, že ja sa už 5 rokov trápim a nič. Ale potom to prešlo, fakt jej to bábo prajem a teším sa s ňou 😵
My sme už skúšili 3IUI, všetky neúspešne, teraz by som mala ísť na laparku, aby som mohla absolvovať IVF, pretože je u nás všetko v poriadku a v takých prípadoch poisťovňa vyžaduje laparku 😒 . No odložila som ju až na budúci rok a zatiaľ tajne dúfam v dve // 😔
Prajem každej kočke, čo túži po mimi, skoré tehu... tá cesta za bábom je niekedy veľmi kľukatá, ale my ženy sme veľmi silné a zdoláme všetky prekážky 😀

Guiri, myslím, že by to mohlo byť príznakom tehu... vraj vtedy býva zvýšený výtok... tak skús testnúť.. držím palce 🙂

fifinka31
7. nov 2008

Majka,pavcik,ahojte,no,me uz pri me ceste za mimi predbehlo toliko bab....ale vidim kolem sebe ajity kterym to trva dele.Treba moje byvala kolegyne se dockala az po 3 letech-prirozene,a to mela za sebou IUI aji IVF!!Dalsi kolegynka se snazi uz cca 4 roky,ted ji zjistily zeje tehu po IVF-ale vcera nebylo srdicko,tak dnes konec ☹ Ale zase jine dve kocky z prace oteho rychle,jedna do 3 mes.a druha-ta prisla ke me jako nova,zrovna se vdavala a nasledny mesic// !!!A to nic neplanovaly!!Pry si davali pozor!Tak to me taky tehda soklo.Ale ona je supr baba,tak te sem to prala,uzila si svoje,problindila pulku tehu!A treba zena od meho byvaleho uz 3 krat potratila(sem se zarekla ze prvni budu mit dite ja,kdyz on mne predbehl svatbou)tak snad sem to tim u nich nejak nezakrikla!to bych nerada!
No a zase jina kamoska je tehu po 2 pokusech....a nejvic by mne asi dostala kolegyne z prace-co nam dela vedouci,kdyby otehotnela driv nez ja-ona se totiz zna mesic s klukem-je jeho milenka,on je pulrok zenaty.A chcou spolu dite!!!Uz vysadila prasky!!!-este do nedavna nad timhle ani neuvazovala(.Podle me je pitoma,ale rikejte to holce co lita tezce v oblacich ze.On je navic pekny proutnik.Asi si mysli ze si ho ditetem pripouta-haha.)Tak to by me asi vzalo.Ale to neovlivnime.Je zkratka vice tech co oteho brzy bez problemu,a pak je tech 20%co ma problem,a to jsme my a chodime si vylivat srdicka tady.Tak vam preji hodne stesti a brzy ty //-a tlukajici srdicko v brisku!!!

fifinka31
7. nov 2008

Guiri-cetla sem ze v tehu zena produkuje vice vytoku,ale nevim jake konzistence.Treba ja taky hlen pred MS prikladala jednou k tehu priznaku,a ejhle MS,ted to pozoruji pokazde pred MS ze mam hlenik.Ale treba to u tebe znamena tehu,kdo vi.To ti potvrdi az // na testu,pokud uz mas termin MS tedka tak muzes testnout.Hodne stesti!!!

michamicha
8. nov 2008

já čekám mrchu každým dnem a mám hustý bílý výtok, před necelým týdnem jsem měla ovu hlen i když podle BT ovu neproběhla...no a teď ten hustej bílej, včera mě bolelo břicho jako při mrše, ale mrcha furt nikde 😕

bobatko
8. nov 2008

ahojte baby prepacte ze sa vam miesam do temy ale potrebujem poradit.Uz mi 10 dni meska a test mi vysiel negativne a nechapem preco. vobec nemam pocit ako by som mala dostat.Chystam sa k doktorovi v pondelok a bojim sa aby mi nepovedal ze tam nieco mam. keby povedal ze som tehu tak ho asi vybozkavam a placem ako male dieta, lebo mi sa snazime uz 3 roky a stale nic. tak som zvedava co mi povie. mohlo sa stat ze som si zle spravila test?? alebo ze som v tom a test to este neukazal??
🙂 ☹ 🙂

elana
8. nov 2008

Giuri, opravdu to vypadá na příznaky raného těhotenství, ty bolesti jsou od roztahování dělohy a hlenovitý výtok k tomu patří taky...tak jestli meškáš, otestuj, myslím že máš velkou šanci na // 😵

Bobatko, mohl to být anovulační cyklus, bývají dlouhé až nekonečné, není tam žádný progesteron, který klesá a spouští tak menses.

lenusska
8. nov 2008

Ahojte

bobatko - ja osobnu skusenost s tehu ani vynehanim mrchy nemam, ale kamoska si robila test a nic a bola tehu...Ked si robila test bola uz asi v 4-týzdni.....Tak Ti drzim na pondelok palceky a ver v dobre spravy 🙂

mamartinka
8. nov 2008

baby poradte mi.mi sa snazime z manzelom 2 rok a 2 mesiac o babetko bezuspesne.a obaja sme po vysetreniach zdravi.chcem sa spitat.vzdy ked pride po styku tak som cela mokra a spermie mi vytecu.teraz ale po styku som mokra nebola.ziadne spermie zo mna nevisli.ako je to mozne?aj vam sa to stalo niekedy?preco vlastne tie spermie sa v tele neudrzia.dik za radu. 😢

guiri
9. nov 2008

Dakujem babulky za odpovede. Ja som sa este netestovala, lebo tento tyzden sme sa skoro vobec nesnazili, aj kde jedenkrat, ako sa hovori, staci. Navyse to bol jeden z mala mesiacov kedy som mala na robote a v hlave 100 inych zalezitosti nez baby. Pockam do zajtra, no a ked tak sa testnem.
mamartinka, to ze z teba vytecu, neznamena, ze zivitischopni bojovnici si uz davno nehladaju cestu k vajicku, takze to sa neboj.To som citala uz velakrat v knihach.
Ak z teba nic nevytieklo, ani potom v sprche ci na wc, tak sa zda ze manzel nemal vela "zasob". Skusili ste ist k odbornikovi? Nech vysetri oboch, lebo po 2 rokoch to ma myslim zmysel. Drzim palce.

mamartinka
9. nov 2008

vysetrenia uz mame za sebou.obaja sme zdravy.

lusina
9. nov 2008

mamartinka, a nemala si dlho vyložené nohy? lebo mne sa to tiež stalo, ale to som mala vééélmi dlho vyložené nohy. 😉

martina05
9. nov 2008

Ahojte baby, pýtam sa už kde tade a odpoveď žiadna tak skúsim "otravovať"ešte vás. MS mi mešká už týždeň..Na druhý deň po vynechaní som si robila test a vyšiel negatívne...MS ale ešte stále nechodí, príznaky nemám žiadne, trošku som si cítila vaječníky a som žravá..Myslíte že by som mohla byť tehu?? 😵 😵 S manželom sa snažíme len 2. mesiac tak ešte nemám veľké skúsenosti... len ten negatívny test 😢 😢 . kedy by som sa mala skúsiť testnúť znova??? Bojím sa že by v tom mohli byť aj nejaké zdravotné problémy...

itinka123
9. nov 2008

ahoj martina.....ja som mala 3 testy negativne a nakoniec som tehotna bola........a boli robene v rozmedzi 1,5 mesiaca....chvilku este pockaj, alebo chod na krv, lebo ta je najspolahlivejsia 🙂

zuzannnka
9. nov 2008

Ahojky, můžu vás poprosit o radu? Už téměř dva roky se s manželem snažíme o miminko, bohužel stále ještě neúspěšně. Můžete mi prosím poradit nějaké vitamínky, nebo čajíky, které by nám mohli alespoň trochu pomoci?

bobatko
9. nov 2008

ahoj zuzannka mi s manzelom pijeme kazdy den alchemilkovy caj a ja uzivam kyselinu listovu a vitamin E a kupila som si aj ovulacny test na sliny stoji 400,- ale aj pomoze aspon vieme kedy je ten pravi cas, to mi poradila kamaratka doktorka a aj baby o tom pisu ze im to pomohlo. neviem a niesom si ista ale nam to asi pomohlo lebo mi meska uz 10 dni a zajtra idem k doktorovi a uvidime. dufam ze to bude pozitivne lebo ma uz slahne mi sa snazime uz 3 roky a doposial nic. 😉 Tak ti drzim palceky a snazilkujte a potom napis ako ste na tom tesim sa s vami. 🙂

mamartinka
9. nov 2008

bobatko tak tiez sa riadne dlho snazite?my 2 rok a 2 mesiac.co to je s nami porobene neviem?ja som tu kyselinu uzivala nezdalo sa mi to bohvieco tak som prestala.a ten test na sliny je dobry?to sa ako s tym robi?tak dufam ze to vyslo a zajtra budes ocakavat len dobre spravy.daj vediet akosi dopadla.teraz neberiem ziadne vytaminy.

bobatko
9. nov 2008

mamartinka je to na principe mikroskopu tam len naplujes na sklicko nechas uschnut a podla struktury vies ci mas alebo nemas ovu. jasne ze zajtra napisem uz sa neviem dockat nervozitou som cela bez seba test mi vysiel negativne ale to sa mi stalo aj prvy raz ked som bola tehu ale bohuzial bolo to mimomaternicove tak dufam ze teraz to nebude to iste. s manzelom sme v koncoch uz sme uvazovali aj o umelom oplodneni.neviem co mam spravit.Drzim palceky nech sa to aj vam konecne podari lebo viem ake su to stresy cakat ci pride alebo nie.

mamartinka
9. nov 2008

no dakujem.mame to mi zeny zlozite. ☹ teraz mam mat plodne dni tak uvidime co bude.chcem to skusit kazdy den aj ked manzel bude chcet kazdy druhy.uf.povedala som ze tyzden budeme bez telky.ozaj je dobre to v plodne dni skusat kazdy den alebo staci ten kazdy druhy.co ked sa akurat ten den presvihne.viem ze nam sa to ani v tom nepodari pochybujem ale chcem to skusit.

zuzannnka
9. nov 2008

bobatko děkuji moc za tvojí radu, hnedka zítra vyrazím do lékárny na nákupy 🙂 Taky držím palečky aby jsi zítra slyšela dobrou zprávičku a byla štastná 🙂 ...určitě zítra napiš,a já se tyk ozvu s novinkami u nás.

mamartinka
9. nov 2008

zuzannka ip.

bobatko
10. nov 2008

ahojte babulky doktor povedal ze sa mu to aj nieco zda ale nieje si isty tak sme sa dohodli ze ak nedostanem do 10 dni tak k nemu pridem a asi budem tehu. neviem co mam robit. pre pripad ze by som nebola tak mi predpisal nejake lieky ktore mam brat. Zevraj na podporu prace vajecnikov lebo ze ich mam lenive a ak to pojde podla jeho predstav tak by som mala do 3 mesiacov zostat tehotna inak nam nezostava nic ine len umele oplodnenie. Baby bojim sa ako zareaguje moj drahy ked mu to poviem lebo ten uz nakupuje pomaly vecicky a bojim sa ze ho s tym strasne zranim ze som asi neni.On sa strasne tesi. Som zufala zachvilu pride z roboty a u nas budu place uz sa na to pripravujem.Drzte mi palce. 😢 😢

zuzannnka
11. nov 2008

Bobatko, tak jak jste to včera zvládli? Snad to bylo vpohodě a všechno dopadne dobře. myslím, že si dokážu představit co prožíváš, párkrát jsem manželovi řekla, že už jsem to třeba 3 dny nedostala a jemu se tak rozzářili oči, byl tak moc šťastný...a nakonec jsem mu musela říct, že to zase nevyšlo, tak mi to bylo líto, člověk když to prožívá sám, tak se s tím spíš vyrovná, než když dělá bolest i druhému.....držím pěstičky, aby mrcha nepřišla a ty jsi byla těhu.

denduska
11. nov 2008

ahojte baby, ja som sa sem zatulala len tak nahodou 🙂 len vidim ze zuzannka sa pyta na nejake vitaminy a cajiky, tak pridam len osobnu skusenost - snad niekomu pomoze 🙂 my sme sa snazili o babo necely rok, teda ja som sa snazila, lebo ja som na to vzdy myslela, priatel (teraz uz manzel) ani nie, ale absolutne sme si nedavali pozor a vobec sa nam nedarilo.. ja som okrem toho mala aj kopu anovulacnych cyklov, lebo mam zvysenu hladinu prolaktinu. minuly rok v lete som sa na to uz ale vykaslala, isli sme na paradnu dovolenku na juzne cechy, furt sme len jedli a jedli...v auguste som nastupila do prace. a mrcha mi stale meskala kazdy mesiac viac a viac...ale to nebolo kvoli tehu, ale kvoli tomu prolaktinu. potom sme raz isli na jednu chatu, a v lese nas spontanne napadlo tutu-mutu 😅 a potom mi ta mrcha meskala zas dlhsie...ani ma nenapadlo, ze mozem byt tehu. prolaktin v krvi mi vysiel strasne vysoky, uz som bola v tom ze mam nador na mozgu a preplakala som cely den...ale nakoniec to boli //.
Co som vsak len chcela povedat - ja som v to leto jedla kazdy bozi den zmrzlinu...alebo nieco slahackove...smotanove.. a az potom som sa docitala ze plnotucne veci velmi podporuju ovulaciu, zatial sa nevysvetlilo preco. Tak sa skuste napchavat aj vy, ktore mate s tym problemy, ja som za to leto pribrala takmer 5 kil ale vobec to nelutujem.
Vsetkym vam strasne drzim palceky, viem aka je tuzba po babatku velka, a uvidite ze vam to vyjde.

aliva
11. nov 2008

ahojte, ja sa vzdy utesujem, ze sa aspon nemusim dalsi mesiac stresovat, a mozem robit vsetko co pred tym..t.j. Cvicit, chodit do sauny a tak. Ale tento mesiac som na to vooobec nemyslela.Mala som kopu inych starosti. A dnes mi meska 3 den. 😲 tak neviem ci zo stresov, alebo 'niecoho ineho'!

mamartinka
11. nov 2008

ahojte zienky.mozte mi niektora zodpovediet na vyssie uvedenu otazku?dnes by mi mali zacat plodne dni tak uvidime.budeme se milovat a mnozit. 😀 .vcera som volala ohladne vysledkou z cukrovky a dalsia dobra sprava.vysledky na vybornu.tak ako sa hovori snad do tretice vsetko dobre.co pochybujem

bobatko
11. nov 2008

ahoj zuzannka vsetko dopadlo dobre s manzelom sme sa o tom porozpravali a potom sme si dali taky sexik ze ak nahodou som tehu tak mu aspon malemu dorobime vrabceka (lebo babu moc nechceme ale ked bude tak bude). tak sme sa snazili.
mamartinka drzim palceky v tom plodeny a nech uz si tehu aspon z volakoho sa budeme moc tesit.
dobru noc vam prajem

mamartinka
11. nov 2008

bobatko dakujem.a ty uz ides chrnat.tak sladke sniky.vy sa kolkoze snazite?

bobatko
13. nov 2008

ahoj mamartinky mi sa snazime nieco cez tri roky a vysledok zatial ziadny. ale nebudem hovorit hop lebo mi uz meska cez 2 tyzdne strasne ma bolia prsia a je mi zo vsetkeho zle a na vracanie. 😝 😝 test som si robila asi pred tyzdnom a pol a bol negativny doktor si nebol isty ci som alebo nie tak cakam. Mam strach si spravit znovu test aby som neboal sklamana takto radsej pockam este tyzden ci dostanem a co povie doktor.tak neviem.
a co sa vam vsetkym stalo ze ste tu uz tak dlho neboli?? 😎
kde ste?? 🙂 ☹ 😎

mamartinka
14. nov 2008

no boba aj ja kukam ze tato tema akosi stoji.tak drzim palce aspon ty uz snad budes stastna.nic ine nam potom nezostane uz len toho tygra pobozkat.mi sa teraz snazime ale myslim ze aj tak vsetko je naprt.vysledky z cukrovky uz mam tiez a na vybornu,tak neviem kde ten pes stale je zakopany.hruza s nami zenami. 😀 zacala som teraz s kyselinou listovou.ty beries nieco?pa

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre