Vysvetlenie spermiogramu

kikagaj
16. aug 2017

Ahojte baby, čo znamená v spermiograme pohyblivosť 0-1 Macleod? Predtym u ineho dr sme mali klasicky porgresivne atd...ale tomuto popisu nerozumiem.

libawet
16. aug 2017

@kikagaj Aby boli hodnoty spermiogramu normálne, mal by ejakulát spĺňať nižšie uvedené normy (WHO, 2010).
objem ejakulátu: minimálne 1,5 ml
pH: 7.2-8.4
koncentrácia spermií: minimálne 15 miliónov spermií/ml
celková pohyblivosť spermií: minimálne 40% pohyblivých spermií
počet progresívne sa pohybujúcich spermií (WHO trieda a+b): minimálne 32 %.
počet morfologicky normálnych spermií: minimálne 4% morfologicky normálnych spermií.*
Záverom spermiogramu môže byť:
Normospermia – všetky hodnotené parametre ejakulátu sú normálne
Oligozoospermia – znížený počet spermií
Asthenozoospermia – znížený počet pohyblivých spermií či zhoršená pohyblivosť spermií
Theratozoospermia – znížený počet spermií, ktoré majú normálny tvar
Nekrozoospermia – spermie v ejakuláte sú mŕtve
Azoospermia – v ejakuláte nie sú žiadne spermie
Polyspermia – nadmerná koncentrácia spermií
Globozoospermia – spermie so zaguľatenou hlavičkou a bez akrozómu
Hematospermia – semeno obsahuje krv
Leucocytospermia (Leukocytospermia) – semeno obsahuje biele krvinky
Oligoasthenoteratospermia (OTA) – nízka koncentrácia morfologicky abnormálnych spermií s neprogresívnym pohybom

zdroj :http://www.sterilita.sk/vysetrenie_muza.html#.WZQhWVIUnGg

kikagaj
autor
16. aug 2017

@libawet dakujem Ti. akurat doktor si nechal podrobne vysledky a tu v zazname co ma priatel je len pohyblivost 0-1. Viem ze to je zle...ale nie je tam vobec rozcleneie na a/b... ale aspon sme sa vylízali z 0,9 mil/ml na 13mil. s dobrou morfologiou

esther03
16. aug 2017

@kikagaj podla tohoto by to mala byt pohyblivost na mieste a do boku

kikagaj
autor
17. aug 2017

@esther03 Ester, to sa dá upraviť alebo dá sa s tým otehotnieť prirodzene? Povodne v CARE SME MALI 3% v kategorii B...A TERAZ TOTO..aspoň počet je lepší

esther03
17. aug 2017

@kikagaj to zalezi na tom, aky je pocet a morfologia. Teraz teoreticky, je mozne, ze ten pohyb (ak je pocet dobry) je sposobeny hustotou ejakulatu (vysoka viskozita) a ten sa da zriedit cim sa zlepsi aj pohyb.

kikagaj
autor
17. aug 2017

@esther03
13mil/ml a65%patol. foriem. To by nemusela byť taká tragedia či? predtym sme mali 0,9mil

esther03
17. aug 2017

@kikagaj to voec nie je tragedia 🙂 nasad ACC long na zriedenie ejakulatu, ACE selezin alebo ine dostupne vitaminy s tymito vitaminmi a upravi sa to 🙂. Este treba zistit ci ejakulat nie je husty z dovodu zapalu.

honey7777
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kikagaj
autor
23. aug 2017

@honey7777 ahoj,my takisto dlho. Moj ma malo spermosiek a lenice. Mame folandrol, kotvicnik, acclong (on ma husty ejakulat). Po roku a pol by som na Tvojom mieste sla za gyndosom. Ak je lahostajny zmen ho

honey7777
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kikagaj
autor
25. aug 2017

@honey7777 akolko mate rokov? najhorsie je to cakanie kym sa veci pohnu... :(

honey7777
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kikagaj
autor
26. aug 2017

Ja 28 partner 37 :(

honey7777
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
honey7777
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kikagaj
autor
31. aug 2017

@honey7777 my mame 13 mil a pohyblivost b 3% , tiez foladrol. Podla mna to nemate zle, norma je 15ml a 50%, ja si myslim ze s vitaminmi sa to da. aspon sama dufam, napriek nasim 3% tam...my mame mat kontrolu o mesiac..viem ze spermosky sa dlhsie vyvijaju...a napriek tomu cakam zazraky

kikagaj
autor
31. aug 2017

as tym receptom to manzel zabil 🙂

jalito
31. aug 2017

Chudák chlap, verejne vystavovať toto na internete... normálne mi ho je ľúto. Bože, ženy my si s chlapov robíme plemenných býkov, len aby sme dosiahli čo chceme - dieťa. Normálne mi je ho ľúto, ja by som takto verejne spermiogram svojho muža nevystavovala.

kikagaj
autor
31. aug 2017

@jalito nikto Ti Tvoj nazor neberie. Ja som rada za každú radu a skúsenosť báb s podobným problémom. Nik tu nepíše meno,priezvisko partnera ani nepridáva foto. Nerobíme si plemenných býkov..keby som dieťa chcela, spravím si ho s hocikým, kto problém nemá. Ale ja milujem mojho partnera a rozhodnutie mať dieťa je naše spoločné, nie moje.

26lenka6
31. aug 2017

@honey7777 Nevyznám sa v tom veľmi, môj mal astenozospermiu ale pohyblivosť mal dokonca nižšiu ako tvoj, len 30%, dr mu nasadil nejaké super drahé lieky ktoré mu prd pomohli. Najlepšie sa osvečili vitmíny z lekárne za 2e - zinkosel. Po 8týždňoch na kontrole pohyblivosť stúpla na 65%. U nás ale bola chyba aj vo mne ale aj to sa poriešilo tiež prírodne a dnes máme 4ročného čertíka. Držím palce a ten zinkosel vyskúšajte, za to nič nedá 😉

honey7777
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
honey7777
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
honey7777
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
honey7777
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jalito
1. sep 2017

@honey7777 no lenže tých lenivých žien je čoraz viac. Lebo čo? Lebo sedia na modrom koniku a na fcb a na Instagrame a sťažujú sa, že nič nestíhajú.

jalito
1. sep 2017

@honey7777 zlatíčko, nie je síce vidieť meno ani priezvisko ani nič. Ale hocikto si to može stiahnuť do počítača, je to tak jednoduché - skúsila som to i ja a hneď som to vymazala. čo by asi robil tvoj chlap keby sa dozvedel, že veci, ktoré majú byť medzi vami, sú vycapené na internete? Ale toto nie je len problém tvoj, to je problém viacerých snažiliek, už som sa s tým stretla v iných fórach. Keď niečomu v správe nerozumieš, preber to s lekárom a nie s maminami na modrom koníku.

orchidea1986
12. okt 2018

@kikagaj ako sa vám podarilo zlepšiť tak množstvo? To je super. My máme 4 mil.

katkari
7. máj 2019

Ahojte,
co vravite na toto:
ME: 4,1ml
MS: 78mil/ml (pocet spermii)
MOT: a-17%,b-28%,c-11%
PAT: 85% (preco je to take vysoke cislo?)
PMN: 2,5mil/ml
pocet aglut.
ph 8,5
vysoka viskozita

Zaver: Astenoteratozoospermia a Leukospermia

zaujima ma ktore cislo predstavuje morfologiu, preco je patologia taka vysoka a co znamena PMN?

Dakujem za vsetky odpovede

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre