Spontánne potraty v skorom štádiu a následné tehotenstvá

emuska08
9. jan 2015

Ahojte žienky. Určite nás tu je takých nešťastníc viac, nanesťastie. Chcem sa vás ale opýtať, ako ste to prežívali a čo vám nakoniec pomohlo dočkať sa rozprávkového konca. Držme sa, myslime pozitívne a prijmime minulosť.

oladuna
9. jan 2015

@emuska08 odpoved na tvoju otazku je v tvojom prispevku: treba sa pozbierat, mysliet pozitivne a prijat minulost. Pretoze vsetko, co ma svoj zaciatok, ma aj koniec. Nase dvojicky su dokaz vytrvalosti.

emuska08
autor
9. jan 2015

@oladuna Dvojicky? No krasa 🙂 to stoji za vsetku vytrvalost sveta

safranca15
9. jan 2015

Tazko som to brala no pomohla mi praca a snazenie sa znova a znova a nakoniec to vyslo plus ked uz sa zadari mysliet pozitivne a nevytacat sa 🙂

emuska08
autor
9. jan 2015

Nanestastie nemam taku pracu kde by som sa nevytacala 😀 O tyzden nas caka genetika kedze to bolo uz 2x. Ale podla mna tam problem nebude. Otehotniem prakticky hned, len sa neviem dostat cez 5tt... Ale teraz uz kasleme na to. Budeme si uzivat slobodneho zivota 😀

zuzub
9. jan 2015

ja som to zažila 2x a potom sa to vysvetlilo vrodenou poruchou na hematológii presnejšie leidenská mutácia plus syndrom lepivých doštičiek.hlavne sa treba dožadovať vyšetrení .ja mám super gyndoša tak ma poslal kde sa dalo síce až po druhom MA ale predsa. držím vám všetkým palce 😉 ja sa momentálne teším z dvoch malých šibalov.ale nezabúdam, že máme v nebi dvoch anjelikov.

zuzub
9. jan 2015

ja som mala MA v 10 a 11 tt

emuska08
autor
10. jan 2015

@zuzub na hematke som bola, aj na infekcnom. Mam malo fibrinogenu cize krvacam viac ako iny ale vraj to nevadi / zaujimave nakolko vzdy zacnem krvacat ked uz som v tom/ a infekcne mam zvysene herpesove virusy ale tak to len v akutnej faze je vraj nebezpecne. A tebe davali potom asi nejake hepariny vsak? Po najdeni priciny si kolko cakala s dalsim? A gratulujem k sibalom 🙂 mama co si prezila potraty si asi voe svoje pokladiky cenik ovela viac, lebo vieme aky je to maly zazrak

lole84
21. jan 2015

ahojte @ zuzub a @emuska...
prosim mozete strucne napisat ake vsetky vysetrenia ste absolvovali?
ja mam za sebou uz 2xMA : -(
po prvom som nic neriesila ale teraz si chcem u lekarky dupnúť a ísť na vsetky mozne vysetrenia a ak sa da najst pricinu aby som si toto nemusela prezivat znova, najma ked uz mam po 30-tke : -(
vopred velmi pekne dakujem

dzanem
23. jan 2015

ahojte ja som po spontannom potrate v 5tt,teraz mam prvu MS,cakam co bude a kedy bude

hwiezdinka
23. jan 2015

@lole84 tak urcite by si mala absolvovat hematologiu, genetiku, reprodukcnu imunologiu, endokrinologiu a mikrobiologicke vysetrenie /ureaplazmy, chlamydie, .../ A tvoj partner spg a genetiku. Popytaj sa dr., urcite ti povie, co a ako a musi ti dat vymenne listky.

emuska08
autor
30. jan 2015

Dobre je ist aj na infektologiu. Pre istotu. My sme boli teraz na genetike, o 6 tyzdnov vysledky. Snad nic nenajdu 🙂

marusinka80
31. jan 2015

@emuska08 ja mam za sebou 4x potrat v 1. Trimestri, po prvom mi spravili vsetky mozne vysetrenia a objavili leidensku mutaciu a dalsie 2. Potom som 2 mesiace uzivala rozne doplnky na regeneraciu (gynex,vceliu matersku kasicku atd) a mala som tehotenstvo bez komplikacii s tym, ze som si pichala heparin cely cas. Dalsie 3 pokusy ale nevysli, vzdy skoncili obdobne ako 1. Ziaden doktor mi nevedel nijako pomoct / vysvetlit pricinu, potom som nasla odbornika na tuto diagnozu a konecne som sa dockala vysvetlenia: trombofilne mutacie mozu byt pricinou potratov v skorych stadiach tehotenstva.

emuska08
autor
1. feb 2015

Ach to ma mrzi... 4x je strasne vela 😖 . Tie mutacie su hnusne, hlavne ked su pokombinovane. Ja mam len jednu ale tu ma 30% ludi. Ta je vraj neskodna, teraz neviem ktora to je, ale aj to len heterozygot. Mna skor desi ten herpes virus co vo mne koluje

marusinka80
10. apr 2015

@emuska08 herpes ma predsa skoro kazdy, takze to by som nebrala ako velmi velky problem, ak nie je prave akutne stadium. Ale skor tie mutacie su dost podcenovane. Na zaklade vsetkeho co som uz zazila a co viem o ich vplyve na skore potraty, treba ich brat ako moznu pricinu. U znamej to rovnako podcenovali a velakrat potratila, nakoniec pri nasadeni preventivnej liecby od zaciatku tehotenstva to dobre dopadlo. Tak drzim palce!

manee
10. apr 2015

Prve tehu- koniec v 7 tt. Potom zdrave dievcatko. Nasledne dva MA za sebou. Vysetrenia genetika, hematologia, infekcne, stitna zlaza. Momentalne sa tesime z krpateho synceka, co vstava o pol piatej rano...psychicka pohoda je zaklad. Strata dietata je bolestiva, netreba ju potlacat, netreba sa hanbit o tom hovorit.

magnumka6238
6. jún 2015

Manne a ako sa vam potom podaril syncek? Absolvovali ste nejake vysetrenia? Aj vam daco zistili?

erika526
10. sep 2015

@emuska08 Ja len chcem k tomu tolko dodat,že aj mne zistili na genetike heterozygotný stav, mala som dva potraty za sebou, potom dalsie tehotenstvo bez komplikacie, tým že som od 7. týždna pichala heparin.

manee
10. sep 2015

@magnumka6238 ja som uz dalsie tehu nechcela. Bala som sa dalsieho potratu. Muz velmi chcel a dcere bolo uz samej smutno. Nejak sme sa nesnazili. Jednoducho to prislo. Od zaciatku so bola na feagmine (riedenie krvi).

emuska08
autor
23. sep 2015

No dievcata a je to tu opat... Uz tretikrat...

erika526
24. sep 2015

@emuska08 strasne ma to mrzi,viem co prezivate..☹
.ale nevzdavajte to,nadej zomiera posledna..
V ktorom tyzdni ste boli,ak sa smiem opytat

eviq
24. sep 2015

@emuska08 mala si vysetreny hormonálny profil? Takéto skore potraty môžu byť pri nedostatku hormónu tuším prolaktin, kedy sa babo nevie udržať. Možno by stalo za to premerat hrúbku sliznice maternice v čase ovulácie, ak je prilis tenká, tiez môže byť problém s uchytenim. Premera to gynekológ ultrazvukom. Co sa tyka trombofilnych mutácií, lekárska veda nevie vyšetriť všetky existujúce, to znamená, že ak ti aj nič významné nezistili, pri opakovaných potratoch sa preventívne dávajú heparinove injekcie, niekedy už pred otehotnenim . Mam za sebou tri potraty a mam zdravého chlapčeka. Držím palce!

erika526
24. sep 2015

@eviq a vy ste mali ake problemy?

eviq
24. sep 2015

@erika526 v tom úspešnom tehotenstve som brala Fraxiparin, Prednison a mala som bezmliecnu dietu. Co sme všetko absolvovali mam v článku na svojom blogu, pripadne v diskusii o opakovaných potratoch som písala o všetkých vyšetreniach. Keby si to nenasla, hodím sem link, uz to bolo dávno... 🙂

emuska08
autor
24. sep 2015

@erika526 skoro, na prelome 4-5 tt... Tentokrat bez spinenia, len nizke hcg ktore mierne o dva dni pokleslo... Kedze este nekrvacam lekar chce skusit dalsi odber, ale ja v tom nevidim zmysel len vzbudemie zbytocnej nadeje a dalsie sklamanie, ktore uz i tak je psychicky viac nez narocne...

emuska08
autor
24. sep 2015

@eviq hormonalny profil nie, kedze mam pravidenu menstruaciu aj ovulaciu lekar povedal ze tam problem byt nemoze. Krv mam ja az prilis riedku, cize tam problem nebude. Skor si myslim ze to bude imunologicka pricina. Zajtra idem na dalsi odber...

hwiezdinka
24. sep 2015

@emuska08 to je mi luto... ☹

emuska08
autor
24. sep 2015

@hwiezdinka Uz zacinam byt zmierena s tym ze to bude tazsie nez som si myslela...

emuska08
autor
24. sep 2015

@eviq ten pribeh zatulaneho bociana je velmi smutny ale zaroven ma v sebe akusi pozitivnu energiu, vidno ze si silna zena 🙂 toto posledne tehotenstvo som bola velmi vystresovana, este aj na malu potrebu som isla so strachom ci nezacnem krvacat, cele moje dni a minuty sa sustredili iba na to, aby som nespinila... a hla, ani kvapka krvi a predsa zle... asi som vela energie vynalozila na uplnu zbytocnost, teraz uz vidim aka som bola hlupa...

erika526
24. sep 2015

@emuska08 aj ja som mala vzdy presne menzes,ovulaciu tiez vzornu, a predsa...isla som na endokrinologicke vysetrenie, kde mi trikrat za mesiac brali krv,a z tych vysledkov mi zistili akusi disfunkciu vajecnikov. Gyn.mi predpisal utrogestan a este som v tom mesiaci ostala tehotna. V predch.tehotenstvach som brala od zaciatku duphaston,no ten mi nepomohol.... Vy ste brali ake hormo alne tabletky?

emuska08
autor
24. sep 2015

@erika526 Ja som brala len duphaston, teda este vzdy ho beriem kedze zajtra idem este na jeden odber. Na endokrinologiu sa chystam urcite tiez a aj na reprodukcnu imunologiu. To kompenzovane tehotenstvo prebehlo hladko? Ake ste mali tie predosle?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre