Stále sa nám to nedarí

lufinka83
29. júl 2009

stále len /. ☹ ako to zvládate...ja už nemôžem...každý mesiac si myslieť,že sa to podarilo a zasa nič ☹ som z toho na nervy... ☹

janita17
16. máj 2012

@pancuska Bola som u dr. pred dvoma mesiacmi, ale robila mi iba bežné vyšetrenie, povedala, že to nie je ešte dlhá doba. Ale mne to už príde ako celá večnosť. Takže asi to začneme už konečne riešiť.

marecek1
16. máj 2012

@pancuska
čo ja viem, tak po mimomaternicovom tehotenstve - a následnom odstránení vajcovodu sa ten druhý zvykne "zaniesť", a často sa potom robia "prefuky". škoda, že ti laparoskopiu neurobili skôr, 3 roky, to je už poriadna doba.
a teraz sa koľko budete snažilkovať, kým pôjdete na IVF?

marecek1
16. máj 2012

@harley26 príde mi divné, že ti lekárka neurobila hormonálny profil.
mne ho môj lekár urobil, a potom mi nasadil clostil, mala som totiž anovulačný cyklus. clostil som však brala len 2 cykly po sebe, s tým, že by mal mať "odrazový" efekt ešte ďalšie 3 mesiace.
no dúfam, že nejaký ten odrazový efekt bude...

inak nedávno som tu na MK o clostile a jeho nežiadúcich účinkoch čítala, no žiadna sláva, dúfam, že ho už nebudem musieť brať.

pancuska
17. máj 2012

@janita17 mala si ju oklamat ze sa snazite uz rok aby sa to rychlejsie pohlo!!!ja som to tak urobila len to som este netusila co ma vsetko caka a ani som netusila ze to bude trvat takto dlho ....

pancuska
17. máj 2012

@marecek1 ahooooj .... no pred rokom som mala to mimomater. tak mi odstranili ten vajickovod,no o tom druhom moc nerozpravali len ze sa mozme hned snazit!!no ked vsetky s mojim pripadom boli uz tehulky a ja furt nic hned sa mi to nezdalo,tak som zmenila dr a tento mi po 3mesiacoch liecby navrhol laparku....teraz sme sa dohodli na 3 mesiacoch snazenia a ked nic tak vajickovod pojde von a podstupim IVF,len neviem stale ci uz mam rozmyslat kde ci BA alebo MA lebo jedna povie tak druha tak....a ty sa mas ako?

marecek1
17. máj 2012

@pancuska vďaka, v pohode. k úplnému šťastiu mi síce chýbajú 2 čiarky na teste a následne bábätko, ale asi si naň tiež musíme počkať.
teraz som brala clostil na úpravu ovulácie, 2 cykly po sebe, ešte nejaké 2-3 cykly by mal mať odrazový efekt, tak uvidím, či zaberie, či nie.
ale už sme sa s lekárom dohodli, že necháme snažilkovaniu voľný priebeh ešte cez leto, a v jeseni by sme tiež šli do centra, my určite Martin, mám to omnoho bližšie. mám 31, tak ako aj ty, nechce sa mi čakať na zázrak. a tiež môže byť problém hocikde - síce mám ovuláciu, folikuly krásne dozrievajú, praskajú, hormonálny profil tiež ok, všetky výsledky z genetiky, hematológie ok - ale môžem mať tiež problém s neprechodnosťou vajíčkovodov, a to sa zistí až pri laparoskopii.

ale inak počula som názor, že po "prefukoch" by sa malo začať snažiť čím skôr, a že je dosť veľká šanca na otehotnenie. aby sa nezaniesli zasa vajíčkovody, teda v tvojom prípade vajíčkovod. ale tiež som už čítala o tom, že sa tieto prípady riešia (ak žena neotehotnie prirodzene) potom odstránením vajíčkovodov a následne sa dopomáha IVF, dúfam, že sa vám podarí bez toho.

pancuska
17. máj 2012

@marecek1 kazda sa raz dockame len jedna skor a jedna neskor,len nech koniec je stastny lebo co tu vidim baby tehulky tak uz nie su tehulky a z toho tiez nemam dobry pocit......
skusala som uz aj bylinkarku len to som este netusila ze vajickovod nebude priechodny....uvidime ci "prefuk" pomohol ale ak by sa dal vratit cas o 3 roky spat tak laparka na priechodnost to by bolo moje prve zelane vysetrenie!!!
neboj ved uz aj ja mam 31 a vsetky moje kamaratky uz behaju s kocikmi,preto uz sa o tom ani nevyjdrujem ak sa niekto pyta.....co som tu citala tak v Martine chvalili doc Tomasa ale ze odisiel.....mala by som to sice dalej ako do BLavy ale neter sa tam teraz uci za porodnu sistentku (myslim v MT) a tiez hovorila ze su tam aj dobri dr....asi to zatial nebudeme riesit ani jedna....

marecek1
17. máj 2012

@pancuska no veď to... len dve čiaročky nestačia, dôležité je, donosiť a porodiť bábätko - a zdravé. veľa požiadaviek naraz.

teraz si už presne nepamätám, ty už máš dieťatko, alebo sa snažíte o prvé?

inak aj ja som bola u bylinkára, a ten mi povedal, že to vidí na leto... no uvidíme, či sa nemýlil.

pancuska
17. máj 2012

@marecek1 ja bohuzial nemam este dieta.....neboj ani ja si nepamatam ci ty uz mas? 😉
no tato bylinkarka nevedela urcit kedy budem mat dala mi caje a babsky recept,len to zaviselo od toho co som jej povedala.....teraz by som tam mala ist zasa znova a povedat jej o priechodnosti mozno ma nejaky babsky recept....
svagryna navstivila nejakeho liecitela no neviem toho sa dost obavam ked hovorila ze jej daval energiu....

icipxe
17. máj 2012

ahojte dievcata. chcem vas trosku pobzdbudit.. s manzelom sme sa aktivne snazili o babatko 3 a pol roka... stale nic. rok prirodzene, potom vselijake vysetrenia, ako prefuky, ovulacia, spermio. paradoxne vsetky vysledky v poriadku. ja som mala endometriozu malej panvy, liecila som sa 10 mesiacov, potom som dufala ze otehotniem jedna radost. nestalo sa. absolvovala som dve laparky, jedna s vysledkom endo, druha s vysledkom , endo uspesne potlacena. dietatko stale nikde. isli sme do centra. dve IUI , neuspesne, tak sme isli do IVF, reakcia na stimulaciu vyborna, embrya paradne, krasne, deliace sa. 5 vkladov, a nic... boli aj prestavky, lebo som to nezvladala psychicky aj ked stale som verila. posledny vklad som absolvovala s tym, ze som si nasla pracu, novy ludia, nove prostredie, nove problemy. stale pozitivne naladena, aj ked po neuspechu som bola hystericka a plackava. ale isli sme dalej. povedala som si, ze to proste nevzdam. sme obaja zdravy, raz to prist musi... a prislo. po 3 a pol roku sme nasli na teste //, manzel neveril kym nebola krv potvrdena, aj vtedy sa pytal, ze ci je to naozaj... este nie je vyhrate... ale nepripustam, ze sa nieco posere. viem ze to vide a babo bude v poriadku. chcem povedat, ze vela veci sa za poslednu dobu pokazilo. prisla som o kamaratku, ktora mi bola ako sestra, 15 rokov priatelstva, spolocne dovolenky, proste ako rodina... moj osobny nazor, vyselektovat ludi, ktory za to stoja a neprestat verit... a pojde to... vsetkym vam prajem , aby ste sa raz dockali tych krasnych //

marecek1
17. máj 2012

@pancuska ja už mám jedno dieťatko - synčeka. teraz by sme chceli druhé, len sa nám nedarí a nedarí.

marecek1
17. máj 2012

@icipxe aj tebe držím palce, aby ste tehotenstvo dotiahli do úspešného konca 🙂 🙂 niekto má cestu za dieťatkom riadne ťažkú.

pancuska
17. máj 2012

@marecek1 vies mozno chcete az privela a preto sa nedari!!! je to uplne ine ak uz jedno mas,aj ked pravda je ze dvom by bolo lepsie ale dost robi aj psychika.....vidim to aj na sebe....no len ja som len s manzelom v domacnosti a tak je to ina situacia 😉

marecek1
17. máj 2012

@pancuska no ja chcem až priveľa, to je pravda. ale nie je to len o chcení, už som si toho zažila dosť, aj sme prišli o mimi, aj anovulačné cykly, rôzne iné problémy. takže nie je to tak, že mám jedno dieťa, a teraz chcem druhé, a po pár mesiacoch plačem, že sa nedarí. trvá to už naozaj poriadnu dobu, začínam počítať asi tiež už na roky, a aj predtým, ako som otehotnela so synčekom, som mala problémy.

ale zasa nesústreďujem sa len na to jediné: otehotnieť, predsa len už mám jedného nezbedníka doma, ten ma zamestnáva naplno, a druhé dieťa chcem nielen kvôli sebe, ale aj kvôli nemu,
len občas mávam slabé chvíľky, keď zasa dôjde MS a ja som si myslela, že už.

icipxe
17. máj 2012

@marecek1 dakujem... psychika je mocny carodej... urcite sa to raz podari.. je to take klise, ale skutocne to vzdas az ked tomu prestanes verit

gotana
17. máj 2012

Ja aktualne este len cakam na ovulaciu, ktora kvoli endo nebola zrejme dost dlho...

kveta
17. máj 2012

@gotana Po akwj liecbe endometriozy si a na co cakas? Nejak sa mi tento postup od dr nezda, tak preto sa pytam..

pancuska
18. máj 2012

@marecek1 ja som to nemyslela zle,ale teraz vidim ze budem vdacna Bohu ked mi da aspon jedno dieta!! 2 laparky a ani jedna ma nepotesila!!! a to som vzdy tvrdila ze ja IVF potrebovat nebudem!!!pri clostyle mi krasne foliky dozrievali,prvy krat som hned zostala tehu no mimomater. a teraz ked som ho brala druhy krat nic sa nedialo a tak som vedela ze to nie je OK len som dufala ze to budu len zrasty......no teraz keby sa da vratit cas laparka by bolo prve vysetrenie ktore by som podstupila a potom ostatne!!
neboj clostyll zaberie a budes mat po smutku!!! len ak sa mozem opytat preco ste prisli o mimi?

marecek1
18. máj 2012

@pancuska ja viem, že si to nemyslela zle 🙂 🙂 len ťa môžem ubezpečiť, že aj túžba aj druhom miminku vie byť riadne silná. aj keď už jedno dieťatko človek má. jasnačka, že som vďačná Bohu, že mám synčeka, len jednoducho túžim po väčšej rodine, a niekedy mi to dosť "udiera" na mozog - nie často. zvlášť keď vidím, ako všetci okolo mňa sú tehotní/majú bábätká, niektorí neplánovane, niektorí si len tak povedali, že chceme a bum, už tehotné, tak mi je niekedy ľúto, že je to v mojom prípade taký problém...

ale pomáha mi, keď občas zájdem tu na MK a popíšem s babenkami, ktoré sú na tom podobne. aspoň sa vyventilujem, a už toľko "nehučím" do manžela 🙂 lebo tu sa môžeme tak vzájomne podporovať a hovoriť o svojich problémoch stále dookola, už doma by toho bolo priveľa.

no neviem, či clostil zaberie, brala som ho už minulú jeseň 2 cykly, a tehotná som nezostala, teraz je to jarné repete - tiež 2 cykly, no uvidíme, uvidíme. folikuly sa tvoria pekne, každý mesiac chodím na folikulometriu, no možno bude problém v nepriechodnosti vajcovodov, alebo kde. no a o mimi sme prišli - MA - nebilo nám srdiečko, bohužiaľ. takže radosť z toho, že som našla dve čiarky na teste, netrvala dlho, lebo hneď na to som špinila + nebola akcia srdiečka. ale už to bolo dávno. ale bolo ☹ ☹ ☹

pancuska
18. máj 2012

@marecek1 neboj sa musime len "vydrzat" vsetko ma svoju postupnost,len ja uz viem ze na prve miesto by som dala laparku....ved teraz v pondelok mi ju robil a dneska mi uz nic nie je....rano som isla a vecer prisiel pre mna manzel ale teraz aspon viem kde bol problem a ako pokracovat dalej,sice som si poplakala lebo zle sa pocuva to co pocut nechces,ale preslo par dni a uz som sa s tym zmierila....a urcite vsetko zavisi aj od dr....k tomuto chodim od septembra a urobil mi vsetko a vie riesit!! mozes mat len zrasty a uz to proste nejde....ja len neodpustim dr v nemocnici ked som bola kvoli tomu mimomater. a robili mi laparku ze mi tvrdili ze ten druhy vajcovod mam ok no teraz sme zistili ze ho ok nemam uz dlho....a potom MA si bola aj na cisteni?

marecek1
18. máj 2012

@pancuska áno, bola som na kyretáži.

niekedy je zmena lekára veľmi prospešná. dúfam, že to bude aj tvoj prípad 😉

pancuska
18. máj 2012

@marecek1 a ty si odkial?

lufinka83
autor
18. máj 2012

@liliana30 ak ti toto povedal doktor tak ho treba vymeniť!! toto isté povedal aj môj mne,keď som prišla po vyše roku,že sa nám stále nedarí....a ďalší rok nás nechal sa snažiť ( naplánovaným sexom)..potom som sa naštvala a išla som do ferticentra kde ma poslali na laparoskopiu a mesiac po lps sme zistili,že čakáme malú fazulku 😀

marecek1
18. máj 2012

@pancuska bývam kúsok pri žiline 🙂

pancuska
18. máj 2012

@marecek1 si to prepisala? 😉 ked som mala najskor Kysuce 😉

marecek1
18. máj 2012

@pancuska áno, som si povedala, že spresním mesto pre lepšiu predstavu. Kysuce sú veľké 🙂

pancuska
18. máj 2012

@marecek1 v Ziline ma manzel rodinu a tak tam chodievame okolie je tam krasne..... 😉
no a ja pomaly zistujem ze by som mala na MK chodit co najmenej!!! je sice pravda ze to ma aspon upokojuje ze nie som sama ale ako keby som sa do toho moc vzivala a vsetko si privolavala.....

gotana
18. máj 2012

@kveta no po laparoskopii som mala 4 mesiace injekcie na zastavenie cyklu (standardna liecba endometriozy)
avsak moje telo sa nevie z toho spamatat, MS uz mam, ale folikul zatial ziadny dominantny, doktor povedal, ze tomu dame este 1 cyklus cas a uvidime. A primar, co ma operoval a lieci, je skutocny odbornik.

marecek1
18. máj 2012

@pancuska ja som si aj dala prestávku od MK, ale potom som sa ku kočkám, s ktorými tu debatím, vrátila. občas ma to tu síce deptá, poprípade čítam aj to, čo by som nemusela, a potom rozmýšľam nad takými vecami... čo sa môže stať... niekedy je možno nevedomosť dobrá. čím menej vieš, tým menej sa bojíš.

kveta
19. máj 2012

@gotana Liecila som sa v 2009tom na endometriozu. Najskor laparoskopicky vypalene velke loziska, potom tri mesiace injekcii Lucrinu na zastavenie menstruacie, dalsie tri mesiace bez injekcii na pockanie prvej menstruacie a vycistenie tela od Lucrinu a potom som mala SEST mesiacov na otehotnenie, kedze s kazdym menzesom sa endometrioza zhorsuje a nastava znovu neplodnost... Liecba Lucrinom sa pre jej brutalitu nesmie opakovat... Mozno sa od 2009teho nieco zmenilo.. ale ak sa nezmenilo, tak byt Tebou nestracam ani jeden z tych drahocennych sest mesiacov casu cakanim, ale uz v dalsom cykle by som chcela hormony na podporu ovulacie..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre