Stále sa nám to nedarí

lufinka83
29. júl 2009

stále len /. ☹ ako to zvládate...ja už nemôžem...každý mesiac si myslieť,že sa to podarilo a zasa nič ☹ som z toho na nervy... ☹

xradka79
19. máj 2012

ahoj holky, chtěla jsem vás poprosit o názor. Podstoupila jsem léčbu clostilbegytem, po kterém se mi udělaly cysty. Musela jsem podstoupit punkci. Ve čtvrtek jsem byla na kontrole a MUDr. mi řekla, že vaječníky jsou čisté a jsou tam i nějaké folikuly a že k ovulaci by mělo dojít v následujících dnech. U MUDr. jsem byla 11DC. Kolem půlnoci ten den proběhlo tulení. Ovulační test měl dvě //, ale testovací byla slabší než kontrolní, takže dle návodu negativní. Stejný výsledek měl ovu test i následující den (tj. 12DC). Večer jsem ale zpozorovala poprvé táhlý hlen (co jsem vyčetla, tak šlo zřejmě o plodný hlen). Dnes už není tak táhlý. Bohužel včera byl manžel pryč, tudiž k tulení nemohlo dojít.Vrací se až dnes večer. Chci se tedy zeptat. Myslíte si, že mi proběhla ovu 12DC? Je nějaká pravděpodobnost otěhotnění, když k tulení došlo v noci z 11DC na 12DC?Děkuju.

pancuska
19. máj 2012

@xradka79 ahoj ....teoreticky by tam tie ... spermosky mohli preckat na priechodnost krcka maternice v 13DC kedy si mala hlien naj.......ale ci sa to podari prakticky to je tazko povedat 😉

marecek1
19. máj 2012

@xradka79 tiež si myslím, že šanca tam je. spermie môžu predsa myslím prežiť až 3 dni, takže držím palce 🙂

xradka79
19. máj 2012

@pancuska ahoj, díky. Ona byla ale ovulace zřejmě (tedy podle hlenu) do 24h.po styku!No uvidíme, necháme se překvapit 🙂

xradka79
19. máj 2012

@marecek1 kéž by 🙂

maminka142
19. máj 2012

@marecek1 Ahoj, na chvíločku som zavítala ku vam do temičky a nedalo mi nenapísať 😉 Vidím že mame vela spoločneho... Ja mam tiež jedno dieťa a druhe sa nam nedarí 😖 Kolko ma tvoj drobček?

Ja som tiež brala clostyl, ale u mňa zaberal len 2 mesiace potom som naň reagovala uplne opačne 🙄 Akoby mi zastavil ovulaciu... Užívala som ho pol roka a teraz som už tretí mesiac bez liekov, užívam len sarapis soju a nič viac... Tak čakam a dufam, že sa mi telo prečistí s toho všetkeho a zasa budem ma pekne foliky 😉

Držím palce nech sa vam čoskoro podarí 🙂 Kolko sa už snažíte?

marecek1
20. máj 2012

@maminka142 ahoj 🙂
môj drobec už bude mať 5 rokov, najvyšší čas zaobstarať mu súrodenca,

ja som brala clostyl minulú jeseň, mala som anovulačný cyklus, tak mi na podporu ovulky lekár nasadil clostyl. žiaľ neotehotnela som, no a teraz som ho užívala zasa 2 cykly (podľa lekára má ďalšie 2-3 mesiace odrazový efekt), tak uvidíme, či sa nám tentokrát podarí. folikuly mi rastú pekne, výstelka maternice je tiež ok, už len správne načasovanie, a hlavne pohodička. čo je dosť ťažké, keď človek vie, kedy má ovulku (chodím na folikulometriu každý mesiac k dr.) 😒

gotana
20. máj 2012

@kveta presne tak to planujem, po tejto MS idem na folikulometriu a ak nebude dominantny, rozhodne chcem lieky.

maminka142
20. máj 2012

@marecek1 Ja som od jula minuleho roku do marca tohto roku t.j. 9 mesiacov v kuse chodila pravidelne na folikulometriu každy mesiac k lekárovi a z toho pol roka v kuse som užívala clostyl v kuse... Ovulku som mala aj bez neho, mala som krasne foliky, ale aj tak som mala nasadeny closty 🙄 Pri ktorom po troch mesiacoch moje telo začalo reagovať uplne opačne, ako malo 😖 Takže ked mi lekar chcel zvýšiť ešte väčšiu davku ako som mala (3x1), tak som mu povedala, že dosť, že chcem byť bez liekov...
A ešte clostyl zmenšuje sliznicu maternice (čo robí aj problem pri otehotnení) a aj cysty... Tak si davaj pozor, až nepreženeš davku 😉

Ja sa spolieham, že sa podarí aj bez liekov 😉 Lebo moje telo malo cele tie mesiace toho dosť clostyl+pregnyl a ešte aj duphaston...

A akeho maš lekára? A na spermiogram sa nechystate?

marecek1
21. máj 2012

@maminka142 na clostyl si dávam pozor, aby som dávku neprehnala - rovnako tak aj môj gynekolog. o clostyle som čítala veľa nežiadúcich účinkov - jednak tie cysty, ale jednak, že je aj pri dlhodobom užívaní karcinogénny. pol roka v kuse je dlhá doba, mne ho lekár nasadil len na 2 mesiace, lebo že má 2-3 nasledujúce cykly odrazový efekt - čiže ešte pôsobí, aj keď ho neužívam. a brala som ho 2krát denne, inak viem, že ho babenky berú aj len raz denne. tie 3krát denne sa mi zdá dosť - ale však tvoj gynekolog musí vedieť, čo robí. u mňa pregnyl nebol potrebný, folikuly praskajú ukážkovo.
mne sa zdá, že som z neho dosť pribrala. no a keď som našla na nete o clostyle diskusie, že si ho znáňajú chlapi, čo posilujú, lebo im s toho narastie "hmota" (akože prsia, stehná...), ktorú si oni vypracujú na svaly, tak som myslela, že ma porazí.

ja mám sliznicu dobrú, našťastie, folikuly sa tvoria pekne dominantné, už len naozaj vystihnúť ten správny okamih.

my máme už s manželom pobehané vyšetrenia, aj hematologiu, genetiku, všetko je ok. len - len - len. asi to bude aj o psychike, ktovie, alebo ešte je aj tá možnosť, že sú neprechodné vajcovody, ale to sa zistí len laparoskopiou. no uvidím, ak sa nebude najbližšie mesiace nič diať, tak budeme riešiť možno aj laparku. rada by som stihla ešte 2 detičky...

maminka142
21. máj 2012

@marecek1 Priechodnosť sa da zistiť, aj inak ako laparkou 😉 Ja by som sa jej chcela vyhnuť 🙂
Čo sa týka clostylu, tak ja som užívala tiež najskôr 1x1 potom 2x1 a na koniec 3x1... Ale prve sa nam podarilo bez akychkolvek liekov, tak som všetko vysadila a idem dať tomu čas 😉
A ako vieš, že ti praskaju foliky? Meriaš teplotu?

dia6
21. máj 2012

ahojte baby, nevedeli by ste niektorá poradiť?
My skúšame už takmer dva roky. Na začiatku sa nám hneď dvakrát podarilo, no obe potrat v 10tt.
No a odvtedy - už 7 mesiacov, sa nám už nedarí ani otehotnieť. Aj si sledujem BT, no i tak nič.
Keď som bola naposledy u gynekológa, tak mi povedal, že ešte máme skúšať a že som ešte mladá. No my chceme dieťatko.
Nevieme kam máme ísť, aby nám niečo poradili.

marecek1
21. máj 2012

@maminka142 počas cyklu chodím viackrát k lekárovi - počas ovulácie, pozrieme, či sa vytvoril dominantný folikul, zmeriame ho, no a podľa veľkosti zhruba lekár určí, kedy praskne. no a keď prídem k nemu na druhý/tretí deň, tak už ho vidí prasknutý.
Teplotu nemeriam. v podstate načo, keď si dám ovulku skontrolovať lekárom - viem, či mám v ten cyklus dominantný folikul, kedy mať sexík + či praskol.

niekedy laparka nie je na škodu. viem, že sa dá priechodnosť zistiť aj pomocou RTG, ale to nie je také presné, ako pomocou laparky, aspoň ja som bola tak informovaná. poznáš aj iný spôsob?

aj ja mám jedného synčeka, a tiež bez liekov.

maminka142
21. máj 2012

@marecek1 Okrem RTG sa da zistiť priechodnosť aj USG (čo je asi lepšie, ako RTG...)

A meranie teploty nie je na škodu, ja si meriam už takmer rok a je to lepšie (nie vždy ma lekar pravdu...), teda presnejšie som si ešte overovala respektíve potvrdzovala slova lekara... A aj svoje telo spoznaš lepšie...

marecek1
21. máj 2012

@dia6 ahoj 🙂 a boli ste aj s manželom na nejakých vyšetreniach? po dvoch potratoch (neviem teda, či si mala spontánne, alebo MA), už lekári zvyknú odoslať pár na vyšetrenia: hematologické, genetické...

na tvojom mieste by som sa na to určite lekára opýtala, vety ako "ste mladá, skúšajte, podarí sa" by ma neodradili. veď problém môžeš mať napr. v zrážanlivosti krvi, kedy je potrebné pichať si injekcie na zriedenie krvi, poznám pár babeniek, ktoré vďaka tomu svoje tehotenstvo udržali a majú detičky.

a ešte: len si sleduješ BT, nechodievaš k lekárovi aj na folikulometriu? lekár ti tam skontroluje, ako sa ti vytvárajú folikuly, či máš v danom cykle dominantný folikul + dostatočnú výstelku maternice, posúdi, či nie je potrebná nejaká stimulácia.

marecek1
21. máj 2012

@maminka142 aj o USG viem, nespomenula som ho v odpovedi. písala som prirýchlo 🙂 neprečítala som si najskôr, čo som napísala. len som aj naň počula, že nezistí nepriechodnosť až tak, ako laparoskopia,

akože o laparoskopii zatiaľ neuvažujeme, preto ešte nezháňam vo veľkom info, je to len v teoretickej rovine zatiaľ. s lekárom som sa nateraz dohodla, že necháme všetkému voľný priebeh, a ak sa nám v lete nezadarí, tak štartujeme nanovo rôznou škálou vyšetrení, dúfam, že sa vyhneme variante Helios.

marecek1
21. máj 2012

@maminka142 a určite s tebou súhlasím, že je fajn, merať si teplotu, a tak aj lepšie spoznať svoje telo, len ja som v posledných mesiacoch bola u lekára naozaj veľakrát, robil mi aj hormonálny profil (ten mám ok), a tiež ultrazvukové vyšetrenia, takže som aj sama videla, koľko mám folikulov v oboch vaječníkoch, a nie je od veci, ani keď lekár skontroluje výstelku, to mi meranie BT neprezradí, či je dostatočná, alebo nie.

a tiež súhlasím, že nie vždy má lekár pravdu: ja si napr. chodím odkonzultovať svoje problémy aj k inému lekárovi, keď mám potvrdené od dvoch lekárov, že je to takto, správny postup, tak som spokojnejšia. a vyskúšala som navštíviť aj bylinkára, niekedy pomôžu aj títo ľudoví liečitelia (aj mne raz už pomohol so ženskými vecami dosť), treba vyskúšať všetky možnosti.

dia6
21. máj 2012

@marecek1 robili nám genetické vyšetrenie aj hematológiu mi robili. Tie injekcie si vraj asi budem musieť pichať... aj keď skôr preventívne, lebo mám nábeh na zrážanie krvi. No v testoch sa to nepreukázalo.

No ide o to, že už sa nám nedarí ani otehotnieť. No a keďže lekárovi sa to riešiť nechce, tak sme rozmýšľali naj nejakým centrom, kde by nám možno poradili?

maminka142
21. máj 2012

@marecek1 No ja by som určite zvažila najskôr priechodnosť USG a laparka by bola až v krajnom prípade, je to dosť velky zasah do tela a snad sa mu vyhnem... Držím palce, nech sa vam podarí čo najskôr 🙂 Pa

marecek1
21. máj 2012

@maminka142 ďakujem 🙂 dúfam, že toto leto "bude naše", a že sa nám zadarí - bez toho, aby sme museli uvažovať nad laparkou a neviem nad čím ešte.

a rovnako prajem všetko dobré aj tebe 🙂

marecek1
21. máj 2012

@dia6 pokiaľ nie si spokojná so svojím lekárom, zdá sa ti, že nemá chuť nič riešiť, tak ho zmeň,

poprípade sa skús popýtať v témach o centrách typu Helios, či tam musíš ísť s odporúčaním od lekára, alebo či tam môžeš len tak prísť a objednať sa. s týmto nemám skúsenosti, takže ti neporadím.

dia6
21. máj 2012

@marecek1 OK, ďakujem 🙂

elinor42
12. jún 2012

@lufinka83 Ahoj tehuľka, tak ako sa máš? Prišli už prvé nevoľnosti?

lufinka83
autor
12. jún 2012

@elinor42 ahoooj 🙂 prvé nevoľnosti? trápia ma už asi 3 týždne 😨 tak ma doktor vypísal na PN, nech sa to aspoň trochu dá do normálu,lebo miesto toho aby som priberala som chudla čo sa mu nepáčilo... 3.7 idem na kontrolu tak uvidíme...dostala som tabletky na nevoľnosť, tak sa to snažím vydržať...ale dá sa to 🙂 jeden deň umieram a jeden deň mi je fajn...ale zistila som čo moje "dítko" nemá rado..a to melón, čerešne, nektarinky a moju oblúbenú paradajkovú polievku 😖 😀 a čo ty? termín sa pomaly blíži...ako sa máš?

elinor42
13. jún 2012

@lufinka83 tak si len pekne tie nevoľnosti uži. Aspoň máš istotu, že si v tom. Mňa trápili 2 týždne a nezniesla som kávu. Ale potom mali prísť Vianoce, tak som si povedala, že to teda musí prejsť, lebo budú samé dobroty a asi som si to vsugerovala a bolo ok. Ja som v robote posledné týždne, od 24. júna nastupujem na materskú. Tak zháňam všetky potrebné veci na výbavičku a do pôrodnice. Už sa mi ťažko spí, lebo si neviem nájsť s tým bruchom žiadnu vhodnú polohu a malý zvykne bývať v noci dosť aktívny. Aj túto noc. Spala som asi dve hodiny. Ale to ma možno pripravuje, aby som si zvykla byť hore, keď sa narodí.

marecek1
13. jún 2012

@elinor42 ahoj 🙂 pozerám, že už si 33 tt, ako to rýchlo ubehlo, zanedlho už budeš mať svoje bábätko doma. a to sme len nedávno diskutovali o tom, že sa nedarí. a výbavičku už máš nakompletku? kupovala si všetko modré, alebo aj neutrálne?

tigerca10
13. jún 2012

@dia6 ja to vidim tak, ze 7 mes. skusania a nedarenia este nic neznamena. hlavne sa tym moc nezamestnavaj, proste ber to tak, ze babatko pride, ked bude vhodny cas. a samozrejme tie veci ohl. zdravia si pories s lepsim gynekologom. ale centrum asistovanej reprodukcie sa mi zda prehnane riesit uz teraz...
drzim palceky 🙂

lufinka83
autor
13. jún 2012

@elinor42 no musím si to aj ja neako vsugerovať...si ani nepamätám kedy som sa poriadne do sýta najedla...už mi to začína chýbať 😕 už nastupuješ na MD? ako rýchlo to zbehlo...len pred chvílou si nám dala echo,že si tehula a za chvílu z teba bude maminka... 😀

dia6
13. jún 2012

@tigerca10 Ty si s otehotnením asi nemala problém, či sa mýlim?
Lebo 7, teraz už 8 mesiacov, skúšania a pred tým dva potraty... to nie je nič jednoduché na psychiku a nedá sa na to nemyslieť.

tigerca10
13. jún 2012

@dia6 ja som prvykrat otehotnela po 4 mes., mame teraz syna a potom som otehotnela 2.krat a potratila som... ja viem, ze je tazke na to nemysliet, len je dobre presmerovat pozornost aj inym smerom, je toho vela v zivote, co stoji za to robit a riesit. cim viac budes v sebe pocitovat to napatie a stres, tym bude tazsie otehotniet. predtym, nez som 1.krat otehotnela, som si kazdy mesiac uplne horuckovito sledovala svoje telesne pochody a zmeny a vzdy sa mi zdalo, ze uz som tehotna, lebo som sa citila unavena, nafukovalo ma atd. ale az ked som to vobec neriesila a uz som na to ani nemyslela, podarilo sa.
nechcem ti davat nejake rozumy... len som ti chcela poradit, ze to celkove uvolnenie, ake by si zazila, keby ta to prestalo tak tazit, tomu moze napomoct...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre