Stále sa nám to nedarí

lufinka83
29. júl 2009

stále len /. ☹ ako to zvládate...ja už nemôžem...každý mesiac si myslieť,že sa to podarilo a zasa nič ☹ som z toho na nervy... ☹

marecek1
7. nov 2012

@pancuska áno, do Heliosu.

takže v stredu budeš vedieť, či si oficiálne tehuľka? dala si si vložiť hneď dvojku?

mb85
7. nov 2012

ahoj děvčata, zatím užívám utrogestan na upravení cyklu a vysokou sliznici,ale pořád nic, tak nějak už začínám šílet,doktor chce v únoru ,pokud neotěhotním, začít řešit moji tvz. neplodnost, dvě děti mám ,ale manžel ani jedno, nikdy jsem neměla problém otěhotnět až po potratu snažíme se rok a já už nevím co se semnou děje,brala jste některá utorgestan a pomohl?

velvet26
7. nov 2012

@pancuska ahojte baby, prepacte ze vam sem tak vtrhnem, len som zbadala nick pancuska a citam, ze mozno budes tehulka, tak velmi ti drzime spolu s marekom aj s diankou palceky, nech sa babatka uchytia a napis potom, budem sa tesit...drzkaj sa a aj ostane baby, co ste tu.. 🙂

pancuska
7. nov 2012

@velvet26 jeeeeej moja.....vsetko to odrazu preslo tak rychlo ze som ti ani nestihla napisat pokracovanie.....ale ty mas dobre srdiecko a odpustis mi to!!! potom ti dam vediet a ako prvej!!!!! a nepleties sa.....dneska som bola na hema a som si na teba spomenula,bola tam taka tehulka......som si predstavovala ako ked si ty chodila.....doktorka ma zasa posunula o nieco skor lebo tam bolo neskutocne vela ludi bola by som tam asi aj poobede,lebo som mala cislo 33 😀

pancuska
7. nov 2012

@marecek1 na Martin som pocula tiez chvaly lenze ja to mam dost daleko.....sice aj Blavu ale ta je o 40km blizsie....
a tebe este neskusali dat clostyll a skusat prirodzene? v urcity den cez ovu?
ano dali sme si 2 embryjka.....rozhodla som sa za predlzenu kultivaciu takze 5 dni sa vyvijali az na blastocysty to uz by mali byt tie naj.....oplodnit sme ich nechali prirodzene a 2 som si dala vlozit a 10 mi zostalo zamrazenych,modlim sa aby to vyslo.....inak tie injekcie pichat to bolo teda,este ze ten moj mm je taky dobry pichac lebo ja by som to nedokazala.... 😉

pancuska
7. nov 2012

@mb85 ahoj.....ja teraz beriem utrogestan po IVF a vobec neviem kvoli comu...... 😉

velvet26
7. nov 2012

@pancuska ako ta to moze aj napadnut, ze by som sa hnevala, co si... 🙂 velmi sa tesim s tebou, ze si v dobrych rukach lekarov a ze ides po ceste k svojmu vytuzenemu dietatku, alebo detickam... 😉 to by bolo krasne, keby sa podarili dvojicky... 🙂 jeej a veru hematologia to boli casy, som sa tam nasedela a nacakala...ale vysledok stoji za to a momentalne spinka v postielke 😵 😵 tak drzim palceky a ozvi sa mi potom.. 🙂

mb85
7. nov 2012

@pancuska tak to je dobré že ti neřekli proč ho nasadili 😉

pancuska
7. nov 2012

@mb85 áno ale zistila som že ho má skoro každá po IVF 🙂 a nerozmýšlala si že by mohol byť problém v manželovi? lebo dobre som pochopila že máš iného manžela? 😉

darazv
7. nov 2012

@pancuska ahojky ja som po ivf tiež použivala utrogestan pouziva sa na udrzenie a podporu tehotenstva a ma sa davat do pošvy a ak budes tehulka budes ho mat do 12tt 😉 držim palceky

marecek1
7. nov 2012

@pancuska clostil som mala už dvakrát na úpravu cyklu, ešte u môjho lekára - bol milý, snažil sa, pravidelná folikulometria, odsledovaná ovulka, HP, .... a kopec iných vyšetrení, na ktoré ma poslal, ale vzhľadom k tomu, že nepomohlo, museli sme ísť do centra.

pancuska
7. nov 2012

@darazv ahoj a ďakujem za vysvetlenie! A ak sa môžem opýtať to IVF sa podarilo?

pancuska
7. nov 2012

@marecek1 a nie je možné že by si mala niečo s vajcovodmi? Neprekonala si niekedy zápal? Ale určite už v centre vedia aká je postupnosť a pomôžu!

darazv
7. nov 2012

@pancuska bohužial nie bolo to moje 1ivf- dokopy 5 transferov ☹ a problem bol u priatela - zle spermiky,ale teraz ich má už na jedničku vdaka lieku a snazime sa prirodzene.

marecek1
8. nov 2012

@pancuska neviem, či problém nemôže byť vo vajcovodoch - akože keď teraz pôjdeme na druhú konzultáciu do centra, tak sa rozhodne o ďalšom postupe - či IUI alebo laparoskopia, prípadne iný postup na zistenie priechodnosti vajcovodov - lekárka sa moc k tomuto postupu neprikláňala, aspoň čo mám ja taký dojem - a to z toho dôvodu, že mám jedno dieťa + po ňom som ešte prirodzene otehotnela (len to žiaľ nedopadlo dobre - MA), takže je tu predpoklad, že vajcovody by mali byť ok. ale tak uvidíme - veď od toho MA už ubehla dosť dlhá doba, mohlil sa vytvoriť zrasty, alebo niečo. múdrejšia budem až koncom mesiaca, po návšteve centra. teraz je to u mňa ešte v hladine uvažovania, čo asi bude?????

mb85
8. nov 2012

@pancuska no přemýšlela ,ale doktor nás chce na vyšetření poslat až v únoru včetně spermiografu, jenže si myslím,že by mohl už ted když rok je pryč a ono furt nic ☹

pancuska
8. nov 2012

@darazv pozeram ze mas okres Praha......bola si na IVF v cechach? kamoska chodila niekde do Plzne a uz caka dvojicky 😉 no kiez by vam to vyslo......nie je nad prirodzene tulenkanie...... 😉

pancuska
8. nov 2012

@marecek1 ak by som ti mohla poradit ,rozhodla by som sa pre laparoskopiu.....tam vidia vsetko,ale uplne vsetko a pripadna chyba sa da odstranit a mohla by si s vyhnut IUI a zostat pri prirodzenej ceste.....lebo podla mna ked to nejde prirodzene je zbytocne IUI ,ved ked ma dobry spermiogram......musim to tak blbo povedat ale oni to tam vstreknu a nie je jedno ci ti to tam manzel vstrekne sam alebo oni? vies co myslim......toto by som asi v tvojom pripade vyskrtla a zvolila urcite laparku,ja verim moja ze potom by bolo po probleme!!!!porozmyslaj nad nou......uz ti robili niekedy?

pancuska
8. nov 2012

@mb85 vela zalezi od doktora ,velmi vela,ja som kvoli neochote dr musela zmenit a nie len jeden krat.....teraz ked si moze clovek vybrat tak nie je na co cakat.....

marecek1
8. nov 2012

@pancuska ja som jednoznačne za skontrolovanie priechodnost vajcovodov. mm má ukážkový SPG, ja všetky výsledky z rôznych vyšetrení dobré (teda akurát ešte včera som bola na krvi kvôli poovulačnej hladine progesteronu + E2 - tie budú až dnes), takže chcem odstrániť túto - podľa mňa - jedinú ešte možnú prekážku prirodzeného otehotnenia. laparku som už absolvovala jednu, dávnejšie, z iného dôvodu, ako prechodnosť vajcovodov, a hneď druhý cyklus na to som otehotnela so synčekom.

akože ak už toto bude ok, že vajcovody prechodné, a nezadarí sa, tak potom ok - umelé oplodnenie, či už to IUI, alebo IVF, ale chcem najskôr urobiť všetko preto, aby bolo prirodzené. len lekárka v centre hovorila, že ona by navrhovala IUI, tak som z toho bola trochu zmätená, ale už mám v tom zasa jasno. prvoradé bude pre mňa zistenie prechodnosti vajcovodu - a najlepšie laparoskopicky.

pancuska
8. nov 2012

@marecek1 vies tam hraju rolu aj peniaze nech mi dr nehovori ze to nie je tak!!a IUI nema skoro ziadnu uspesnost.....co tu citam tak babam sa to vacsinou nepodari......na co by si sa zbytocne psychicky zasa trapila!!Urcite na nu tlac ze chces laparku,budes vediet na 100% co sa tam v tebe vlastne deje a ak by boli zrasty mohli by ich hned odstranit.....ved naco by ta zasa natahovali laparkou sa vsetko urychli.....
moj gyn mi koncom aprila hovori,ze uz je rok od mimomternicoveho a ja nie som este stale tehotna s tym jednym vajcovodom,ze navrhuje IVF a potom ked som prisla znova povedal ze rozmyslal som nad vami a este predtym IVF by som navrhol laparku ak by bol vajcovod nepriechodny popripade by tam boli zrasty by sme ich odstranili a vajcovod spriechodnili.....tak som suhlasila!!!v maji bola laparka,vysledok .....plakala som este 2 dni,zistil ze vajcovod ma chronicku chorobu sactosalpinx po zapaloch pripadne chlamydiach(ktore mi zanechal byvaly frajer pred 6 rokmi a nemohla som sa ich zbavit) a tak vyskusal mi ho otvorit a ze sa mame hned snazit,no nepomohlo,vajcovod sa znova zatvoril a tak som isla do centra kde mi dr povedal ze si ho musim dat von lebo IVF bez neho ma velku uspesnost a s nim skoro ziadnu,lebo vypusta nejaku tekutinu ktore by odplavovala embryo.......laparka bola hned zaciatkom augusta a potom sa mi normalne ulavilo,s IVF som sa zmierila.....ale padol mi kamen zo srdca lebo som uz konecne vedela kde bol problem!!!!

marecek1
8. nov 2012

@pancuska "výroba detí" je dnes BIZNIS. a výnosný... no platíme za svoje sny - a vysokú cenu. ty si mala mimomaternicové? aj ja, prišla som pri ňom o jeden vajcovod, ale hneď druhý cyklus som otehotnela so synom. ževraj po laparke treba čím skôr, lebo sa zvyknú vajcovody/alebo teda v mojom prípade vajcovod "zaniesť". asi na tom niečo bude... ale tehotná som bola už aj po synčekovi, len to skončilo MA...

pancuska
8. nov 2012

@marecek1 ani mi nehovor,za IVF sme platili 1025 euri a to este ani neviem ci to vyjde tak sa len modlim......ano tiez som mala mimomaternicove,ale mne vtedy po laparke povedali ze ten druhy vajcovod mam ok a nemala som!!!!!!som sa cudovala preco sa vyhybali otazke ci je ok?......ale ak mam porovnat laparku po mimomter. a pri zisteni problemu tak to je 100 a 1 tu druhu som velmi dobre znasala!!!! .....moja neter sa uci v Martine za porodnu asistentku a tiez hovorila ze sa objavuju po MA zrasty......no ale ked mas aj jeden vajcovod ovulka je kazdy mesiac na inej strane takze mozno sa neviete trafit.....no moja urcite laparka lebo ak strajkuje zasa vajcovod alebo nieco na nom tak ti zasa hrozi mimomaternicove tehu a pri IVF urcite...... neboj moja uz len par dni a vsetko sa vyriesi!!!!

marecek1
8. nov 2012

@pancuska no a u mňa je ešte ten problém, že ovulujem nie na striedačku-ľavá-pravá, ale viacej na tej strane, kde mi chýba vajcovod 😠 ale chodievala som k lekárovi poctivo na folikulometriu, takže viem, kedy som mala ten "správny cyklus" ... o rizikách opakovania mimomaternicového viem.. nič moc predispozície.

musím sa ešte kočiek v téme Helios Martin opýtať, ako to v centre funguje s laparkou, aké majú skúsenosti...

pancuska
8. nov 2012

@marecek1 drzim palce nech ti dobre poradia,lebo nie je nad dobru radu......uz som tu vela takych rad dostala a vobec nebanujem ze som posluchla......chodim do GynFiv BA a v tej teme mi vzdy radi poradili.... 😉

mb85
8. nov 2012

@pancuska já si na doktora nestěžuju naopak, po dlůouhé době mě někdo konečně začal léčit , díky tomu minulému jsme přišla o dítě měla jsme v sobě zánět a bylo mi řečeno že si mám koupit lactobacili, což je nesmysl a když jsem mu řekla po potratu,že mám problémy řekl mi že to mám ze stresu a ted díky němu mám problém i s otěhotnění, nemluvě o dalších věcech. Nový doktor mi přijde pečlivý a hlavně semnou něco dělá a je fakt,že spoustě doktorúm jde jenom o peníze o nás ne,takže vybrat správného je opravdu těžké

emma93
14. nov 2012

Ahojte dievčatá, čo máte nové?? nejak to tu utíchlo 😉 . Tak ja som pred týždnom dostala u dokiho vyvolávačku, na ultrazvuku nic nevidel a aj keby som nahodou tehotná bola, este bolo velmi skro nato aby bolo niečo vidno...tak teraz čakám či M dorazí...no ja pevne verím a dúfam, že už nepríde..Len ma posledné dni trápi žltý výtok, zpočiatku bledo žltý a teraz uz ztmavol a dnes sa mi zdá bledo hnedý. Neviete mi nektorá poradit co by to mohlo znamenať??máte s tým niekto skúsenosť?? dakujem pekne
Testíku zatial horko- tazko odolávam, velmi sa bojím sklamania ☹

magdalena572
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
darazv
14. nov 2012

@emma93 ahojky prajem ti vytužené miminko a čo sa týka tvojho vytoku tak to ti neporadím nemám s tým skusenost 😒 žeby zacinajuce tehotenstvo? 😉 ja som dnes len 24DC s priatelom sme sa snazili vo velkom ale nevidim to ružovo pretože od pondelka som prechladnuta mam nadchu kašel a moje wc je moj najlepší priatel či den či noc 😠 kiežby mrcha už nedorazila 😠 držkaj sa a daj hlavne vediet jak si dopadla.

mb85
15. nov 2012

@pancuska ahoj tak jsem byla u dokotra a potěšil mě za dva týdny mě čeká hormonální profil a další vyšetření mě i muže, tak snad příjdou na to co se děje

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre