Stále sa nám to nedarí

lufinka83
29. júl 2009

stále len /. ☹ ako to zvládate...ja už nemôžem...každý mesiac si myslieť,že sa to podarilo a zasa nič ☹ som z toho na nervy... ☹

elinor42
14. nov 2011

ninka.b1 ale ty nemusíš čakať, kým ťa doktorka pošle do centra. Mňa tam tiež nikto neposielal. Jednoducho som si našla číslo na nete, zavolala tam, objednala sa a už sme tam boli prvýkrát. Tak nečakaj na doktora a objednaj sa sama.

lienkalienocka
14. nov 2011

@ninka.b1 ahoj. dopadla som ze na vybornu 🙂 mam tam asi az tri, jeden co viem ma 22mm. tak zajtra idem na pregnyl a do 36 hod bude ovu. tak sa tesim 🙂

ninka.b1
14. nov 2011

@lienkalienocka no vidiš to je na hlavu, ja som si myslela, že je to na prasknutie aspoň tak som to čitala na nete 😒 a moja dr my povedala, že je to to iste ako clostil iba drastickejšie na vaječniky ☹ no som s toho jelen!!! každy vravi inak 😠

ninka.b1
14. nov 2011

@elinor42 no aj kamoška my to vravela, že sa mam objednať sama. už som nad tym rozmyšlala, ale chcem až po novom roku 🙂 už vydržim, ked som už čakala tolko ten mesiac vydržim ☹
@lienkalienocka jééééj no super! že tri 🙂 to som ja ešte nemala 🙂)))) Inak ja som dnes nešla, aj som bola rano nachystana ale potom som si to rozmyslela a nešla, nemam neako chuť už som s toho unavena asi sa nato vykašlem a pôjdem si iba pre lieky v stredu
Neako na mna dolahla depka ☹

lienkalienocka
14. nov 2011

@ninka.b1 len ma to teraz nasere ked to nevyjde 😀 no tak na tvojom mieste by som to uz asi vzdala davno. nerozmyslala si ze skusis inu lekarku? uz si nepamatam ake davky si brala? jednu ci dve tych 5 dni?
aj ja sa bojim ze teraz sa tesim a a dva tyzdne pride sklamanie

marecek1
15. nov 2011

@ninka.b1 mhm...depka... tiež ma občas prepadne, niekedy mám sto chutí sa na všetko vykašľať. ja som brala clostyl dva cykly, v septembri a októbri, lekár hovoril, že účinkuje aj niekoľko cyklov po vysadení, tak som zvedavá. mienim počkať na ten decembrový - teraz v novembri zasa nula bodov - a uvidíme, či to vyjde... ak nie, tak v januári naklušem opäť k lekárovi.

potešili by ma Vianoce, keby som bola tehotná, akurátne by som mala mať tesne pred Vianocami/počas nich menštruáciu, keby tak neprišla... to by bolo super..

kiss35
15. nov 2011

@yvi83 ahoj 🙂 to mi je luto ze sa tak dlho snazite a stale nic :( je to tazke viem aj my velmi tuzime po babatku :( aj my ideme navstivit iscar ale az o mesiac sme objednany tak som zvedava co nam tam povedia..a vy co ste tam zistili?nasli pricinu preco sa nedari?

yvi83
15. nov 2011

@kiss35 ked mam pravdu povedat tak tak nic vazne nam nezistili....manzelov spermiogram je v poriadku, na laparoskopii mi nezistili tiez nic, takze da sa povedat ze sme zdravi, mozno ze uz aj psychika robi svoje po takom dlhom case.....teraz sa tesim ze sa stahujeme spat do bytu aj ked az v maji, so svokrou sa nejak nepohodnem tak dufam ze ked budem kludnejsia tak to pomoze....v nedelu by som mala dostat menstr. a potom sa vrhneme na to.. 🙂 ..dufam ze vianoce nam nieco prinesuuu..a nielen nam ale vsetkym co takisto tuuuzia 😉

ninka.b1
15. nov 2011

@lienkalienocka mysliš clostil? ten som brala 1tab denne.. od aprila a oktober a novembre nič..
@marecek1 no to aj mne povedala dr, že učinkuje 3mesiace po vysadeni a mynuli mesiac aj učinkoval ale tento už neučinkoval 😒
zajtra chcem isť k dr pre tab a asi ma vezme aj na sono, ale kedže si meram BT tak viem, že ovu nebola a to zajtra som 27DC čiže už ani nič nebude :(
no najviac ma chytaju tie depky s toho nič nerobenia a čakania na zazrak, ved ked vie ake mam problemy a pol roka ma lieči stale rovnako a nezabera to- nemala by skusiť niečo ine??? alebo ma poslať na neake vyšetrenia? Do kelu ved mne utekaju roky! 😀 nemladnem...
Ja viem, kde je pričina mojej depky ☹ kamaradke sa narodila dcerka, velmi jej to prajem ale čo ma trapi viac, že sa s toho nedokažem až tak tešiť ☹ vydavali sme sa narovnako a je to moja najlepšia kamoška hovorievali sme si, že budeme spolu chodiť kočiarovať, no a ona už porodila a ja niesom ani tehu 😒 hrozne sa stoho potrebujem vykecať, mm som nič nepovedala, lebo čo by mi nato aj povedal, viem ake je to hnusne a strašne sa hambim sama pred sebou 😢 júúúj taka som rada, že sa možem vykecať aspoň tu 🙂

ninka.b1
15. nov 2011

@lienkalienocka ale tri som nemala, tak pevne verym, že ti vynde 🙂 😉

yvi83
15. nov 2011

@ninka.b1 ahoj...ja som tiez brala clostil a nezabral, teraz som po laparoskopii tak uvidime...a s tymi kamoskami to mam tiez podobne ale mne uz porodili tri co mali zaroven somnou svadbu 😒 ...a k tomu este mam teraz tri kamosky, ktore maju rodit v marci...v case ked mam ja narodky 😅 ...juj..no ale co narobime

ninka.b1
15. nov 2011

@yvi83 naštastie ja mam iba jednu 😀

marecek1
15. nov 2011

@ninka.b1 poznám tieto pocity, keď sa z niekoho tešíš/a zároveň aj trošku netešíš, lebo si smutná z toho, že to šťastie nepostretlo práve teba... a najhoršie je, že sa o tom moc nedá ani rozprávať, lebo sa bojíš, aby si niekto o tebe nemyslel, že si necitlivý nedoprajník, ktorý myslí len na seba a nedopraje šťastie iným.

elinor42
16. nov 2011

mám jednu otázku. Pozorujem si cervikálny výtok a v čase ovulácie by mal byť priehľadný. No a ja som mala priehľadný v 13. deň cyklu a keď sme boli na druhý deň u doktorky, tak mi povedala, že som mala ovuláciu. A následne som rovnaký výtok mala aj 21. deň cyklu. Je to možné, aby som mala ovuláciu dvakrát?

lienkalienocka
16. nov 2011

@ninka.b1 lebo sa daju brat aj 2 tabl ked ti nezabera dobre jedna aspon co mi hovoril dr. vcera som o 13.hod dostala pregnyl a za nejake 2 hodky take bolesti a o 18. hod nic. tak dufam ze mi nepraskol skorej lebo bol dost velky. a to mame mat sex dnes o 1 hod v noci. asi si dam budik 😀 uz to musi vyjst 😠

lienkalienocka
16. nov 2011

@elinor42 ahoj, taketo nieco sa stava aj mne. len si este aj meram BT tak viem ze iba raz je u mna ovu. nemeras si aj ty?

ninka.b1
16. nov 2011

@marecek1 presne si to vystihla ☹ 🙂
@elinor42 žeby ti praskol dalši folik??? a nepovedala ti kolko folikov si mala dozretych? mne dr povedala, že by mali prasknuť sučasne, ale podla mna je možne, že aj nie 😉
@lienkalienocka to je super, že o 1hodke 😀 😀 😀 tak ja som bola dnes na folikulometriu a folik mal tych 14mm- čiže nic-moc ale predstav si dostala som pregnyl 🙂 tak som zvedava či pomôže 😠 asi pondelok zase na folikulometriu 😖

lienkalienocka
16. nov 2011

@ninka.b1 no a kedy to caka teba? po 36 hod od pichnutia pregnylu musis mat sex 😉 14mm je trosku menej ale verime ze to vyjde 😉 preco by si mala ist aj v pondelok? ja uz nejdem 😕 zase male odlisnosti? 🙂

pancuska
16. nov 2011

ahojte....dufam ze vam nebude vadit ak sa pridam do pokecu 😉 viem sa vcitit do vasej situacie pretoze som na tom rovnako a tiez stale neviem preco to stale nejde.....no zatial centrum nevyhladavam.....a inak je pravda ze clostyll ucinkuje aj po vysadeni pretoze mam s tym skusenost aj ked zlu,ale musime sa podporovat 😉

pancuska
17. nov 2011

@yvi83 ahoj,bola si na laparke kvoli priechodnosti vajcovodov? a ako dlho si brala clostyll? dakujem

ninka.b1
17. nov 2011

@lienkalienocka hmmm to my nepovedala, že načo! ale kazala mi, že ak si to dam pichnuť hned tak v pondelok a ak nezožniem (pregnyl) a dam si ho pichnuť pondelok tak mam prisť stredu... myslim, že kukne či sa niečo pohlo- či narastli, alebo čo! niekde som čitala, že ti pregnyl môže pichnuť aj viac krat ak nedorastu 😒 inak mna to až doma napadlo, že ked mal 14mm že je to asi malo 😖 ale tak ona je dr hadam vie čo a ako?! nie? 😀
No a kedy ma to čaka? sama neviem myslela som že to bude včera ale mm mal neaku depku tak nič nebolo 😖 a ja som bola taka naštvana, povedal my, že on nema chuť na povel! Ako keby ja ano! ale čo si navyberam? asi ho naštvali v robote a potom to tak ide!!!! tak dufam, že dnes, vlastne ho idem kuknuť 😉 😀

yvi83
17. nov 2011

@pancuska ahoj, ano koli priechodnosti, ale mala som to v poriadku, aj ked mi doktor povedal ze som mala nejaky maly zrast a odstranili mi ho ale ze to aj tak nebol problem ze by som nemohla koli tomu otehotniet....a clostyl som brala dva mesiace po jednej tabletke , potom pauza a znova dva mesiace ale uz po dve tabletky.. 😒 . .moj gyn. mi ale nerobil folikulometriu tak nemozem ani povedat ci zabral alebo nie, teraz chodime uz do centra a tam mi ju robili a folikuly mi dorastaju..... 🙂

pancuska
17. nov 2011

@yvi83 no tak to je pekny pokrok 🙂 a do centra ste sa vybrali sami alebo vas poslal gyn? ako dlho sa uz vlastne snazite? .....no hovori sa ze po laparke sa to zvykne podarit a zena zostane tehulkou.... 🙂

lienkalienocka
17. nov 2011

@ninka.b1 ked ucinkujem aj na rast tak to je super sprava nie? to ti mohla dat uz aj skor 😉 ja som tiez nanho cakala lebo ho vraj normalne v lekarni nedrzia tak ho objednavali.
nam to tiez nejako nevonia robit na povel. hovorila som muzovi ze takto som si nepredstavovala splodit potomka. ale ked musis tak musis sme si povedali 😉 dnes by mohol byt v lepsej nalade tak sup sup 😉

yvi83
17. nov 2011

@pancuska my sa snazime uz cca 2 roky, ked som naposledy dobrala clostyl tak mi gyn. povedal ze mame este pockat a potom nas odporuci do centra alebo si sama mam najst....ja som dlho necakala a hned po ms som sla s priatelom do centra, ktore mi odporucila znama a tiez im pomohli v tehu, a teraz caka druhe ale uz prirodzenou cestou.. 🙂 ..cakam na ms a potom sa zacneme konecne znovu snazit, dufam ze sa nam t podariii 😉 ..a vy sa ako dlho snazite??

pancuska
17. nov 2011

@yvi83 snazime sa dokopy cca 2 a pol roka....mala som gyn ktory so mnou nic nerobil a tak som potom zacala chodit sukromne inemu tam som chodila asi rok a po pol roku mi zistil ze namavam pravidelnu ovulku a mam vrodenu trombofiliu,manzel bol ok....potom mi nasadil clostyll prvy mesiac 1tabletka a pregnyl na 13dc a druhy mesiac 2tabletky a pregnyl na 15dc zasa nic tak mi dal pauzu no a cez tu pauzu som uz mrchu nedostala,zobral mi krv a zistil ze som tehu ale dlho to netrvalo lebo zasa zistil ze to mam mimomater.tak mi spravili po 5dnoch v nemocnici laparku.....teraz som 6mesiacov po tom a zasa nic,zmenila som gyn lebo ten sukromny bol do penez a tak som isla k dalsiemu odporucanemu gyn ktory sa specializuje takymto problemom.....prvy krat mi pichol pregnyl a nic a teraz cakam na mrchu a mala by som brat zasa clostyll lebo na folikulometrii som nemala ziadny folik....a tebe v tom centre tiez dali nieco? 😉

yvi83
18. nov 2011

@pancuska ked som prisla do centra, najprv sme sa len rozpravali ako budeme postupovat....manzel bol na spermiograme , kt mal v poriadku a ja na 12DC na folikulometrii, no a tam zistil ze mam ovu az na 18, 19DC..naplanoval sex no aj tak sa nic neudialo, takze nasledovala laparoskopia, po nej mam cakat na MS kt by mala dorazit kolo nedele ale ze po LPS zvykne pozdejsie tak uvidime......potom zasa na folikulometriu....v centre mi ziadne tabletky ani nic nedali, ak sa nam teraz nepodari prirodzene, nasleduje IUI a pred nim sa dava clostyl aby folikul pekne dorastol.... to mimomaternicove tehu mi je luto 😔 ...je to tazke, my sme tiez obaja zdravi a nic ...nechapem.... a doktor len aby sme na to nemysleli, ale ked ti aj sex naplanuje tak ako na to nemas mysliet??? 😠

ninka.b1
18. nov 2011

@lienkalienocka no ona by my ho nedala keby si ho nevypitam ☹ ale tak čo skusila som a ak nič ide sa dalej 😉 no už sa mu nalada zlepšila, niečo ho obchada tak bol taky beznalady. No ked ti mam povedať ja som si to tiež takto nepredstavovala a už vôbec ma nenapadlo, že budem mať taketo problemy 😖 aky naivny pohlad som mala 😀 !

pancuska
18. nov 2011

@yvi83 ved prave....naplanuje a to sa potom neda na to nemysliet,len v mojom pripade je niekedy uz horsie ze takto planovane ani niekedy nemam chut....IUI to je vlastne ze ti vlozia spermie alebo ako to je? ja by som mala asi prekonat strach a prestat mysliet na zle lebo sa aj bojim trocha ze ma zasa stretne ten isty problem mmt,zobrali mi jeden vajcovod a keby pridem aj o druhy.......ale musime sa nejak snazit zacat mysliet pozitivne,je to tazke ale.....no vidim ze sme obidve zaujimave ze proste to nejde a nejde a pritom sme ok....asi to je psychika,ale vraj cim viac na nieco myslis ze to chces tak to budes mat ale preco to tak nefunguje vzdy.... 😉

lienkalienocka
18. nov 2011

@ninka.b1 aj my ked sme zacinali som si hovorila ze to bude hned. ved na niektore sa len pozru a uz su tehotne. to je aka nespravodlivost ☹ a co ti povedala ked si si ho vypytala? nic nenamietala? lebo niektorym vadi ze sa chceme "liecit" same

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre