Stále sa nám to nedarí

lufinka83
29. júl 2009

stále len /. ☹ ako to zvládate...ja už nemôžem...každý mesiac si myslieť,že sa to podarilo a zasa nič ☹ som z toho na nervy... ☹

lenuska311
18. júl 2012

@sue35 neda vobec sa to neda....ja stale len premyslam nad tym ake to bude ked budeme mat dve deticky ako to zvladnem...ale aj tak...to krasne obdobie s bruskom sona a vsetko okolo toho...uz sa toho neviem dockat

sue35
18. júl 2012

@lenuska311 viem čo citis ja som na tom podobne máme krsniatko boze taka radost ked pride k nam a vidis aka je stastna ako všetko objavuje a mi nič.tiez si hovorim ze raz to príde ale kazdy mesiac je to tazke.a nech mi nikto nepovie ze robenie deti je take jednoduche

dia6
18. júl 2012

ahojte baby, píšem do tejto témy, lebo už sa o bábo pokúšame dva roky ...a nič.

dia6
18. júl 2012

a vy ako? tiež sa už nejaký ten čas pokúšate?

lenuska311
18. júl 2012

@sue35 tak ano potom mam rada tie pribehy...my sme ani nechceli a to sa len tak nahodou podarilo

lenuska311
18. júl 2012

@dia6 ahoj my zatial len od vianoc...ale uz aj to sa mi zda viac nez dost...vitaj medzi nami

dia6
18. júl 2012

@lenuska311 No, keď niekto túži po dieťatku, tak aj dva mesiace sú veľa. My už sme stratili dve detičky v 10tt. Dva potraty. A od druhého je to už vyše roka a už sa nám nedarí ani otehotnieť.
Je to ťažké.
My už sme aj v centre asistovanej reprodukcie boli. Uvidíme čo nám tam povedia, lebo gynekológ to nejako riešiť nechcel.... vraj som ešte mladá a mám čas. 😒
u vás ako?

lenuska311
18. júl 2012

@dia6 tak my uz jednu kocku doma mame....ale tiez nam trvala aj vyse roka kym sa podarila...tehotenstvo bez problemmov az na posledny mesiac preeklampsie....ale nikoho to netrapilo...mala sa narodila 11 dni po termine s vahou 2,4 kila cize so prolbemami s vyzivovou v poslednych dnoch..chuda dodnes si to tak vycitam strasne....mali sme vselijake predpoklady ,ze bude troska opozdena a podobne....ale ja som si hned po poorode po 3 dnoch zbalila veci a z nemocnice sme sli prec...mala bola naramne sikovne dieta....vsetko robila skor...priberala....vyvijala sa este rychlejsie ako mala...takze nastastie vsetko ok....dnes ma 2,5 roka a je to zmysel mojho zivota....ale strasne potrebuje partaka pre seba.....takze sa snazime a snazime ...ale nejde to

dia6
19. júl 2012

@lenuska311 No drobček, tá vaša dcérka. No ale veď sa nenarodila predčasne, prečo by mala byť "opozdená"?
Doktori sú vždy najmúdrejší.
Takže keď ste sa o malú pokúšali rok, tak do toho roka by malo byť aj druhé, nie 😉 Síce, je to dlho, ale snáď do Vianoc 🙂
Ja nechápem prečo toľko žien musí mať problémy. Nám sa prvé dve tehotenstvá podarili na prvý pokus. A teraz už rok nič. Nechápem.

lenuska311
19. júl 2012

@dia6 no opozdena mala byt preto lebo uz tipujem posledny mesiac nebola vyzivovana poriadne placentou a aj pri porode boli problemy...neklesala ako mala..

lufinka83
autor
19. júl 2012

@elinor42 ahooooj...no čo ako sa darí? ešte ste 2 v 1?

dia6
19. júl 2012

@lenuska311 Ale nie je. Je v poriadku, či nie?

lenuska311
19. júl 2012

@dia6 ale jasne ,ze je....jej nic nebolo od narodenia...len tie ich reci ma privadzali do sialenstva....

sue35
19. júl 2012

@lenuska311 leni ty máš aspon uz dve my nič a nechapem to všetko ok a nič.

lenuska311
19. júl 2012

@sue35 ale kde aj my mame horko tazko jedno navyse cas sa krati ak sa do dvoch mesiacov nepodari,budem musiet zacat s pracou lebo od januara budem bez prijmu a tak sa to neda zit len tak a cakar kym sa nam nieco podari

mima7986
20. júl 2012

@amelie123 Ahojte kočky.Tak nám sa to takmer po 2 rokoch konečne podarilo.Včera som šla do centra ale s tým že mi už meškala ms 4 deň a na ultrazvuku už mal drobec 2 mm 🙂 ale doktorka sa radšej ešte chcela uistiť,pretože je to vraj dosť zavčasu zisťovať na 100% cez ultrazvuk, tak sme zobrali krv na HCG a aj to sa potvrdilo (hodnota 1150).Už sa teraz len modlím aby všetko dobre dopadlo.Držím vám všetkým palce a amelie budem rada ak dáš vedieť ako to vyzerá u teba...myslím že si na rade,tak držím palce 🙂

amelie123
20. júl 2012

@mima7986 ahoj. 🙂 tak to som veľmi rada. teším sa s tebou🙂 musí to byť úžasné po takom čase toto zistiť, joj som rada, že ti to vyšlo🙂
u nás žiaľ došla mrcha, takže zatiaľ nič:(
ale nestrácam nádej. vyjde to, raz musí🙂 a potom to tu určite prídem roztrúbiť🙂

sue35
20. júl 2012

@lenuska311 my robíme obaja zatiaľ to ujde, no každý mesiac čakám a nič.už niekedy si hovorím že kašlem na to že buď bude alebo nie ale potom ma to mrzí keď príde.aj dom sme začali stavať a nič.myšlienky pri tom a nič : ( aká nespravodlivosť.už len čakať že niekedy sa to podarí no mám dosť rokov.

mima7986
20. júl 2012

@amelie123 ďakujem si zlatá.Neboj príde to.Nám sa to podarilo v najväčšom strese.Mali sme problémy že sme skoro vyhoreli,potom nás podviedli v stavebke,potom sa začala babrať robota...a v tomto všetkom to vyšlo 🙂 Som strašne šťastná a verím že čoskoro si budeme vymieňať pocity...moc ti držím palce aj ostatným kočkám

elinor42
20. júl 2012

@lufinka83 Ahoj, No ja som ešte stále 2 v 1, ale už čakám každú chvíľu kedy sa rozpadnem. Malý je už zrelý a aj ma riadne tlačí. Určite dám vedieť ak už bude na svete. A vám sa ako darí?

lufinka83
autor
20. júl 2012

@elinor42 budem na vás myslieť,nech to máte čoskoro za sebou...my sa máme celkom dobre...doktor ma vypísal na rizikové tehu,takže som doma...že keď sme sa tak dlho snažili a prešli si všetkými vyšetreniami nech sa šetrím doma...tak si doma leňošíme 🙂

amelie123
21. júl 2012

@mima7986 🙂no vidíš, a paradoxne každý hovorí o tej psychike... a tebe sa to podarilo v najväčšom strese, tak potom čomu má človek veriť?🙂 drž sa, nech všetko ide hladko🙂

ja si myslím, že to u každého príde vtedy, keď to prísť má, tí hore to tak zariadia a je jedno, či to chceme, nechceme, či máme kde bývať, alebo či sa nám len pošmyklo🙂 aspoň tak sa mi to javí z toho čo počúvam a čo čítam. tak držím palce aby nám to všetkým vyšlo ako chceme🙂

amelie123
21. júl 2012

inak kočky, mala by som na vás otázku. moja doktorka má dovolenku do konca mesiaca tak musím čakať kým príde. Musím sa objednať, lebo som myslela, že sa to upraví, ale neupravilo.

Využívam zatiaľ túto možnosť, či ste sa niektorá s týmto nestretli. Či ste nemali niečo podobné. Posledné tri mesiace sa mi sám od seba trochu rozhádzal cyklus. Nebrala som lieky (beriem len kyselinu listovú) , nebola som chorá, nemala som žiadny svetaborný stres navyše. mala som od začiatku roka ms každých 30 dní a trvala 5 až 6 dní. Pred tromi mesiacmi mi meškala dostala som až na 34 deň. Niekoľko dní pred tým som mala tlaky v podbrušku a nehorázne ma začali bolieť prsia. Nikdy ma neboleli ani len cez ms. Ms mi začala na 34 deň špinením čo sa mi tiež nikdy nestalo a mala som ju tak necelé tri dni a slabšiu ako zvyknem. Nebola veľmi slabá ale vzhľadom k tomu, že prvé dni mám naopak silnú, táto bola slabšia. Ďalší mesiac som dostala na 31 deň od poslednej a takisto tri dni trvala. Teraz som dostala na 28 deň od poslednej a tiež je slabšia. Zatiaľ len tretí deň ale už sa zdá, že je len taká "zvyšková" Po niekoľkých hodinách vyberám minitampóny len s trochou krvi. Navyše ma aj teraz aj mesiac pred tým pred ms a aj prvý deň počas nej boleli prsia a som vkuse neskutočne unavená. Pridávajú sa aj bolesti hlavy, ktoré prídu z ničoho nič. Tiež mám ten prvý deň tlaky v podbrušku a sú také že chvíľu bolí, potom nič a potom zase, dokola.

Test som skúšala robiť predvčerom, keď som dostala. To len tak zo zvyku, lebo viem, že sa dá mať aj ms aj tehotenstvo, ale bol negat. Mali ste niektorá niečo podobné? Môže to byť hormónmi, alebo niečím iným?

mima7986
23. júl 2012

@amelie123 Myslím že s tým,že to príde vtedy keď to má prísť máš úplnú pravdu, u mňa možno zavážilo práve to že som mala plnú hlavu iných vecí, práve tento mesiac sme ani nešaškovali so zdvíhaním nôh a pod.povedala som si že už nejdem nič riešiť,že ideme aj tak do Heiosu tak to potom už budú riešiť oni s nami a hneď po styku som šla rovno na WC-čiže som ani na chvíľku nezauvažovala nad tým že by sa to práve teraz malo podariť, no a predsa 🙂

a k tomu čo si písala,stalo sa mi takmer to isté.Ms som mávala pravidelne presne na deň a v jeden mesiac (už keď sme sa pokúšali) mi meškala dokonca cca 8 dní,príšerne ma boleli prsia aj brucho.Nakoniec ms prišla,test bol negatívny a potom sa mi rozhádzal cyklus.Najbližšie 3-4 mesiace si ms chodila raz 28 deň,potom 29,potom 34,fakt ako sa jej zachcelo a aj krvácanie bolo zakaždým iné.Dodnes som neprišla na to čím to mohlo vzniknúť a čo to vlastne bolo.Po tých 4 mesiacoch sa mi to opäť upravilo a chodilo pravidelne...mala som teóriu že ten mesiac keď mi ms meškala tak dlho som bola tehotná,ale došlo k samovolnému potratu (ktorý je úplne bežný,že ženy veľakrát ani nevedia že boli tehotné,lebo príde s ms) a to mi potom rozhádzalo cyklus na pár mesiacov...ale to je len moja fantázia...moc ti prajem aby to už konečne znamenalo "to" po čom túžiš...nechcem sa hrať na múdru ale poradila by som ti skús sa nepozorovať,neriešiť každú formu ms,každé pichnutie a pobolievanie.Viem že by ste mi asi teraz všetky napísali,že sa mi to ľahko hovorí a máte pravdu,ale u mňa je to čerstvé a môžem potvrdiť,že kým som sledovala každý centimeter môjho tela,každé pichnutie hľadala na nete a pod.nedarilo sa.Akonáhle som zmenila "taktiku", nesledovala a nepozorovala som sa len som proste po dieťatku stále túžila a verila že to čoskoro príde, bez toho aby ma partner v deň ovulácie musel čakať nastúpený pri posteli či sme mali chuť alebo nie a po 3-4 mesiacoch sa to zariadilo samo za takých podmienok ako som už písala...držím palce 🙂

frejka
29. júl 2012

Ahojte baby, práve som sa zaregistrovala, a pozerám že Vás je tu plno s podobným problémom... Už sedem mesiacov sa snažíme o bábo a stále sa nedarí :( minulý rok sme tiež skúšali asi 4 mesiace a nič, potom sme prestali...a teraz je to už 8.mesiac čo skúšame...Začínam byť z toho dosť na nervy, aj keď sa snažím na to nemyslieť.... :/

frejka
30. júl 2012

Ahojte baby, práve som sa zaregistrovala, a pozerám že Vás je tu plno s podobným problémom... Už sedem mesiacov sa snažíme o bábo a stále sa nedarí :( minulý rok sme tiež skúšali asi 4 mesiace a nič, potom sme prestali...a teraz je to už 8.mesiac čo skúšame...Začínam byť z toho dosť na nervy, aj keď sa snažím na to nemyslieť.... :/

lucia2505
30. júl 2012

Ahoj, 8 mesiacov??? To máš ešte super, počkaj ešte pár mesiacov a keď nič, tak choďte na hormonálny profil a na spermiogram, to sú také základné vyšetrenia. Ale fakt 8 mesiacov je úplne v norme ešte. Hlavne nestresovať. My sa snažíme už ani neviem koľko rokov. Na začiatku som stresovala ako ty a pred každým menzesom rozmýšľala, či príde alebo nepríde a stále sa pozorovala a keď som zistila, že prirodzene to nepôjde, len cez umelé, tak sa mi v podstate aj ulavilo, že už nemusím každý mesiac tŕpnuť a konečne viem na čom som.

frejka
30. júl 2012

kočky, my sa tiež pokúšame už 8.mesiac a stále nič... najprv som bola zúfalá, teraz sa už snažím na to moc nemyslieť, ale nejak sa to nedá ... 🙂 Nechápem prečo, my ktoré bábo chceme, sa nám nedarí a niektoré, čo ho nechcú, aj niekoľkokrát po sebe...tie problém nemajú :( je to nespravodlivé

aniko01
30. júl 2012

Ahojte, tak ako citam u nikoho to nie je ruzove. My sa snazime uz vyse roka,pomaly hadam aj dva,radsej to uz ani neratam. ale ziadne vysledky. mame jednu dcerku, ta prisla ani neviem ako 🙂 a toto druhe nie a nie prist, bocian asi stratil nasu adresu.

elinor42
3. aug 2012

@lufinka83 Ahoj, tak oznamujem, že 26. júla sa mi narodil synček, 54 cm a 3520 g.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre