Stále sa nám to nedarí

lufinka83
29. júl 2009

stále len /. ☹ ako to zvládate...ja už nemôžem...každý mesiac si myslieť,že sa to podarilo a zasa nič ☹ som z toho na nervy... ☹

emma93
4. nov 2012

@lufinka83 ...lufinka moj posledný príspevok patril tebe..len som ho omylom poslala sebe 😅 .

lulu939075
4. nov 2012

@emma93 ano pojdem este na tu krv vo stvrtok.Ale aj tak proste je to tazke uz je toho fakt vela na mna.Kazdy mesiac vidiet iba /.Zacinam byt s toho a celkom na dne.Manzel stale ze vsak nezufaj ono to pride samo.Ale ako to ma prist??Zevraj on je v poriadku preto nemusi na testy.A ja sa ho pytam ze ano uz mas deti??Nie tak ako mozez vediet ze si v poriadku.A ja nechcem aby isiel na spermiogram z donutenia ale sam od zeba lebo cce babatko ☹ Ja som uDr. raz tyzdenne a tiez ma to uz nebavi.Skratka je toho mooc a ked sa doma rozplacem tak som za citlivu kravu.

allenka33
4. nov 2012

ahojte..ja som dnes 21dc a mam bolestive prsia..hoc beriem duphaston,mam pocit ,ze ma bolia viac ako obvikle..BT som dnes mala 37,1 a mam aj dost silny hlien..na test je este asi skoro,vsak??myslite,ze by som mphla byt tehu??

darazv
4. nov 2012

@allenka33 Ahoj robit si test je ešte skoro a neviem aké mas cykly ,,,prajem ti vytuzene // 😉

lufinka83
autor
4. nov 2012

@emma93 no budem na teba myslieť keď pôjdeš doktorovi...dúfam,že bude všetko okey...a mohla by to byť tá varianta s // 😵

lufinka83
autor
4. nov 2012

@lulu939075 tak to ma mrzí 😖 ale aj tak držím palce aby sa čoskoro "zadarilo" 😉

reni1512
4. nov 2012

....my sme na tom rovnako, nic staaaaaaaaaale nic...:( Dievcata, ak mam jeden vajecnik, tak sa mi uvolnuje vajicko len raz za dva mesiace??? lebo ak ano tak ma porazi uz fakt... robila som si ovulacne testy tento mesiac, krasna ciarka mi vysla na 12 den cyklu, no neviem uz fakt ako to je...potom je ta sanca len 50%...

marecek1
4. nov 2012

@reni1512 u väčšiny žien ovulácia prebieha "na striedačku" - raz ľavý, raz pravý vaječník.
sú však prípady, kedy častejšie prebieha na jednom vaječníku - aj u mňa je to tak, ovuláciu mám častejšie napravo, takže šancu môžeš mať. mám to odsledované u lekára pomocou folikulometrie.

reni1512
4. nov 2012

@marecek1 dakujem ti krasne!

emma93
5. nov 2012

@reni1512 Reni myslím že Mareček ti super poradila,,ja mam rovnaký názor! Môžes byť kľudná, máš šancu ako všetky ostatné! 🙂
A tvoj gynekológ ti čo nato povedal?? ako dlho sa už snažíte?? veľmi držím palčeky ( inak veľmi krásny citátik máš vo svojej vizitke, naozaj,,cítim to tak isto ako ty !!)

reni1512
5. nov 2012

@emma93 ahoj Emi 🙂 dakujem ti krasne! no ozaj ze intenzivne dva mesiace a dokopy asi pol roka cca.. Moj gynekolog? ze cim skor, to je vsetko, ten mi nic podstatne nepovedal, vsetko si hladam sama po nete.. Dakujem ti veeeeelmi pekne a tiez drzim prsty 🙂! Ten citat som si opisala na ARE v nemocke.. drz sa a daj vediet ak bude nieco nove 🙂

emma93
5. nov 2012

@reni1512 Dakujem 🙂 . Ano dam vediet, v stredu vecer idem na gyndu...tak budem mudrejšia 😉 .Zatial papa a pekný večer

emma93
5. nov 2012

@lulu939075 No s tým spermiogramom to je ťažké,,,pre chlapov je to ponižujúce, je ťažké ho dotoho nútit, naozaj by si to mal uvedomiť sám, pretože i žena musí niečo obetovať. A v dnešnej dobe má veelmi veľa chlapov problémy, len si to nechcú priznať a vždy je jednoduchšie to hneď hodiť na ženu...že problém je v nej.. 😒

darazv
5. nov 2012

@emma93 napísala si to krásne u nas bol problem moj priatel a ani by ma to nikdy nenapadlo,,, automaticky som najprv behala ja po doktoroch ale ked mi na nič neprišli tak som povedala mojej laske že by sa patrilo ist na odber spermii a nevahal ani minutu dokonca som s ním išla 😝 a to v tomto roku bol už 4 krat na odbere a nevadí mu to a teraz posledne ked sme zistili že lieky zabrali bol tak pyšny na seba 🙂 my sa milujeme velmi ,sme spolu 7 rokov a všetko riešime spolu a miminko si prajeme najviac!!!a dost nas to posilnilo vpred myslim tie 4 roky snazilkovania a nevzdavame sa a bojujeme spolu dalej a veríme že raz splodime naš plod lasky 😉 ja som nazoru toho že ak muž ta miluje a chce s tebou mat mimi tak urobí všetko preto ...

emma93
6. nov 2012

@darazv Ahoj 🙂 , áno presne tak, ak mužovi tiež záleží na tom, aby sa to skutočne podarilo a miluje svoju manželku podstúpi aj on toto nemilé vyšetrenie..aj napriek pocitu hanby..avšak výsledok stojí zato! 🙂 Máš super manžela, mal by ísť príkladom ostatným, vďaka tomu, že sa prekonal a tiež obetoval pre dobru vec, vaša nádej na dieťatko vzrástla o 100 %..držím palčeky aby ste sa čo najskôr tešili z malého drobčiatka 🙂

lulu939075
6. nov 2012

@darazv jej vy sa už 4 roky nažíte, uf neviem ako by som to ja zlvádla. Aj keď je dosť možné že by to mohlo čakať aj mna ☹ A o umelom oplodnení ste nerozmýšľali? Alebo centrum asistovanej reprodukcie?

maximka33
6. nov 2012

ahoj holky, můžu se přidat? už přes dva roky se snažíme o druhé dítě. máme být oba zdraví, prý to může být psychikou.. ale prostě myšlenkám na dítě se nemůžu ubránit. teď jsme byli na prvním iui, ale nevyvedlo se to..

darazv
6. nov 2012

@lulu939075 Ahojky ano snazime sa 4 roky a pred 2 rokmi ked zistili ze je problem u priatela podstupili sme IVF - dokopy 5 transferov nepomohlo nam to,, tak v CARU mi hned odporučili 2IVF ale ja som buchla po stole a povedala som nie a odisla som,,,na nete som zacala pátrat ci neexistuju dáke lieky na zlepsenie spermii tak som aj objavila objednala bola to 3 mesacna liecba a teraz ked bol priatel na odbere stal sa zazrak a spermie ma ok ze sa máme snažit prirodzene 😉 liek berie nadalej a ja som rada ze nemusim ist do ivf- pribrala som z tých hormonov 13kg 😠 a teraz to nechavame na osud a verime ze sa nam to podarí a budeme traja alebo styria? 😝 v dnesnej dobe je normalne ze priatel má nekvalitne spermie a preto by som to nepodcenovala a donutila ho.

darazv
6. nov 2012

@maximka33 ahojky ak máte fakt vsetky vysetrenia za sebou a nedarí sa tak to moze byt fakt tou psychikov ☹ ja ked som bola na IVF tak tam bolo vela aj takych parov ze nemali ziadny problem a nedarilo sa im počat mimi,,,príroda je mocná čarodejka,,,podla mna je najlepšie sa niečim zamestnat a nemysliet na to ale dá sa to?nie nedá to ti povie iba dr nemysliet ale kto nezazil nepochopi,,dokonca naopak vela párov co problem mali podstupili ivf nepomlo to tak to vzdali a bum zena otehotnela prirodzene ,takze treba len verit ze sa jedneho dna dockame 😉

marecek1
6. nov 2012

@elinor42
@lufinka83 ahojte kočky 🙂
tak dnes som volala do Heliosu ohľadom našich výsledkov (krv a SPG - prvá konzultácia),
výsledky sú ok - ja nevytváram žiadne protilátky voči spermiám, placente, štítna žľaza ok - a v podstate aj všetko ostatné, na čo si teraz v rýchlosti nespomínam,
mm má vynikajúci SPG, lekárka sa vyjadrila v tom zmysle, že taký skvelý už dávno nevidela - čo sa týka množstva, tvaru spermií, všetko super. takže v podstate dvaja zdraví ľudia. no zajtra idem ešte k svojmu lekárovi na krv, zistiť poovulačnú hladinu progesteronu ... keď príde MS, nasadzujem clostil, po MS do Heliosu, a dohodne sa další postup - lekárka sa v telefone vyjadrila pre IUI.

marecek1
6. nov 2012

@emma93 nemilé.... máš pravdu, pre mužov je vyšetrenie spermií nepríjemné, ale mne osobne teda tiež nie je všetko jedno, keď musím pri vyšetreniach ležať na koze, dole bez, no a viacerí lekári sa takto na mňa pozerajú... myslím, že asi viacerým z nás to nie je príjemné.

a SPG - mm mal z toho tiež hrôzu, ale šiel, a aspoň teraz vieme, že je u neho všetko v najlepšom poriadku.

kveta
6. nov 2012

Su vysetrenia, ktore sa na Slovensku nerobia a pritom odhaluju dovod neplodnosti. Napriklad v zahranici sa kontroluje aj RNA v mitochondriach.

mirip
6. nov 2012

@darazv presne tak ako sa dá na to nemyslieť, nijako...to isté hovoril aj nám Dr,nemyslieť na to....no ako sa to dá neviem, ked od 2dna cyklu som každý deň chodila na injekciu do 12DC a cez tieto dni bolo každý druhý deň sono a 12DC vyvolávačka ovulácie a 13-14-15DC povinné naordinované snaženie....
a potom že nemysli na to 😀

lufinka83
autor
6. nov 2012

@marecek1 no to sú super správy 🙂 takže ste zdravý....no supeeeeeeer 🙂 tešíme sa s vami....ešte aby ste stihli to IUI 😀
aby ste neboli ako my...my sme to nestihli...ale keď ste zdravý tak IUI určite bude na prvú šupu pozitívne 😵

marecek1
7. nov 2012

@lufinka83 no uvidíme 🙂 ja by som bola rada, keby sme boli ako vy - že druhá návšteva centra by sa nekonala 🙂
dnes som bola ešte na krv u svojho lekára - kvôli poovulačnej hladine hormónov, koncom mesiaca pôjdeme 2.krát do Martina.

lufinka83
autor
7. nov 2012

@marecek1 budeme na vás myslieť,nech všetko dopadne na výbornú 😉

elinor42
7. nov 2012

@marecek1 tak super. Vidíš, všetko dobre dopadlo, tak už si iba počkať kedy vám osud dopraje. Niekedy to nejde a človek ani nevie prečo. Ale už sa blíži vaša chvíľa.

pancuska
7. nov 2012

@marecek1 ahoj moja......ozyvam sa po dlhej dobe!!! a citam ze konecne sa to niekam pohlo,tak drzim palce nech to dobre dopadne!!! 😉

marecek1
7. nov 2012

@pancuska áno, áno, dobre čítaš. zatiaľ sme podľa výsledkov dvaja úplne zdraví ľudia, ktorým sa neviem prečo nedarí, preto asi čoskoro podstúpime IUI.

a čo ty?

pancuska
7. nov 2012

@marecek1 z toho si nic nerob moja,cim castejsie chodim do centra tak tym viac tam stretavam viac a viac bab co maju problem ako ty!!! Teraz som podstupila cyklus stimulacie,odber vajicok a vklad 2 naj embryok tak musim cakat do stredy ci sa to ujalo!!! trochu sa uz bojim ako to dopadne!! inak bola tam so mnou jedna,tiez boli zdravy obaja,skusali vsetko aj IUI a tak teraz podstupila IVF,caka so mnou.....chodis do Martina?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre