Stále sa nám to nedarí

lufinka83
29. júl 2009

stále len /. ☹ ako to zvládate...ja už nemôžem...každý mesiac si myslieť,že sa to podarilo a zasa nič ☹ som z toho na nervy... ☹

nevergona
20. okt 2011

@marecek1 no vlastne som to tam už napísala, že pôjdem na HP, to povedal ako prvé že mi treba spraviť, a netuším čo sa z toho zisťuje a potom folikulometria že či mám vôbec ovuláciu. ale ked som si meriavala BT tak mi pekne ukazovalo ale je pravda, že predtým ked som meriavala tak som mala ešte normálny cyklus. No hádam len príde nejako na to, že prečo sa mi to tak rozhádzalo.

nevergona
20. okt 2011

@snazilka92 ahoj nie je zač, šak si pomôžeme ked môžeme, mne to tiež pomohlo a našla som to presne tu na MK. No k tomu SPG, môj manžel mal na prvom SPG dosť zlé výsledky, mal ich málo a polovicu takmer nepohyblivých, aj môj doky bol prekvapený, že je to až také zlé, aspon sa tak tváril. no nasadili mu Profertil, čo som už vedela, že by to mohlo pomôcť, pretože to užíval aj môj brat a ani nie do troch mesiacov splodili moje krsniatko 😉 . užíval to dva krát po tri mesiace a bol ešte na dvoch kontrolných SPG. Na druhom mal o polovicu zlepšenie, a na poslednom treťom to bolo teraz v septembri mal ešte lepšie výsledky ako na tom druhom, pritom tie lieky už nebral.keby si mala ešte otázky kludne napíš, lebo neviem či by si chcela ešte niečo konkrétnejšie 🙂

ninka.b1
20. okt 2011

@marecek1
@lufinka83
dakujem babenky, ste zlate!!!! November bude naš isto!!!!!!
lufinka83 noooo tak ti budem silno držať palce aby bol november v znameni // !!!! 😉 😉 😉

sanchezova
20. okt 2011

ahoj holky, tak se přidávám k vám do skupiny kterým se to nedaří.
zatím se snažím být OK. zkoušíme od února 2011. v pondělí jsem byla u doktorky a říkala že jsem v pořádku, od začátku vysazení HA mám krásně vše pravidelně bez problémů. jsem v pohodě, akorát každý měsíc jak mi příjde menzes tak jsem K.O. ach jo

lufinka83
autor
21. okt 2011

@ninka.b1 🙂 silno v to verím,tak dúfam,že tento mesiac sa to podarí :D nám všetkým..lebo už by bolo fakt na čase 😀 dnes som sa dobre vyspala,takže srším dobrou náladou 😎
@sanchezova ja to mám tak isto..celý mesiac som v pohode..a keď príde mrcha tak ma to pokaždé položí...poplačem a naberiem nové sily na ďalší mesiac 🙂

marecek1
21. okt 2011

@ninka.b1 určite to musíme stihnúť do vianoc, neviem si predstaviť krajší darček pre nás všetky 🙂

marecek1
21. okt 2011

@sanchezova vitaj v klube 🙂

petulinkaaaaa
21. okt 2011

Ahoj holky, taky se přidávám 🙂. Nedaří se nám to už 2 roky, takže jsme se objednali do Gennetu, první návštěvu máme 4.11., tak doufám, že nám pomůžou a příští Vánoce už budeme tři 🙂

matamm
21. okt 2011

ahojte baby aj nám sa nedarí cca 3 r. tak sa pridávam a chcela by som sa spytať petulinkaa že či si musela mať nejaké odporučenie od lekára do centra genntelu a kde je to centrum v BA? dakujem

elinor42
21. okt 2011

babenky moje, máme výsledky spermiogramu. No nedopadli veľmi dobre. MM má málo pohyblivé spermie, tak mu kázali kúpiť nejaký voľnopredajný liek, má sa objednať k urológovi a o dva mesiace má ísť na kontrolu. Dúfam, že to zaberie. Ale do Vianoc asi tehotná nestihnem byť.

nevergona
21. okt 2011

@elinor42 ahoj, neboj ono sa to tými liekmi upraví, MM mal síce najlepšie výsledky až po 3 kontrolnom SPG ale mal a to je podstatné, zadariť sa môže. môjmu bratovi sa zadarilo a ešte ich nebral ani dva mesiace,takže možné je všetko 😉 . ak nemá zlú morfologiu tak sa to napraví uvidíš.

sanchezova
21. okt 2011

@lufinka83 každý měsíc si nadávám že jsem vadná, tedy až do tohoto měsíce, v pondělí jsem byla u doktorky a říkala OK, takže si nadávat nebudu 🙂
ale chce aby šel můj na spermiogram ale ten se brání, to víš EGO 🙂

jinak zdravím všechny snažilky 😎

marecek1
22. okt 2011

@sanchezova ego, ego - chlapi majú z týchto vyšetrení takú veľkú hrôzu, sú horší ako malé deti. my ženy musíme podstúpiť toho toľko, a tiež to nie je moc príjemné ležať každú chvíľu "dole bez" pred rôznymi lekármi, a hľadať chybu, ktorá častokrát spočíva len v tom, že muž má lenivé spermie.

annairamm
23. okt 2011

@lufinka83 zmeň lekára, neváhaj ja som tiež tak urobila

snazilka92
23. okt 2011

Ahojte žienky. Mám nejaké otázočky, či správne chápem to meranie bazálnej teploty. V strede cyklu, keď nastáva ten prudký pokles teploty - vtedy sa treba snažiť? Vtedy nastáva ovulácia? Lebo všade čítam, že už keď je zvýšená teplota už je po ovulácii.

lufinka83
autor
23. okt 2011

@sanchezova no môj sa kupodivu nebránil na spermiogram..dokonca to bol jeho nápad tam ísť..a zistiť ak je na tom...
@annairamm už som sa naňho vykašlala..idem do centra...tam už budú vedieť čo a ako robiť...

elinor42
24. okt 2011

no už viem čo za liek mu to dali, takže Profertil. Neviem, či s tým máte niekto skúsenosti. Ak áno, prosím napíšte aké.

petulinkaaaaa
24. okt 2011

@matamm Ahojky, doporučení mít nemusíme... prý stačí jen vyšetření, která nám dělali v kladenské nemocnici a moje poslední cytologie. Nejdřív jsem do Gennetu volala, ale měli pořád plno, takže jsme objednaný už od léta. Už se tam docela těším 🙂 a doufám, že se to nějak pohne a brzo budeme mít mimčo 🙂.

nevergona
24. okt 2011

@snazilka92 v podstate by to tak malo byť a ked máš po tých nízkych teplotách tri dni po sebe vyššiu teplotu tak posledný den tej nižšej teploty bol ovulácia, aspon mne to tak vychádza na grafoch. takže kým máš nižšie teploty tak je najlepšie každý druhý den 😉

nevergona
24. okt 2011

@elinor42 ahoj aj MM bral Profertil, mal zlepšenie už na prvom kontrolnom SPG, ale ešte lepšie výsledky mal ked dobral druhé balenie to dobral niekedy začiatkom augusta a na konci septembra išiel na dalšiu kontrolu a mal super výsledky.

marecek1
24. okt 2011

@petulinkaaaaa ahoj 😉 určite sa to pohne, a čoskoro budeš maminkou 🙂 najdôležitejší krok máte za sebou - máte termín, už len zistiť, kde je problém a vyriešiť ho.

lufinka83
autor
24. okt 2011

ahojte...takže dnes som bola vo ferticentre... robili manželovi spermiogram a čo ho mal vždy zlý ( lenivé spermie) dnes mu doktor povedal,že je v norme...že je zdravý... :-O čo sme ostali pozerať ako hlupáci...taktiež sme sa pýtali na lieky čo mu predpísal urológ (tamoxifén) na čo sa nám doktor vyjadril,že nech to okamžite vysadí,že tieto lieky iba zhoršujú spermie :-O čo je fakt super teda...tak to nechápem načo nám ich ten predpísal...tak sme ich vysadili...
a čo sa týka mňa 🙂 konečne sa začalo niečo diať...zobral mi krv na hormonálny profil,že si mám teraz len počkať na výsledky ( čo bude do cca dvoch týždňov). a že potom sa uvidí aký bude ďalší postup...ale laparoskopia ma asi neminie... ale čo narobím...to dááám 🙂 taká som rada,že konečne sa začalo niečo diať...aj sa čudoval doktor,že ten môj nič nerobil..že nechápe na čo čakal...že "stará škola"...no ďakujem pekne...
@ elinor42 profertil sme brali aj my...teda ešte beriem..už pomaly rok.a pomohol nám..aj v počte spermií aj v kvalite..síce je finančne dosť drahý ale stojí za to..manžel naňho nedá dopustiť..takže môžem len odporučiť 🙂

marecek1
25. okt 2011

@lufinka83 no to je super, že sa vám tie vyšetrenia takto rozbehli 🙂 paráda, manžel ok, teraz ešte vyšetriť teba, a čoskoro sa môže objaviť tak želaný výsledok 🙂
"stará škola" - no tiež nemusím takýchto lekárov...

lufinka83
autor
25. okt 2011

@marecek1 no uvidíme čo bude keď bude..teraz musíme počkať ešte na moje výsledky a pak sa uvidí..čo bude dál 🙂 a čo s atýka starej školy...pri tomto jeho tempe by sme čakali ešte min. dva roky na vyše!a to sa mi doktor čudoval,že som prišla do ferticentra..pretože ostatný doktori posielajú do fyn fivu a ževraj za svoje pacientky dostávajú prachy ( tedá gynekológovia ktorý tam svoje pacientky odporučili).

lufinka83
autor
25. okt 2011

@elinor42 profertil sme brali aj my...teda ešte berie..už pomaly rok.a pomohol nám..aj v počte spermií aj v kvalite..síce je finančne dosť drahý ale stojí za to..manžel naňho nedá dopustiť..takže môžem len odporučiť

elinor42
26. okt 2011

no aspoň nejaké pozitívne informácie o Profertile. Tak už nám ostáva len pozitívne myslieť. Dnes som čítala článok o pozitívnom myslení, takže všetky baby čo sa snažíme, musíme si stanoviť termín do kedy chceme byť tehotné a pevne v to veriť. Držím palce, aby nám to vyšlo. Môj termín je do konca roka. Verím, verím, verím....

elinor42
26. okt 2011

bola som po manželove výsledky spermiogramu u svojho doktora. A ten sa mi zdal dosť skeptický. Povedal, že nech jasne pochopím, že manžel je sterilný a ak chcem otehotnieť, tak len cez nejakú bokovku. No chápete to? Vraj má strašne málo spermií iba 7 mil. a vraj normálne by ich malo byť 150 mil. A nepohyblivých má 70%. To je až také strašne zlé? Ja viem, že nie je to dobré, ale čítala som aj horšie výsledky a navrhli im umelé oplodnenie. Veď to má cez 2 mil. zdravých spermií.

lussinkaaa
26. okt 2011

Ahojte baby, rada by som sa k vam pridala. O mimco sa snazime 6 mesiacov, zial bez uspechu. Viem, nie je to dlho, niektore sa snazite omnoho omnoho dlhsie. No pocity z neuspechu mame rovnake a mne sa tie 6 mesiace zdaju byt nekonecne. O prve babulko sme prisli v marci tohto roku hned na zaciatku v 6tt. Po nicom inom netuzim viac, ako najst si opat //. Chcem sa vas opytat, ako zvladate kazdomesacne sklamanie??? U mna je to z mesiaca na mesiac horsie a horsie. Nedokazem sa poriadne na nic sustredit, stale som myslienkami pri babatku. Na chvilu som uz aj obmedzila pristup sem na MK, snazim sa na to tak nemysliet, no akosi to nejde.

marecek1
27. okt 2011

@elinor42 lekár ti poradil bokovku?????? no ten asi nie je normálny. presne ako píšeš, pokiaľ to nie je možné prirodzenou cestou, je tu možnosť umelého oplodnenia. to ho nenapadlo? super rada, fakt, nedarí sa vám s partnerom, skúste niekoho iného.... 😒 😒

marecek1
27. okt 2011

@lussinkaaa ahoj 🙂 tiež sa snažíme o miminko, už podstatne dlhšie ako ty s partnerom, a tiež strašne túžim po tom, aby som si našla dve čiaročky. občas som poriadne sklamaná, keď to zasa nevyjde, ale mám tú výhodu, že mám doma 4ročného synčeka, ktorého straaaašne ľúbim, takže keď som smutná/sklamaná z negatívneho testu, tak si pritúlim toho môjho drobca.

určite sa snaž nepodriaďovať tomu snaženiu všetky svoje myšlienky, skús si nájsť nejaké aktivity, ja neviem, napr. zumbu, aerobik, plávanie, hocičo, pri čom sa odreaguješ a nebudeš stále myslieť na to jediné.

tiež sme s manželom prišli o miminko takto na začiatku tehotenstva, takže viem, ako ťa to musí bolieť a že chceš zaplniť to prázdno, ktoré nastalo.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre