Stále sa nám to nedarí

lufinka83
29. júl 2009

stále len /. ☹ ako to zvládate...ja už nemôžem...každý mesiac si myslieť,že sa to podarilo a zasa nič ☹ som z toho na nervy... ☹

takitak
7. okt 2011

@lufinka83 áno, po 14 pokusoch o umelé sa nám to podarilo, prirodzene na jeden pokus za celý mesiac a dozvedeli sme sa to úplne nečakane ... všetko čo sme si prežili sme si museli prežiť aby sme sa dostali kam sme sa dostali, ale neľutujem ani jednu vec v centre, všetky vyšetrenia, lieky, homeopat, čas, smútok, plač ani peniaze ... treba za tým ísť .. ja nie som ten čo verí a čaká na zázraky a robila som pre to všetko čo som mohla - či už dobre alebo zle, neviem, ale dúfam že toto bábo bude zdravučké lebo už teraz je to to najvzácnejšie čo máme ... a mladšia nebudem a kto vie čo sa všetko môže stať - mne zomrela mamička a nikdy už vnúčatko neuvidí - potom si poviem že som nemala čakať ani rok kým som sa rozhodla na vyšetrenia, lebo možno ten rok čo som čakala by to bábo ešte stihla ...

mireag
7. okt 2011

@lufinka83 Ani si nepamatam na tuto diskusiu... 😅 Ano, po jednom MA sa nam podarilo otehu a mame krasneho syna. Tehu nebolo ruzove, ale dotiahli sme to do uspesneho konca.😉
Teraz som prvy cyklus s clostilom, tak som zvedava...
Fuuuha, tak dva roky a tvoj dr. sa este neprebral zo sna???🙄
Chod k takemu, ktoreho nebudes musiet prosikat - ved to je vrchol!
Chces ist do CAR? Tak chod. Aspon naberies druhy dych a budes mat pocit, ze s tebou niekto nieco robi. 🙂 A mozno pocas vysetreni otehotnies prirodzene. 😵

lufinka83
autor
7. okt 2011

@takitak 14 pokusov :-O ? tak to ťa obdivujem...ale zasa výsledok bude stáť za to lepšie povedané už teraz stojí 🙂 to,že ti umrela mamička mi je lúto..ale je ťažké sa zaoberať otázkou keby bolo keby... ☹
@mireag no ja neviem na čo ten môj doktor čaká..a to si ho všetky chvália aký je dobrý..ale ja neviem..x krát som doňho hustila,že kedy sa začne zaoberať mnou..a vždy bola otázka rovnaká: keď sa prelieči manžel..a naposledy ma to tak naštvalo,že som bola dosť protivná... veď ja chcem tiž vedieť na čom som..a to je logické.. na tom car sme sa už dohodli s mm..už to len zrealizovať,nech sa konečne začne niečo diať..lebo toto mesačné čakanie je hrozné..pre oboch.. no tak uvidíme čo nám osud prinesie...

mireag
7. okt 2011

@lufinka83 Odkedy mam dieta a navstevujeme roznych lekarov, zistujem, ze kopec z nich by malo zmenit zamestnanie... 😒
Drzim palce, nech sa to konecne pohne a nech si coskoro stastna tehulka. 😵

lufinka83
autor
7. okt 2011

@mireag Ďakujem 🙂 ale to bude trochu dlhšia cesta...si myslím..ale so šťastným koncom 🙂

marecek1
8. okt 2011

@lufinka83 neuvažovala si nad zmenou lekára? takýto prístup sa mi moc nepozdáva.
pozitívum vidím v tom, že zistili problém v manželových spermiách, tento problém sa dá upraviť - poznám prípady zo svojho okolia, kedy po nasadení liečby u manžela žena otehotnela.
tiež sa s manželom snažíme už dlhšie o bábätko, takže chápem to, že si naštvaná, tiež si hovorím, že prečo práve my máme taký problém otehotnieť, a pritom bábätko chceme?
my našťastie jedno dieťatko už máme, je to moje slniečko, ktoré má robí šťastnou, prešli sme si dlhú cestu, kým sa nám narodil, a asi nám čaká ďalšia dlhá túra....

elinor42
8. okt 2011

no my sa tiež snažíme o bábo rok a nič. Tak sa začína kolobeh vyšetrení a dúfam, že na konci sa dočkáme a budem tá najšťastnejšia mamina na svete.

ninka.b1
8. okt 2011

@lufinka83 ahoj, no ako tu čitam, že dva roky sa o teba dr nezaujima 😒 😖 to je smutne! Tak ja musim povedať, že v tomto mam dr dobru,( môžem povedať, že sa snaži- vyšetrenia- folikolumetria- lieky a zase dokola ☹ neskutočne ma ubíja to "hmm tak zase nič"), ale teda tiež mi to velmi nepomohlo ☹ od aprila som na liekoch a čo som si myslela, že bude zaležitosť max 3mesiacov už je pol roka (snažime už cez rok)..... .Vždy keď od nej odchádza s novým receptom v ruke na ďalší mesiac a povie my, že to chce čas je mi do plaču 😠

marecek1
9. okt 2011

@ninka.b1 ahoj, aj môj lekár je fajn, snaží sa... tiež sme pobehali rôzne vyšetrenia, všetko ok, len bábo stále nikde. a v prípade, že som nebola úplne stotožnená s jeho názorom, tak som si ho šla overiť k inému lekárovi, viac hláv - viac rozumu 😉

bonifac
9. okt 2011

Ahoj holky,
tak sem na koníku zas... po dvou letech :o)
Snažili sme se, snažli... já z toho začla blbnout tak sem tomu nechalu volný průběh, rok sem nic neřešila a teď sem na utrogestanu 11. DPO
v pátek 9. den lehký závtratě slabé hnědé špinění a bolest v podrišku, v čera v sobotu pokračuje špinění bolesti, těžký prsy, přecitlivělost na zvuky, neuvěřitelný podráždení a běda když na mě někdo promluví :D bulela sem u trapnýho filmu...No a dneska závratě ale krvavý špinění a větší bolest,hučení v uších, hodně živý divný sny....
Holky ja bych nerada začla zase šílet ale mám PMS nebo co? :D Ten by přece měl utrogestan potlačit.... ale zas muže mít vedlejší účinek špinění.
Ještě je moc brzo na to aby bylo něco vidět na testu....

ninka.b1
9. okt 2011

@marecek1 to maš pravdu, ved je to naše zdravie, lekar ti može povedať a doporučiť, ale ked to tak necitiš treba to skusiť aj inde, jeho sa to osobnostne netýka- je to jeho zamestnanie 😉 a ked niečo človek chce musi za tym isť a nie nechať sa odbiť a ked ide ešte o dieta a zdarvie 🙂 Ja som ešte u ineho nebola ale už tiež nad tym uvažujem, aspoň sa poradiť či by mi neodporučil niečo ine, lebo začínam byť na pochybách 😒

lufinka83
autor
9. okt 2011

@elinor42 u vás aspoň nasledujú vyšetrenia..my sme mali len manželove... asi by som ho mala zmeniť,už naňho aj manžel nadáva...že čo je to za doktora,keď nevie urobiť žiadne vyšetrenia...
@ninka.b1 to ti verím,že ťa to ubíja..aj mňa ubíja každý mesiac mrcha ☹ vždy ma to tak naštve keď príde... no a môj doktor mi hovoril v júli,že nech prídem v septembri a začneme kolobeh vyšetrení..tak som sa tešila,že konečne niečo..a do dnešného dňa nič!!! absolútne nič...už sme sa rozhodli...objednáme sa do centra...tam sú ludia čo tomu rozumia a snažia sa pomôcť...lebo tento asi berie len peniaze za to,že tam chodím..

ninka.b1
9. okt 2011

@lufinka83 dobre ste sa rozhodli, aj ja nad tym uvažujem, ale ešte chcem počkať do konca roka a ked nič tak v januári tiež pôjdem, dobre ohlasy som čítala na Martin, ale kamaradka chodí do BA a je spokojná- tiež mala takého doktora ako ty, vôbec sa o ňu nezaujímal!
Moja dr najskôr vyšetrila mna a potom po 2-3mesiacoch musel isť aj mm na vyšetrenie, ale aby najskôr vyšetroval manžela tak to som ešte nepočula 😖

lufinka83
autor
10. okt 2011

@ninka.b1 no on sa vyjadril tak,že manžela je lahšie vyšetriť ako mňa tak preto išiel skorej... :-O čo je mega blbosť...mohol to robiť zároveň..ale škoda rečí...ja som počula dobré ohlasi na ferticent..tak asi skúsim ten..uvidíme ako pochodíme...

marecek1
10. okt 2011

@lufinka83 no tak to je teda naozaj riadna blbosť, že najskôr manžel a potom ty, my sme s manželom boli na vyšetreniach súčasne, veď aj tak tie vyšetrenia ti nerobí on, ale iní lekári na iných pracoviskách, takže jemu to termíny neovplyvní. no a všade sa väčšinou objednáva, takže kým sa jemu "uráči" poslať niekam teba, stratíš ďalšie dni tým, kým na špecializovanom pracovisku bude voľný termín.

elinor42
10. okt 2011

môj dr tiež poslal hneď na prvé vyšetrenie manžela. Mne spravil pravidelnú prehliadku a povedal, že v dnešnej dobe je až v 50% na chybe muž. Takže najskôr treba vyšetriť jeho, lebo to jediné je bezbolestné a nechce ma vraj ťahať zbytočne po operáciách, kým si nebude istý, že chyba je vo mne. Tak uvidíme čo bude ďalej. Už som rozmýšľala aj nad nejakou bylinkárkou, ale čo. Neviem. Už sa chytám aj slamky

nevergona
10. okt 2011

ahojte, môžem sa pridať? 🙂 my po dvoch rokoch snaženia, manžel bol na troch spermiogramoch, začíname hádam, idem zasa na konzultáciu so svojim lekárom a som zvedavá čo mi povie tentokrát, lebo naposledy, t.j. v marci, mi povedal, že ma ešte nechce trápiť, že som ešte mladá. skoro som tam spadla zo stoličky, a ja mu na to že prosím, ved mám 29 rokov. že máme počkať ešte do júna, a ked nie že mám prísť. tak som si povedala, že pojdeme na dovču a po tom za ním zájdem ak nič. manžel bol pred cca týždnom na kontrolnom spermiograme, už bez liekov, a vyšli mu velmi dobré výsledky, tak som rada a zároven sa bojím, lebo asi potom bude niečo so mnou ☹

ninka.b1
10. okt 2011

@lufinka83 mna dr vyšetrila a zistila, že nemam ovu, nasadila mi lieky a ked sa stale nedarilo mm išiel na spermiogram, ktory mal ukažkovy, takže on je OK, ine vyšetrenia sme neabsolvovali 😒 tiež som už s toho na pochybách..
@marecek1 môžem sa ta spýtať ake vyšetrenia ti robili?

marecek1
10. okt 2011

@ninka.b1 boli sme aj s manželom na genetike + ja hematológiu.

nany12
10. okt 2011

Ahojte kocky !Aj my sa snazime s manželom o babätko uz skoro rok a stale nic.Presne ako pisete doteraz to bolo tak ze kym neni menzes tak na to nemyslim a ked ma prist ide ma rozhodit ze vzdy pride.No pred nedavnom som zasla k lekarovi a povedala som mu ze chceme babätko ale nedari sa a ze som si robila ovulacne testy a nic mi nevyslo.Tak mi robil krvne odbery a zistil mi ze mam popletene hormony su tam zvysene nejake hodnoty ktore sposobuju neplodnost a menzes chodil presne ako ma.Teraz beriem nato lieky ale je mi z nich zle jak psovi.Som doma PN a co tak citam na nete rozne clanky caka ma pekne dlha cesta.Neviete o tom nieco viac??, beriem Medocriptine

lufinka83
autor
11. okt 2011

@elinor42 tak toto presne povedal aj mne a tvrdí to už vyše ppol roka...a stále to posúva..teraz naposledy to posunul na január ale to som povedala,že už nie..ja si platím za každú jednu návštevu čo tam som ( väčšinou konzultáciu-lebo sa k ničomu nemá) a on ma nevie ani poriadne vyšetriť...
@nevergona vidím,že máš tiež super doktora ako ja... a je super,že manželovi sa zlepšili spermie..u nás sa zlepšujú pomaly..množstvo rastie..ale stále sa väčšina len trasie... :-/ teraz dostal neaké lieky tak dúfame,že zaberú,lebo už sa doma smejeme,že je ako dôchodca...na raňajky 5 druhov liekov 🙂) ( jeden od doktora ostatné vitamíny) 🙂
@marecek1 chcem sa spýtať...na tie vyšetrenia sa môžem objednať bez toho aby ma tam môj doktor poslal? lebo už rozmýšlam aj nad touto variantou...keď nejde mohamed k hore...pôjde hora k mohamedovi...

momamo
11. okt 2011

Ahojte kocky, tak po nejakom mesiaci som opät na koniku🙂 My sa s priatelom snazime skoro pol roka o babätko a stale sa nam nedari a uz som rozhodnuta ist k lekarovi, len by som sa chcela spytat co vsetko mi bude robit, ake vysetrenia a podobne veci...
A kedy je najlepsie ist myslim tym v ktorom zaciatkom cyklu, v strede aleboooo pred prichadzajucou ms..??

marecek1
11. okt 2011

@lufinka83 tak u nás to bolo tak, že mi môj lekár dal odporúčanie, ja som sa na vyšetrenie telefonicky objednala, neviem, či to pôjde bez toho, aby ťa odporučil.

marecek1
11. okt 2011

@momamo ahoj, a kedy si u lekára bola naposledy? pokiaľ nemáš urobenú prehliadku, tak myslím, že ti ju určite urobí - vyšetrí ťa vnútorne na "koze", odoberie prípadne vzorky na cytológiu, potom vnútorný ultrazvuk, kontrola prsníkov. na tieto vyšetrenia je najlepšie ísť po menštruácii, ale ja som bola naposledy pred menštruáciou,a v pohode ma vyšetril. pól roka je dosť krátka doba, uvidíš, či ti odporučí nejaké ďalšie vyšetrenia, alebo či odporučí ešte počkať. každý lekár má iný prístup.

momamo
11. okt 2011

@marecek1 ahoj tak na ,,koze" som so posledne posedela pred 4 mesiacmi, takze prehliadku a citologiu mam uz za sebou a vsetko o.k. takze to mi uz nehrozi🙂
Myslim si ze tento teda moj doktor to dufam bude riesit hned,,len neviem co ma caka ake vysetrenia a podobne veci ...

elinor42
11. okt 2011

@momamo No ja pochybujem, že doktor niečo začne riešiť. Pol roka je fakt dosť krátka doba. Väčšinou sa tým začnú zaoberať až po roku. To už je taký nejaký signál, že asi nebude všetko ok. Ja som bola na vyšetrení asi v strede cyklu a doktor robil mi aj vnútorné sono a bolo vidieť aj dozretú folikulu, čiže vajíčko vhodné na oplodnenie. Tak som si aspoň istá, že ovulácia funguje a príčina musí byť niekde inde.

momamo
11. okt 2011

@elinor42 Nho mne posledne povedal ze ak sa nebude darit tak mam prist po pol roku .. a ze urobime potrebne vystrenia atd ...A myslis ze ked mam ms tak prevazne ten 30-32 den ze je to velka nepravidelnost..?? A vy sa uz kolko snazite🙂

edmi
11. okt 2011

ahojte, ja sa snazim po potrate v 8 tt,znova otehotniet ale uz sa nam nedari 10 mesiacov,bola som u doktora na preventivnej prehliadke a vsetko mam v poriadku,muza poslal na spermiogram k urologovi a on ma vsetko v poriadku,mne povedal ze ma posle do Bratislavy ale ja by som chcela aby mi spravil este folikumetriu,tento mesiac si robim prvy krat ovu testy uz je 18DC a zatial len slabe ciarky tak neviem ci bola alebo nie som z toho vsetkeho smutna prve tehu som otehotnela po 3 mesiacoch a teraz neviem co sa deje:((

zuzka38
11. okt 2011

@edmi psychika... ak clovek neni v pohode nejde to.. nam sa podarilo po roku snazilkovania a to len preto ze sme sli na dlhuuuuuuuu dvojtyzdnovu dovolenku, ani jeden sme nemysleli na stres a pracu, ale len na seba.. drzim palce aby ste boli obaja v pohode a coskoro sa zadarilo a hlavne aby si to dotiahla do stastneho konca 😉

zuzka38
11. okt 2011

@lufinka83 zmenit lekaaaaaaara

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre