Stále sa nám to nedarí

lufinka83
29. júl 2009

stále len /. ☹ ako to zvládate...ja už nemôžem...každý mesiac si myslieť,že sa to podarilo a zasa nič ☹ som z toho na nervy... ☹

lufinka83
autor
3. aug 2012

@elinor42 jeeeeeeeeeeeeeeej elinor,gratulujeeeeeeeeem 😉 prajem veľa zdravíčka pre maminku aj maličkého 🙂 už to máš za sebou..ja si ešte chvílu počkám 😀

ninka.b1
3. aug 2012

@marecek1
@lufinka83 ahojte baby, čo mate nove? už sme si davno nepisali 🙂 !!!!
@lufinka83 pozeram, že tebe sa to pomaličky krati 🙂 to je super!!!!

ninka.b1
3. aug 2012

@elinor42 Gratulujeeeeeeeeeem 🙂

lufinka83
autor
4. aug 2012

@ninka.b1 ahoooj 🙂 no kráti ako kráti 🙂 ešte mám neaký ten kus cesty pred sebou 🙂 ty sa pochvál čo nové? ako sa darí?

ninka.b1
4. aug 2012

@lufinka83 no ale aspoň kúúúúúúúúúštik 😉 a inak sa maš ako? dr sa o teba-vás stara????
ja ti ani neviem, asi ako na hojdačke chvilku som hore a chvilku zasa dole na dne,, nejako to na mna dolieha- to bezuspešne snaženie! mam taky pocit, že sa nemam kde dalej pohnuť 😒 od MA ubehlo pomali 8mesiacov a som stale tam kde som bola pred 2r..... Neviem či mam zmeniť dokiho, alebo či isť do centra, hadam račej na dovolenku 😀 😀 😀 ta by bodla!!!!!!

lufinka83
autor
5. aug 2012

@ninka.b1 a tak stará ako stará 🙂 nemám ho rada tak mám k nemu aj taký prístup.. no už začal august..je čas na dovolenku...tak šup šup a vypnúť!!!to je rozkaz!!my sme tento rok bez dovolenky...tú si nosím v pupečku 😀 to ma mrzí,že stále nič 😢 nerozmýšlali ste nad centrom? u nás až vtedy sa konečne začalo niečo diať,lebo môj super doktor je neschopný..držím palce..silno, silno...a posielam zopár tehu bacilov 😵

lenuska311
6. aug 2012

CAWTE baby co sa mamm o to mysliet...asi v polke cyklu som zacalakrvacat....ale ziadane kramy ....tak na jeden tampon denne...co to moze byt???nikdy som take nemavala...

shelia
7. aug 2012

Ahojte, my sa snažime už rok, tak som si povedala, že už pojdem k dr. , tá povedala, že najprv vyšetríme spermiogram u manžela a potom sa uvidí... tak som bola rada, že sa to už začne nejakým smerom hýbať. Lenže hneď na to mal môj manželík úraz - zlomený členok a stavec ☹ , robili mu rtg aj CT a teraz je to už skoro 6 týždňov čo len leží na posteli a nemôže sa moc hýbať.
Síce som šťastná, že sa mu nestalo horšie, tú chrbticu nebolo treba operovať, ale zase to zmarilo naše plány o snaženie. Zmierila som sa s tým, že aj kvôli tomu CT sa teraz nebudeme nejaký čas snažiť.
Dnes išiel do nemocnice, idú ho stavať na nohy, tak už pomaly bude môcť začať chodiť, takže dúfam že úraz nebude mať žiadne následky, ale od toho prvého CT mal už chrbticu rontgenovanú 2 x - dnes 2. kontrola (síce vždy pri vyšetrení mal ochranné krytie na semenníky) - tak teraz neviem, ako dlho máme čakať so snažením, máte niektorá s takouto situáciou skúsenosť?
Hľadala som aj nejaké info na internete, nie je tam toho veľa.
Niekedy to na mna doľahne, tak veľmi by som chcela diaťatko, a teraz ešte toto s týmto rontgenovaním, bol partner /manžel niekorej z vás rentgenovaný, predtým ako ste sa snažili o dieťa? alebo ako dlho ste potom čakali?

moname
7. aug 2012

@lenuska311 ovulácia

noname26
8. aug 2012

Zienky, odporucam tento clanok: http://baby-web.topky.sk/Clanky/a226-Ked-imunit... - dost malo sa o tom u nas vie a niektore centra vyhlasuju, ze vysetrenie imunity robia. Moj imunolog mi ale povedal, ze sa to robi len a len v Cechach a tento clanok hovori to iste. Takze si myslim, ze CAR centra zavadzaju, aby neprisli o obchod. Zial☹ Mrknite sa na to. My sme v Prahe boli a dufame, ze tentoraz to uz po 5 neuspechoch vyjde.

elinor42
8. aug 2012

@lufinka83 @ninka.b1 ďakujem kočky. Prajem aj vám hlavne veľa šťastia na ceste za bábätkom. Keď budem stíhať viac, tak sa ozvem, ale ešte som celkom nenabehla na režim.

aniko01
8. aug 2012

@shelia ahoj, velmi ti asi nepomozem,ale viem ako ti je. Unas to bolo opacne, problemy som mala s chrbticou ja a vtedy nam pokus o dieta zakazali, lebo by mi to chrbtica nezvladla a to riziko tu uz bude vzdy, snazime sa uz cca dva roky. nedavno mal aj manzel problemy s chrbticou, tiez bol na ct, a rentgene, ale nic nam nevraveli ohladom toho, ci treba cakat, sice je pravda,ze sme sa ani nepytali. musite byt silny a vydrzat, bude to vase prve babo?

shelia
8. aug 2012

@aniko01 ahoj, áno, snažíme sa prvý krát asi ten rok, nám tiež nič nevraveli, ja som hľadala ohľadom toho žiarenia info na nete, nie je tam toho moc veľa a hlavne v angličtine, ale pre istotu asi ešte chvíľu počkáme. V poslednom čase porodili alebo otehotnelo niekoľko mojich známych a kamarátok a okrem toho v robote na obede pravidelne vídam niekoľko tehotných, je mi preto ťažko.
Vy sa snažíte už dva roky, a boli ste aj na nejakých vyšetreniach? My sme už s vyšetreniami chceli začať, ako som písala, ale potom sa stalo toto.

aniko01
8. aug 2012

@shelia no je to velmi tazke, rozumiem ti, my sice jedno dievcatko mame, ona prisla ani neviem ako 🙂 , nikdy som si nemyslela,ze s druhym budu problemy. Neboli sme na ziadnych vysetreniach, az na to ,ze sa stane, ze nemam ovulaciu, ale kupila som si ovu testy a raz mi aj ukazalo, ze ovu bude, no i napriek tomu sa nedari. ja som to potom aj stopla, bola som z toho na nervy tak som si musela oddychnut, ale moc to neslo, cloveku neda nato nemysliet ked to raz velmi chces. a urcite je to horsie u vas tym, ze este babo nemate. ja si myslym, ze ak na to neupozornuju ludi, tak to ziarenie by nemalo byt skodlive, aspon dufam.

marecek1
12. aug 2012

@elinor42 gratulujem moc-moc 🙂 🙂 🙂

marecek1
12. aug 2012

@ninka.b1 ahoj, no my tiež nič nové - zatiaľ. práve dnes sme sa vrátili z dovolenky, bolo úžasne, oddýchli sme si, ... no uvidíme, či nám more a odreagovanie sa pomôžu. ale každopádne sa chystám v auguste/septembri k svojmu lekárovi a chcem veci poriadne "nakopnúť", to čakanie je už pridlhé, CAR predsa pomohol už veľa párom k vytúženému tehotenstvu.

pancuska
13. aug 2012

@marecek1 ahooooj....takze dovolenka bola dobra??? a ja uz od maja druhy krat marodim,no tento krat mi behom 2 tyzdnov uz bolo asi vsetko!! inak bola som uz v CAR a tak povedal mi dr ze ten jeden vajcovod co mam musi ist von lebo ma chorobu sactosalpinx a vtedy je IVF uspesne len na 30% a tak mi ho moj gyn vo svojej sukromnej klinike hned o 2 dni vyoperoval (odkedy ho nemam tak ziadny vytok ani nic) no lenze zacal ma boliet zub tak som letela s tym hned a oni mi ho vytrhli,skoro ma porazilo lebo bol dobry az na nervy 😢 a bol trochu krivy no urobila sa mi tam afta ako svet hlboka a potom som dostala este aj chripku....no dari sa mi....a tak si este doma lebedim 😎 buduci tyzden idem zasa do CAR som zvedava co mi povedia ale este cakam na schvalenie s poistovne,no kedze ja uz inou cestou neotehotniem len pri IVF tak by mi to mali schvalit ale som tu niekde citala ze uz zacinaju robit problemy....

kofka
13. aug 2012

ahojte, kočky!
Som tu nová, rada vás čítam. Do akého veku prepláca poisťovňa umelé oplodnenie?

marecek1
13. aug 2012

@pancuska ahoj, dovolenka bola super. boli sme v Chorvátsku, počasie nám vyšlo, užili sme si jeden druhého, a hlavne sme vypli zo všetkých stresov, aj na snažilkovanie som na chvíľočku pozabudla. no uvidíme, či nám more pomôže, aj keď tomu moc neverím, aj minulý rok sme dovolenkovali pri mori, a nič z toho - akurát tak anovulačný cyklus. takže po MS sa chystám k lekárovi, a šup-šup nech sa rozbehne nové kolo vyšetrení. neviem, či zasa celý kolotoč, keď sme už raz hematologiu a genetiku a hormonálny profil a neviem čo ešte mali dobré, lekár hovoril aj niečo o laparke - kvôli prechodnosti vajíčkovodov, uvidíme, uvidíme.
a ty sa rýchlo vylieč, aby si tu čoskoro zvestovala radostné novinky.

monulienka866
13. aug 2012

@kofka ahoj do veku 38r prispieva financne poistovna urcitou castou

pancuska
14. aug 2012

@kofka ahoj,ja som zasa citala ze do 39 a tak teraz som si neni ista....chystas sa na umele oplodnenie? 😉

pancuska
14. aug 2012

@marecek1 a na ktorom mieste ste boli v chorvatsku? ja by som isla koncom augusta len neviem ci tam nebude uz chladno a studene more..... mala si niekedy nejake zapaly? ako napr.moc.mechur a tak....inak tu laparku ti odporucam,zistia tam vsetko,ak sa to nevydari teraz urcite chod hned na laparku!! je to lahky zakrok ak by si mala moznost v jednodnovej chirurgii tak chod tam aby si mohla byt doma po zakroku ale tyzden na marodku staci,to uz mam 3 laparky za sebou 😎 kamaratke tak teraz zitili endometriozu lebo tu sonom nevidis....

marecek1
14. aug 2012

@pancuska laparky sa nebojím, už mám tiež jednu za sebou.

V Chorvátsku sme boli tentokrát v Zatone - ubytovanie sme nemali zajednané vopred, našli sme si privát na mieste. Bolo tam veľa-veľa voľných apartmánov, podobne, ako keď sme boli dva roky dozadu na Makarskej.

V Zatone bola aj kamienková, aj piesková pláž (táto súkromná), vedľa Zatonu je hneď ospevovaný Nin so svojimi piesočnými plážami + liečivým bahnom. Pozreli sme si aj Zadar ("chorvátsky Rím") s jeho pamiatkami, tiež Plitvické jazerá. Tam bolo naozaj prekrásne.

Neboj, koncom augusta bude ešte teplučké more. Minulý rok sme boli na začiatku septembra v Taliansku, a bolo fajn. Teplúčko aj more v pohode.

pancuska
14. aug 2012

@marecek1 no vidis prave preto ze si uz na laparke bola uz vies co ta caka a tak isla by som do toho.....ja som teraz rada ze mi to urobil hned,lebo v pondelok som bola v CAR hned odtial som isla k mojmu gyn,hned mi urobili predoperacne a zobrali krv a v utorok mi volal ze vo stvrtok rano o 8h ma bude robit,bolo to velmi rychlo!!
my sme totiz v chorvatsku autom este nikdy neboli a tak aj toho sa trochu bojim ci by sme to zvladli,ist tak sami!! ale strasne ma to niekde taha a aj financne by to bolo realne lebo kto vie kolko nas bude stat to IVF.... 😉

marecek1
14. aug 2012

@pancuska my sme už v Chorvátsku autom boli, aj v Taliansku, cesty sa nebojíme, nie je to až tak ďaleko, manžela občas prestriedam za volantom, aby si oddýchol. viac nám to vyhovuje takto - keď sme mobilní, pri dieťati človek nikdy nevie, či neochorie, či sa náhodou nebude treba rýchlo vracať na Slovensko, poprípade sa zhorší počasie, a človek sa môže presunúť inde.

a vyzerá to tak, že sa nám bohužiaľ pri mori zasa nezadarilo, akosi sa mi hlási MS, takže keď mi skončí, bežím k dokimu, a dohodneme ďalšie postupy. načo čakať? ... možno je problém naozaj napr. v neprechodnosti vajcovodov, a to je problém, ktorý sa dá odstrániť.

pancuska
14. aug 2012

@marecek1 presne tak nie je na co cakat! len neviem ako ti to urobia,lebo mne dr tvrdil ze sa to musi robit vzdy do 10dna cyklu.Neviem ci si pamatas z tej laparky? Ci to nebolo kvoli zenskym problemom?
Ono zasa co sa cestovania tyka ved na to dobre sluzi aj navigacia 😉 ved uvidim clovek mieni Pan Boh meni 😎

marecek1
14. aug 2012

@pancuska laparku som mala kvôli ženským problémom, ale už dávnejšie, už je to vyše 5 rokov. a bolo to urgentné, takže nikto neriešil to, ktorý deň cyklu som. ale krátko na to - 2 mesiace myslím - som otehotnela - a máme synčeka 🙂

jasné, že sme šli podľa navigácie. je to super vec.

pancuska
14. aug 2012

@marecek1 joooj tak nie je na co cakat,nech sa uz konecne aj ty dockas // lebo skoro vsetky v tejto teme su mamicky.... preto sem chodim tak malo 😉 asi by ma chytila z toho depka,nie ze to niekomu nedoprajem ale cloveku to pride luto!! 😒

lusinda1989
14. aug 2012

baby nezufajte nam sa podarilo az po dlhom roku a pol a to tak ze sme uz ani nedufali a nesnazili sa 🙂 isli sme oslavit 5 vyrocie uzivali sme si jeden druheho a nakoniec to prislo... podla mna je to hlavne o psychickej pohode... 🙂
drziiim vam palce

pancuska
14. aug 2012

@lusinda1989 dakujem! 😉 len ked ja uz nemam ani jeden vajcovod takze prirodzene tehotna uz byt nemozem 😉 ale viem ze keby nemam problem s vajcovodmi tak by som bola uz urcite tehulka,lebo ta psychika robi naozaj vela 😉 nech sa ti dari a babinko nech je zdrave!! 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre