Stále sa nám to nedarí

lufinka83
29. júl 2009

stále len /. ☹ ako to zvládate...ja už nemôžem...každý mesiac si myslieť,že sa to podarilo a zasa nič ☹ som z toho na nervy... ☹

franzziska
11. júl 2013

@moschino1986 myslim tehu...

moschino1986
11. júl 2013

No ja som bola tiež na endokrinologii, ale to bolo také - v bb som mala zlé výsledky, potom mi povedali, že sa pomylili a potom, že mám autoimunitnú poruchu. Ale ináč, že som ok, že si to mám len sledovať. ALe stále mám pocit, že sa niečo deje v tom mojom tele.

cukrik580
11. júl 2013

@moschino1986 papas dake vitaminy?

moschino1986
11. júl 2013

@cukrik580 vieš čo asi tak minulý rok som brala kyselinu listovú ale len mesiac. No a teraz len šumáky a začala som piť alchemilku - to mi kolegyňa poradila, že jej to pomohlo po potrate - na uhniezdenie. A ešte vitamín na oči:D Inak nič.

cukrik580
11. júl 2013

@moschino1986 alchemilku som asi pred tromi rokmi skusala...som to pila asi tri roky a nic...ja som teraz mala mesiac kyselinu listovu a potom femibion800-stoji sice u nas 13.80 ale riskla som a muzovi som nasadila selen+zinok+vitaminE bral dva mesiace a zadarilo sa nam 😀 mozno nahoda a mozno to pomohlo...a schudla som 20kg predtym 😀

cukrik580
11. júl 2013

@moschino1986 teda pila som to len pol roka, nie tri 😀

moschino1986
12. júl 2013

@cukrik580 aha a to si mu len tak nasadila?? lebo môj je dosť veľký odporca tabletiek...včera ma príjemne prekvapil. Povedala som mu, že nech mi kúpi tehot.test a on, že ok..potom mi volal z práce a už sa vykrúcal, že sa hambí..nakoniec prišiel domov a kúpil mi ho:D myslela som, že fakt nepôjde do lekárne:D zlatý:D a ešte som zabudla vitamín C si občas dávam:D takže možno skúsim aj ja mu to nasadiť a ako vieš, že práve tieto 3vitamíny sú na to?Zinok som brala na nechty a vlasy, to ešte dávno predtým. Hmm 20kg kebyže schudnem tak paráda:D bola by som rada.

cukrik580
12. júl 2013

@moschino1986 len tak ze nech skusi, dakde som sa to docitala...to je vsetky tri v jednom 😀 najprv nechcel ani on, ale som ho prehovorila, ze aj na ine mu to pomoze a tak 😀 dakde som citala, ze to podporuje plodnost u muzov, ale ked to kupis, nenajdes to tam napisane 😉 samozrejme ze ked som otehu, tak to brat prestal 😀 a ako testik???

ja by som potrebovala este aspon 30... :-/ co uz...zatial len priberam...moj doky ma zabije ☹

moschino1986
12. júl 2013

@cukrik580 ahoooooj, predvčerom vyšiel negativny..teraz mám bolesti také divné...zase kríže, ale ako krámy ked..ale len bruško mám citlivé...nemám bolesti ako krámy, ked bolí ale také citlivé proste...no neviem čo to je..som zvedavá čo to bude....testovať sa chcem neskor ešte počkam čo bude..dufam, že mrcha nepríde.

cukrik580
12. júl 2013

@moschino1986 tfuj tfuj tfuj aby neprisla 😉 aj som si myslela, ze chces testovat az neskor 😀

moschino1986
13. júl 2013

cukrik 580 no budem neskôr radšej, lebo možno aj motyka vyskočí:D ale fakt mi je zle..bruška ani dotknúť a chrbát fakt ako PMS. Strašnééééééé bolesti. Ale mrcha nikde zatiaľ a dúfam, že nepríde. Raz som už mala, že mi meškalo tak minulý rok, ale to som ani necítila, že by malo niečo prísť. A teraz a aj včera bolesti fuuuj.

moschino1986
13. júl 2013

@cukrik580 a dala som včera na teba...kyselinu listovú a zinok, lebo som si všimla, že mi začali vypadávať vlásky až chumáče. A priateľovi som chcela, že mu nasadím, ale nemali v lekárni tú kombináciu ZiNOK, E a selén. Hlavne, keď sme to išli kúpiť večer. Kupila som si Acidofolan a zinok.

cukrik580
14. júl 2013

Ja som velmi spokojna s ttym femibion800 😉 dufam ze sa to podari 😉 ja som tak jeden mesiac mrcha nikde test negativny...tehu priznaky aj kolegynu som nablaznila ze mozno to vyslo a prisla mrsina...o mesiac jej pisem ze miska nieco ti poslem a ona ze ty si tehotnaaaaaaaaaaaa este ani fotku nevidela 😀
@moschino1986

moschino1986
14. júl 2013

@cukrik580 :D supeeeeeeeeeer. noo ja teraz od včera žiadne bolesti nič...ako keby to prešlo..ktovie čo to má byť. mrcha našťastie nikde.

cukrik580
14. júl 2013

@moschino1986 supis tak este pockame ci sa objavi ale dufam ze nie 😉

usinko
15. júl 2013

ahojte, tie, ktore nemozete dlhodobo otehoniet...skusali vam niekedy robit postkoitalny test alebo robit krvne testy, ci nahodou nevytvarate protilatky na spermie??? Chcem sa len podelit o svoju skusenost a mozno tak pomoct inym parom...

monicka79
15. júl 2013

@usinko ja nemožem otehotnieť už tri roky, ale zatiaľ tento rok skúšame clostil a duphaston, tie testy mi teda ešte nerobili

brisalek
16. júl 2013

Ahoj, jdu se zeptat do téhle skupiny na radu. Snažíme se teprve 3 měsíce, ale je mi 38,5🙂 takže není moc čas to přehánět s čekáním. První těhu bylo na první pokus, druhé těhu nechtěné (1 sex v celém měsíci, kdy jsem s pocitem, že je neplodné období manželovi dovolila nedávat si pozor -9DC, kdy ovulaci mívám 14-16DC) to skončilo samovolným potratem v 9tt. Ale už skoro rok mám 4-5 dnů MS a pak 5-7 dnů špinění. Dr mi doporučila HA nebo mimi.Takže jsme se v dubnu po poslední návštěvě dr. rozhodli pro to mimi🙂. Teď jsem se dočetla, že právě dlouhé špinění po MS je příznakem "špatného fungování " hormonů luteální fáze a může být problém při snažení. LF mám 14-15 dní (BT měřím teprve 2 měsíc, ale mám od porodu silné ovulační bolesti a měla jsme i dost výrazný hlen, který ale teď ale poslední 3 měsíce je minimálně znatelný a bílkový prakticky žádný). Chci se zepta, jestli někdo tenhle problém měl a jestli to opravdu problém může být a jak jste to řešili. Chci jít teď k dr. , aby mi udělala hormonální profil (třeba si ho i zaplatím) ať vím jak na tom jsem. Díky za rady

kveta
16. júl 2013

@brisalek Dlho si hladala, nez si nasla tuto skupinu? Prist nestastnym snazilkam porozpravat ako si otehotnela nechtiac a ze sa snazis len tri mesiace.. to ich iste "potesilo". Je tu vela vhodnejsich tem pre Tvoju situaciu.

K Tvojmu problemu: poriesila by som vaginalnym ultrazvukom otazku, ci vobec ovulujes.. ak zvysok zlyha a naozaj hrozne chces otehotniet, tak pories laparku, ci nejde o endometriozu.. Ale liecba endometriozy je dost zatazujuca, takze by som sa na to pri jednom dietati a bliziacej sa menopauze, ktora endometriozu vylieci aj sama, vybodla..

brisalek
16. júl 2013

@kveta ano hledala, chtěla jsem téma, kde je hodně těch co mají nějaký problém a mohou poradit. Třeba právě někdo tenhle problém měl a kdyby ho nebagatelizoval a řešil hned nemusel by se snažit několik let. Já bych v takovém případě moc ráda poradila a někomu ušetřila trápení, ale asi mám podle tebe špatnou povahu🙂. To, že před 5 a 3 roky šlo těhu hned ještě neznamená, že teď bych se nemusela snažit 2 roky a nic. ( psala jsem to pro úplnost informace).
Ano je mi 38, ano menopauza může být třeba už za 5 let (i když podle mé mamky, babičky spíš později) a i tohle jsem s dvěma dr probírala a oba spíš vyloučili(i když bez HP je to jen odhad), ale také za 15 🙂, takže díky za rýpnutí. Podle BT, ovu testu a i vyšetření (2x v tomhle roce, kdy ovulační bolesti byly opravdu silné ) v době ovulace...ovulace je.

kveta
16. júl 2013

@brisalek To nebolo rypnutie. To bolo konstatovanie zeny, co si tu liecbu endometriozy vytrpela.

brisalek
16. júl 2013

@kveta 🙂. jasně asi bych takové zákroky nepodstupovala a holt by nám jedináček musel stačit. Také jse si říkala, že když napíšu, tak to může být někomu nepříjemné. Ale pak jsem si právě řekla, že je dost těch kteří se o první snaží dlouho a s pomocí doktorů a pak druhé mají " nechtěně" najednou. Stejně tak je asi spoustu těch, kteří prvně nemají problém a druhé ne a ne. Jako moji známí, kteří měli první nechtěně a po 2 letech chtěli druhé a trvalo 4 roky🙂. Ale já prostě ten čas nemám, takže buď teď nebo už ne🙂. Jen jsem chtěla radu a třeba i podporu až budu chtít od dr. nějaké vyšetření. Protože to dlouhé špinění mám skoro rok a podbřišek mě bolí od porodu skoro celý měsíc...(ale nemám silné a bolestivé MS jako jsou při endometrioze), takže ta nějaký problém být může. Ale jestli jsem svým dotazem někomu "ublížila" tak mě to mrzí a díky za pochopení.

monicka79
16. júl 2013

@brisalek to špinenie som mavala aj ja tak dlho, doktor mi dal na to duphaston, lebo som spomenula že chcem dalšie dieťa, a duphaston mi to upravil, nevedel ani dr. že prečo je to tak, ale povedal že hormonalna porucha asi, takže by som skúsila tieto lieky na tvojom mieste 🙂

brisalek
18. júl 2013

@monicka79 díky moc, poptám se dr. za 14 dnů, když se zase nepodaří tenhle měsíc (i když teď bylo snažení jen 2 dny pče ovu). Nejde jen o to těhu, ale i o to, že je to docela protivné 10-12 dní MS, pak ovulační bolesti, pak už zase za 3-4 dn y bolest v podbřišku před MS a pořád dokola.

moschino1986
19. júl 2013

@monicka79 mne duphaston nepomohol.

monicka79
19. júl 2013

@brisalek otehotnieť to nepomohlo zatiaľ ani mne, ale menzes mi to pekne upravilo, už ho mám normálne len 6 dní a predtým som mala 5 dní špinenie a potom dalších 7 dní menzes, to bolo na nervy. Teraz som duphaston už tri mesiace nebrala a stále je to dobré 🙂

h0sher
20. júl 2013

@cukrik580 ja som si nasadil selen+zinok takisto a po 2 mesiacoch bum-bac 😲 cakame

mariankamk
20. júl 2013

@brisalek treba začať hormonálnym profilom u gyn a keď nič, tak na endokrinologiu...
ak ani to nie, tak potom môžeš začať s niečím prírodným (včelia materská kašička, B6 a pod.) ale začni u doktorov, bez užívania čohokoľvek...

cukrik580
20. júl 2013

@mariankamk napriklad co sme uzivali my su len vitaminy nic viac... 😉

moschino1986
21. júl 2013

@cukrik580 a mala si všetko v poriadku??mala si problémy s mrchou?lebo ja mám pocit, že je problém vo mne.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre