Stále sa nám to nedarí

lufinka83
29. júl 2009

stále len /. ☹ ako to zvládate...ja už nemôžem...každý mesiac si myslieť,že sa to podarilo a zasa nič ☹ som z toho na nervy... ☹

lusinda1989
14. aug 2012

@pancuska samozrejme ze je to ine ked nemozes prirodzene otehotniet skor som myslela tie co moc tlacia na pilu... verim ze aj tebe sa to podari s pomocou a budes mat aj ty krasne zdrave babanko... dakujem...

pancuska
14. aug 2012

@kofka 18. Je umelé oplodnenie obmedzené vekom?

U nás poisťovňa uhrádza metódy asistovanej reprodukcie do veku 39 rokov. Nad tento vek si musí žena uhradiť oplodnenie v plnej výške. Každý prípad sa však posudzuje individuálne, pretože záleží nielen na veku, ale aj na hormonálnom stave ženy, stave jej vaječníkov a ďalších faktoroch, ktoré musí centrum posúdiť a stanoviť, aká veľká je šanca na úspech. U nás sa nerobia také experimenty ako v zahraničí, aby sa žene vo veku 60 rokov robilo umelé oplodnenie

kofka
15. aug 2012

Nám sa stale nedarí, hoci sme obaja ok. Len partner možno nemá takú dobrú erekciu, keď ma dosiahnuť vrchol tak mu zmäkne. Má problém sa trafiť do mňa. Spermiogram a môj horm. profil sú ok.

kofka
15. aug 2012

Mám 38 a on 40, prvé dieťa sme mali bez problémov. Včera som testovala ovuláciu, boli tam skoro dve rovnaké čiarky, myslím, že to je pozitívny test. Tak večer sme keksikovali.

ninka.b1
15. aug 2012

@marecek1 to je super, nabrali ste novu silu,, aj ja by som chcela isť k moru, no uvidime 😒 ja som na tom tak isto ked pôjdem k moru anovulak jak vyšitý 😝 tak snažilkovanie mi je na prd... tiež začinam uvačovať o CAR ved apredsa su to 2r 😒 už ma to prestava bavyť..... každy mesiac iba čakať 😠 ale niekde som čitala že v car to nebyva až take uspešne myslim to IUI,,
my sme tiež chceli isť do chorvatska ale časovo nam to nevyšlo,, chceli sme isť autom aj s bratom a jeho priateľkou ale hadfam nam vinde turecko koncom septembra 🙂 Zadar je nadherny!!!!!!!

domuska11
26. aug 2012

Baby , s kazdym novym cyklom sa obavam a nedokazem na to prestat mysliet, ci budem moct mat niekedy dieta?? Ci budem moct byt niekedy mamou....Vzdy som sa k svojmu telu spravala zodpovedne, tak preco musim kazdy mesiac plakat a trapit sa...???

solteeskaa
29. aug 2012

ahoj muzu se zeptat co je IUI a IUF?to jsou zkratky kterym nerozumim pac je neznam.. 🙂 dekuji za odpoved 🙂

hamletbibi
30. aug 2012

Ahojda holky! Musim rict, ze jsem ani netusila ze je nas tolik co se marne snazime tak dloooooooooooooooouhou dobu 😒

Taky jste nasavaly informace ohledne otehotneni no a co cert nechctel, o tom je toho tak maaaalo!!! O tehotenstvi jsou toho tuny, ale o snazilkovani prd. Plus naprosto do bela mne rozpalil jeden clanek, ktery se jmenuje Neplodnost - je to len slovo. Je to na jednom takovem webiku, link jsem dostala doporucen, a tak si rikam, jestli opravdu zena pote co otehotni a porodi prodela nejaky vymaz pameti a zmuze se pak na neco takoveho. Nebo jestli vubec byla Snazilka. Ja ji to pozehnani neberu, ale at prosim nikdo nezlehcuje obdobi snazilkovani, protoze ono to po case opravdu je na palici. Chjo, slovni prujem u konce 🙂

Tak a co ted dal? Cekat? Mely bychon udelat anketu - jake slovo nesnasite? Ja hlasuji pro CEKANI 😝

piefunko
31. aug 2012

@solteeskaa IUI je vnotromaternicova inseminacia - pipetou zavedu spermie do maternice, IVF je umele oplodnenie - odoberu zene vajicka, muzovi spermie, v "skumavke" ich oplodnia a potom vlozia do maternice 😉

piefunko
31. aug 2012

@hamletbibi ja hlasujem za NEMYSLI NA TO 😠 😀

solteeskaa
31. aug 2012

@piefunko a muzu se zeptat co to stoji to IUI a umele oplodneni? kdyby mi nic nepomahalo a kdybych se rozhodla na to jit tak at vim 🙂

ninka.b1
31. aug 2012

@domuska11 ahoj tiež ma nikdy nenapadlo, že budem mať taketo starosti, vždy my to prišlo take samozrejme 😒
a teraz na to myslim presne ako ty!!!! je to na nervy, vždy si poviem, že nebudem na to myslieť, ale neda sa to ☹ ☹ ☹
tiež sa začinam obavať či sa to vôbec niekedy podari....

ninka.b1
31. aug 2012

@hamletbibi ano aj ja, vždy mi dr povie "to chce iba čas" ale kolko ešte?!

nelka33
1. sep 2012

ahojte snazilky tak aj my sme natom tak isto uz to bude pomali rok a stale nic....presli sme si nejake vysetrenia a tabletky (spermiogram clostilbegyt) a stale nic fakt zacinam byt stoho zufala,a ked este pocujem ako kazdy hovori netreba na to mysliet ono to pride samo tak ma ide rozhodit .....

piefunko
1. sep 2012

@solteeskaa no ja zatial nemam za sebou ani jedno,ale ked si pozries cenniky CAR - centrum asistovanej reprodukcie,tak tam to maju.orientaxne iui okolo 100 eur, ivf okolo 1500 plus lieky stimulacne,kt.su tiez neni najlacnejsie ☹ ivf ale v urcitych pripadoch prepplaca poistovna,ale to je dost papierovaciek a dopredu si treba dat ziadost,viac ale neviem o tom,a dufam ze ani jedna z nas to potebovat nebude 😉

hamletbibi
21. sep 2012

Je to boj kdo z koho. My a nase prani, sny, touhy a doufani proti prirode, osudu, bohu a zoufalstvi. Kazdy si muze vybrat 😒

@piefunko : dekuji. Tohle taky urcite rozhodne patri do Top 10 nejnenavidenejsich hlasek Snazilkama. 🙂

@ninka.b1: oooo ano, to je primo skvost hoden vytesani do kamene ...... 😀

Si rikam, proc neexistuje casopis pro nas, kdyz pro mamy s detma je jich tolik. Treba by mohl jmenovat Sup sem, sup tam (a ono porad nic)....... 🤐

darazv
21. sep 2012

Ahojky holky napíšem svoju skusenost ,s priatelom som 7 rokov a o mimi sa pokušame 5 rokov ☹
po troch rokoch teda ked sme boli spolu už 5 rokov som si povedala asi je tu problem tak som obehala doktorku ja a vše oki tak šiel na radu moj priatel a jemu zistili lenivé spermiky tak hned volba CAR ,mam za sebou 1ivf dokopy 5 transferov a bohužial neuspešnych 2 krat som mala biochemicku graviditu tak moja chvilka radosti netrvala dlho ☹ ☹ po neuspešnom 1ivf som si povedala a dost!!!priatelovi som kupila PROFERTIL -3 mesačna kúra na zlepšení spermii a za dva týždne mu koncia tebletky tehulka stále niesom ale žijem v nadeji že sa nou stanem a ak ani tabletky nepomožu po novom roku pojdem do 2ivf a ako to skončí vie iba ten hore,každopadne som silná a nevzdavam sa nadeji pretože priroda je mocná!!!držim vam silno palčeky a verim tomu že sa aj na nas usmeje štastie či to bude dnes alebo o mesiac o rok ale ten den D príde 😉

kveta
21. sep 2012

@darazv Mate spermie s normalnou pohyblivostou alebo vsetky su so zlou?

kveta
21. sep 2012

@darazv A hlavne: embria v skumavke sa vyvijali standardne alebo spomalene?

darazv
21. sep 2012

@kveta viem že ked sme šli do ivf mal priatel 40%pohyblivych spermii a prirodzene by to šlo ale s malou pravdepodobnostou 😒 no a pri ivf ti vlastne počas kultivace vyberú tie najkvalitnejšie pretože ich skumaju v štadiach ja som mala aj krasne blastocysty a aj tak sa neujali ,žiadny embryolog nevidi upne do vnutra embryjka navonok može byt ukažkove ale pri uhniezdovani v delohe to može proste vzdat ☹

kveta
21. sep 2012

@darazv Tak to znie optimisticky.. v podstate by to mala byt otazka casu.. vo Vasom pripade by som IVF prekladala s IUI.. Kamosom to pri Vasej dg vyslo pri IUI..

darazv
21. sep 2012

@kveta dakujem ked sme šli do caru hned povedali ivf a to som o iui nevedela info,, až potom mi par žien pisali že prečo sme mali hned ivf ked sme mali celkom oki spermie na iui 😠 čo už,,,

amelie123
5. okt 2012

ahojte snažilky. dlho som sa neukázala, moja psychika bola preťažená myšlienkami na bábo a všetci mi hovorili, že nemám na to tak myslieť. tak som sa snažila a po čase sa mi to začalo dariť. už to až tak nebolí, hoci vždy keď dostanem, ten deń je pre mňa hrozný. Chcela by som sa vás niečo opýtať. Či mi náhodou nebudete vedieť poradiť. Internet je plný bludov, tak to skúšam tu, možno máte niektorá podobnú skúsenosť. Minulý mesiac sa mi pred ms stalo čosi zvláštne, čo som nikdy nezažila. Mala som vodový výtok. Doslovne zo mňa občas vytiekla voda. Našla som si na nohavičkách veľkú vodnú machuľu. Pred ms to bolo časté,po ms to pomaly zmizlo. Teraz o týždeň znovu čakám mrchu a zas to začína. zasa zo mňa občas "vybehne" voda. Teraz sa mi pridružilo ešte čosi. V podbrušku presne v strede som dnes a včera cítila... ani neviem ako to opísať. Na jednom a tom istom mieste akoby som mala také krátke bublanie. Druhý krát to až trošku zabolelo. Nič ma nebolí, až na prsia, tie ma zvyknú pred ms pobolievať, ale inak som ok. Akurát toto, nemáte s tým niektorá nejakú skúsenosť? Ďakujem za každú radu, či názor.

darazv
5. okt 2012

@amelie123 fúúúúha tak toto počujem prvy krát a každopadne má zaujma či ti niekto na to odpovie 😒 dr si sa asi nepytala vsak?

amelie123
6. okt 2012

@darazv nepýtala. Nemám v podstate žiadny problém. NIč ma nebolí, nepichá, tak som nevidela dôvod hneď bežať za doktorkou. Tiež som zvedavá, či s tým má niekto skúsenosť🙂

luga
6. okt 2012

ahoj, viem, co prezivate - presla som si tym - snazili sme sa tri roky, dve neuspesne IVF, jeden mikroabort - dg. muzsky faktor neplodnosti - bola som psychicky vycerpana a zufala a potom som nasla niekoho, kto mi dodal energiu a silu "bojovat" dalej a my sme sa dockali 😵
nevravim, ze je to recept pre vsetkych, ale kto mate chut, mozete pozriet , prip. skusit 🙂 http://fertilitycoaching.sk/?page_id=148

maryhr
7. okt 2012

Snažíme se už tak dlouho a pořád nic. Známá mi nedávno poradila, že na to pomáhá vitamín D (slunce + ryby). Máte s tím někdo zkušenost?

elinor42
9. okt 2012

@marecek1 @lufinka83 ahojte kočky, tak ako sa máte?

marecek1
10. okt 2012

@elinor42 ahojky mamina 🙂

tak my sa máme relatívne ok. 23. októbra sme s manželom objednaní do Helios-u, takže ideme hľadať príčinu, prečo sa nám nedarí. Na prvej konzultácii by mali skontrolovať manželov SPG, mne urobiť prehliadku... uvidíme... môj lekár vyjadril podozrenie na možnú nepriechodnosť vajíčkovodov, ale však už to necháme na odborníkov v centre, aby zistili čo a ako.

a čo ty? ako sa máte so Samkom?

lufinka83
autor
10. okt 2012

@elinor42 ahoooooj 🙂my sa máme dobre...v pondelok sme boli na glukózovom teste a všetko je OK 🙂 takže spokojnosť zaručená...dnes ideme na kontrolu doktorovi ako sa darí nášmu drobcovi/drobke ale je to malé šidlo..kope prvú ligu...minule som si dala makovú štrudlu a predavačka ma upozornila,že keby som mala menej pohybov nech sa nelakam,že po maku môže drobec spať...ale to naše díte??? kopalo 2x viac 😀 😀 😀
a čo vy ako sa máte? drobec rastie?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre