Stále sa nám to nedarí

lufinka83
29. júl 2009

stále len /. ☹ ako to zvládate...ja už nemôžem...každý mesiac si myslieť,že sa to podarilo a zasa nič ☹ som z toho na nervy... ☹

nevergona
16. okt 2011

@snazilka92 - celkom výstižne popísané o meraní BT atd. takže velmi lahké na pochopenie skús hodiť očko http://merenibt.xf.cz/index2.html

elinor42
17. okt 2011

@snazilka92 no ja si myslím, že snažiť sa každý deň vôbec nie je dobré. Lebo manželovi nestihnú dozrieť spermie a tak vlastne ani nemôžeš otehotnieť. Spermie dozrievajú zhruba za tie 3 dni. Takže mať styk asi tak 2-3 do týždňa je ok. Viac nie. Je to úplne zbytočné. Ale snažiť sa neprestávaj. Ani ja neprestávam. Hoci keď som v sobotu videla svoju susedu tehotnú, tak som prišla domov s plačom. Asi mi z toho už začína šibať.

lufinka83
autor
17. okt 2011

@elinor42 my sa tiež snažíme každý druhý - tretí deň...aj keď doktor nám povedela,nech sa len sústredíme na plodné dni ( ktoré mi michodom nikdy nepotvrdil - len na základe BT) ale človek nikdy nevie..tak skúšame stále...
o tehulkách ani nehovor...aj mne z toho sem tam zašibáva... 😝 tak si sem-tam poplačem a život de dál...

marecek1
17. okt 2011

@elinor42
@lufinka83 ahojte, aj ja som občas smutná, keď stretnem kamošku-tehuľku, poprípade, keď niekto z rodiny otehotnie (naposledy švagriná, ktorá raz len tak utrúsila, žeby chcela mať druhé, aby mohla s kamoškou narovnako kočíkovať, a hup-hup o mesiac už jej bývalo strašne zleeee), ale snažím sa na to povzniesť, vystískam toho môjho drobca doma, aspoň že mám jeho. ale aj tak si kladiem otázku, prečo my nie, a iní áno, asi ako každá snažilka, zvlášť tie, ktoré sa snažíme už dlhšie.

lufinka83
autor
17. okt 2011

@marecek presne tak to bolo aj u násv rodine...sesternice skončila materská a ona nechcela ísť robiť..(proste sa jeje nechce) tak si povedala,že chce ďalšie dieťa a do mesaica bola tehotná...skoro som vtedy odpadla 😠 ale neostalo mi nič iné iba sa nad to povzniesť...veď čo mi iné ostáva...

cmeliatko
17. okt 2011

caute baby 🙂
no my sa snazime druhy krat. teda. nie je to snaha ze podme podme musi to vyjst. v podstate pravidelne sexujeme 🙂 posledne dni mi testy ukazovali ze plodne dni tak uvidime 🙂
nestresujte sa a ocakavajte neocakavane!🙂 good luck

snazilka92
17. okt 2011

@elinor42 Ďakujem za odpoveď. Teda to som fakt šokovaná z tých 2 dňových prestávok. Naozaj som si myslela, že hlavne tu platí, čím viac - tým lepšie, ale asi opak je pravdou. Len čo na tie prestávky povie moja polovička 😉 asi budeme musieť absolvovať kurz sebaovládania, lebo ináč nebudeme môcť spať v jednej miestnosti 😀 Ja si z toho robím srandu, ale nebude to asi ľahké, iste nám budú chýbať tieto spoločné chvíle.
Môžem sa ešte niečo spýtať? Neviem či sa už nepýtam na veľmi intímne veci. Existuje nejaká poloha pri styku, ktorá napomáha otehotneniu? Nič špeciálne sme ešte neskúšali. Len po styku si vyložím nohy hore, aby žiadna spermijka neušla 🙂
Ja už tiež začínam na tehotné ženy pozerať so slzami v očiach, no na druhej strane si poviem, že možno tiež dlho čakala na svoje dieťatko. Chcela by som môjmu partnerovi dať zatiaľ jedno dieťa. Potom by som si chcela urobiť VŠ, lebo práve kvôli tomuto nášmu problému som ju odložila. Ďalej sa potom uvidí. No teraz sa neviem dočkať, kedy už aj ja budem s patričnou hrdosťou nosiť bruško s naším pokladom. Už aby to čoskoro bolo!
Stále sa držím hesla, že naša snaha bude určite odmenená. Držím palce aj Vám, nech už čoskoro máte bábätko v brušku.

snazilka92
17. okt 2011

@cmeliatko ahoj cmeliatko. My sme v podstate tiež tak ako aj Vy pravidelne sexovali ale to sme sa až tak nezaoberali myšlienkou na dieťa. Nikdy sme nepoužívali ochranu a ak by sme ostali tehotní, tak by sme bábätko prijali. V tomto sme mali od začiatku obaja jasno. No neskôr nás myšlienka na dieťatko oboch prepadla tak, že sme pridali na intenzite snaženia. Práve mi tu ale skúsené dievčatá radia, že by sme asi mali ubrať na snažení kvôli dozrievaniu partnerových spermií. Teda mať styk 2-3 krát v týždni.
Smiem sa spýtať o aké testy ide? Ako sa robí taký test plodných dní? To robí gynekológ?

snazilka92
17. okt 2011

Dnes poobede mám termín na gynekológii. Mám radosť aj keď vôbec neviem čo sa bude diať, čo sa mám spýtať a pod.

cmeliatko
17. okt 2011

@snazilka92 tak my sa snazime tak 2-3 tyzdenne. moj manzel je aj tak na cestach takze viac sa neda. a to si myslim ze akurat 😉 ten spermiogram sme uz robili - pre zaujmavost. on mal kus lenive spermie vtedy, ale inak produktivita atd vsetko ok. mal vtedy aj dost stres takze mozno to bolo aj s tym. ja mam zasa kus lenive vajecniky no davali mi jeden hormon kt mi chybal trochu aby ich nastartovali. moj gyndos je taky ze on nerad do mna pcha chemiu a vsetky mozne veci a odporucil mi skusit normalne a uvidim. ked nepojde tak tak skusime inak.
podla neho som okay a to co bolo potrebne sa spravilo bez vedlajsich ucinkov. nejako sa netlacim strasne do babatka, takze to beriem v pohode 🙂 drzim palce.
spermiogram robia v speci klinikach - daj si vyhladat v google. plati sa za to tusim 30 eur ci kolko.

ninka.b1
17. okt 2011

@cmeliatko Ahoj nam spermiogram robil urolog a asi mm ani neplatil, možno za objednanie 🙂
@elinor42
@lufinka83 No kočky natom sme asi všetky rovnako, každej nam je doplaču s tehotnej kamošky ☹ Ja mam tiež kamošku, ktora už achvilku bude rodiť, vydavali sme sa v jeden rok a planovali sme ako budeme spolu kočiarovať, ani si neviete predstaviť ako mi je vždy ked sme spolu 😢 ona už pred pôrodom (a to jej mm stale na tyždovkach tak to ich snaže nie bol take 😒 ) a my stale nič, je to na nervy! Nie, že by som jej to nedopriala, ale v dobrom jej zavidim, že sa nemuseli tak trapiť ako ja s mm 😠

cmeliatko
17. okt 2011

@ninka.b1 tak my sme si dali taky komplet vsetko mozne 😀 pre srandu asi rok do zadu ked bola tema o tom ci maju vplyv cigarety na to ci nie :D nemaju ;) je to uplna blbost

monika225
17. okt 2011

ja uz cakam 5 rokov ... a stale nic...

marecek1
18. okt 2011

@snazilka92 ahoj, ako si dopadla u gynekológa?

marecek1
18. okt 2011

@monika225 5 rokov je strašne dlhá doba... asi už máte s partnerom za sebou kopec vyšetrení, však?

nevergona
18. okt 2011

my sa tiež snažíme 2 a pol roka skoro a tiež stále nič ☹ a najhoršie je ked má prísť menzes a čakáš že nepríde ale ono naozaj príde. ešte horšie je to že moje cykly sa mi akosi skrátili niekedy aj na 22 dnové, čo už je pre mna extrem, tak ani neviem kedy mám ovulku.toto mi trvá asi tak pol roka, predtým som žiadne problémy s cyklom nemala 28 dní a ako švajčiarske hodinky. je to hrozné. prajem nám všetkým aby sme sa nevzdávali a zachvílu mali v brušku malé bublinky 😉

snazilka92
18. okt 2011

@marecek1 Bolo to vcelku zaujímavé. Povedala som doktorovi, že veľmi chceme dieťatko, že sa nám nedarí a asi je niekde chyba. On ma ale začal ukľudňovať, že som mladá, mám mooore času a kde sa ponáhľam a podobné reči. No keď som mu povedala, že mám oveľa staršieho partnera, tak zmenil názor. Urobil mi aj ultrazvuk (cez vagínu) a povedal, že je všetko v poriadku ale vraj už nevidí či som mala alebo nemala ovuláciu. Niečo tam videl, len som si nezapamätala čo ☹ Nabudúce mám prísť tretí deň od začiatku menštruácie na krv a potom ešte na ultrazvuk a že bude niečo pozerať na vaječníkoch. Dal mi taký menštruačný kalendárik, mám si merať bazálnu teplotu a zapisovať. Mám ešte doniesť partnerove výsledky z urológie, aby sa na ne pozrel. Som rada, že sme sa rozhýbali dopredu. Ešte som sa ho teda pýtala na tú intenzitu snaženia a povedal mi, že teda dobré je každý 2-3 deň a vraj keď sa budem blížiť k plodným dňom mi on presne povie kedy sa máme snažiť. Teda poviem Vám bolo mi to dosť nepríjemné, keď mi niekto povie kedy sa mám milovať s partnerom ☹ Je to tak intímne. Ešte teraz som z toho trošku rozrušená, ale asi to budem musieť prežiť ak chcem otehotnieť 🙂 Takže čakám na menštruáciu a teším sa keď sa to všetko ďalší mesiac rozbehne.

marecek1
18. okt 2011

@snazilka92 neboj, na ten nepríjemný rozhovor čoskoro zabudneš. celkovo je návšteva u gynekológa nepríjemná - vyšetrenie intímnych miest, ležať pred cudzím chlapom s roztiahnutými nohami na koze.... no uf. ale ak vám všetko dobre dopadne, tak tam budeš chodiť rada, obzerať na ultrazvuku miminko, ako sa hýbe, rastie, ako mu bije srdiečko, uvidíš, na návštevu gynekologa sa budeš dokonca tešiť 😉

marecek1
18. okt 2011

@nevergona ahoj, a neriešila si ten krátky cyklus s gynekológom?

nevergona
18. okt 2011

@marecek1 no začali sme akurát teraz, chcela som už na začiatku roka len mi povedal, že mám ešte počkať, lebo manžel bol na spermiograme a bral lieky, tak chcel počkať či sa nezadarí.tak asi bude niečo u mna lebo manžel mal po treťom SPG velmi dobré výsledky. tak som teraz bola u neho a absolvujem v podstate to isté čo snažilka92, hormonálny profil a folikulometriu na začiatok tak som zvedavá.hned ako počul že mám rozhádzaný cyklus už mi aj písal na aké vyšetrenia pôjdem. len fakt neviem že prečo sa mi to tak zrazu rozhádzalo ked som mávala pravidelnú menštruáciu.najhoršie na tom je že ja som po menzese a musím čakať celý dlhý mesiac kým ku nemu pôjdem. no ale ked som vydržala 2 roky, že tak toto je malina 😉

elinor42
19. okt 2011

baby zajtra ideme s mm na vyšetrenia, tak nám držte palce.

marecek1
19. okt 2011

@nevergona ahoj, môžem sa opýtať, aké vyšetrenia budeš absolvovať kvôli tomu rozhádzanému cyklu? vďaka za odpoveď 😉

marecek1
19. okt 2011

@elinor42 ahoj, budem silno držať palčeky, aby všetko dobre dopadlo 🙂 máte len ten spermiogram, alebo aj niečo iné?

elinor42
19. okt 2011

zajtra iba ten spermiogram, tak som zvedavá, či budú výsledky hneď alebo až o niekoľko dní. A dúfam, že ak budú aj o niečo horšie, že to muž zvládne.

snazilka92
19. okt 2011

@nevergona ďakujem veľmi pekne za odkaz o meraní bazálnej teploty. Teraz už v tom mám trošku jasno. Môžem sa ťa prosím niečo spýtať? V tvojom predchádzajúcom príspevku si niekde písala, že tvoj manžel mal zlé spermie, ale už sa mu to upravilo. V čom bol problém? Aké lieky užíval? Môj partner má s tým tiež problém, ale len s množstvom spermií. Tiež mu na to dali lieky, užíva ich asi mesiac. Na kontrolu ale má ísť až o dva-tri mesiace a to je strašne dlhá doba ☹. Tak preto sa pýtam, či máme nádej že sa mu to zlepší.

lufinka83
autor
19. okt 2011

@elinor42 výsledky by ste mali dostať hneď...resp. 30 minút po odobratí spermií 🙂 ( neviem ako to napísať slušne)..naše sú lenivé..muž užíva profertil a teraz po novom dostal tamoxifen ( myslím,že tak sa to volá) po profertile sa mu zlepšilo množstvo a tak uvidíme čo urobia tieto druhé lieky..pretože tie by mali byť na pohyblivosť...na kontrolu by sme mali ísť v januári..ale keďže ideme v pondelok do centra tak tam mu budú robiť spermiogram..tak uvidíme ako je na tom... tak dúfam,že zasa o niečo lepšie...

ninka.b1
19. okt 2011

Ahojte, no tak my tento mesiac zase nič 😒 dnes som bola na krv a sestrička mi povedala, že mam nizke hodnoty takže nič ☹
no a musim vam povedať, že testy na hcg ma zložili dnes som si teda riadne poplakala....

lufinka83
autor
19. okt 2011

@ninka.b1 to mi je ľúto...ale tak určite sa o mesiac zadarí 🙂 držím päste.. mne akurát dnes skončila mrcha takže ideme tento mesiac zasa na to 🙂

monika225
19. okt 2011

@marecek1 ja som bola len na beznych vysetreniach manzel bol (dalo mi to dost namahy)ale setricka bola hrozna tak teraz nechce ist...ale slubil ze v zime pojde,,teraz uz nic neriesim davam tomu cas... ale mala som stavy ked som behala k vestici...

marecek1
19. okt 2011

@ninka.b1 nebuď smutná, hádam to vyjde na budúci mesiac... nie hádam, určite 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre