Stále sa nám to nedarí

lufinka83
29. júl 2009

stále len /. ☹ ako to zvládate...ja už nemôžem...každý mesiac si myslieť,že sa to podarilo a zasa nič ☹ som z toho na nervy... ☹

yvi83
19. nov 2011

@pancuska ano , to IUI je o tom ze vyberu tie naj spermie a tie potom vlozia priamo do maternice 🙂 ....a ked sme zdrave tak preco sme neotehotneli uz hned na zaciatku???....ved my s manzelom sme na to tak nemysleli kym sme sa zacinali snazit mat mimi...az po 8 mesiacoch som sla ku gyn. ten povedal ze mam vydrzat az kym to nebude 1 rok ze to je v norme a az potom sme to zacali riesit a staale...staale nic 😒

pancuska
19. nov 2011

@yvi83 a kolko mas rokov ak sa mozem opytat ? ja mam totiz o mesiac 30 a preto to pripisujem veku a este jednej veci.....bola som totiz na opercii chrbtice 3,5 roka a mala som problemy s moc.mechurom po operacii som sa nemohla hmmmm a tak ma cievkovali,nepomohlo,tak mi dali kateter ci ako sa to vola uz som aj zabudla 😉 musela som totiz lezat 4dni a ked mi to odvadzali dr povedal dajte jej to prec lebo bude impotentna a tak som si to zobrala k srdcu ked sa nam zacalo nedarit ale gyn tvrdi ze je to ok aj ked som mu o tom hovorila....ja som pre istotu hned povedala ze uz sa snazime rok aj ked to bolo len pol roka 😉 ale aj tak je to niekedy take nespravodlive... ☹

yvi83
20. nov 2011

@pancuska ja budem mat v marci 29 takze to uz je tiez skoro ako 30 😉 ...ale ked mas ovulaciu a vsetko v poriadku tak je to podla mna len ten nas psichycky problem, aj ked ja si poviem ze uz na to nemyslim a nechcem mysliet aj tak sa to neda 🙄 ..dnes sme boli na navsteve u sesternici, kt. ma dieta potom ku nim prisla aj druha sesternica kt. ma tiez a tiez ma tolko rokov ako ja, mala ma uz 3 roky a teraz cakaju druhe, ma sa narodit kolo mojich narodenin....a potom aby som nemala depky ☹ ....ja verim ze sa aj na nas usmeje stastie, ale ja chcem aspon 2 deti, tak by sa to stastie mohlo posnazit 🙂 ....

janielik87
20. nov 2011

ahoj, tak vidim, ze nie som celkom sama, co vzdy aj ked vie, ze to nemohlo vyjst od pani lekarky revem pri kazdej mrche... :/ :/ A myslela som, ze tento pocit nesmierneho sklamania ma casom prejde, ale sa to len zhorsuje. :/ tentoraz som sa vyrevala uz v polke cyklu, teda v 19DC, ked mi lekarka povedala, ze folik mi z clostilu nerastie, ze tento cyklus uz mam cakat len na mrchu... a ze mi zvysi davku. :/ Tak teraz som 25DC a cakam ze taky stvrtok piatok by mala dorazit snad. Ale asi ju zas oplacem...

marecek1
20. nov 2011

@janielik87 sama nie si určite, je nás tu viac, čo sú každý mesiac sklamané. tiež som nedávno začala s clostilom, lebo som mala problémy s ovuláciou, akú dávku si mala? jednu tabletu denne? mne dal lekár hneď dve denne. žiaľ tie dva mesiace, čo som ho brala, sa nám otehotnieť nepodarilo, tak dúfam, že clostil zaberie počas tých ďalších troch mesiacoch, kedy by ešte mal účinkovať.

marecek1
20. nov 2011

@yvi83 neboj, určite sa usmeje šťastie aj na vás, a možno bude hneď dvojnásobné 🙂 ľahko sa to píše, ale sama viem, že je ťažké, keď strašne túžiš po dieťatku a všetci okolo ho majú. tiež mávam občas depky, keď ideme niekam k rodine/kamoške, ktorá je tehotná, alebo má mimčo, aj sa teším z návštevy, ale na druhej strane je mi smutno - a to už našťastie mám doma 4ročného synčeka, ale aj tak mi príde ľúto, že sa nám druhé bábätko nedarí a nedarí.

angie267
20. nov 2011

baby viem co citite a zazivate kazdy mesiac ked dorazi mrcha, ja som to tiez tak mala a dokonca sme boli lieceni v centre uz sme boli v stadiu zacatia s umelym opldnenim a prave vtedy sa nam to podarilo prirodzene, cakali sme dost dlho, ale podarilo sa nakoniec. Prajem vam nech aj vy vsetky co ste tu najdete tie vytuzene dve ciarky na teh. teste tak ako ja. Vela stastia a sily.

marecek1
20. nov 2011

@angie267 ďakujem za podporu 🙂 🙂 inak perfektné vianočné motto, pripájam sa 🙂 🙂

sal80
20. nov 2011

Ahoj holky. Snad se můžu přidat a nevyhodíte mě odtud 🙂 O miminko jsme se s mužem pokoušeli hoooodně dlouho. Měla jsem stařičkého doktora, který tvrdil, že je asi na miminko moc brzy. Neřešili jsme to tedy nějak vehementně. Studovali, cestovali....snad abychom na to nemysleli. Intenzivně jsme se snažili, cvičili, pili čaje, jedli vitamíny, léky...stále nic. Neoblomně jsme na to začali myslet letos... Podstoupili jsme 1 IVF, ale nezadařilo se. Prostě někdo těch 20% neúspěchu dělat musí 😒
Jen jsem vám tu všem chtěla napsat, že se každá těch svých // dočkáme. Dříve či později, ale dočkáme. My už s Tomášem čekáme 11 let.

janielik87
20. nov 2011

@marecek1 no ja som teraz dva cykly mala po 1tableta denne a zvysila mi na dve denne od 5-9DC

pancuska
20. nov 2011

@janielik87
@marecek1
@yvi83 baby ja uz len cakam kedy napisete ze ste tehulky lebo akosi s kazdou babou co si tu zacnem pisat,zostane za chvliku tehulka,asi prinasam stastie....alebo osud? 😉 no taktiez ak sa dostavi mrcha tak zacinam s clostyllom ale pre istotu hned 2 tb denne ale od 3dc neviem preco ja to mam inak....uz som to raz tak mala a zabral mi ked som ho uz prestala brat mala som mat pauzu 3 mesice a potom znova ale na prvy mesiac s podarilo ale hned aj zastvilo vo vajcovode lebo som ho mala funkcny len na 50% a uz ani vtedy sa nepodari dostat sa az do maternice.....vraj 😉

pancuska
20. nov 2011

@sal80 no to je pekne dlha doba,mn by uz asi aj slak trafil.....ale aspon teraz v mojom pripade (ked sa dostavi mrcha ktora prist nemala,v co som dufala )tak uz aspon neplacem,teraz mam uz len nervy 😉 uz som rozmyslala ist vestkyne ale bojim sa toho co by mi povedala..... 😉 a ake centrum navstevujete?

ninka.b1
20. nov 2011

@lienkalienocka nie v poho to vzala "ked chceš" 😀 ako v tomto je super, ked niečo chcem nieje problem, ale sama by mi to neponukla 😒 povedala mi že aby som do aprila vydržala a ak nič, že ma pošle na laparku ale to by nerada robila ešte teraz 🙂 inak mne by sa do toho tiež moc nechcelo- je to predsa taky zasah do tela, ale ved uvidim ak to bude potrebne tak pôjdem ☹ !

sal80
21. nov 2011

@pancuska K věštkyni nechoď, klidně Ti odvěštím, že miminko mít budeš 😉 (...právě jsi ušetřila čas i peníze 😀 ).
Do centra chodíme k nám...do Karlových Varů. Jsem (jak už jsi určitě poznala) z ČR 😀 Odkud jsi Ty?
Znám pláč nad MS, která si přijde, když po ní člověk nejmíň touží. A znám i čekání na MS, která se ne a ne dostavit, když na jejím příchodu stojí celá léčba a hormonálůní stimulace. Člověk si moc nevybere a stále proti MS neco má 😀 Budu držet palce a hlavně si pamatuj.....VĚŘIT A STÁLE ZKOUŠET 😀

Jinak - DOBRÉ RÁNO VŠEM 🙂

elinor42
21. nov 2011

nie BT si nemeriam, nechce sa mi. A ani v tom nemám úplne jasno, hoci som už čo to čítala. Len som bola zvedavá, či je možné mať dvakrát ovu za mesiac.

marecek1
21. nov 2011

@pancuska to by bolo super, keby si bola takýto "nositeľ šťastia" 🙂 🙂 🙂 ale nezdá sa to len tebe, že si začneš s niekým dopisovať, a dotyčná je hneď tehotná, aj ja som si tiež v diskusiách písala so snažilkami, ktoré na začiatku mesiaca písali, že sa začínajú snažiť a koncom mesiaca už boli tehu. no niekomu to vyjde hneď, niekto si musí na vytúžené 2 čiaročky počkať dlhšie.
môžem sa opýtať -
nie som si úplne istá - ty si mala mimomaternicové tehu?
ja som mala clostil 2 tablety denne od 5-9 DC, možno to závisí od toho, aký máš dlhý cyklus, neviem, neriešila som to, užívala som ho, ako mi lekár povedal.

janielik87
21. nov 2011

@pancuska :D to ja som ten clovek, co sposobuje tehu :D :D teda aspon tak to poviem, ze si tiez zcnem s dakym pisa a zrazu je tehu a ja pekne dalej cakam na zazrak 🙂

marecek1
21. nov 2011

@pancuska tiež si myslím, ako @sal80, že ísť k veštkyni je úplne zbytočná strata času a peňazí. najskôr sa s tebou porozpráva, "vycucia" nejaké informácie, najmä to, že evidentne túžiš po miminku, a hneď ti povie nejaký termín a počet detičiek, a natrčí ruku. som asi zlá, ale pred nejakým časom bola moja svokra v kúpeľoch po operácií a tiež tam bolo takéto médium, párkrát pokecali na nejakých procedúrach, a potom už "veštkyňa" veštila, a také veci, smerom ku svokriným deťom a nevestám, že som "zírala". odvtedy mám voči veštkyniam zafixovanú akúsi nedôveru.
na tvojom mieste skôr navštívim nejakého ľudového liečiteľa, liečiteľku, to som vyskúšala, a bola som veľmi spokojná. myslím, že tu babenky dosť odporúčajú nejakú bylinkárku Anku??? s ňou ale skúsenosti nemám. ľudoví liečitelia ti dajú čajíky, možno nejakú masť, a skôr verím týmto ľuďom, a sile byliniek, ako nejakej veštici so zázračnou guľou s vylepeným cenníkom na dverách.

marecek1
21. nov 2011

@sal80 vitaj 🙂 aj tebe krásne ráno 🙂 11 rokov, to je už poriadne dlhá doba... kedy máte ďalší termín na IVF?

marecek1
21. nov 2011

@pancuska
@yvi83 inak pozerám, že máme všetky okolo 30 rokov, ja mám 31 🙂

evkasus
21. nov 2011

Ahojte babenky, mozem sa k vam pridat? Uz mam tuto temu par dni medzi oblubenymi.
Asi aj preto, ze mam 31, skoro 2 roky sa snazime otehotniet a zatial nic. Tak mi prislo, ze sa citim sucastou tejto temy... 🙂

yvi83
21. nov 2011

@marecek1 ahoj...co nam ine ostava, len cakat a hlavne pozitivne mysliet....ja verim ze sa to podari kazdej z nas, aj ked tomu verim ze sa nam to podari , niekde v kutiku duse mam taku obavu 😒 raz je dobre ...potom na to myslim a depka je na svete....a ked sa nam to konecne podariii, tak dufam ´, ze sa radostou NEZBLAZNIME 🙂 😉

janielik87
21. nov 2011

@yvi83 🙂 to si presne vystihla...mne staci si predstavit tie dve // a mam chut skakat a vrieskat od radosti :D :D ja sa asi scvoknem od radosti , ked to raz pride

yvi83
21. nov 2011

@sal80 Ahoj...samozrejme ze sa mozes pridat 🙂 ..s vacsou podporou sa vsetko zvlada lahsie 😉

yvi83
21. nov 2011

@janielik87 to si uz viem predstavit, ked na teste budu // ...nebudem vediet ci sa smiat alebo plakat....najlepsie oboje zaroven 😵
@evkasus ahoj 🙂 ...mozes...samozrejme..vitaj..a uz ste skusili aj nejake centrum, ci navstevujes len svojho gynekologa???

janielik87
21. nov 2011

@yvi83 no presne...najprv rev a potom budem skakat meter az dva do vysky od radosti :D

yvi83
21. nov 2011

@janielik87 aj ja som brala clostyl....ani neviem ci zabral, kedze mi to moj gyn. nekontroloval velkost folikulov....nakoniec som sama sla do centra...teraz som uz po laparoskopii,kt. mi robili v centre a ak ta nezaberie tak uz neviem....potom uz len IUI ..neskor IVF 😕

sal80
21. nov 2011

@marecek1 Děkuju za přivítání 🙂 Další termín IVF bude asi až na jaře. Je to kvůli pojišťovně, aby schválila další pokus a pak, aby se tělo mohlo vzpamatovat po tom náporu hormonů. Asi by to šlo i v prosinci či lednu, ale můj doktor je spíše pro to jaro. První týden v únoru navíc jede můj muž na pánskou jízdu a mohlo by se stát, že by nebyl, když by bylo potřeba jeho "materiálu" 🙂 Konzultaci mám v pátek, takže uvidíme 🙂
I mně je 31 let a co nevidět 32 😖 😀

evkasus
21. nov 2011

@yvi83 Dakujem. Do centra som isla iba pred mesiacom s vysledkami od mojho gynekologa, ktory ma zaroven posielal na histeroskopiu. Tu mi mali povodne spravit v nemocnici, ale nakoniec to dopadlo tak, ze som na nej bola v Gyn-Five a spojilo sa to spolu s laparoskopiou. 🙂 Zatial som na PN po zakroku, takze je to este cerstve.

janielik87
21. nov 2011

@yvi83 drzim palce, nech pomoze a nech uz mas // 🙂 🙂 No na mna nezabrala davka clostilu 1denne tak cakam teraz na mrchu a potom mam 2denne brat, tak hadam zaberie. Sice za kazdy utz dam najmenej 5EUR, ale teraz ma skumala kazde tri dni cca, cize aspon viem na com som, ze z malej davky nerastli.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre