Tehotenstvo a obezita

flos
7. máj 2007

ahojte babenky. S manzelom sa snazilkujeme uz 9 mesiachov(uz by z toho bolo aj babo 😀 ) a stale nic. Ide o to,ze mam nadvahu. Snazim sa schudnut a je to dost tazke, kedze priberam uz pomaly 19 rokov. Velmi tuzim po mimi. Lekarka mi povedala,ze zdravotne som na tom ok. Kazdy mesiac mi meska mrcha a kazdy mesiac ocakavam,ze som tehu,ale zakazdym je to iba sklamanie. Uz ani nepocitam kolko testov som si spravila. Som na to pomaly expert 😀. Chcem len vediet ako ste na tom vy, co ste tiez obezne a snazilkujete a ako s tym bojujete. Moc po mimi tuzim a snazim sa schudnut,len chcem vediet vas nazor na tuto temu. A mensiu pomoc. Dakujem...

kkamca
2. sep 2009

vendulak:ty folééé 3 litry to je nářez..to už se vám vyplatí jít do ivf 😀
Já se za chvíly osprchnu a skáknu pro salám na zítřejší plněné bramb.knedle a na 1 pívečko 🙂

anjelinka
2. sep 2009

Ahojky baby,
ked som tu ja, tak tu nie je nikto...asi sa miname 😒 .

To je riadna palka, ale viem, ze ten Profertil tolko stoji...no ale moj muz ma dobrych bojovnikov, to len tie moje zenske veci sa akosi nechcu rozhybat 😔

vendulak
3. sep 2009

kamčí my z toho byli taky nejdřív v šoku a byl to pro nás velkej ranec, kord nyní v naší situaci, ale prostě jsme si o tom promluvili a oba se shodli na tom, že prostě oba děti strašně moc chceme, že nestojíme o život bez dětí, podle nás prostě nenaplněný a zbytečný, že se o děti budeme rvát všema silama a pokud by jsme museli jít do IVF tak za to dáme stejně ještě mnohem víc peněz, tak že to prostě zkusíme. A zkoušíme a jsem docela zvědavá na výsledky, jestli vůbec pomohl 😕 .
Jinak doufám, že pivečko sis užila 😀 , já pivo ráda nemám, ale zato miluju dobrá vína, a zrovna včera jsme si taky dali 🙂 .
Anjelinko a kde je tedy u vás problém? Nechodí ti ovulka? Nebo něco jiného zjištěného z hormonálního profilu?

kkamca
3. sep 2009

VENDULAK:tak hlavně pokud to pomůže,když za to vydáte takové peníze 😉
Pivko sem si užila,jinak vínko mám taky ráda ale spíš červené a ne moc kyselé..
Mě dnes pobolívá maličko podbřišek..No mrcha se už blíží 😠
http://www.fertilityfriend.com/home/kkamca
http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user...
grafíky
Jinak jsem zvědavá kdy mrcha přijde tentokrát po braní jeřábu--beru ho 2.cyklus

vendulak
3. sep 2009

Kamčí to bych neřekla že se zrovna mrcha blíží když jsi jen 3DPO 😕 . To má podle mě ještě hooodně času!
Jinak já sem na ten můj cyklus teď taky zvědavá a vůbec ho nechápu 😕 ☹ . Nevím čím to je, dřív to bylo tak jasný, nejdřív teplotky dole, 21.DC pravděpodobná ovuše a 22.DC teploty nahoře, a teď sem 16DC a teploty nějak postupně lezou nahoru. Fakt to vůbec nechápu ☹ , taky kapu jeřáb 2. cyklus, dneska jsem začala 3.lahvičku.
Jinak pokud by jste si chtěli třeba s manžou opravdu pochutnat na super dobrém né kyselém vínku. Tak doporučuju vína z Moldávie. Červená. Cabernet, Merlot, Isabela, všechny naprosto úžasné. A pokud bych mohla doporučit i konkrétně tak tohle http://www.vltava2000.cz/tavlisa/GoodsDetail.as... . Lepší víno jsem snad nepila. Nádherně ucítíš v puse lesní jahody 😉 . Lahoda. V obchodech je docela velké štěstí na něj natrefit, ale když tak to fakt stojí za to. My si ho posledně objednali i přímo odsud z netu 😉 .

vendulak
3. sep 2009

Koukám že se ten hypertextovej odkaz neoznačil celej a když se na to klikne tak to nejde. Zkusím to ještě jednou:
http://www.vltava2000.cz/tavlisa/GoodsDetail.as...
Kdyby ani to nešlo, tak si ho Kamčí zkopíruj celej až po tu konečnou 01 😉

janaol
3. sep 2009

Ahoj holky, můžu se k Vám přidat? Určitě patřím mezi Vás. Nemám nadváhu, ale obezitu. A už mě to štve. Když se podívám kolem seme je to samá těhule nebo maminka s miminkem. Snad se taky jednou dočkám.

vendulak
4. sep 2009

Jani ahoj! Vítej mezi námi 😉 .
Mě už ty maminky a těhulky ani neštvou, spíš mrzí, bolí, rozbrečujou...prostě to bolí, kord když člověk vidí cikánku sotva dvacetiletou, co má břicho a za každou ruku jedno dítě, člověk nechápe, jak život může být tak hnusně nespravedlivej ☹ .

kkamca
4. sep 2009

vendy ahoju..mi to nejde ten odkaz ani náhodou 😒 na to vínečko
Tu mrchu sem myslela obrazně že to určitě zas přijde.No já taky asi dnes začnu 3 lahvičku jeřábu sem zvědavá kdy to tentokrát dostanu..minule docela brzy.
janaol:ahoj a vítej..napiš víc o sobě 🙂

janaol
4. sep 2009

Ahoj holky. Snažíme se asi 5 let. Před těmi 5-ti lety jsem měla cca 95 kg. V roce 2006 jsem si prošla svým 1 IVF, a to nedopadlo. Dost mě to zlomilo a já se z toho vzpamatovala až za dva roky, a taky o 30 kg. těžší. Od loňska jsme začali znovu zvažovat další IVF. Chodila jsem do CAR Fertimed v Olomouci. Bohužel jsem tam měla důvěru jen v jediného doktora, tak jsem to pořád oddalovala. Nejdříve jsem si říkala, po vánocích potom po zkouškách a nakonec po státnicích. Než jsem se dokopala, že tedy teď je ten pravý okamžik, tak pan doktor v CAR skončil. Tak nejen že musím najít jiné CAR ale i gynekologa. Už jsem našla CAR - Reprofit. Na diskuzích si ho holky strašně chválí. Ale řekla jsem si že musím něco zhodit než se tam objednám. Tak jsem se dala na boj. Zatím se mějte, a pěkný den.

vendulak
4. sep 2009

Kamčí já to vidím tak, že u mě jeřáb zatím nic. Jsem 17.DC a ovuše nikde, včera se teplota trochu šplhala nahoru, ale dneska zase už nic. Nakonec budu ráda, jestli se vůbec něco stane a jestli vůbec nějaká ovulka a mrcha dorazí. Aby tělo zase nestávkovalo ☹ .Fakt už se těším k tomu doktorovi, aby se už konečně začalo něco dít! Já už mám pocit že jinak se z toho fakt už zblázním ☹ . Ale po pravdě mám trochu strach, z toho příťova spermia ☹ .
Jani můžu se zaptat, proč si měla v CARu důvěru jen v tom jedno doktorovi? Jinak já jsem tedy od vás z daleka. Od Plzně, takže Reprofit nemůžu posoudit. Já to vidím tak, že pokud se u nás nestane co nejdřív zázrak tak nás bude čekat NatalArt v Plzni, nevím jestli mám být nešťastná, že to došlo až sem, nebo šťastná, že by se snad konečně začalo něco dít 😔 .
Jinak že musím něco shodit než bude miminko, nebo než půjdu někam říct že nám to nejde to sem si taky říkala. A i sem zhubla a dost. Ale pak nervy a zase většinu z toho přibrala. A takhle za tu dobu asi 3x. A nervy na tom byli už i kvůli miminku hůř a hůř takže sem nakonec šla k doktorovi kila nekila. A teď jen doufám, že nám pomůže.
Jinak holky, já jedu dneska dohlížet k tátovi na zedníka, pak jedeme na chatu, do neděle ráno a to pak jedeme ke kamarádce se podívat na nové štěňátko 🙂 . Tak už se těším.
Tak se tu zatím mějte fajn a všem přeju hezký víkend! 😉

janaol
4. sep 2009

Vendy: Já jsem CAR začala navštěvovat jako běžnou gynekologii, aniž bych tušila že budu potřebovat i jiné jejich služby. To jsem chdila k MUDr. Vodičkovi. Ale když jsme začali řešit IVF, tak jsem měla čest poznat i toho nejvyššího, tj. docenta. Na mě působil vždycky arogantní a důležitý. že to bere jen přes peníze. Pokud je máš můžeš si přece zaplatit vše a ne jednou. Vždycky když jsem chodila na kontroly před IVF, zkoušeili jsme i IUI tak jsem se hrozila, do kterých dveří půjdu zda k Vodičkovi nebo mk docentovi. Přítel má horší spermio (spíše špatné), a to už jedno dítě má. No a ty docentovi připomínky: že co to řeším, že je chlapů dost, tak můžu přece zkusit někoho jiného. Při IVF jsem měla také čest na něj. Bral to jak na běžícím pásu, ani nepozdravil jen roztáhnout nohy, vložil tam oplodněná vajíčka |(tedy snad), a další na řadu. ž musím letět, tak příště písn víc.
Zatím pa pa.

beruska81
5. sep 2009

ahoj holky hlásím se po delší době, ale nemám nějak čas, malý začal chodit do školky, moc se mu tam líbí, jsme za to rádi, já furt něco kutím, takže ani nezapínám pc, dneska mám chvilku čas, tak se jdu za váma podívat.
Já už na mrchu čekám 10dní a nic, dneska jsem si dělala test, ale nic, takže bude problém jinde, budu muset skočit na gyndu, bolesti břicha sice mám, ale né a né dorazit mrška jedna.
Jani vítej, koukám, že jsme na tom přibližně stejně, já taky chodím do ferťasu, teda naposled jsem tam byla v květnu.

janaol
5. sep 2009

Ahoj Beruško,a ty jsi ve Fertimedu spokojená? Já tam byla naposledy v listopadu 2008. Domlouvala jsem se s Vodičkou na IVF. Ale dodělávala jsem si školu, tak jsem to nechala až po státnicích a to už tam nebyl. Jenže roky utíkají a já to musím řešit. Ale Fertimed určitě ne. Po vánocích (snad do té doby něco zhubnu) se objednám do reprofitu. A uvidíme.

kkamca
6. sep 2009

ahoj holky..Tak je po víkendu a nikde nikdo.Já ho nikaj nevyužila,bo bylo pěkně hnusně a chladno.Zítra asi půjdem do školky..Jejda mě se táák nechce a hlavně to pitomý dojíždění..teda docházení-ohledně spojů.Ráno v 7 bus ,domu pěšky.Odpolko do školky pěšky a domu pěšky..uf.Jsem zvědavá co na to moje nohy.Mě poslední dobou začínají bolet a to třeba ze šmajdání po doma.
Jinak já sem dnes 25 DC cyklu a už mě pobolívá podbřišek a záda..No minulý měsíc byla mrcha 29 dc..ale zas ovulka byla dřív.Ted o malinko dýl.Tak uvidíme. 😵
Ach joo kdyby už to konečně vyšlo.
Jsem se vás chtěla zeptat jestli nějaká držíte dietu a případně jakou?Co jíte a jak,kdy apod?Ovšem teda bez pohybu 🤐 Toho nuceného..
Dobrou

vendulak
7. sep 2009

Ahojte holky! Zdravím po víkendu, my víkend docela využili, i když bylo hnusně 😒 . V pátek jsem byla v saloneku se zedníkem asi do 10ti večer a v 11 sme dorazili na chatu, tam jsme v sobotu dělali poličky do stánku na přítelovo prodávání košíčků a rekonstruovali lékárničku ke mě do salonku, pak sem kecala u vínka s tchýní a pak dlabali kuřátka z lodny na ohýnku 😀 . A neděli jsme dopoledne dodělávali pár věcí na chatě a pak byli skoro celej den u kamarádky, co si pořídila malé štěňátko, byli jsme z něj paf my i nás pejsík 😀 , prostě docela fajn víkend 🙂 .
Kamčí já ani nevím kolikátej den cyklu sem, ale něco kolem dvacítky a u mě ještě nepřišla ani ovule. Takže to vidím tak že na mě je i jeřáb krátkej, že se to zase někde zaseklo a až teď půjdu k tomu doktorovi, tak to zase bude muset zařídit nějak on 😒 . Hrozný, je mi z toho už tak zle ☹ , kord večer v sobotu na té chatě když sme byli na posezení a všichni se tam bavili o dětech a pak pořád doráželi na nás a tchánovce že jen u nás ještě žádné nejsou ☹ . Mě je z toho vždycky tááák smutno a zle 😢 .
Jinak Kamčí já když se snažím hubnout tak tak že jím prostě 5x denně a míň. A někdy sem tedy i cvičela, ale někdy i ne a dolů to šlo vždycky. Třeba tak že k snídani 2 tenký plátky celozr. chleba, na každej plátek šunky, rajče a je to, ke svačině jedno ovoce, jablko nebo nektarinku, k obědu třeba těstoviny celozrný s brokolicí, nebo plátek masa s vařenou zeleninou, nebo tak, k odpolední svačině jogurt, a k večeři zeleninovej salát. Takhle kdybych jedla pořád tak hubnu 😀 , jenže s míma nervama a stresem to prostě nedokážu 😢 .
Beru tak to je dobře že se malému líbí ve školce! 🙂 A to je divné že máš takové zpoždění a na testu nic. To je u tebe normální? Taky máš nějaké problémy s cyklem?
Jani tak pana docenta bych asi taky nevydýchávala ☹ a v tomto případě chápu že chceš jinak 🙂 . Tak držm palce, aby se ti v Reprofitu líbilo a hlavně aby vám pomohl k vytouženému miminku! 😉

vendulak
10. sep 2009

Ahojte holky! Kde se všechny touláte? 😕
Já jdu zítra ke gyndrovi, podruhé s nedařícím se snažením, slíbil minule že od teď to začneme řešit. Tak mám šlenej strach co bude i s mojí váhy a k tomu teď holka co otěhotněla hnedka co sem si s ní chvilinku psala o snažení rodí, tak tu sedím a brečím 😢 a je mi na nic 😢 .

kkamca
10. sep 2009

vendulak:ahoj..
To chce klid 🙂 Já sem taky nějak vniřně napjatá ještě mám pár dní do mrchy a pocity na ní..už pomalu přicházejí.. ☹
Váhy se nějak neboj,nestresuj se..Určitě ti poví co ta váha? 🙂 Ale já už to tolik neřešim 😎
Taky je u vás tak hezky?
http://www.fertilityfriend.com/home/kkamca

vendulak
10. sep 2009

kamčí jo je u nás nádherně, ještě ráno sem si malovala jaký to bude hezký den, můžu zobat švestky, ze švestek bude merenda, půjdeme natrhat švestky a špendlíky pro tchánovce a tak.
A pak najednou bylo po náladě, fakt mám z toho gyndra strach, on mi sice nikdy na váhu nic neřekl, ale znáš to ☹ . A tak na sebe celej den čumim, jak sem hnusná a tlustá a je mi stydno vůbec někam jít 😢 . A přitom na druhou stranu bych tu pomoc tak moc chtěla 😢 . Sem 23.DC a ovulace se nedostavila, prostě tělo zase nefunguje. Všichni kolem mají děti a já se nejspíš navždycky budu na kočárky leda tak dívat na internetu 😢 . Je mi fakt zle, asi na mě sedla nějaká depka 😢 .
Zato koukám tobě jde teplotka krásně nahoru, to je dobře!!! 😉

kkamca
10. sep 2009

vendy:No měřim ted dřív..a hlavně sem maličko ve stresu-tak tu vyšší teplotu nějak neberu v potaz.kAŽDÝ RÁNO VSTÁVÁM V 5.30 a dřív sem měřila v 7h tak je to asi znát.A s klukem do školky ..dnes jsem fakt utahaná v nohách dobrých 10 km A na to už tělo a teda hlavně nohy nejsou stavěné.A to sem si ráno u zelináře koupila zeleninku a strouhala na mrazák na zimu do toho vařit a řeknu ti,že už se těšim do vany a do peřííí.Ještě že neni doma čas tulení,bych to i odmítla. 😀
Tak třeba čas ovulky ještě přijde..co ty víš..
Nemysli si,že když mám doma 1 dítě,že sem v poho..Taky když vidim kočáry a nebo těhulky není mi zrovna nejlíp.Už ani nejsem schopna se s někym radovat,kdo oznámí že je těhu.. 😒 To sem asi zlá

alisek
10. sep 2009

ahoj holky, tak jsem našla diskuzi, do které 100% patřím. Jsem obézní, tlustá zní teda líp a jsem snažilka/nesnažilka, prostě se nehlídáme ale taky na početí nedřeme jako koně 😀.
Co se týče váhy tak jsem začala letos hubnout, právě kvůli těhotenství a vlastně taky kvůlu sobě. Na začátku roku jsem vážila 119kg, ted vážím +- 103 ale myslela jsem, že budu na tom líp ale nějak jsem s hubnutím stagnovala. ted sbírám zase sílu jít dál a pokořit tu zatracenou 100vku na který se už 5 let pohybuju. O depresích se nemusím ani rozepisovat, to známe všichni, ted jsem měla po dlouhý době takovou, že jsem nemohla ani vylézt z auta..bylo to na dovolený, celou dobu nic, svý tělo si vystavuju na pláži dokonce i nahoře bez a pak takovej zlom, naštěstí to odeznělo, vyspala jsem se z toho a bylo líp.
Taky čučím po každým kočáru a těhotných, už si přijdu jako úchyl a k tomu expert na značky kočárů 🙂

kkamca
11. sep 2009

alisek ahoj a vítej..Jejda já chci tvojí váhu!Se máš co já bych za to dala pohybovat se v okolí 100kg 😔

Vendulak:no koukej na graf..sem to povidala že to přijde a taky že jo.Ještě mrcha nedorazilůa,ale už se to rýsuje
http://www.fertilityfriend.com/home/kkamca

janaol
11. sep 2009

Ahoj holky. Tak se nám to tady trošku rozjíždí. Nějak nestíhám, tak jsem vždycky jen nakoukla ale nic nepsala. Už mě to snažilkování jde asi na mozek. Čím víc se pozoruji ( měřím BT, ovulační testy) tak je to horší, a řekla bych že teď to bude anovulační cyklus. Jsem 14 DC a ovulka nikde. Minulý měsíc jsem neměřila, jen když mě začal bolet levý vaječník tak jsem zkulila mikroskopek, a OVU tam byla. Ale stejně jsem mrchu po 14 dnech dostala. No alespoň jedno pozitivum, že už cca 2 roky mám pravidelný menzes. To jsem nemývala, pravidelně každé 3-4 měsíce jsem chodila na vyvolávačku.
Alisku, co jsi dělala, že jsi tak zhubla? Mě se nějak nedaří. Centimetrama tedy celkem jo ale váha ani kilo.
Vendy: Tak jak jsi psala, o hubnutí, tak takhle to mám zmáknutý teoreticky. 5 x denně jídlo, to celkem dodržuji. I ty menší porce, ale vydržím to do 15.00, kdy jsem v práci. Večer je to katastrofa. Místo zeleniny, do sebe narvu "to co dům dá", a už se za to nenávidím. Poraďte jak přežít ty večery a necpat se. Zatím se mějte.

alisek
11. sep 2009

Ahoj holky, díky za přivítání 😉
tak já osobně nejsem teda s touto váhou spokojená, doufala jsem že dám do konce roku tak 25až30kg dolů ale nějak jsem se zasekla.
Janaol, centimetry jsou daleko důležitější než kg, to si pamatuj, taky jsem se na začátku trápila, že to jde nějak pomalu ale na cm to šlo dobře 🙂. Jediná rada jíst pravidelně a zdravě ( spočítaný jídlo na kj a hlídat si bílkoviny) a cvičit aspoň 3xtýdně hodinku..jiné rady pro vás holky nemám.
K těm večerům, jím dřív než manžel, většinou před cvičením pořádnou večeři a pak když přijdu jím jen zeleninu většinou mrkev a klídně i celej ledovej salát a hlavně něco dělat (tv, počítač, nebo žehlení, depilace), jak není činnost, tak myslím na jídlo co bych do sebe ještě narvala. ted hodlám začít po večeři chodit..rychlochůze s MP3, tak snad to půjde.
Taky se snažíme cca od konce července 09, mám občas nepravidelnou ms - cca. 30-35 DC, jenže přitom se snažím pořád nějak hubnout, tak snad to půjde i tak.

mate
11. sep 2009

alisek, tento rok este nekonci, stale mas este 3.5 mesiaca na to, aby si to cislo kusitk zmenila. drzim moc palce, viem, ze jedna vec je chciet a druha to skutocne dotiahnut na vahe k minusu. tiez som obezna, vazim 120 kg a meriam 172 cm a tiez tuzim po babatku. manzel ma chladi s tym, ze schudnut by som urcite mala, ze taka kamoska obezitka v tehu nie je vobec prospesna, kopec rizik navyse. ja to viem, ale schudnut je tak velmi tazke... chce to kopec sebazaprenia a to mi momentalne chyba....

kkamca, ak sa smiem spytat aka je tvoja vyska a vaha?

beruska81
11. sep 2009

nazdar holky, nějak vás tady zanedbávám, ale nějak nemám moc času 😒
Takže mrcha nikde, dneska si koupím test a zkusím to znovu, ale nevěřím tomu. Vendul cykly jsem mívala vždycky pravidelné, tak nevím co se děje, možná to IVF mi to rozhodilo, no příští týden skáknu na gyndu.
Jani ve Fertimedu jsem byla docela spokojená, jako že byli všichni hrozně milí, hodní, ale jinak jsem chodila k Vodičkovi a ke Koutné a oni každý říkal něco jiného, ale co se dá dělat. Vodička mi dělal transfer, byla jsem jeho poslední pacientka ve ferťasu, tak sem si naivně myslela, že to výjde a nic. Od té doby jsem tam nebyla. Na naší diskusi kelišky z fertimedu, tak holky taky moc spokojené nejsou a přechází právě do reprofitu, takže kdybych šla zase do IVF tak v reprofitu.
Vítám nové holčiny, Ali držím palečky ať jde váha dolů, stejně jako kamča bych dala nevím co za váhu 100kg 😵

vendulak
11. sep 2009

Ahojte holky!
Taky mezi námi moc vítám nově příchozí! 😉
Ali tobě docela závidím že ti hubnutí tak jde. Taky bych se do něj měla znovu obout vím 😔 . Ale když mě zrovna zase asi po dvou letech začalo bavit vaření a pečení 😀 a ještě ty švestky teď do toho 😀 . No vidím to bledě ☹ . Ale já se na sebe zase za chvilku naštvu a půjdu do toho, se znam 😎 .
Jinak sem holky byla dneska na návštěvě u gyndra. A jediný co bylo, bylo že nám napsal žádanku do CARu a adié, mám příště k němu přijít až budu těhotná do poradny 😒 .

kkamca
11. sep 2009

vendulak:tak to je supr...zpráva ,já chci taky do car.. 😀

laja28
11. sep 2009

tak si k vam damy dovolujem trochu nakuknut.. som dalsia do partie z tych priestorovo objemnejsich..
pred rokom a pol som "uspesne" dosiahla sialenu vahu 113 kg.. hlboko odhodlana chudnut som po krasnom 3/4 roku jojo efektov dosla na cislo 105.. ked som sa naozaj nasrala a dala dole za pol roka 20 kilo.. co je sice fajn, ale stale som este na vahe 85 a stale sa potykam s obrovskymi problemami vyplyvajucimi z nadvahy..
snazime sa ten rok otehotniet.. zatial sa nedari.. k tomu vsetkemu sa pravdepodobne pridruzili PCO.. takze s otehotnenim to zrejme bude este problem..podla vsetkeho nemam ovulaciu.. hoci mrcha je pravidelna ako hodinky..
takze jedeme daaal..

duda2
11. sep 2009

ahojte baby, ja by som sa tiez rada k vam pripojila, s mojim BMI 30 a PCO. Ale musim sa pochvalit, ze uz som nasla sposob, ako premozt svoje telo 😉 a pekne pomalicky, ziaden JOJO!!! Papkam 5x denne, ovocie iba doobeda, k veceru uz iba bielkoviny. za 1,5 mesiaca to robi...hmmm, hmmm, hmmm...5kg. Kym si to telo ale na to zvykne, musim si sledovat presne 3 hodiny. To mi trva tak 7 dni. Ale mudrujem, co? Ale ja som fakt stastna, ze to pomalicky ide po tych neuspesnych rokoch, ci desatrociach 😲

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre