Tehotenstvo a obezita

flos
7. máj 2007

ahojte babenky. S manzelom sa snazilkujeme uz 9 mesiachov(uz by z toho bolo aj babo 😀 ) a stale nic. Ide o to,ze mam nadvahu. Snazim sa schudnut a je to dost tazke, kedze priberam uz pomaly 19 rokov. Velmi tuzim po mimi. Lekarka mi povedala,ze zdravotne som na tom ok. Kazdy mesiac mi meska mrcha a kazdy mesiac ocakavam,ze som tehu,ale zakazdym je to iba sklamanie. Uz ani nepocitam kolko testov som si spravila. Som na to pomaly expert 😀. Chcem len vediet ako ste na tom vy, co ste tiez obezne a snazilkujete a ako s tym bojujete. Moc po mimi tuzim a snazim sa schudnut,len chcem vediet vas nazor na tuto temu. A mensiu pomoc. Dakujem...

kraskanz1
5. sep 2010

@vendulak PCO nemam este potvrdene iba o tom padla rec ze by to mohlo byt PCO to sa vsetko uvidi po laparke...ale uprimne aj ja si myslim ze to tehu nebude i ked v kutiku duse niekde by som chcela aby to bolo ale nevadi kaslem na to ked nebudem mat nikdy deti tak budem chodi po svete a tie peniaze co by som dala na babo budem investovat do seba kaslme na to, zivot je kratky na to aby som stale myslela na to ci som tehu alebo nie som,ci raz budem tehu alebo nebudem... 😉
a este s maminou sme sa o tom babvili ze ked sa oni snazili o babo a ked konecne po 3rokoch otehotnela tak tiez nemala ziadne priznaky absolutne nic necitila iba isla k dokymu pre vyvolavacku ze jej nedosla mrcha a doky ju pozrel a povedal no ste tehotna vyvolavacku netreba...takze na margo tych priznakov iba tolko ze nemusia byt vzdy 😉

markiza
5. sep 2010

@kraskanz1 , mas spravny pristup, verim, ale ze nebudes musiet jurasiky minat po svete a len pre seba a tvoju polovicku, ale ze sa najde lepsi sposob ako sa ich zbavit 🙂 ...napriklad kupou vybavicky. s tymi priznakmi mas uplnu pravdu, co plati pre 100 zien nemusie pre tu 101... 😵 btw. mas peknu fotku 😉

kraskanz1
5. sep 2010

@markiza ano babo chcem tak velmi ale cim je cesta dlhsia a trnitejsia a co citma na koniku ako su kocky z toho v depkach tak sa viac a viac uvedomujem ze zivot neni o tom ako sa trapit ...urcite ked sa dozviem ze som tehu budem stastna ale takto mam stale mensiu a mensiu chut bojovat ☹

markiza
5. sep 2010

kraskanz1 (23 let, snažení od 01/09, 01-03/10 Clostil, 06/10 znovu Clostil, po lete laparka)...............39DC
janka_a (18 rokov, snazenie od 08/10,).....................................30DC
vikiz (30 rokov, snaženie od 08/10, Kys. listova , Magne B6, cajicek na otehotnenie od bosorky) ........27DC
kive76 (34 let, snažení od 01/09, CAR Gennet, kyselina listová)................................................25DC
kkamca (30 let, snažení od 03/06, 04/10 lpsk, 05/10, 06\10,07\10 Clostil) CAR GENNET...............24DC
http://www.fertilityfriend.com/home/kkamca
monika0001(27 rokov, snaženie od 02-08, 08/08 Kyret, 10/08 MA, 3x IUI, 05/10 Laparoskopia, kys. listová, anopirin na striedačku s fraxiparinom, od 20.08.10 L-Thyroxin a čakám výsl. od gynekológa)............... 22DC
janaol (35 let, snažení od 01/06, 06/06 1IVF - neúspěšné, CAR konec září 2010 - objednána)..........21DC
nikushka2 (24 rokov, snaženie od 04/10, duphaston).................................................................13DC
http://www.fertilityfriend.com/home/2f6996
janula123 (28 rokov, snaženie od 8/10, Calibrum Babyplan) ....................................................9DC
markiza (33 rokov, MA1 07/06, MA2 01/07, MA3 04/10, AF 400 + vit. E 200)..........................8DC
betina1984(26 rokov, snaženie od 5/10, 9/10 - Clostilbegyt 5 dní po 1 tabletke)..................... 8DC http://www.fertilityfriend.com/home/2f0b93
vendulak (22let,snažení od 03/08,CAR Natalart,04/10 MA po 2.IUI,kys. listová 800+E400)..........2DC
http://www.fertilityfriend.com/home/vendulak

Tehuľky:
zuzimia (37 rokov, snazenie od 01/10, 09/09 hysteroskopia)............................. 27.05. - //.....TP- 6.2.2011

markiza
5. sep 2010

@kraskanz1 , ale asi je to tak lepsie, brat zivot ako ide a so vsetkym co prinasa a byt potom milo prekvapena ako akymsi stylom zanevriet na cely svet, lebo ostatni maju to co ja nie... pride mi, ze ty si taka pohodacka, ktora ma sice svoje trapenia, ale snazi sa nepadnut na dno.

kraskanz1
5. sep 2010

@markiza vsak jasne ale samozreme neocakavam ze raz budem prijemne prikvapena lebo nie preto sa snazim na to nemysliet ale preto ze to tak citim a citim ze to zmysel nema sa takto trapit ....
tak snazim sa byt pohodacka netreba hned robit s komara somara i ked mam stavy ked mam pocit ze som na dne ale na druhy den si uvedomim ze som od dna este veeeeelmi daleko 🙂

markiza
5. sep 2010

@kraskanz1 a tak je to podla mna lepsie pre teba a pre kazdu snazilku 😵

betina1984
6. sep 2010

Ahojky. Ďakujem za privítanie všetkým.

betina1984
6. sep 2010

@vendulak, ďakujem, aj mne sa veľmi páčilo. Teraz k nej už len druhé a budem úplne happy...

kkamca
6. sep 2010

Dobré ráno.

kive76
6. sep 2010

ahojky, tak koukám, že v přehledu těhulek je pořád jen zuzimia sama...no holky musíme s tím něco udělat a brzo se všechny přidat 🙂

jak bylo o víkend? na Kladně docela teploučko.. 🙂 mohlo by to tak zůstat ještě několik dní 🙂

kkamca
6. sep 2010

@kive76 Zimaaa ,i když v sobotu jsme byli opekat a pověsit zaclony na chalupě .Tak jsem chvílema myslela,že nám to ohen uhasí -vichr,a nebo že začne pršet.Ale vždy se to vybralo a my doupekli.

JINAK TED SVÍTÍ,ale stejně je už chladno.

A stim těhu..nooo to je těžký,zatim jsme tu spíš samé těhule s problémy.Nevim jak ty novější holky co mají za problémy,že se nedaří.Ale vlastně my stálice-vendul,já,markiza-ta otěhulit problém evidentně nemá ☹ ale zas něco jiného.U vás je něco zjištěného kive?
kraska tam taky nevim...

kraskanz1
6. sep 2010

@kkamca u mna nevedia ani poriadne doktory 😀 proste nemam ovulaciu a ci niekedy bude to je vo hviezdach

kkamca
6. sep 2010

@kraskanz1 A bereš aspon clostil?

kraskanz1
6. sep 2010

@kkamca brala som nezabral brala som ho 3 mesiace 2x1 a za cele odobie som mala jediny folik ktory mal velkost 11mm potom bola pauza 3 mesiace a este raz mi ho doky nasadil na jeden cyklus a absolutne nic sa neudialo...

markiza
6. sep 2010

baby a to uz nic silnejsie ako clostil neexistuje?

markiza
6. sep 2010

@kkamca , ako skola dnes?

neskusis aj ty soju z mimina? ja nad nou premyslam 😔

vendulak
6. sep 2010

@markiza buď prostě vyšší dávky Clostilbegytu nebo injekce - puregon, menopur, fostimon....atd atd je jich hodně.

markiza
6. sep 2010

@vendulak , ahoj... mas peknu fotku, taku veselu 🙂
asi je kraskin lekar opatrny koli problemom s cystou, ktore mala.

janka_a
6. sep 2010

snažilky:
kraskanz1 (23 let, snažení od 01/09, 01-03/10 Clostil, 06/10 znovu Clostil, po lete laparka)...............39DC
vikiz (30 rokov, snaženie od 08/10, Kys. listova , Magne B6, cajicek na otehotnenie od bosorky) ........27DC
kive76 (34 let, snažení od 01/09, CAR Gennet, kyselina listová)................................................25DC
kkamca (30 let, snažení od 03/06, 04/10 lpsk, 05/10, 06\10,07\10 Clostil) CAR GENNET...............24DC
http://www.fertilityfriend.com/home/kkamca
monika0001(27 rokov, snaženie od 02-08, 08/08 Kyret, 10/08 MA, 3x IUI, 05/10 Laparoskopia, kys. listová, anopirin na striedačku s fraxiparinom, od 20.08.10 L-Thyroxin a čakám výsl. od gynekológa)............... 22DC
janaol (35 let, snažení od 01/06, 06/06 1IVF - neúspěšné, CAR konec září 2010 - objednána)..........21DC
nikushka2 (24 rokov, snaženie od 04/10, duphaston).................................................................13DC
http://www.fertilityfriend.com/home/2f6996
janula123 (28 rokov, snaženie od 8/10, Calibrum Babyplan) ....................................................9DC
markiza (33 rokov, MA1 07/06, MA2 01/07, MA3 04/10, AF 400 + vit. E 200)..........................8DC
betina1984(26 rokov, snaženie od 5/10, 9/10 - Clostilbegyt 5 dní po 1 tabletke)..................... 8DC http://www.fertilityfriend.com/home/2f0b93
vendulak (22let,snažení od 03/08,CAR Natalart,04/10 MA po 2.IUI,kys. listová 800+E400)..........2DC
http://www.fertilityfriend.com/home/vendulak

nesnažilky:
janka_a (18 rokov, snazenie od 08/10,).....................................30DC

Tehuľky:
zuzimia (37 rokov, snazenie od 01/10, 09/09 hysteroskopia)............................. 27.05. - //.....TP- 6.2.2011

kraskanz1
6. sep 2010

@vendulak ale tie inekcie ti uz daju iba v CARe,nie???ze v ambulancii ti lekar najsilnejsie moze dat clostyl...ak sa mylim opravte maaa???lebo tak nanho trocha zatlaciiim

markiza
6. sep 2010

@janka_a , preco nesnazilka?

markiza
6. sep 2010

@kraskanz1 , vy sa chystate aj do car ci najskor ta laparka a potom sa uvidi?

kraskanz1
6. sep 2010

@markiza tak najskor laparka tak sme sa dohodli ze o dovolenke dojdem a dohodneme tu laparku atd takze asi az potom bude CAR

janka_a
6. sep 2010

@markiza pochopila som ze sa nemam kde ponahlat... aj tak mi zdravie velmi nedovoluje byt tehu..a ak mi nie je sudene mat raz vlastne dieta aj tak to neovplyvnim aj keby som sa rozkrajala..

kkamca
6. sep 2010

@janka_a ????????????

markiza
6. sep 2010

@janka_a , ved na vsetky z nas by sa skor hodilo, ze sme "tuzilky", lebo tuzime po detoch.... hold snazenie v tomto pripade nehra moc rolu... tak ti zelam nech si cim skor v poriadku

kkamca
6. sep 2010

@markiza Čekám teprve malého..chodí do družiny víš.

Jinak uvidim ,elllla už mi o té soje něco napsala,tak pak se rozhodnu.Já jinak clostil mám ještě-kdybych chtěla.Ale zatim to nehrotim.Spíš fakt nějak kontroluji,jestli funguji..a ano bylo by to super kdyby to vyšlo,ale moc nadějí na přirozené otěhu tomu nedávám.Tak do sebe zatim nic moc nechci cpát..druhá strana je-jestli budu ovulovat. 🙄
Je to pořád takovej kolotoč.

Kraska možná zvýšit teda aspon na 3 tbl clo..Pod dohledem dr,aby kontroloval zda-li se ti nedělají cysty.

kkamca
6. sep 2010

Normálně mě dnes pěkně bolej záda..nevim proč.A to jsem toho moc neudělala.Jen uvařila svíčkovou,asi 3 krát sem myla nádobí a pekla sem bábovku.
Jak se jen lehce nahnu,nebo při delším stání--to bolí.
Obvodák mě chce poslat na prohlídku se zády..a vypadá to na ortézu.(našli mi na rentgenu nějak sedlej obratel od váhy) Tak asi nebudu otálet a budu muset k němu.. 😠 Se mi fakt nechce..Ty kindy pindy poslouchat.

markiza
6. sep 2010

takze druzinar? inak sa mu paci, ze? juj, nas to caka zajtra... mala pohoda, ale maly neviem... berie to s optimizmom, uvidime ked nadide chvila rozlucky.

ja som nad tou sojou premyslala, zda sa mi to fajn napad, je to prirodne a snad uskodit to nemoze. to by som ale ovsem musela poziadat niekoho doma, aby mi ju poslal... tu taketo vecicky veru nezozeniem, dokonca ani grepovy dzus... normalne des... viem, ze vasa moznost prirodzene otehu je zredukovana, ale... povedali vam ci je to nezvratny stav alebo sa to moze zmenit k lepsiemu?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre