Tehotenstvo a obezita

flos
7. máj 2007

ahojte babenky. S manzelom sa snazilkujeme uz 9 mesiachov(uz by z toho bolo aj babo 😀 ) a stale nic. Ide o to,ze mam nadvahu. Snazim sa schudnut a je to dost tazke, kedze priberam uz pomaly 19 rokov. Velmi tuzim po mimi. Lekarka mi povedala,ze zdravotne som na tom ok. Kazdy mesiac mi meska mrcha a kazdy mesiac ocakavam,ze som tehu,ale zakazdym je to iba sklamanie. Uz ani nepocitam kolko testov som si spravila. Som na to pomaly expert 😀. Chcem len vediet ako ste na tom vy, co ste tiez obezne a snazilkujete a ako s tym bojujete. Moc po mimi tuzim a snazim sa schudnut,len chcem vediet vas nazor na tuto temu. A mensiu pomoc. Dakujem...

kraskanz1
10. sep 2010

@vendulak mas pravdu uz sa s nou nezaoberam ani sa nukaze ani nebude regovat na nase prispevky tak konec kapitoli.

baby ja neviem ale ta mrcha asi nedorazi prsia mam zdurene 😀 vytok mam tiez daaky pochybny vajecniky bolia ked nedojde do pondelka utorok uz idem na 100percent k dokymu ja si myslim ze som jej uz dala dost casu,nie???

jaj a hrozny den dnes u nas sme nemali elekrinu teraz nejde voda ja potrebujem umyt riady umyt vestybul lebo mame sluzbu o par hodin idem do nocnej potreboala osm si preprat jedno tricko a potrebujem umyt aj seba lebo vcera som nevladala..dufam ze do vecera bude voda lebo ma poraziii...boze ako dokaze taka banalita pokazit cely den 😖

kraskanz1
10. sep 2010

jaaj este posledna fakt posledna vec mohli by sme @janka_a vymazat z nasej tabulky ???velmi by ma to potesilooooo 😅

monika0001
10. sep 2010

chcem na MK tlačidlo páči sa mi 😀

nikushka2
10. sep 2010

@kraskanz1 sprav si nejakú nedelu este pre istotu testík a pondelok hybaj k dokimu na vyvolavacku a pre duph.. 🙂 Ked uz nic iné nech sa môzete znovu snazilkovat. 🙂

niekedy aj taketo hluposti dokazu kazit den. :( .. ale dnes sa utesujem ze konecne ide vykend. takze super. 🙂
co mate na plane cez vykend? Ja ho mam taky plny ze neviem ci to vsetko stihnem. 🙂 ale samé príjemné veci. 🙂

@vendulak už teraz na 12 dc? to je budúci tyzden nie? budem drzat päste. 🙂 v pondelok drzím päste @monika0001 a stvrtok tebe. 🙂 🙂

vendulak
10. sep 2010

@kraskanz1 Krásko já myslím, že pokud se ani neukáže a nevysvětlí to 🙄 tak už ani nemá právo být v tabulce.
Ale tabulka je všech, tak ať i holky řeknou.
Jinak to s vodou věřím, taky by mě to naštvalo 😒. Já jsem vodomilovník 😀. Taková kachna. Nemůžu být bez toho že bych byla umytá, měla umytý vlasy a tak...a u nás je to s tou vodou taky na draka 😒. Mají dělat nový stoupačky, jinak už máme bytovku komplet zrekonstruovanou, jen ty stoupačky ne, a prej to ani jen tak nebude, protože nějakej dlužník je nechce pustit k sobě do bytu 😒. No držím palce, aby voda tekla co nejdřív! 😉 I když nám tedy většinou předem řekli, kdy voda nepoteče takže jsme byli aspoň připravení, vám to ani neřekli? Nenapsali někam? Nebo že by nějaká náhlá kalamita? 😕
A jasný, být tebou tak k Dr. zajdu. On udělá určitě UTZ nebo mě alespoň vždycky dělal, tak by i třeba viděl jak vypadá sliznice a pokud by se k ms ani neschylovalo, tak by píchnul vyvolávačku. Určitě je to lepší než nechat tělo takhle dlouho trápit, pak je nafouklé kde co 😒. A ty by ses s ním měla teď domlouvat i na té laparce? 😉

kraskanz1
10. sep 2010

@nikushka2 nemozem ist v pondelok k dokymu lebo som v robote preto som pisala utorok..ja neviem mam testovat???ved to by sa uz nejaky ten duch ukazal urcite pri minulom teste...ved od kedy sme dosli s dovci ani sme nemali ziadne tutu mutu s drahyym...daako na neho nemam cas 😅

monika0001
10. sep 2010

@nikushka2 - no asi už v pondelok budú výsledky... uvidíme...

kraskanz1
10. sep 2010

@vendulak no ano urcite uz dame o tom rec ved kazal mi dojst po lete tak teda dufam ze ma posle na predoperacne vysetrenia..no a co sa tyka ultz. tak stale mi robi ked mi meska mrcha per istotu ci nahodou uricte spravy aj teraz...

tak baby ja letim makat uz ide voda uz vsetko frci musim si porobit a este daco na obed nejaky ten vyprazany syr..polievocku mame fazulovu tak si tu prdkame uz druhy den ako o dusu 😀
tak sa majte zatial este pod vecer vas tu kuknem pre pracou...

vendulak
10. sep 2010

@nikushka2 proč v pondělí? 😕 No sice jdu v pondělí k zubaři, ze kterýho mám hrůzu a palce na to určitě potřebuju, ale to jsem tu tuším nepsala 😀. Do centra na UTZ jdu ve čtvrtek ráno. A ano je to brzy, ale oni objednávají vždycky takhle brzy. I když předtím jsem chodila 13.DC, ale teď mě sestřička objednala už na ten 12.DC a tedy řekla mi že přítel má splňovat abstinenci. No tak jakože počítají že půjde asi se mnou hned, asi kdyby náhodou už, ale já vím že to je dost brzo tak asi příťu brát nebudu, a kdyžtak to nějak okecám. On to má do práce hodně daleko, a přijel by tedy pozdě a to úplně zbytečně. To si necháme kdyžtak až by fakt dorazila ovulka, a kdyby dorazila tak to bylo dřív 16.DC, ale to jsem brala Clost 3.-7.DC, teď beru 5.-9.DC takže bych to viděla tak 18.DC. Takže to bude fakt ještě čas 🙂. Jen se teď modlím, aby Clostík zabral 🙂.
Jinak my na víkend jedeme na chatičku. Těším se. Budeme tam totiž sami 😀. Oni mají totiž kousek vedle chatu příťovo rodiče a člověk si občas připadá jak pod drobnohledem 🙄. A uvažovali jsme že by jsme jeli na výlet na motorce a třeba tam někde i přespat pod stanem 🙂, ale to nevíme jak by zvládal hafík 😕.

@monika0001 Moni a čo sa ti páčí? 😀

nikushka2
10. sep 2010

snažilky:
kraskanz1 (23 let, snažení od 01/09, 01-03/10 Clostil, 06/10 znovu Clostil, po lete laparka)...............43DC
vikiz (30 rokov, snaženie od 08/10, Kys. listova , Magne B6, cajicek na otehotnenie od bosorky) ........31DC
kkamca (30 let, snažení od 03/06, 04/10 lpsk, 05/10, 06\10,07\10 Clostil) CAR GENNET...............28DC
monika0001(27 rokov, snaženie od 02-08, 08/08 Kyret, 10/08 MA, 3x IUI, 05/10 Laparoskopia, kys. listová, anopirin na striedačku s fraxiparinom, od 20.08.10 L-Thyroxin a čakám výsl. od gynekológa)............... 26DC
janaol (35 let, snažení od 01/06, 06/06 1IVF - neúspěšné, CAR konec září 2010 - objednána)..........25DC
makylajda (28 let, ........................................) .................................21DC
nikushka2 (24 rokov, snaženie od 04/10, duphaston).................................................................17DC
http://www.fertilityfriend.com/home/2f6996
janula123 (28 rokov, snaženie od 8/10, Calibrum Babyplan) ....................................................13DC
markiza (33 rokov, MA1 07/06, MA2 01/07, MA3 04/10, AF 400 + vit. E 200)..........................12DC
betina1984(26 rokov, snaženie od 5/10, 9/10 - Clostilbegyt 5 dní po 1 tabletke)..................... 12DC http://www.fertilityfriend.com/home/2f0b93
vendulak (22let,snažení od 03/08,CAR Natalart,04/10 MA po 2.IUI,kys. listová 800+E400)..........6DC
http://www.fertilityfriend.com/home/vendulak
kive76 (34 let, snažení od 01/09, CAR Gennet, kyselina listová)................................................3DC

Tehuľky:
zuzimia (37 rokov, snazenie od 01/10, 09/09 hysteroskopia)............................. 27.05. - //.....TP- 6.2.2011

monika0001
10. sep 2010

ja idem zasa vo štvrtok k zubárke.. aaach jaaj.. bude mi asi vysekávať zub.... sa mi tak sporsto zlomil, že naň nenadrobia asi umelý ☹

nikushka2
10. sep 2010

@vendulak v pondelok ide k dokimu monika, tak drzím palce jej, a stvrtok tebe. ... uz som z toho cela popletená baby kazdy tusím ide alebo bol u doktora. ... inak aj ja sa chystám buduci tyzden k zubárke.

nikushka2
10. sep 2010

tusím sa nas chystá k tej zubárke dost. :/ 🙂

vendulak
10. sep 2010

No jéje my si ty zubaře užijeme společně 😀.
@monika0001 Moni auuuu, tak to mě mrzí! Budu držet palce, aby se trhat nemuselo a doktorka to zvládla opravit! 😉
Já mám taky asi ulomeno kus jedný stoličky, ale doufám, že to zvládne opravit nějak "něžně" 😀. Já jsem starej posera v tomhle, ze zubařů mám fakt hrůzu ☹.
@nikushka2 jo asi si u nás vyměnila dny 🙂. Ale je to jedno, obě jdeme i v pondělí i ve čtvrtek 🙂.

Holky musím jít mýt nádobí a pozabalit a popřipravit věci...moc se mi do toho nechce 😒, ale už to odkládám půl dne 😀.

monika0001
10. sep 2010

@vendulak - no ja po operácii zubov už nemám až taký strach ale tak malinký je .. no... 😅

a kráááááásna foto 😵 😵 😵 😵

monika0001
10. sep 2010

snažilky:
kraskanz1 (23 let, snažení od 01/09, 01-03/10 Clostil, 06/10 znovu Clostil, po lete laparka)...............43DC
vikiz (30 rokov, snaženie od 08/10, Kys. listova , Magne B6, cajicek na otehotnenie od bosorky) ........31DC
kkamca (30 let, snažení od 03/06, 04/10 lpsk, 05/10, 06\10,07\10 Clostil) CAR GENNET...............28DC
monika0001(27, snaž. od 02-08, 08/08 Kyret, 10/08 MA, 3x IUI, 05/10 Laparka, kys. listová, anopirin na striedačku s fraxiparinom, od 20.08.10 L-Thyroxin , od 09.09.duphaston 1-0-1,13.09. krv)............ 26DC
janaol (35 let, snažení od 01/06, 06/06 1IVF - neúspěšné, CAR konec září 2010 - objednána)..........25DC
makylajda (28 let, ........................................) .................................21DC
nikushka2 (24 rokov, snaženie od 04/10, duphaston).................................................................17DC
http://www.fertilityfriend.com/home/2f6996
janula123 (28 rokov, snaženie od 8/10, Calibrum Babyplan) ....................................................13DC
markiza (33 rokov, MA1 07/06, MA2 01/07, MA3 04/10, AF 400 + vit. E 200)..........................12DC
betina1984(26 rokov, snaženie od 5/10, 9/10 - Clostilbegyt 5 dní po 1 tabletke)..................... 12DC http://www.fertilityfriend.com/home/2f0b93
vendulak (22let,snažení od 03/08,CAR Natalart,04/10 MA po 2.IUI,kys. listová 800+E400)..........6DC
http://www.fertilityfriend.com/home/vendulak
kive76 (34 let, snažení od 01/09, CAR Gennet, kyselina listová)................................................3DC

Tehuľky:
zuzimia (37 rokov, snazenie od 01/10, 09/09 hysteroskopia)............................. 27.05. - //.....TP- 6.2.2011

monika0001
10. sep 2010

nejaké to mám dlhé.... hm...

janka_a
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vendulak
10. sep 2010

@janka_a 😕 😕 😕 😨 😨 😨

janka_a
10. sep 2010

@vendulak ostro kruto ja viem.. ale od mala som nemala zivot na ruziach ustlany nemam ho poriadne ani teraz.. malo kto vie uplne ale uplne vsetko co som si prezila.. proste par ludi si spravilo skresleny obraz o mojom zivote doplnilo ho o svoje bludy a ja nemam chut nikomu nic vysvetlovat.. tot vsetko..

vendulak
10. sep 2010

@janka_a Janko jako??? 😕 Tak za prvé, né všichni tady tě hned odsoudili. Nikhuska ne, a já jsem řekla že to taky nebudu dělat když nevím. Jen něco prostě moc bilo do očí, víš? 😉 Naopak chápu, že né každej chce na netu vyzrazovat vše o sobě. Taky už si dávám pozor na pusu, nebo v tomto případě spíš na ruce, co napíšu. Hlavně o práci a tak. O tom už tady třeba taky nic psát nechci. Takže to fakt beru.
Ale ty by si mohla tedy nám, co jsme se tě snažili chápat a podporovat a brali tě jako "jednu z nás které toužíme po miminku" vysvětlit jak to tedy bylo a né sem hned házet slova jako píča a chuděry, nuly a tak podobně 🙄. Protože nutno říci, že to taky o něčem vypovídá 😒.

janka_a
10. sep 2010

@vendulak mam proste den blbec... a precitala som si len par prispevkov.. a jednoducho tych par mi stacilo na to aby som bola dnes este viac znechutena ako som.. tot vsetko..

vendulak
10. sep 2010

@janka_a Janko tak to já život od mala taky neměla lehký. Taky nikdo netuší čím vším já už si musela projít a co se mi v životě stalo. A že toho nebylo málo a věci to byli zlé. Vlastně opravdový třeba pocit bezpečí a jistoty sem neměla nikdy. A jestli někdy trochu tak díky svému přítelovi a životu který jsme si vybudovali spolu.
Jenže to není vysvětlení, víš?Něco jiného je neříkat celou pravdu, neříkat o sobě vše, a něco jiného je si vymýšlet a lhát ☹. A přitom by to stačilo rozumě vysvětlit. Já bych taky mnohem radši slyšela, že si férová holka, co prostě jen nechtěla říct vše a moc bych ti přála tvoje těhu 😵.
Ale takhle je to jaksi divné a těžké...

janka_a
10. sep 2010

@vendulak klamat nemam vo zvyku to si len par ludi domyslelo paru veci a vzisla som z toho ako klamarka ja... ja stale nejake veci zatajim pretoze celu pravdu ma pravo vediet len rodina...

janaol
10. sep 2010

ahoj holky, po dlouhé době jsem tak trochu proletěla koníka. A bohužel se nestačím divit. Já moc nepřispívám, nějak není co a nemám ani moc času. Ale myslela jsem si, že tyto diskuze, jelikož jsou "anonymní", tak nebude mít nikdo potřebu si skutečnosti přibarvovat. Přece nejsme malé holky, aby jsme si tady musely lhát a vymýšlet si. Každá máme své problémy, a pokud je chceme řešit veřejně a tady, tak je to jen naše věc. A přece si tady nebudeme lhát. A bohužel musím souhlasit s @kkamcou, @markizou, @kraskanz1 a ostatními, že @janka_a si tu svoji pravdu tak nějak přibarvuje. Jen postrádám smysl proč? 😖 .

nikushka2
10. sep 2010

@janka_a ak si sem nechcela písat súkromné veci, tak si nemala, tak ako ich sem nepísem ja a ostatní. Kedze je to verejné fórum môze si ho precítat hocikto, tak si sem mala písat len také veci. Ak si chcela napísat nieco súkromné niektorej z nás mala si napísat ip, alebo ak sme sa ta niektorá pýtali nieco súkromné, čo si sem nechcela napísat, mala si napísat ze sa k tomu nechces vyjadrovat ze je to súkromné.
Ale z toho co si napísala, to vizerá tak, ze si vymýslas. Mozno by stacilo keby si objasnila ako to bolo, nikto nechce od teba aby si sem písala veci, ktoré chces aby vedela len rodina. V kazdom prípade más u nas nalomenú trocha dôveru (u niektorých si ju stratila úplne) a tým ze budes nadávat sa veci nevyriesia. Mozno by sa vyriesili vysvetlením. Ak takéto vysvetlenie pre nas nemás, žial ....
To, ze si mala ťažký život ta žial neospravedlnuje a už vobec ti nedáva právo nam nadávat. My sme sa o teba zaujímali (tak ako sa zaujímame o seba medzi sebou) a snazili sa vytvorit si o tebe nejaký obraz. A ten obraz o tebe sa menil kazdú chvílu inak. ...

markiza
10. sep 2010

@janka_a , takze u mna si sa odpisala definitivne, nemam k tebe co dodat, snad len zopakovat, ze jedna vec je mlzit a nehovorit detaily a ina pisat zakazdym nieco ine... takze ja osobne koncim s akymikolvek prispevkami na tvoju ctenu adresu... a na ruziach nema ustalne nik, to zo mna ale nerobi zakernacku!

kraskanz1
10. sep 2010

no baby vestibul upratany riady tiez umyte dam teraz jedno kafco pri vas a vrcim zas makat upracem este obivacu zajtra dojde navsteva tak budeme vecer trosku zurovat...ja jspotena som jak hovado...

a k @janka_a sa uz vyjadrovat nebudem jej slovnik svetci o jej inteligencii a ja sa v robote s vymytimi mozgami stretavam denno denne a tam mi to staci tu si chodim oddycnut a pokecat s normalnymi ludmi..a nie este riesit taketo sprostosti... 😔

janocka
10. sep 2010

nehadajte sa, prosim. kazda ste sa uz vyjadrili na adresu "janka_a", ona sa vam k tomu tiez vyjadria tak uz to nechajte tak a pokracujte dalej k veci 😉
dakujem

bejbypd
10. sep 2010

To sa ako vyjadruješ jana?Len sa pekne priznaj ako si baby v pmmkach klamala,vymýšľala si..si len nedospelé decko,ktoré nemá dostatok rozumu aby sa vedelo slušne vyjadrovať a komunikovať,stále sa oháňaš len svojím príserne ťažkým životom...a čo máš ho len ty ťažký alebo čo?každá jedna baba tu má starosti,ani jedna nie je chudera a nula...pretože si tu nevymýšľajú veci,aby ich všetci ľutovali keď chceš klamať tak sa to aspoň nauč!!!Dobre si pamatám,aké odkazy si písala na fcb a podobali sa tomuto tvojmu prvému,a ešte niečo s rodinou tých druhých báb veci,z ktorých je normálnemu človeku až zle..čo sa nepriznáš najprv máš frajera,ktorý chce s tebou dieťa,potom ťa kade tade podvádza,potom ty to dieťa nechceš,zrazu potratíš,o mesiac si znova tehotná a predstav si to čakáš dvojičky,napriek tomu že tvoje tehotenstvo je vysoko rizikové,tak si ideš zabehať veď šport je v pohode,potom si dáš horúcu kúpeľ,a potom budeš vypisovať na fb ako ti je zle a že sa bojíš..a zrazu zase potratíš a samozrejme to nie je tvoja vina..naraz prídeš na fórum pod novým nickom a už máš nejakého francúza a zase si tehotná,tentokrát už maš všetko problémy so štítnou žlazou,s obličkami atď atď...a to som nepovedala ani polku príbehu o tebe a tvojich vulgárnostiach,ktoré si popísala..a teraz mi povedz kto nie je normálny?my?no neviem,admini čudujem sa Vám..ja len toľko,baby z príliš mladých maminiek sú super osoby a úprimné a jana niekto ako ty nemá právo sa o nich takto vyjadrovať len preto,že ťa odhalili...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre