Tehotenstvo a obezita

flos
7. máj 2007

ahojte babenky. S manzelom sa snazilkujeme uz 9 mesiachov(uz by z toho bolo aj babo 😀 ) a stale nic. Ide o to,ze mam nadvahu. Snazim sa schudnut a je to dost tazke, kedze priberam uz pomaly 19 rokov. Velmi tuzim po mimi. Lekarka mi povedala,ze zdravotne som na tom ok. Kazdy mesiac mi meska mrcha a kazdy mesiac ocakavam,ze som tehu,ale zakazdym je to iba sklamanie. Uz ani nepocitam kolko testov som si spravila. Som na to pomaly expert 😀. Chcem len vediet ako ste na tom vy, co ste tiez obezne a snazilkujete a ako s tym bojujete. Moc po mimi tuzim a snazim sa schudnut,len chcem vediet vas nazor na tuto temu. A mensiu pomoc. Dakujem...

markiza
10. sep 2010

baby, drzim palce k zubarom, ja som asi chytila daku fobiu ci co, tiez by som mala ist a nejdem 🙄

@vendulak, neviem ci som pochopila spravne s tym uzv a ze mas aj priatela zobrat... to by vam urobili iui ci som to nepochopila? mas peknu fotku, ako ja 😀

kkamca
10. sep 2010

Holky co tam bylo psané jak to smazala adminka? 😕 jen abych byla v obraze,

kraskanz1
10. sep 2010

@markiza jaj od zubarov dajte pokoj ja som tam minuli rok bola skoro kazdy mesiac a vrtala mi doktorka furt tne isty zub jaaj stacilo v oktobri ma caka preventyvka u zubarky a uz teraz mam z toho strach co mi najde..a zuby si umyvam pravidelne ja nechapem preco sa mi stale kazia... ☹
asi to bude tymi sladkostami 😝

markiza
10. sep 2010

@kkamca , nic inteligentne co by stalo za to citat, akurat by si sa utvrdila v tom co si si uz myslela 😀

markiza
10. sep 2010

@kraskanz1 , veru, veru sladkosti 😝

kraskanz1
10. sep 2010

@markiza a inac ja som sa vam aj zabudla pochvalit ze ked sme dosli s dovci ja som bola o 5kil lahsia ja neviem ako sa mi to tam za 11dni podarilo ale podarilo a teraz doma uz sas ide vaha hore mna porazi ... 😠

janaol
10. sep 2010

taky jdu k zubaři - v pondělí ☹ ale nebojím se 😀 😀 no už aby to bylo za mnou

markiza
10. sep 2010

@kraskanz1 , asi ste vela sexikovali 😝 tak sa podarilo... ja sa po dovci doma zasadne nevazim 😀

markiza
10. sep 2010

@janaol , tak vela stastia u zubara 🙂

kraskanz1
10. sep 2010

@markiza ja som sa odvazila lebo mi kazdy vravel ze som daaka pochudnuta a mali pravdu inac som to citila aj na nohaviciach a to sme sa tam doslova prezierali ale zaj je pravda ze aj pohybu sme mali strasne vela ved cez den more plavanie a co ja viem co skaknie vo vlnach a v noci zurky a behanie po rusnych uliciach...

kraskanz1
10. sep 2010

@markiza jaj a poviem ti ze na dovce sme sexikovli len 1x lebo sme boli kazdy vecer utahany ako kone a ako som pdla do postele tak som aj zaspala 😀

markiza
10. sep 2010

@kraskanz1 , nehanbis sa???? 1x???? na co tie dovolenky asi sluzia?!?!?! 🙂

vendulak
10. sep 2010

@bejbypd Páni! Fíha! Tak tohle vše jsem o Jance netušila 🙄. A už tedy chápu 🙄.
A radši se k tomu taky už víc nevyjadřuju. Zrovna jsem si vzpoměla na jednu písničku co jsem měla ráda jako malá a tam se zpívalo "moudrej ten se nehádá" 😀.

@markiza Marki jo jo, přítel má jít se mnou a mít abstinenci 😀 kdyby už náhodou byla ovulace a dělali hned IUI 😉. Měli jsme to tak vždycky. Oni asi normálně holky mají ovulaci i mnohem dřív než já 😀 tak se radši posychrujou včas, než aby bylo pozdě. Ale ten 13.DC stejně vždy u mě tedy jen zkoukli na UTZ folíky a zjistili že potřebujou ještě čas, tak za pár dní jsme tam šli znovu stejně, zase udělali UTZ, vždy mi bylo řečeno že já ani nepotřebuju Pregnyl a uděláme IUI. Tak pak do místnůstky s příťou, on tam nechá vzoreček 😀, oni ho za cca 2 a půl hoďky upraví a já přijdu na IUI. 😉

kraskanz1
10. sep 2010

@markiza no podla mna na sexikovanie urcite nie ja som na to nemala energiu teda az posledny vecer sme na rozlucku sexikovali... 😀 a od vtedy som ani doma nesexikovali tu teiz neni daako cas lebo drahy dobieha robotu co zameskal pocas dovci tak je furt do noci horej a ked ide on spat ja uz spim davno a cez den ma daako ani napadne ze treba plodit aj deti 😀

markiza
10. sep 2010

@vendulak , tak takto to je. to vam teda budem do dalsich dni moc drzat palce!!! kiez by sa to podarilo na prvy pokus.

markiza
10. sep 2010

@kraskanz1 , vidis... mna to napadlo teraz... dom prazdny, tak sa lucim 😀

kkamca
10. sep 2010

😕 😕

markiza
10. sep 2010

@kkamca , co sa deje? idem ja...

kkamca
10. sep 2010

markiza:Tak teda to bylo docela tvrdé !!! Ale o něčem to vypovídá..
Já kdybych se nějak nasrala vyloženě..tak bych stále psala slušně..

Nu dobrá--

Já sem ted uvařila sladké kynuté knedle.. 😀 😝

kkamca
10. sep 2010

@markiza Jen sem reagovala na IP..to nic..
Kam jdeš?

kkamca
10. sep 2010

Výsledky z genetiky nám dnes došli..jsme oba ok.. 😝 😀

vendulak
10. sep 2010

@markiza Marki díky! 😉 Ale jsem teprve na začátku cyklu, tak uvidíme...

@kkamca Kamčo já si tedy taky nedokážu představit, že kdybych se naštvala bůh ví jak, tak bych psala takhle sprostě 🙄 😒.
Ale jak jsem napsala hned potom, taky to o něčem jistě vypovídá 😒. No co "moudrej ten se nehádá, hádky nechá pro hloupý" 😀.
Jééé tak ovocný knedlíky bych si dalaaaaaa 😀. Já je miluju, když byli borůvky tak sem po nich úplně toužila! Ale F. je nemá rád, a sama pro sebe mě to nikdy neba. Navíc se moc nekamarádím s kynutým těstem 😀. Budu si je někdy muset domluvit u maminky 🙂.
A super, že výsledky z genetiky jsou OK!!! Jupííí! 😅 A co budete dělat teď dál? Příťa se nějak léčí? Půjdete na kontrolní spermio?

zuzana36
10. sep 2010

ahojte dievcata, tu sa to ako rozbehlo 🙂
ja mam dnes depres. den. unava a blbe sny robia svoje ☹ , zobudila som sa a nevedela som co je realita. snivalo sa mi, ze krvacam a ze vlastne som na to cakala, kedy sa to stane...... no hruza
vcera vecer ma tak velmi bolelo v bruchu a v krizoch, ze som sa ozaj bala.
nornalne si sama pripadam divna, mam pocit predtuchu, ze sa nieco zle stane. stava sa vam to?
v stredu idem na sono, tak uvidime. velkost nezodpoveda k posled MS, podla sona som 6tt.

kkamca
10. sep 2010

@vendulak Dělala sem je poprvé na páře..a teda jako na nich se fakt nic zkazit nedá.Ani se nesrazí no nic..a stěstem se fakt pracovalo supiš..U nás je Vilda velký taky moc nemusí,ale dnes se cpal vyloženě.Malej snědl 3 kuličky. 😀

Vilda bere vitamíny koenzym q10,ečko 200,ACE selezin a EREGMA.To má rozdělené.
A dnes na tom papíru z genetiky nám ještě doporučují OBĚMA !!! brát kyselinu listovou denní dávku minimum 400 stovku až 1000.

Další návštěva je 20.9 a to se budou jen už ty výsledky projednávat,konzultovat..
Trošku zdlouhavé..Tak počítám,že toho 20.9 se rovnou v caru objednam na konzultaci k primářce.
Viděla bych to jestli to půjde hladce na 1 ivf spíš říjen \ listopad.max.
Ale ted v této situaci nám to vyhovuje.Naskytly se menší problémy.

A ktomu spermiu ,no doufám,že nám ho udělají a zkontrolují jestli se něco nevylepšilo. 🙂 Respektivě jestli se nějaké potvory neobjeví.

vikiz
10. sep 2010

@zuzana36
ahoj , priblizne viem ako sa citis, mne pri prvom tehu potentovali vysledky krvy a povedali mi, ze mala bude retardovana pri najmensom. stravila som tyzden vo vani a s placom a potom mi zavolali, ze to bol omyl, ze je vsetko ok. never ziadnym somarinam sustred sa na babenko, predtuchami ten pruser len privolas, nekaz si zbytocne najkrajsie obdobicko. drzim velmi palceky! 😉

vendulak
10. sep 2010

@zuzana36 mrzí mě že jsi měla takový hrozný sen ☹. Mě sny dokážou taky pěkně rozhodit ☹. Přeju ať je co nejdříve lépe!!! 😉

@kkamca Kamčo já mám totiž asi vlastní zkušenost s knedlíkama plněnýma jen jednu, a ty tedy byli na slano s uzeným a jíst se to nedalo 😀. Takže ty nechám na své mamca, u ní občas jsou a ta je umí výborný. A ovocný knedlíky si holt někdy koupím ty zmražený tvarohový. Když se dají s tvarohem a smetanou jsou taky mňaaaam 😅.
A jo jo taky jsem slyšela že listovku by měli i chlapy. Myslím že v nějakých jejich vitamínech i je, buď v Profertilu nebo Cen-m zdraví muže, nebo dokonce v obojím. A nevím tedy kolik je u chlapů doporučená dávka, ale mě bylo řečeno že my ženy by plánující otěhotnění by jsme měli brát fakticky minimálně 400mcg, spíš víc, nejlépe 800mcg. Tak já teď mám tu 800mcg od MedPharma, není to zas až tak drahý, myslím něco přes 70,-Kč a beru už jí asi 3. měsíc, je tam přes 100 tablet 😉
Jééé a říjen/listopad to je v podstatě za chviličku! Ono to už uteče, viď? Držím vám dál palce, i na konzultaci i na spermio, a hlavně je pak budu mačkat na IVF!!! 😉

vendulak
10. sep 2010

Jinak holky jsem se s vámi přišla před víkendem rozloučit, za chvíli snad dorazí příťa a vyrazíme zase směr chata 🙂. Teď jsem zahlédla na úvodní stránce seznamu, že má být nejteplejší zářijový víkend, tak to je super 😅. To by jsme ještě měli vyrazit asi s tou motorkou a pod stan, jééé to by bylo dobrodrůžo 😀. Uvidíme. Přeji i vám všem moc krásný víkend! 😉

kkamca
10. sep 2010

My už jsme profertil dodělali asi před 2 týdny..a jsme na té eregmě..ta má v sobě taky docela dost dobrých věcí např Macu.. 🙂 a další--
A teda tu listovku to se hned číhnu,chci a musim objednat další eregmu a klukovi Hvězdíky,tak bych rovvnou koupila i jí..Takže říkáš Med Pharma jo?to by byla supiš cena a množství.

čas šíleně letí...

kraskanz1
10. sep 2010

@vendulak jej ako zavidim aj ja chcem ist na chatu prajem vam prijemnu zabavu ..jaj u vas krasne slniecko a u nas dazd a dazd a na cely vykend len dazd ☹

zuzana36
10. sep 2010

dakujem moc viki a vendi 🙂 , co som sa trochu ukludnila, volala mi maminka, ze jej zomrel bratranec. mal okolo 50. ☹ ☹ a este ma dorazil aj mm svojou reakciou, ked som povedala, zepocestujem na vychod na pohreb. takze asi den bol predurceny pre mna ako zly. dufam, ze zajtra bude lepsie. robime mladsej dcerke oslavu narodenin a budeme tu mat vela deti a vecer navstevu. aj sa tesim, aj by som vsetko rada zrusila a zalahla.
idem este dozehlit a potom si konecne nieco pozriem v telke s nohami na stole 🙂
este raz dakujem

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre