Tehotenstvo a obezita

flos
7. máj 2007

ahojte babenky. S manzelom sa snazilkujeme uz 9 mesiachov(uz by z toho bolo aj babo 😀 ) a stale nic. Ide o to,ze mam nadvahu. Snazim sa schudnut a je to dost tazke, kedze priberam uz pomaly 19 rokov. Velmi tuzim po mimi. Lekarka mi povedala,ze zdravotne som na tom ok. Kazdy mesiac mi meska mrcha a kazdy mesiac ocakavam,ze som tehu,ale zakazdym je to iba sklamanie. Uz ani nepocitam kolko testov som si spravila. Som na to pomaly expert 😀. Chcem len vediet ako ste na tom vy, co ste tiez obezne a snazilkujete a ako s tym bojujete. Moc po mimi tuzim a snazim sa schudnut,len chcem vediet vas nazor na tuto temu. A mensiu pomoc. Dakujem...

markiza
14. sep 2010

@kraskanz1 , to co ti napisala @vegas je aj u mna jednym z priznakov tehu a je to presne rovnaky pocit ako opisuje, sedis a ked sa zrazu postavis zacitis silne pichnutie, u mna najcastejsie na pravej strane... co tak skusit testik uz zajtra rano? ak ste sa naposledy snazili pred 14 dnami, tak zajtra by to mohlo cosi ukazat...

@vendulak , spadnut. mam pocit, ze ked zacnem merat tak na ine ako na baby ani mysliet nebudem a merat len prilezitostne nema cenu... ved uvidime co nam prinesu najblizsie mesiace.

kraskanz1
14. sep 2010

@markiza no keby som ho mala kde kupit zajtra tak urobiiim...ale zajtra je u nas sviatok...

vikiz
15. sep 2010

@vendulak
myslela som ten sileny sex kazdy druhy den, uz to nie je o tom o com ma byt. vcera sme sa dohodli, ze budeme len ked mame chut, pride ked ma prist a uvidime .
viem, ze som dost nedockava.

markiza
15. sep 2010

ahojte,

@kraskanz1 a co tak pohotovostna lekaren??? ja by som ti aj jeden poslala, mam 8 😵

markiza
15. sep 2010

snažilky:
kraskanz1 (23 let, snažení od 01/09, 01-03/10 Clostil, 06/10 znovu Clostil, po lete laparka)...............48DC
vikiz (30 rokov, snaženie od 08/10, Kys. listova , Magne B6, cajicek na otehotnenie od bosorky) ........36DC
kkamca (30 let, snažení od 03/06, 04/10 lpsk, 05/10, 06\10,07\10 Clostil) CAR GENNET...............33DC
monika0001(27, snaž. od 02-08, 08/08 Kyret, 10/08 MA, 3x IUI, 05/10 Laparka, kys. listová, anopirin na striedačku s fraxiparinom, od 20.08.10 L-Thyroxin , od 09.09.duphaston 1-0-1,13.09. krv)............ 31DC
janaol (35 let, snažení od 01/06, 06/06 1IVF - neúspěšné, CAR konec září 2010 - objednána)..........30DC
makylajda (28 let, ........................................) .....................................................................26DC
nikushka2 (24 rokov, snaženie od 04/10, duphaston).................................................................22DC
http://www.fertilityfriend.com/home/2f6996
janula123 (28 rokov, snaženie od 8/10, Calibrum Babyplan) ....................................................18DC
markiza (33 rokov, MA1 07/06, MA2 01/07, MA3 04/10, AF 400 + vit. E 200)..........................17DC
betina1984(26 rokov, snaženie od 5/10, 9/10 - Clostilbegyt 5 dní po 1 tabletke)..................... 17DC http://www.fertilityfriend.com/home/2f0b93
vendulak (22let,snažení od 03/08,CAR Natalart,04/10 MA po 2.IUI,kys. listová 800+E400).........11DC
http://www.fertilityfriend.com/home/vendulak
kive76 (34 let, snažení od 01/09, CAR Gennet, kyselina listová)................................................7DC

Tehuľky:
zuzimia (37 rokov, snazenie od 01/10, 09/09 hysteroskopia).............................. 27.05. - //, TP- 6.2.2010

markiza
15. sep 2010

snažilky:
kraskanz1 (23 let, snažení od 01/09, 01-03/10 Clostil, 06/10 znovu Clostil, po lete laparka)...............48DC
vikiz (30 rokov, snaženie od 08/10, Kys. listova , Magne B6, cajicek na otehotnenie od bosorky) ........36DC
monika0001(27, snaž. od 02-08, 08/08 Kyret, 10/08 MA, 3x IUI, 05/10 Laparka, kys. listová, anopirin na striedačku s fraxiparinom, od 20.08.10 L-Thyroxin , od 09.09.duphaston 1-0-1,13.09. krv)............ 31DC
janaol (35 let, snažení od 01/06, 06/06 1IVF - neúspěšné, CAR konec září 2010 - objednána)..........30DC
makylajda (28 let, ........................................) .....................................................................26DC
nikushka2 (24 rokov, snaženie od 04/10, duphaston).................................................................22DC
http://www.fertilityfriend.com/home/2f6996
janula123 (28 rokov, snaženie od 8/10, Calibrum Babyplan) ....................................................18DC
markiza (33 rokov, MA1 07/06, MA2 01/07, MA3 04/10, AF 400 + vit. E 200)..........................17DC
betina1984(26 rokov, snaženie od 5/10, 9/10 - Clostilbegyt 5 dní po 1 tabletke)..................... 17DC http://www.fertilityfriend.com/home/2f0b93
vendulak (22let,snažení od 03/08,CAR Natalart,04/10 MA po 2.IUI,kys. listová 800+E400).........11DC
http://www.fertilityfriend.com/home/vendulak
kive76 (34 let, snažení od 01/09, CAR Gennet, kyselina listová)................................................7DC
kkamca (30 let, snažení od 03/06, 04/10 lpsk, 05/10, 06\10,07\10 Clostil) CAR GENNET...............1DC

Tehuľky:
zuzimia (37 rokov, snazenie od 01/10, 09/09 hysteroskopia).............................. 27.05. - //, TP- 6.2.2010

kraskanz1
15. sep 2010

@markiza no dobre skusim nieco aj tesku predavaju testi tak vyskusam

vendulak
15. sep 2010

@kraskanz1 Krásko jo jo zrovna jsem chtěla napsat že testy prodávají i vě některých obchoďákách, nebo v lékárnách v obchodních centrech 😉.

@vikiz Viki tak to chápu 🙂. Já taky už ten sex na povel tak strašně nenávidííííííím 😠. Ale stejně to děláme pořád 😒. Protože se k tomu radši přinutíme, než pak brečet že jsme se nepřinutili 😒. Tohle je těžký no...

markiza
15. sep 2010

ahojte,

vsimli ste si, ze janka_a uz nema v pase tehu?!?!?!? 🙄

tweetinkapp
15. sep 2010

@markiza vraj je zablokovana konecne 😵 😵 😵 😀 😀

markiza
15. sep 2010

@tweetinkapp , kiez by bola 😉 ale nikde to nevidim 😕

kkamca
15. sep 2010

Ahoj,děkuju za opravu.
Holky já dnes myslela cestou ze školy ,že je moje posl hodinka.Kdybych neměla mrchu ,tak sem si myslela ,že potrácím a nebo v lepším případě rodím,Normálně stejné křeče co jsem měla při MA..něco děsného.Domu sem vyloženě dolezla a tady sem si poplakala,a dala ibalgin.Nevěděla sem jak si lehnout asi 45 min křečí.
Do toho mám nějakou virozu,bolí mě děsně v krku,škrábe v nosu,kašlu a pálí mě na hrudi.
Jsem jak hypochondr ,když to po sobě čtu.. 😝

Máte někdo odzkoušeno jak se toho co nejrychleji zbavit? 😒

vendulak
15. sep 2010

@markiza Marki nevšimla jsem si, ale je to dobře 🙂. Nechápu jak tohle může někdo dělat ☹.

@kkamca Kamčo ty jsi měla MA? 😕 Já myslela že SP 😕. Je mi líto jak ti je ☹. A já něco podobného zažila při první poovulační ms po revizi, byla to první den šílená bolest a druhý den tak hrozné krvácení, že jsem to nestíhala chytat a nevěřila bych že tolik krve v těle vůbec mám 😕 ☹. Bylo to hrozné ale jak od toho pomoct vůbec nevím ☹. Já trpěla v posteli, uvařila si horkej čaj a pila a byla zabalená v teple pod dekou. Trochu se ulevilo. A pokud můžeš ibalgin tak určitě ten. Chce to hlavně odpočívat 😉. Držím palce, ať je brzy líp 😉.

kkamca
15. sep 2010

@vendulak Vendul no v jedněch papírech z gyndy mám psanej MA..a na dalších SP..tak se vtom pak vyznej. 🙄 Ale ted už je to jedno.Stalo se.. 😔Podbřišek mě pobolívá o trochu méně..ale cítím,že brzy budu poptřebovat opět ibalgin.
Uvařila sem aspon trochu česnečky a doufám,že to brzy pomine.Každopádně by mě zajímalo proč takové křeče přišly. 😒

vendulak
15. sep 2010

@kkamca tak to fakt netuším ☹. Jinak co chodím na diskuzi Potrat a jak nastartovat a začít znovu tak tam bylo několikrát vysvětlováno že MA je zamlklé či špatně prosperující těhu, kdy se muselo jít na revizi. A SP je spontání potrat, kdy si odkrvácela sama. A pak je tam tedy ještě VP vyvolaný porod ☹. Já měla tedy na všech papírech z nemocnice MA...nevím no...v podstatě je to jedno.
Ale proč máš takový bolesti teď to mě nenapadá co...nezkoušela si před mrchou testík? Jestli třeba na něm něco nebylo...i když...zbytečný trápení, viď? ☹ Teď asi hlavní, aby tě to nějak přešlo. Česnečka a teplá je výborná! Fakt se snaž být co nejvíc v teple to ulevuje a odpočívej 😉.

vendulak
15. sep 2010

@markiza Ještě k tomu včerejšímu měření...jasně že ze začátku měřit jen občas nemá cenu. To chce pravidelně, aby se vše ukázalo. Ale potom když už někdo měří jako já 2 roky tak je to fuk a stačí to jen občas pro kontrolu.
A vím jak to myslíš. Ale u mě je to už tak nějak jedno, protože já mám pocit že stejně 24 hodin denně a 60 minut v hodině nemyslím na nic jiného než na miminko ☹.
Ale vám otěhotnět jde takže se určitě brzy podaří a nemá cenu aby ses tedy nervovala měřením 😉.

kkamca
15. sep 2010

@vendulak TAK U MĚ TEDY sp..dle toho co popisuješ.
Ale v první zprávě co mám je psanej MA..a pak v dalších ted v car,co si kopírovali je SP. 😕

Budu ted pár dnů odpočívat a doufám,že nejen ty bolesdtli ale i mé nachlazení se pomalu vytratí.A uzdravíme se.Klučík ten chodí do školy s rýmou a kašlem--a 21 do 23.9 jedou na výlet. 🙄 Jsem zvědavá,zda se z toho dostane.

Jo a Vendul PROSIM TĚ ,já ted delší dobu nepila ten čaj na vitalitu a plodnost..dávkování bylo 1 lžička vid?a pije se to od prvního dne MS?do ovu..Jsem vyhodila ten papír v čem to posílaj a mám ho v doze.. 😲 a nepamatuju se. 🙄

markiza
15. sep 2010

@kkamca , pozeram, ze ta chytili vsetky neplechy naraz. so silnou ms moc neporadim, snad sa dopovat vysokym davkami vitaminu C (ten mas dobry aj na tu virozu) a ked treba nieco od bolesti. dufam, ze ti bude coskoro lepsie. 😵

@vendulak , MA alebo zamlknute tehu je vtedy ak sa vyvoj embria zastavi, ale telo na tuto zmenu nijako nereaguje, alebo nereaguje ste nejaky cas potom ako sa vyvoj zastavi. nie vzdy je potrebna revizia, vid moj pripad 3x MA bez revizie. obcas by stacilo trochu pockat a telo sa so vsetkym vysporiada same. o SP sa jedna vtedy ak dobre prosperujuce tehu skonci krvacanim a nasledujucim potratom... kiez by sa nam vsetkym taketo zazitky z daleka vyhybali...
inak momentalne teda nemeriam, ale podlahla som ovu-testom 😅

markiza
15. sep 2010

@kkamca , takze Vilik pojde na dve noci mimo domu? ako to zvladnes? ja mam dost jeden den 😕
skore uzdravenie aj jemu zelam 😉

kraskanz1
15. sep 2010

@tweetinkapp no zablokovany ma ten jeden nick bohvie s kolkatimi je este zaregistrovana ☹ a to uz nemala v pase tehu od kedy sme pisali o tom ze vieme ze klame...

vendulak
15. sep 2010

@kkamca jééé Kamčo já už ten čaj taky nemám. Piju teď ženský čaj od Valdemara Grešíka. Ale myslím že to byla jedna lžička na hrníčem (já dávala takovou vrchovatou) a nechat 15 minut zavřený. A pila jsem ho 2x denně (na něm myslím bylo 2-3x) do ovulace 😉.
Jééé a Kam malý jede na výlety? 🙂 Já si pamatuju jak my byli v první třídě v zoo 🙂.
U nás máme teď nové výběhy a jsou tam nově žirafy (ty miluju) a hroši. Chtěli jsme tam jít v těhu a pak z toho tedy sešlo a od té doby už se mi tam nechce ☹. Ale těším se až tak jednou půjdeme s bříškem a pak s malým či malou 😵.
Přeju ať se z toho oba s malým co nejdříve dostanete! 😉

markiza
15. sep 2010

@kraskanz1 , ahoooooj, uz si bola v tescu??? 😉

vendulak
15. sep 2010

@markiza 😀 😀 😀

kraskanz1
15. sep 2010

@markiza nie moja nebola som nidke a asi dnes uz ani nepojdem ved vydrzim to do pondelka ja si myslim ze to nebude tehu...dnes ma akosi vsetko prechadza a ani ma uz nikde nepichaaa. 😒

kraskanz1
15. sep 2010

@vendulak co sa tu tak smejeteee potvoriii.. 😀 😀 😀

markiza
15. sep 2010

@kraskanz1 , lebo by sme ti tie dve // na teste taaaaaaaaaaaaaaak velmi priali 😉

kraskanz1
15. sep 2010

@markiza jaaj teraz mam vicitky svedomia aj muz mi vcera povedal ze to nebude tehu...ze neveri tomu tak som to daako vzdala...no kazdopadne cakam do pondelka ...ved to neni az tak vela dniii... 😉

kraskanz1
15. sep 2010

@markiza hej a teraz kde bezi diskusia tu alebo v tej zamknutej teme????? 😕

vendulak
15. sep 2010

@kraskanz1 Krásko mrzí mě že tě přítel odradil, ale chápu i to že se ti do testíku nechceš a radši počkáš, taky jsem to tak někdy měla.
Každopádně smála jsem se Marki jak hned vyzvídala 😀. A napsala ti to správně, že by jsme totiž chtěli nějaký testování v přímém přenosu a moc by jsme ti ty // přály! 😵

markiza
15. sep 2010

@kraskanz1 , vazne, seriozne... viem, ze ak sa namotas mozes byt sklamana... tak uz kludne cakam s tebou 😵

diskutujeme kade tade, aj tu aj tam 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre