Tehotenstvo a obezita

flos
7. máj 2007

ahojte babenky. S manzelom sa snazilkujeme uz 9 mesiachov(uz by z toho bolo aj babo 😀 ) a stale nic. Ide o to,ze mam nadvahu. Snazim sa schudnut a je to dost tazke, kedze priberam uz pomaly 19 rokov. Velmi tuzim po mimi. Lekarka mi povedala,ze zdravotne som na tom ok. Kazdy mesiac mi meska mrcha a kazdy mesiac ocakavam,ze som tehu,ale zakazdym je to iba sklamanie. Uz ani nepocitam kolko testov som si spravila. Som na to pomaly expert 😀. Chcem len vediet ako ste na tom vy, co ste tiez obezne a snazilkujete a ako s tym bojujete. Moc po mimi tuzim a snazim sa schudnut,len chcem vediet vas nazor na tuto temu. A mensiu pomoc. Dakujem...

kraskanz1
15. sep 2010

@vendulak dakujem vendy a ja si myslim ze u dokyho sa to hadam ukaze na 100percent a ked to bude tehu tak slubujem ze ked dojdem dom od dokyho tak budem aj testovaaaat 😀 😀 😀 😀

markiza
15. sep 2010

@kraskanz1 , to uz potom netestuj ani za svet!!!

kraskanz1
15. sep 2010

@markiza preco to sa vtedy nesmie uz???? 😕 😕

vendulak
15. sep 2010

@kraskanz1 Jo @markiza Marki proč? 😕 Já bych taky zrovna pak ještě testovala, abych to viděla konečně na vlastní oči ty krááásné // 😀

markiza
15. sep 2010

@kraskanz1 , nie nesmie, moze... ale z vlastnej skusenosti ti napisem, ze scenar je asi takyto: najskor je ciarka svetla, stresujes ci zosilnie, potom sa na teste par dni nic nemeni opat stresujes, ze sa nieco zle deje... potom zosilnie, myslis, ze si za vodou a ani to este nemusi byt pravda. ak ti lekar potvrdi tehu pre pokoj duse uz by som netestovala.

markiza
15. sep 2010

@vendulak , tie // na teste su krasne, ale uz zial sama vies, ze miminko v naruci este neznamenaju...

kraskanz1
15. sep 2010

@markiza no dobre asi dam na radu skusenejsiiich uvidiiime co bude ... 😉 ale poviem vam ze uz mi ta mrcha zacina chybat... 😵

markiza
15. sep 2010

@kraskanz1 , vies, ja som testovala kazdy pondelok az do 13 tt, vzdy vysla testovacia ciarka silnejsie ako kontrolna a to dokonca aj vtedy ked nasmu cvrckovi dva tyzdne nebilo srdiecko 😖

kraskanz1
15. sep 2010

@markiza juuuj tak to mi je straasne luto ☹ ved to je hrozneee...a zistili preco pretalo bit srdiecko ako su priciny takychot potratov???? 😕

jaj este na margo vcerajska co som pisala ze som sa pohadala s kolegynou tak drahemu som sa doma stazovala ze aka je to k.ava a on ze nerozculuj saa aj tak tam uz dlho nebudes robit...a ja ze to ako si myslela?a on ze ved pojdes na matersku 😀 😀 tak ma hned zasteklilo pri srdiecku...

vendulak
15. sep 2010

@markiza Marki ano bohužel vím, že // nemusí znamenat miminko ☹. Ale taky mohou! A já vím, že až je najdu že se budu moc bát. Ale přesto si to nechci sama přivolávat, nějaký strachy a nervování! Já už se na ty // moooooc těším! A klidně pak počůrám třeba milion testůůůůůů! A fakt se na to strašně těším 😵.
Myslím, že tohle je na každém na co se cítí a co mu udělá dobře. Někdo testy nechce dělat že by ho nervovali a někdo je dělá a naopak ho to uklidňuje....to nejde posoudit. Každá psychika je jiná a každý se s různými věcmi vypořádává různě. A samozřejmě se to taky odvíjí od předchozích zkušeností.
A mě tedy čárky sílili taky pořád a i mi pořád rostlo HCG v krvi (i když pomalu) a přesto se už těhu samo vstřebávalo 😒. Tak jasně že to vím, že ty čárky neznamenají prosperující těhu. Ale taky můžou. Narozdíl od jedné /. Takže moje pocity jsou momentálně viz výše. A už se těším až budu mít zase vůbec příležitost testík udělat 😵 (a zatím dopředu si nechci připouštět zklamání).

markiza
15. sep 2010

@kraskanz1 , je to hrozne, bolo... ideme dalej
pricinu nevieme, na nejake vysledky cakam, ale tu mi tvrdia, ze pri 2 zdravych detoch tam ziaden problem nemoze byt.
vidis, na jednej strane ta tm takto podporuje a na druhej ti uz povedal, ze toto tehu nebude... ach ti chlapi 😵

vendulak
15. sep 2010

No můj chlap je taky realista pokud ví, že mi cykly nechodí a není tedy šance otěhotnět. A přesto trvale je optimista a věří, že miminko bude 😵. Takže v tomhle chápu Krásku i jejího přítele, můj je na tom v tomhle stejně 🙂.

markiza
15. sep 2010

@vendulak , mas pravdu. ani ja si sklamanie neprivolavam, skor naopak, aby sme do toho sli znovu, to chce davku odvahy. v aprili bol nas postoj taky, ze uz nic podobne nebudeme riskovat, strach vtedy vladol mojmu svetu, ale teraz citim, ze tuzba opat raz ten strach prerastla a do boja o nase tretie mimi pojdem znova... presne pre pocit upokojenia som ja robila testy kazdy tyzden, aby som si aspon mohla navravat, ze je vsetko ok. bola som v pohode a aha... za mesiac by som rodila. ale teraz uz vopred viem, ze test je dobry sluha, ale zaruku mi nedaju ani //.
ale ked to ty citis inak je to samozrejme dobre, o tom to je, ze sme kazda ina a mame ine pocity a potreby.

markiza
15. sep 2010

@vendulak , mm dnes zacal v novom jobe a vcera mi hovori, ze skoda, ze si nebude moct uzit nase tretie miminko ako posledny rok maleho 🙂 ... tiez ma to potesilo

kraskanz1
15. sep 2010

@vendulak mas pravdu s tymi testami ja ked robim test tak som taka nervozna ze sa mi trase cela ruka ked ho namacam do pišiny 😀 😀 preto nerobim rada testy ...ale asi by som si nemala nechat ujst ten ohamih ked tam predsa len budu //.... 😉

@markiza no darmo ale najprv povedal to s tym ze tam dlho robit nebudem a az potom vecer pri telke hovorili ze to nebude tehu...tak som sa ho pytala preco si to mysli a on ze uz sa nechce sklamat..ale ma pravdu..chlapy maju triezvejsi pohlad na veci nez mi zeny... 😒

markiza
15. sep 2010

@kraskanz1 , to mas pravdu, chlapi stoja pevne na zemi na rozdiel od nas zenskych 😵

vendulak
15. sep 2010

Holky jo jo máte pravdu s těmi chlapy 😀. Ale stejně víme, že to prožívají taky 🙂 i když jinak. A tak to má být, protože v tomhle jsme přece oba 🙂.

kive76
15. sep 2010

AHOJKY, HOLKY, tak dneska mi volala ta moje koordinátork a z gennetu, že nakonec kvůli tý přerušovaný menzes , jak jsem psala, mám příští měsíc mezi 2-4 dnem k nim zajít na odběry krve kvůli hormonům...jsem ráda, že aspon pak budu z výsledku vědět, jestli je někde nějakej problém.....

vendulak
15. sep 2010

@kive76 Kiv to je super! Já jsem psala že jedině mě napadá že to může být z nějakého výkyvu hormonů. Prý holky třeba často špiní v druhé půlce cyklu, když je špatnej progesteron. Takhle si tě fakt zkontrolujou a ohlídají že je vše v pořádku, to je super! 😉 Držím palce, aby to nic moc nebylo 😉.

kkamca
15. sep 2010

@markiza No 2 noci bude mimo domov..nevim jak to snesu.A nevim jak to snese on,i když u něj jako problém si myslim nebude.V kolektivu je rád..akorát mám strach z wecka-on chodí na velkou jen doma a ve školce to odmala drží. 🙄 Takže jak to bude s velkou stranou tam,to mi není jisté.
Teplotu jsem mu měřila a má ted 37 ,1 tak maličko zvýšená.Uvidime do pondělí,jak to bude.
Nás čeká v pondělí ta konzultace,jsem zvědavá kdy už se dostaneme zase k primářce aby mi řekla co a jak. 😎

kive76
15. sep 2010

@vendulak to mi s těma hormonáma taky říkala, kolegyně z práce...díky za palečky

markiza
15. sep 2010

snažilky:
kraskanz1 (23 let, snažení od 01/09, 01-03/10 Clostil, 06/10 znovu Clostil, po lete laparka)...............49DC
vikiz (30 rokov, snaženie od 08/10, Kys. listova , Magne B6, cajicek na otehotnenie od bosorky) ........37DC
monika0001(27, snaž. od 02-08, 08/08 Kyret, 10/08 MA, 3x IUI, 05/10 Laparka, kys. listová, anopirin na striedačku s fraxiparinom, od 20.08.10 L-Thyroxin , od 09.09.duphaston 1-0-1,13.09. krv)............ 312C
janaol (35 let, snažení od 01/06, 06/06 1IVF - neúspěšné, CAR konec září 2010 - objednána)..........31DC
makylajda (28 let, ........................................) .....................................................................27DC
nikushka2 (24 rokov, snaženie od 04/10, duphaston).................................................................23DC
http://www.fertilityfriend.com/home/2f6996
janula123 (28 rokov, snaženie od 8/10, Calibrum Babyplan) ....................................................19DC
markiza (33 rokov, MA1 07/06, MA2 01/07, MA3 04/10, AF 400 + vit. E 200)..........................18DC
betina1984(26 rokov, snaženie od 5/10, 9/10 - Clostilbegyt 5 dní po 1 tabletke)..................... 18DC http://www.fertilityfriend.com/home/2f0b93
vendulak (22let,snažení od 03/08,CAR Natalart,04/10 MA po 2.IUI,kys. listová 800+E400).........12DC
http://www.fertilityfriend.com/home/vendulak
kive76 (34 let, snažení od 01/09, CAR Gennet, kyselina listová)................................................8DC
kkamca (30 let, snažení od 03/06, 04/10 lpsk, 05/10, 06\10,07\10 Clostil) CAR GENNET...............2DC

Tehuľky:
zuzimia (37 rokov, snazenie od 01/10, 09/09 hysteroskopia).............................. 27.05. - //, TP- 6.2.2010

kkamca
16. sep 2010

Dobré ráno,
tak jen pozdravím a zase zalezu do pelíšku.Viroza už propukla,tak čajíčkuju.Holky asi vim,proč mě pořád bolí to břicho.Jdou ze mě teda solidní sraženiny.Tak myslim,že to je od toho.. 🙄
Já jak sem bez clostilu tak mám mrchu silnou jak svina.A jak ho beru,tak mám vždy krvácení slaboučké a krátké.

Dnes musím uvařit aspon nějakou rychlovku..chtěla bych lečo,jestli přítel přiveze vše potřebné.

A jak se máte vy?

monika0001
16. sep 2010

@kkamca - ahoj.. juj tak sa ráýchlo uzdrav...
ja sa idem napapať (stále som hladná 😀 ) a potom idem ku tej zubárke.. aaa bojím sa. najlepšie bude, že tam idem so sestrou a ona nič netuší ešte a zubárkina otázka hneď ako vkročíkm do ordinácie je: No čo už si tehotná? Dúfam, že dnes to tak nebude 😀
Alebo keď tak jej poviem, že niee.. 😀 a potom keď sestra s malým odídu poviem, že hej 😀
ale bojím sa čo mi bude s tým mojím zubom robiť... 😔

markiza
16. sep 2010

ahojte,

@kkamca , ty si ma vcera asi virtualne nakazila, hrdlo ma boli priserne, nadchu mam... no hruza!!!! tiez zaleziem do postele len co zavediem deti do skoly. tebe skore uzdravenie. a Vilik uz sa citi lepsie? dufam, ze na ten vylet pojde. 😵

@monika0001 , drzim palce k zubarke a tehu nezataj, koli anesteze. 🙂

kive76
16. sep 2010

@kkamca ahojky, taky mi není nějak dobře...kašlu, kejcham, ale ted jeden na víkend do Jánských Lázní...takže pak bych se klidně i na tak ten tejden hodila marod...když by se to zhoršilo..ted ještě nemůžu, a navíc mi zas tak špatně není..ale tady v Praze taky něco koluje, něco mezi střevní chřipkou...kolegyni je taky od včerejška blbě, bolí jí žaludek.

kive76
16. sep 2010

@markiza nemá tam monika 001 chybu v tabulce: 312 C ?

markiza
16. sep 2010

@kive76 , jasne ze tam ma chybu, ved to by uz bola po porode 😀
skore uzdravenie 😵

markiza
16. sep 2010

snažilky:
kraskanz1 (23 let, snažení od 01/09, 01-03/10 Clostil, 06/10 znovu Clostil, po lete laparka)...............49DC
vikiz (30 rokov, snaženie od 08/10, Kys. listova , Magne B6, cajicek na otehotnenie od bosorky) ........37DC
monika0001(27, snaž. od 02-08, 08/08 Kyret, 10/08 MA, 3x IUI, 05/10 Laparka, kys. listová, anopirin na striedačku s fraxiparinom, od 20.08.10 L-Thyroxin , od 09.09.duphaston 1-0-1,13.09. krv)............ 32C
janaol (35 let, snažení od 01/06, 06/06 1IVF - neúspěšné, CAR konec září 2010 - objednána)..........31DC
makylajda (28 let, ........................................) .....................................................................27DC
nikushka2 (24 rokov, snaženie od 04/10, duphaston).................................................................23DC
http://www.fertilityfriend.com/home/2f6996
janula123 (28 rokov, snaženie od 8/10, Calibrum Babyplan) ....................................................19DC
markiza (33 rokov, MA1 07/06, MA2 01/07, MA3 04/10, AF 400 + vit. E 200)..........................18DC
betina1984(26 rokov, snaženie od 5/10, 9/10 - Clostilbegyt 5 dní po 1 tabletke)..................... 18DC http://www.fertilityfriend.com/home/2f0b93
vendulak (22let,snažení od 03/08,CAR Natalart,04/10 MA po 2.IUI,kys. listová 800+E400).........12DC
http://www.fertilityfriend.com/home/vendulak
kive76 (34 let, snažení od 01/09, CAR Gennet, kyselina listová)................................................8DC
kkamca (30 let, snažení od 03/06, 04/10 lpsk, 05/10, 06\10,07\10 Clostil) CAR GENNET...............2DC

Tehuľky:
zuzimia (37 rokov, snazenie od 01/10, 09/09 hysteroskopia).............................. 27.05. - //, TP- 6.2.2010

zuzimia
16. sep 2010

Ahojte baby! Zase vas idem podlhom case pozdravit, mam uz vysledky z amniocentezy a odpadol mi kamen zo srdca - cakame zdrave dievcatko. Tak sa tesim veeeeelmi a vsetkym vam zelam zazit tento krasky pocit cim skor.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre