Tehotenstvo a obezita

flos
7. máj 2007

ahojte babenky. S manzelom sa snazilkujeme uz 9 mesiachov(uz by z toho bolo aj babo 😀 ) a stale nic. Ide o to,ze mam nadvahu. Snazim sa schudnut a je to dost tazke, kedze priberam uz pomaly 19 rokov. Velmi tuzim po mimi. Lekarka mi povedala,ze zdravotne som na tom ok. Kazdy mesiac mi meska mrcha a kazdy mesiac ocakavam,ze som tehu,ale zakazdym je to iba sklamanie. Uz ani nepocitam kolko testov som si spravila. Som na to pomaly expert 😀. Chcem len vediet ako ste na tom vy, co ste tiez obezne a snazilkujete a ako s tym bojujete. Moc po mimi tuzim a snazim sa schudnut,len chcem vediet vas nazor na tuto temu. A mensiu pomoc. Dakujem...

kraskanz1
22. sep 2010

tak ahojte baby ..tak spermiky sme dnes odovzdali zajtra budu vysledky tak sme veeeelmi zvedavy..dufam ze budu v poriadku.. 😉

markiza
22. sep 2010

@kraskanz1 ahooj, tak uz aj? ste rychli, ale tak treba. co tvoja mrcha, stale nechodi?

vendulak
22. sep 2010

@markiza Marki my už tam dávno byli. Chodíme tam vždycky ráno. Na 7.30.

markiza
22. sep 2010

@vendulak , ahaaaaa a ako ste teda dopadli? robili IUI?

markiza
22. sep 2010

a teraz pozeram, ze mi ta chrapac zmazala fotku 🙄

vendulak
22. sep 2010

@markiza Marki ne nedělali. Folíci nedorostli. Nebo tedy né ten v pravém vaječníku. V levém nevím. On je vždy hodně špatně vidět, musí se dlouho hledat a hodně tlačit a dneska jsem měla takového mlčenlivého doktora, od kterého vím většinou prd, takže ani nevím jestli ten našel, nic o něm neříkal 😒. Jen v tom pravém narostl folík ze 7mm za tich 6 dní na 12mm. Čili trochu poporostl ale málo. Mě folíci praskají tak po 18mm. No doktor nám dal tedy si vybrat jestli chceme zkusit přijít ještě jednou na UTZ nebo se na to už vyprdnout. Tak jsme říkali že to chceme ještě zkusit, tak on říkal že nejvhodnější by byla asi neděle, ale že to ještě neví jak a kdo tam bude tak si mám zavolat a objednat se v pátek v poledne.
Mám z toho zase docela nervy, protože v neděli máme "Václavskej oběd" to je u nás velké, slavím já, mamina a děda. A tentokrát poprvé to má být u nás, všechny jsme pozvali ☹.

markiza
22. sep 2010

@vendulak , tak to ma mrzi, ze nenarastli ako mali 😒
skoda, ze sa vam to takto prekryva s nedelnym obedom... nedalo by sa to prelozit na iny den? comu davas prednost? snad najdete nejake vhodne riesenie. ono ked sa nieco nedari, tak na kompletku.

vendulak
22. sep 2010

@markiza Marki samozřejmě že přednost má miminko, jinak by jsme na to doktorovi ani nekejvli, že jo 😉. Jen já mám zase strach že kdyby jsme ten oběd přendali na úterý (to je přímo svátek Václav) tak co když v neděli ještě dorostlý folíci zase nebudou a budeme muset přijít znovu a zase to padne na to úterý? Kam to přeložím pak? A jak to vysvětlím? Kromě mojí maminky nikdo neví že se o miminko snažíme, natožpak že s tím máme takové problémy, že už jsme o jedno přišli a že chodíme do centra asistované reprodukce ☹.
Nevím jak to mám vymyslet, pořád si s tím lámu hlavu... 😖

markiza
22. sep 2010

@vendulak , myslela som si, ze miminko 😉
a co tak sobota? trosku obycajny den, ale mozno by sa dalo 😔

vendulak
22. sep 2010

Marki i to mě napadlo, a psala jsem to přítelovi a ten mi na to řekl, že doktor v CAR říkal, že možná by to bylo i v sobotu kdyby tam v neděli nikdo nebyl. Zapoměla jsem že to říkal, ale asi fakt jo. Tak já to zatím vymyslela tak že zavolám mamině a pokusím se to trochu oklikatě vysvětlit a zeptám se jestli by jim bylo jedno jestli v sobotu nebo neděli a že bych jí to dala vědět v pátek po poledni po tom co budu do Natalu volat. A to by s maminou a jejím přítelem určitě šlo. Horší to bude s babi a dědou, jsou už taky starší děda kvůli všemu mrzutej a mají to docela daleko...tak nevím, snad to nějak půjde 🙂, těšila jsem se na ně 😵 ale to miminko prostě chciiiiiiii 😵...uvidíme až s maminou promluvím...

Holky a kde je @kkamca? 😕 Neměli taky jít do CAR? 😕
A co @kive? Jak jsi dopadla v CAR na krvi? 😉

monika0001
22. sep 2010

som späť.. akože koniec..
tri hodiny mi robila jeden zub.. a teraz som na nervy lebo to bolí jak sviňa.. pichla mi aj injkeciu. vraj som na začiatku tehu a že to nevadí.. aaa. ale teraz to bolííííííííí..................
ten čo mi mala urobiť mi ani nestihla..
prestáva ,i účinkovať injkecia idem si ľahnúť...

vendulak
22. sep 2010

@monika0001 Jééé když přestává účinkovat injekce to je peklo...já si jí pak přestala nechávat dávat, protože jsem zjistila, že s ní to potom bolí víc než bez ní... 😒 Ale zase pokud je to něco většího tak jasné no...je mi líto, že tě tam trápili tak dlouho ☹.
Jdi odpočívat ať s miminkem načerpáte zase co nejvíce sil 😵.

kraskanz1
22. sep 2010

@markiza ale neboli sme v centre mi len sme odniesli do labaku...takze to netrva dlho drahy urobil co mal a ja som s tym rano isla...

@vendulak je mi luto ze ste nepochili v centre dobre ale nezufaj hlavu hore ide sa dalej...drzim palce...
@monika0001 auuuuuu zuby nieeeeee... 😉

vendulak
22. sep 2010

Holky musím si k vám dojít poplakat 😢. Jsem před chvilkou domluvila s mámou. A tedy ona věděla, že se snažíme o dítě i se mnou byla v nemocnici když jsme o miminko přišli a já jí řekla, že to bylo vymodlený že nám to dlouho nešlo. A ted tedy chtěla vědět co přesně by nás čekalo v tom Natu, tak jsem jí povídala, o hormonech na vajíčka, o ultrazvucích, že pak F. dává vzorek a oni vybírají ty nejlepší a pak to zavádějí až za čípek. A ona se mě na to zeptala "a není to proti Bohu?" a musím podotknout, že moje maminka není nijak moc věřící. A tak jsem jí říkala že si myslím že ne, že to není nic drastickýho jen pomoc. Že jsou mnohem drastičtější věci, ale že ani proti tim nic nemám, že je to dneska podle mě civilizační problém, že takových lidí je spousta, je spousta center asist. rep.. A co pak dělat když to jinak nejde? A ona na to že je otázka jestli vůbec jsme vyzkoušeli všechno co jde... nevěděla jsem hned co na to říct a ona o tom už pak mluvit nechtěla. No dost mě to ranilo, asi že od vlastní maminky bych čekala spíš podporu...
Vždyť se o to dítě snažíme dva a půl roku a já už nevím za boha nevím co víc bych pro to měla udělat 😢. Kdyby mi někdo řekl co ještě můžu zkusit co by nám k miminku mohlo pomoct tak je jasný že to udělám hned 😢.

monika0001
22. sep 2010

@vendulak - najhoršie je, že mne ani nezačala účinkovať 😔 Proste mi na ten zub nereaguje .. na nervy.. bolí to ako sviňa... strašne strašne moc...

markiza
22. sep 2010

@vendulak , uplne chapem ako si reakciou maminy sklamana, ale vies, ona ma iste iny pohlad na vec, pochybujem, ze v mladosti vedela co je ovulacia, kedy prebieha a pre zeny s problemami s tehotnenim boli len rady bylinkarok a sarlatanov... iste to nemyslela tak zle ako to vyznelo, ty si ju zbombardovala kopcom novych informacii, z ktorych sa jednemu moze zdat, ze je to nieco neprirodzene. uvidis, ze ked sa stretnete a bude sa moct zoci voci porozpravat bude to ine. ved ona predsa vie o tvojej tuzbe po miminku a iste by dala vsetko za to, aby si bola rovnako stastna ako ona ked priviedla na svet teba. iste jej nehovorit detaily vasej snahy o miminko, tak sa jej moze zdat, ze tam je este nejaka ta medzera, kedy by to mohlo vyjst. nemaj jej to za zle.

markiza
22. sep 2010

@monika0001 , tak bolest zuba je naozaj hrozna. dufam, ze sa ti coskoro ulavi.

janula123
22. sep 2010

Ahojte baby.
Ako sa darí?
Mne je akosi divne posledné dni.
Únava, bolesť krížov, prsia len min. citlivosť, som totálne KO.
Čo si meriam bazálnu teplotu, tak v posledných dňoch sa teplota zvýšila, ale dôsledkom ovulky nie, bo hlien som nemala.
Ale najskorej asi niečo na mňa lezie.
Dnes mám 25.D
Uvidíme ďalej.

Majte sa

kraskanz1
22. sep 2010

ahojteee je tu niektoooo????ja som dnes v nocnej tak ak sa tu niekto ukaaaz rada popismenkujeeeeem 😀

monika0001
23. sep 2010

@kraskanz1 - my sme večer poctivo plakali.. 😀
stredy sme všetci traja doma a pozeráme modré z neba 😀 (traja preto, lebo u nás býva moja kamoška z detstva 🙂 )
A celý deň som trpela s tým zubom hnusným. Dnes je to už troška lepšie...

vendulak
23. sep 2010

@markiza Marki děkuju, si zlatá 😉. Já to všechno asi tak nějak taky vím a tak chápu, ale v tu danou chvíli mě tím hodně zaskočila ☹. Přece se tu dva a půl roku netrápím pro vlastní potěšení 😢.

@janula123 to je mi líto že ovulka nakonec nebyla ☹. Ale třeba jo! Plodnej hlen nemusí mít každej! Mám známou co taky chodí do jedné snažilkovské diskuze, taky tedy přirozeně ovulaci nemá a má PCO a má teď už 3 děti!!! A všechny díky Clostilbegytu! A tedy chodila vždy na UTZ a měla ovulaci jasně prokázanou a přesto plodnej hlen neměla ani jednou! A má ty tři děti...každá žena a každé telo je jiné 😉

@kraskanz1 Kásko jéje v takových hodin 😕 😀. To mi s F. koukali na Hranice nemožného 😀.

@monika0001 Moni to je moc dobře že už je dneska líp! 😉

monika0001
23. sep 2010

@vendulak - zlatko vy sami sa musíte rozhodnúť čo chcete.. držím palce aby to bolo pre vás to najlepšie rozhodnutie...

vendulak
23. sep 2010

@monika0001 Moni my víme co chceme. Chceme miminko. Dítě. Spolu. Bojujeme za to už dost dlouho na to aby se ta touha najednou někam ztratila... A když to prostě samo nejde a mám pro to chodit o pomoc k lékařům tak půjdu!!! A je to moje rozhodnutí, má věc, má touha. Nebo respektive naše, s přítelem. Ale nikoho dalšího. Já do toho taky nikomu nekecám. Já dneska už jsem rozpoložená tak že si myslím, že pokud Bůh existuje tak by přece nechtěl se dívat na to jak se spousta lidí takhle trápí, kord když pomoc je po ruce...a pokud ano...tak na takového Boha já kašlu...a věta tedy že je to proti Bohu je mi už ukradená.
Omlouvám se tímto jestli je tu někdo nějak silněji věřící...

monika0001
23. sep 2010

@vendulak - dobre hovoríš a ja Vám držím palce!

vendulak
23. sep 2010

@monika0001 Moni já vím, že si to tu už psala, ale já jsem stará skleróza 😀. Kdy jdeš na kontrolu? Ať vím kdy na tebe myslet a držet palce 😵 😉.

monika0001
23. sep 2010

@vendulak - zajtra a už sa nevieme dočkať 😉

vendulak
23. sep 2010

@monika0001 Já jsem si to myslela, ale nebyla jsem si jistá 🙂. Budu mooooooc držet palce!!! 😉

janula123
23. sep 2010

@vendulak
Ahojky.
Ja tiež súhlasím s markízou, veľmi pekne to napísala. Neboj sa, všetko bude dobré.

Dnes mám 26. DC. Sa to vleče.
No hlien som mala cca okolo 13. DC, no teplota tomu moc neprislúchala a niekto mi hovoril, že teplota musí vzrásť. Tak som domotaná.
🙂
A neviem, čo si mám myslieť, možno, že ovulka bola,a le pri nižších teplotách. Dnes som mala teplotu 36,8.
A tak zatiaľ nestresujem.
Len sa cítim hrozne vyčerpane. Asi budem chorá. A to ideme v sobotu na svadbu. :(

Môj synček mal teraz 20.9. 1 a pol roka.
A v tej dobe som si takisto merala bazálne teplotu. A vyšlo nám to na 3x.
No vtedy som nemala takú nadváhu ako teraz.
Po pôrode to akosi nejde dolu.

vendulak
23. sep 2010

@janula123 Janu a nemáš graf? Ne FF nebo na něčem podobném?... Zkusila bych se mrknout a posoudit... 😉

janula123
23. sep 2010

@vendulak
Graf si robím na papier, zatiaľ som nerobila tu na nete.
Bo malý mi dá niekedy zabrať.
🙂
A kde presne sa dá?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre