Tehotenstvo a obezita

flos
7. máj 2007

ahojte babenky. S manzelom sa snazilkujeme uz 9 mesiachov(uz by z toho bolo aj babo 😀 ) a stale nic. Ide o to,ze mam nadvahu. Snazim sa schudnut a je to dost tazke, kedze priberam uz pomaly 19 rokov. Velmi tuzim po mimi. Lekarka mi povedala,ze zdravotne som na tom ok. Kazdy mesiac mi meska mrcha a kazdy mesiac ocakavam,ze som tehu,ale zakazdym je to iba sklamanie. Uz ani nepocitam kolko testov som si spravila. Som na to pomaly expert 😀. Chcem len vediet ako ste na tom vy, co ste tiez obezne a snazilkujete a ako s tym bojujete. Moc po mimi tuzim a snazim sa schudnut,len chcem vediet vas nazor na tuto temu. A mensiu pomoc. Dakujem...

jancos
6. okt 2009

ahoj markize, super super super, len tak dalej. ja sa uz kazdu chvilu chystam pozriet sa na vavs na facebooku, ale nestiham. inak je to so mnou stale rovnako raz hore, raz dole, vaha tak isto ☹ mam toho teraz asi viac ako zvladnem, tak to musim poriesit. kazdopadne ti drzimm palce🙂

kkamca
7. okt 2009

ahoj Berusko..no konečně.JSI MI TU CHYBĚLA..
Já teda rodila se 116kg a v poho taky.A kámoška se 140kg a v poho..Horší je ta doba než se povede otěhotnět (NÁM SILNÝM)-vtom vidim já osobně zásadní problém.
Jakmile obézní ženská otěhotní tak pak prdí na nějakou váhu,hlavně že už je v tom. 😀
A pak jsou ty vyjímky,které fakt chtějí zhubnout no..
jen názor.
Mějte se,mažu za chvíly do školky.

romana29
7. okt 2009

Ahojky, bohužel se mě vaše téma taky silně dotýká🙂
První dítě jsem měla s porodní váhou 110 :(.
Teď, po dvou a čtvrt roce začínáme zkoušet druhé dítě, zatím máme za sebou jeden cyklus po vysazení antiko a nic. Pevně věřím, že se mi otěhotnět podaří a snažím se shodit. Na jaře jsem měla 115 a teď mám 107, ale tak pod 100 by mi ta váha vůbec nevadila.

beruska81
7. okt 2009

kkami taky jsi mi chyběla, teď už tady budu častěji. 🙂
Jo s tím názorem máš pravdu, ale je to celoživotní boj, mě už to fakt někdy nebaví, manžel mě miluje takovou jaká jsem, ale sem tam mě popíchne abych trochu zhubla, tak se teď zase snažím.
Já otěhotněla se 120kg tak se utěšuju, že až na tu váhu zhubnu tak to půjde, jo kéž by.
Já už mám malého ve školce, manžel ho tam ráno zavezl, já jen pro něj pak skočím.
Ahoj romano vítej 🙂

medan29
7. okt 2009

Dobré ráno holčiny 😀

markiza
7. okt 2009

dobre rano,

ja som tiez rodila ako 117 kilova, nemala som nejake extra problemy, ale ku koncu tehu uz som mala vyssi tlak. porod bol uplne super. ja myslim, ze s otehotnenim problem nemam, bola som tehu 4x, z toho mam dve deti a 2x som mala MA. Po tretom dietatku velmi tuzim, ale ak si mam vybrat, tak radsej cosi zhodim, lebo tam uz nejde len o mna. nechcem sa spoliehat na to, ze xy obeznych zien nemalo ziadne tazkosti pocas tehotenstva a porodu, lebo co ak? potom bude neskoro riesit a vycitat si, ze som sa nedokazala vzdat obzerstva. teda to je moj pohlad na vec.

simasla
7. okt 2009

Ahoj holky,
ráda bych se přidala mezi vás snažilky, jmenuji se Simča, je mi 27 let a vážím okolo 120 kg. Vím je to strašná váha, ale znáte to.. nervíky.. jídlo...uklidnění.. a tak dokolečka. Letos na jaře se mi podařilo zhubnout 12 kilo, ale pak jsme se rozhodli s partnerem, že chceme miminko. Začali jsme spolu bydlet a zkusila jsem přestat kouřit kvůli potencionálnímu mimískovi a bylo to... snídaně do postele, zajídání nervozity beznikotinových stavů... no hruza... Takže jsem se vypracovala, tam kde jsem. No a najednou vše na pytel, miminko nepřichází, už jsme začali 7. měsíc snažení(konečně jsem si začala měřit BT, abych věděla zda mám ovulační cykly), přestat úplně kouřit se mi nepovedlo(alespoň jsem to snížila tak na 4-5 cigaret denně) no a kilíčka zůstaly. K tomu se přidružil vysoký tlak, na který musím brát Lokren. Chjo... pak si říkám... jestli to hold není tak, že miminko si vybírá maminku a u mě si říká, že to není to pravé ořechové. No prostě jsem si řekla dost. Od září jsem začala cvičit a snažím se krotit v jídle, ale ne moc. Zkusím to zhubnout hlavně pomocí cvičení. Zatím nic moc výsledek - po měsíci usilovného utrpení ve fitness studiu 2x týdně mám dole jen 2 kila. Snad se to bude zlepšovat a doufám, že i to miminko si ke mě najde cestu. Jen mám prostě strach. Co když to nepůjde? A i když otěhotním, zvládnu to s takovou váhou a vyšším tlakem? Neublížím tak vlastně tomu tvorečkovi? Holky asi bych potřebovala trošku uklidnit, jak jste to měli vy? Díky moc Simča

markiza
7. okt 2009

vitaj Simca a pridaj sa k nam. ak chces aj na fb 😉
myslim, ze si to chudnutie pojala z nespravnej strany, pri beznom jedalnicku aky si mala (predpokladam, ze podobny ako ja kedze, tiez som zacala s touto vahou) len cvicenie nestaci. musis zmenit jedalnicek, sposob stravovania, prijat menej energie ako vydas a vtedy to pojde dolu. uvidis. ja som zacala 12/9, jeme vsetko, ale castejsie a samozrejme menej, velke taniere sme zamenili za male dezertove a ide to. je to makacka, ale po mesiaci uz nemozem povedat, ze trpim. a necvicim vobec, lebo nemam kedy, tak akurat prechadzky s dvoma detickami. muz zacal so mnou, je o kustik viac ako ja, lebo on je taky "dojizdak" co deti nespapaju a tiez za ten cas co ja schudol 5.5 kg. bez cvicenia. viem, ze nas caka este dlha cesta, ale tentokrat som presvedcena, ze to zvladneme. ak sa mi podari zhodit na vahu 90 kg s akou som otehotnela s dcerkou budem stastna ako blska. neber to tak, ze miminko k vam nechce koli tvojej vahe. su ovela racionalnejsie vysvetlenia. bola si u lekara, aky je tvoj cyklus?
ja som mala problem s tlakom koncom tehotenstiev, ty ak mas problem s tlakom este pred tehotenstvom, bola by som opatrnejsia. ja osobne mam strach z preeklampsie, ta moze ohrozit mna aj babatko... kazdopadne ti drzim moc palce, kedze som rovnaka vahova kategoria viem ake je to tazke zbavit sa kil a tiez viem ake je tuzit po babatku. zelam ti vela stastia 😵

beruska81
7. okt 2009

ahoj simlas vítej, nezouféj, miminka se určitě dočkáš, my jsme se o malého snažili 7 let a teď už mu budou 4 roky a chceme druhé, ale nedaří se, taky se snažím hubnout, ale jak míše markízka změn jídelníček, zkus menší porce, já taky zatím necvičím a mám skoro 5kg dole. 🙂

beruska81
7. okt 2009

vložila jsem nové fotky do alba, jsem si trošku hrála, tak jestli chcete tak kukněte 😔

kkamca
7. okt 2009

beruska81:ahoj..hezký fotečky. 🙂

markiza
7. okt 2009

beruska, pekne fotos 😵

markiza
7. okt 2009

cvicite tu niektora na stepperi? chcela som si kupit, lebo nic ine sa nam domov nezmesti, ale neviem ci to nie je skoda penazi.

beruska81
7. okt 2009

díky holky jsem se nudila, vůbec se mi dneska nic nechce, asi půjdeme s malým ven a uděláme nějaký podzimní věneček, dýně už máme vydlabané, tak zkusíme ještě něco udělat, tak zatím pá 🙂

markiza
7. okt 2009

sikulka, potom pridaj foto vasho vytvoru 😉

simasla
7. okt 2009

Ahoj a díky 🙂 .
to markiza: co se týče hubnutí... no chtěla jsem to zkusit jen pomocí cvičení proto, že se bojím, co až se přestanu hlídat? nepůjde to ještě výš. Nikdy jsem víc nevážila a řekla jsem si, že to ani nikdy víc nebude, já takhle pěkně nabírala pár let - něco jsem zhubla a mnohem víc pak přibrala. K zdravotnímu stavu: na gyndě mi bylo sděleno, že dle statistik je doba po kterou se problém s otěhotněním ještě nebere jako problém až dva roky, tak prý hodně štěstí. Nicméně teď po půl roce, jsem si začala měřit BT, abych zjistila zda je cyklus v pořádku, tak uvidím, až bude co vyhodnocovat, pokud bude problém, tak tam zajdu. Já jsem spíš optimista, jen občas na mě padnou takové smutné nálady, takže vím, že to bude nakonec všechno OK.
Ještě k FB - bohužel tam nejsem (vím říká se, kdo není na Facebooku jako by nebyl), ale já jsem tak trošku proti FB a vlastně ani nevím proč, možná mě ovlivnil článek, kde jsem četla, jak chtěl někdo účet na FB zrušit a bylo to opravdu obtížné, třeba se ale někdy v budoucnu přemluvím.. kdo ví

markiza
7. okt 2009

simasla, ja ti mozem doporucit tuto stranku http://www.chudnutie-ako.sk/ uz sa aj tu o nej pisalo, ale myslim, ze ti moze vela pomoct. mne teda urcite pomohla. skus, najdes tam kopec vysvetleni toho kde my obezni ludia robime chyby. nespominala si kolko merias. a smutnu naladu ozaj prec, bude lepsie, lebo j vacsina je toho v nasich rukach.

jancos
7. okt 2009

ahojte, markiza, ja mam doma stepper, taky maly, co nema rucky, vyzera ako schodik, len si stupim a idem, bez drzania, je fajn, hlavne v tom, ze na nom mozes cvicit rano na lacno. mam obdobia, ked sa mi chce a aj take, ked nie. je to podla mna dobre.

spagatice
7. okt 2009

Ahoj holky, mám malý dotaz. Zajímalo by mě jestli platí že když má žena před otěhotněním nadváhu, tak potom málo přibírá v těhotenství. A vlastně ještě jeden dotaz, jestli jste případná nabraná kila během těhotenství po porodu zhubly, nebo ne. Děkuju. Zajímá mě to, protože se mě to týká. Za poslední tři roky před otěhotněním jsem nabrala 20 kg 😒 (nástup do sedavého zaměstnání, PCO), teď zatím moc nepřibírám, lítá mi to mezi 0,5 a 1 kilem nad mou váhou před otěhotněním. Tak jsem docela zvědavá, jestli se to jeden den nezlomí a nenaberu ještě třeba 20 kg.

jancos
7. okt 2009

ahoj spagatice, ja mam tiez pco, pri prvom babu som pribrala 17 kil, co je dost na to, ze som nebola super stihla, potom som ich hned neschudla, lebo som kojila a ja ked nemam super prisnu dietu, tak proste priberam. ale je to tak, ze kto ma nadvahu, mal by pribrat menej v tehotenstve, ale nie kazdy sa tym moze riadit, mne prislo blbe sa obmedzovat, ale je dobre trochu sa ovladat napr kvoli cukrovke. ty si zatial vedies super. drzim palce🙂

markiza
7. okt 2009

jancos, takze odporucas? ja som na ne pozerala, aj na stacionarne bicykle, ale to by som musela niekoho vystahovat. je ten tvoj stepper taketo nieco http://www.decathlon.es/ES/st-140-8213451/ ?

spagatice
7. okt 2009

Jancos děkuju 😉 Stejně je to PCO ale blbá věc viď. Nejenom že nejde otěhotnět, ale to tělo je vůbec takové celé rozhozené.

jancos
7. okt 2009

podobne to vyzera, ja odporucam, mne sa viac osvedcil ako bicykel, aj ten mam doma, ale nevyuzivam. toto je pre mna narocnejsie, tym padom zaujimavejsie a dobre sa z toho chudne, aspon mne🙂

markiza
7. okt 2009

takze je to iste, teraz len do soboty presvedcit polovicku 😉

janaol
7. okt 2009

Ahoj holky. Všechny moc zdravím. Beruško, krásný fotky. Jsi šikovná a malý je roztomilý. A co děláš, že tak hubneš? Jo, co Fertimed? Ještě tam chodíš? Sem tam Vás Kelišky z Fertimedu pročítám, a koukám, že se i ve fertimedu začíná těhu vlna. Že by to Sobkovi došlo, že mu začínají odcházet pacientky?Tak si dávají víc záležet? No já už se tam nevrátím, co odešel Vodička, tak tam nechci. Našla jsem si v OL super gynekoložku, sice mě dořvala (no dořvala je trochu silné slovo), ohledně váhy, ale snaží se pomoct s kily dolů i s tím těhu. Můžem spolu i podebatit pře IP, pokud budeš chtít.
Zatím se mějte. 🙂

markiza
9. okt 2009

Spagatica, u mna ako obeznej maminy to minimalne priberanie v tehotenstve neplati, pri oboch som pribrala 16-17 kg, co je celkom vela kedze som zacinala u stovky 🙄. rovnako na mna neplati ani to, ze vacsina mamin po porode pocas dojcenia schudne, ja som naopak priberala a po malom som pocas dojcenia pribrala dobrych 10 kil. ale vidim, ze ty ides ukazkovo, vacsinu tehu uz mas za sebou, tak snad nepriberies vela. prajem ti bezproblemovy zvysok tehulkovania a krasny porod zdraveho babatka 😵

romana29
10. okt 2009

markizo a co na to říkal tvůj doktor nebo doktorka, když jsi v těhu tak přibírala?
Já u prvního začínala na 85 a skončila na 110 a doktorka mi už od 90 říkala, že bych se měla omezovat. Nakonec to dopadlo tak, že jsem zapírala, kolik vážím....

A já teda na konci šestinedělí vážila 90, ale pak mi zase začalo chutnat 😀 😎 😀

beruska81
10. okt 2009

ahoj holky nějak to tady pokulhává
romi já přibrala kolem 30kg a doktorka na to nic
jani ahoj, děkuju za pochvalu fotek, malý je naše zlatíčko, včera jsme zrovna byli na podzimní slavnosti s lampionovým průvodem a na stezce duchů, ale jak viděl první strašidlo tak jsme museli jít domů, hrozně se vystrašil, ale jinak bylo fajn.
Hubnu tak, že míň jím a vyhýbám se sladkému, i když včera jsem pekla bábovku a dala si kousek. Cvičit začnu později.Do Ferťasu nechodím, necháváme to zatím být, máš pravdu, že se konečně začíná holkám dařit, díky bohu, už ty neúspěchy byly podezřelé.Já už se tam taky nevrátím, kdyby jsme se opět rozhodli pro car, tak reprofit, teď stimuluje jedna holčina z kelišek a nemůže si to vynachválit, úplně jiný přístup, ono ve ferťasu to bylo taky tak, ale čím víc pacientek tím menší komfort, i když já osobně na ně nemůžu nic říct.
Jani tak to je super, ta gyndařka, držím ti palečky ať se ti podaří zhubnout a zároveň otěhotnět, protože u mě to tak bylo, docela jsem zhubla a hned přišlo těhu 🙂
Co holky dneska děláte?
My jedem do globu na nákup, malému nakoupit nějaké zimní oblečení a pak ho vezeme k našim, nechávají si ho tam do zítřka, ségra s ním chce jet na výlet do zoo.
Přeji všem pěkný víkend 🙂

janaol
10. okt 2009

ahoj holky,
Koukám že beruška je ranní ptáče. Dnes je pěkně pošmourno. Tedy alespoň v Olomouci, prší je černo a zima, tak raději ani nevylézat. Bohužel musím. Čtvrtek, pátek jsem zůstala doma, a uklízela celý byt, no a teď přes víkend musím do práce. Ale bude alespoň klid, žádné telefony, lidi, tak toho udělám víc než přes týden. Beruš, jak dlouho už hubneš? Mě to jde strašně pomalu, za měsíc a půl mám dole tak 5-6 kg. Asi si tělo říkalo, co zase blbnu, tak nechtělo nic pustit. Ale je to o tom co říkáš. Taky jsem zmenšila porce, alespoň si myslím, zakázali si sladké ( no někdy zhřeším) a aůespoň chodím do práce a z práce pěšky ( je to celkem cca 8 km) no a 1x týdně chodíme plavat.
Holky pěknou sobotu, já se jdu připravit do práce, a jdu "makat". ☹

beruska81
10. okt 2009

jani tak pěkný pracovní den, já mám za měsíc taky tak 5kg dole, plavat zase začneme v zimě, musím jít, mám nahřátou žehličku, tak si jdu vyžehlit vlasy a pádíme nakupovat, tak pá 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre