Tehotenstvo a obezita

flos
7. máj 2007

ahojte babenky. S manzelom sa snazilkujeme uz 9 mesiachov(uz by z toho bolo aj babo 😀 ) a stale nic. Ide o to,ze mam nadvahu. Snazim sa schudnut a je to dost tazke, kedze priberam uz pomaly 19 rokov. Velmi tuzim po mimi. Lekarka mi povedala,ze zdravotne som na tom ok. Kazdy mesiac mi meska mrcha a kazdy mesiac ocakavam,ze som tehu,ale zakazdym je to iba sklamanie. Uz ani nepocitam kolko testov som si spravila. Som na to pomaly expert 😀. Chcem len vediet ako ste na tom vy, co ste tiez obezne a snazilkujete a ako s tym bojujete. Moc po mimi tuzim a snazim sa schudnut,len chcem vediet vas nazor na tuto temu. A mensiu pomoc. Dakujem...

majdus
25. sep 2014

Ja som mala nadvahu (stale mam), otehotneli sme po 3mes a to sme sa ani nesnazili s umyslom otehotniet, aj ked sme bejbi chceli, ale skor prijat, ak bejbi pride 🙂. Ja som mala 88kg pred tehu, nabrala som kil ako moja mamca pri mne na 104kg. Potom to zase kleslo na 88kg po porode a po 9mes som mala 84-85, ale teraz som zase nabrala na 86-87kg.
Este zaujimavost, v case pociatku nasho milacika som bola chora a brala ATB..ked som bola u gyn, tak mi povedal, ze "sme v nadeji" 🙂...a ze aj vdaka mojej nadvahe sa bejbi udrzalo pri tom lieku. Ale mozno si to drobec proste len vydupal, aby bol s nami😉.
Drzim vam palce, nech sa vam zadari🙂. A ak sa da, cvicte pilates. S nim sa telo spevnuje, chrbat neboli a potom ani hlava a este aj schudnete. Kdesi som tu nasla aj dakych 15mins na spevnenie noh a zadku a brucha. Tak podme na to. 15mins si clovek musi najst, aj keby co bolo. Uz len vytrvat. To vyzyvam tie, ktore nemaju iny vazny zdravotny problem, pre kt.su obezne. 😉

mentolka12
26. sep 2014

@khiarka ahoj, dakujem za podporu velmi to pomaha 🙂 no tento cyklus som brala clostilbegyt na ovulaciu oebo som nemala ziadnu tak som bola na folikumetrii a nasiel ,,az,, jedno dominantne vajicko tak aj to povazujem za uspech a co sa tyka inofolicu brala som ho necele tri mesiace zaciatkom tohto roka no uz som nemohla nakolko mi uz bolo z neho zle no zase sa k nemu vratim nakolko ma posilnit ucinky clostilbegytu ...ja uz druhy den mam taku depku ze sa nedari ze to ani pravda nie je a pritom mame pred sebou rok planovania svadby ale aj ten som nejako zanedbala posledne dni :( dezim palceky aby sme cim skor sa mihli pochvalit ze cakame prirastok 🙂

mentolka12
26. sep 2014

@majdus prosim Ta a Ty co robis v tejto diskusii? 🙂) ved Ty mas velmi daleko ku obezite 🙂) ale vliala si mi nadej ze treba verit a dufat ze sa raz aj ja stanem mamickou 🙂) ..nie je podstatne kolko si pribrala pocas tehotenstva podstatne je ze drobec je v poriadku a Ty tiez 🙂) uzivajte si krasne chcile lebo ten cas tak rychlo leti a uz nude studovat na strednej skole

khiarka
26. sep 2014

@mentolka12 preco sa potom snazite o babo ked mas pred svadbou? zameraj sa predsa na svadbu. Ja som to absolvovala pred dvoma rokmi, bola to svadba mojich snov, kedze som v zahranici vsetko som planovala cez internet ,asi pol roka v kuse som kazdy vecer sedavala s manzelom pri nete a zhanala vsetky mozne aj nemozne doplnky a cacky, ale vsetko to stalo za to. Bola to svadba snov, vsetko sme si platili sami a rodicia sa len zabavali. Presne tak som to chcela, aby sa o nic nemuseli starat a vsetko si vychutnali. Ver mi stoji to za to naplanovat si svadbu snov a myslienky na babo chvilku odozneju. A mozno prave ked na to nebudes mysliet sa to s tym babom nakoniec podari.

mentolka12
26. sep 2014

@khiarka preco nie som zamerana na svadbu?lebo svadbama stastnounespravi ale babatko ona 🙂 viem ze mam pri sebe cloveka ktory ma bude milovat aj bez papiera aj ked on bol ten co poklakol apoziadal ma o ruku uplne necakane, uplne prekvapenie ...obaja mame vvek na to aby sme mali babatko smeochotni obaja aj svadbu posunut koli drobcovi a co je ten dovod hkavne je ten ze okolo seba mam same tehotne kamosky a nejako sa prebudili materinske city :( tuzba po babatku je vacsia ako tuzba po svadbe 🙂 a ostava nam uz len vybrat prstienky, saty pre mna a oblek pre zenicha otatne vsetko uz mame

mentolka12
28. okt 2014

Babenky prosim o usmernenie ...beriem clostilbegyt 2 mesiac, spermiogram je vraj oki povedal moj gyndos moja otazocka znie ak by sa nam nepodarilo clostylom aky je dalsi postup? Fakt jedine riesenie je uz len inseminacia alebo umele oplodnenie? Nemal by doktor ma este poposielat na stitnu zlazu a co ja viem este ake vysetrenia ci to uz sa vsetko bude riesit v centre?

xxelisxx
28. jan 2015

Ahojte je tato tema este aktualna?

maminkaocinko2015
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janka2463
26. apr 2017

@flos ahoj asi píšem dosť neskoro k tejto téme ,ale keď som si pozrela dátum chcela som sa opýtať či sa vám bábätko podarilo ?Lebo mám asi rovnaký problém aký si mala Ty a chcela som vedieť aké si mala s tým skúsenosti ,ďakujem za odpoveď 😉

janka2463
26. apr 2017

Ahojte dievčatá chcem sa opýtať či mala niektorá podobnú skúsenosť ,mám trochu nadváhu ale za minulý rok som už schudla 14 kíl ,snažíme sa o mimi asi rok a pol ,robili mi hormonalny profil všetko je v poriadku manžel bol na spermiogram aj tam je všetko ok ,stále sa nám však nedarí ,neviem možno bude chyba v tom že manžel chodí na týždňovky a nie vždy sa asi trafime do plodných dní ,mala niektoré podobnú situáciu ?A predsa sa podarilo ?Ďakujem za odpovede

veronikasramek
18. sep 2018

@flos ja.mam tiež nadváhu a otehotnela som na prvý šup a problémy nemám zatiaľ tak neviem čím to bude.

janka1412
19. júl 2019

Baby, ja vám poviem svoj príbeh, ako som sa dostala k bábu napriek veľkej nadváhe (obezite) . Keď som otehotnela, mala som112 kíl, keď som šla rodiť mala som145 kíl. Celé tehotenstvo bolo v pohode, až na posledné dva mesiace, keď už dieťa tlačilo na panvu, a trochu zvýšený tlak (týždeň som si poležala v nemocnici). Rodila som nakoniec cisárskym po týždni prenášania, lebo malej sa nechcelo akosi von. Mala 4150 g. Mám krásne a zdravé dieťa, napriek obezite. Asi tri mesiace pred otehotnením som sa začala stravovať zdravšie, strava 5x denne, veľa ovocia a zeleniny a vylúčila som mäso. Cítila som sa super a napriek tomu, že som necvičila a mala som len bežný pohyb v práci, dala som dole 15 kíl. Popri tom som užívala Inofolic 2x denne. Hneď po milovaní som si podložila panvu vankúšom a nohy oprela o stenu, po polhodine som použila vibrátor, lebo pri orgazme sa spermie skôr dostanú na miesto určenia. Použila som ho 2x. Takto som strávila asi hodinku a pol a podarilo sa na prvý šup. Tak len toľko, že aj pri vyššej váhe sa to dá.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre