Tehotenstvo a obezita

flos
7. máj 2007

ahojte babenky. S manzelom sa snazilkujeme uz 9 mesiachov(uz by z toho bolo aj babo 😀 ) a stale nic. Ide o to,ze mam nadvahu. Snazim sa schudnut a je to dost tazke, kedze priberam uz pomaly 19 rokov. Velmi tuzim po mimi. Lekarka mi povedala,ze zdravotne som na tom ok. Kazdy mesiac mi meska mrcha a kazdy mesiac ocakavam,ze som tehu,ale zakazdym je to iba sklamanie. Uz ani nepocitam kolko testov som si spravila. Som na to pomaly expert 😀. Chcem len vediet ako ste na tom vy, co ste tiez obezne a snazilkujete a ako s tym bojujete. Moc po mimi tuzim a snazim sa schudnut,len chcem vediet vas nazor na tuto temu. A mensiu pomoc. Dakujem...

vendulak
4. dec 2009

Jo Beru jsem koukala že malému jsou 3 roky tak to je jasné, že věří 🙂 , musí to být s ním fakt krásné 🙂 , taky se na tohle strašně moc těším 😵 😅 .
Jé tak Opava je dáááleko 😀 , a v Kravařích mi tedy nic neříká ☹ , ale 20 lidí to je nádherná pohodička 🙂 .
Beru a co jste si odsud pořídili za pesana? My máme taky pejska, pudlíčka. Nádhernýho. Oba ho máme šíleně moc rádi, já a pejsek jsme na sobě úplní závisláci 😀 . Máme ho asi jako takové náhradní miminko naše 😀 . Zrovna včera jsem koukala na fotky kamarádky maličkého kloučka (2 měsíce) a začalo mi být po dlouhé době zase docela smutno, a pejsek přišel do mě šťouchnout, jako by chtěl říct "hele nubuď smutná, máš tady mě" 😀 a fakt sem se musela hned zase usmát 🙂 . Oni jsou úžasně vnímavý.

beruska81
4. dec 2009

Máme bullmastifa, myslím, že ho mám i v albíčku tak koukni. Jo Opava je hodně daleko. Pejsci jsou opravdu vnímaví, my máme ještě jorkšírku, takže takový malý psinec 😀

vendulak
4. dec 2009

Beru koukala sem, krásnej pejsek 🙂 , a krásný jak se k sobě mají s malým 🙂 . Taky doufám, že náš pesan si pak bude kdyžtak s prckem rozumět 🙂 i když se bojím aby pak spíš nežárlil 😒. Jo jo jsou hodně vnímavý, my tedy máme jen tohohle jednoho, ale u maminky máme další dva (taky pudlíčky) a táta má taky jednoho pudlíčka (naši jsou rozvedení). Takže jsme taková rodina pudlíčků 😀 a když se to někdy třeba sešlo všechno dohromady tak to byla sranda 😀 , teta a strejda mají taky dvě pudlice a jorkšířici, každej komu to někdy povím se směje 😀 .
Ale teď si pořídili pejska i ségra s přítelem a ti si koupili staforda, tak z toho mám trochu strach ☹ , každej říká že tihle psi potřebují dobrou výchovu a oni jsou takový lajdáci 😒 .

beruska81
4. dec 2009

My jsme taky taková psí rodina, v pubertě mi naši pořídili pudlíka, minulý rok jsme mu nechali píchnout uspávací injekci, měl 15let a už se jen trápil. Než jsme odjeli do Ameriky tak jsme taky měli staforda, toho jsme nechali u našich a teď je mu 6 let. Máš pravdu, že tihle psi jsou nevyzpytatelní, musím být pořád ve střehu jak si hraje s malým, zatím nikdy nic neudělal, ale nikdy nevíš. On má velkou sílu, to není jak jorkšír. Oni potřebují opravdu drezúru, ten náš teda docela poslouchá a je hodný, teda likviduje kočky co příjdou k našim na zahradu, ale né že úmyslně, on si s něma chce hrát, ale vždycky to skončí špatně, ale já nemám kočky ráda tak mi to tak nevadí a hlavně nemají na naší zahradě co dělat.
Jinak my máme ještě leguána a suchozemskou želvu, je to u nás fakt jak ve zvěřinci 😀
Díky za pochvalu pejska, teda je to fenka, jo s malým to jsou dvojka, včera jí malý uspával v obyváku na sedačce a zpíval jí halí belí, no sranda 🙂
Jinak malý už teď sedí se sestřenkou v autobuse, ona pro něj k nám přijela a vzala ho k našim na noc. Z mikuláše ve školce byl hrozně nadšený, prý se vůbec nebál čerta, řekl básničku i zazpíval a dostal balíček sladkostí a adventní kalendář, v pořadí už páty 😕

vendulak
4. dec 2009

Jé Beru já malému normálně závidím 😅 jako ty kalendáře 😅 . Já mám jeden, ale ta čokoláda v něm nic moc tak taky sním ještě o jednom 😀 . Já sem s tímhle jako malá 😀 .
To je dobře, že se mu ve školce Mikulášská líbila 🙂 , dodnes si pamatuju jak se básnilo a zpívalo 😅 .
Tédy máte zvířátek taky docela dost jako 🙂 . My už máme jen ty pejsky a ségra podědila doma po mamině rybičku 😀 . Jo a u táty mám kocoura 🙂 . Jako malý jsme měli ještě podkana a morče, ale teď už by jsme nic takového nechtěli, protože je to s tím docela problém, když člověk pak chce někam jet ☹ .
Jééé a želvy já mám taky ráda 🙂 , kamarádi jich mají hodně, ale vodní tedy, jednoho opravdu hooodně velikýho želváka 🙂 .
A kdepak se courají ostatní holky? To tu máme jako soukromej kecací chlívek teď 😀 . Kde je Kamča? Už tu dlouho nebyla...? 😕

beruska81
7. dec 2009

hlásím se po náročném pijáckém víkendu, ale vše jsem docela ve zdraví ustála, takže super, mikulášská nadílka taky super, takže tenhle víkend se fakt vydařil, tenhle víkend jdeme na narozeniny a na výstavu betlému na zámek do Hradce nad Moravicí, tak už se těšíme.
Baby kde jste všechny? To všechny pečete a uklízíte, nebo co?
Já jdu za chvíli pro malého do školky a jedeme za mojí mamkou na pokec, tak se tu zatím mějte 🙂

vendulak
7. dec 2009

Beru ahoj! 🙂 To je dobře, že jste si víkend krásně užili 🙂 . My měli obyč víkend doma, ale hezky klidný a pohodový, to mám taky ráda 😀 . V sobotu jsme dělali hlavně Vánoční výzdobu, byli jsme o den později na Barborkách, taky na smrkových větvičkách do vázy na které já vyšila ozdobičky a ještě na ně dalala takové zvonečkové rámečky ze zlatého vlnitého papíru, omotávali jsme břečťan kolem takového kroužku se sněhuláčkem co máme na lustr a na druhý lustr jsem dostala od Filipa jmelí 🙂 tak na to jsem dala mašličku. Ještě větvičky s mašličkou jsme připevňovali na svícínky a na okna lepili obrázky už z loňska namalované barvičkama na sklo. A pak jsme pekli cukroví v sobotu psí tlamičky a v neděli vanilkový rohlíčky 🙂. A už chodím užírat 😅 😅 😅 🙄 .
Další cukroví budeme zase dělat až o víkendu a do úklidu se mi tedy zrovna moc nechce 🙄 , ale chtělo by to no... 😖
Co ty? Pečeš taky? A co malý? Pomáhá? 🙂

vendulak
7. dec 2009

Jo a ještě sem zapoměla když už sem byla u tý výzdoby 😀 ještě máme 3 takové košíčky co F. dělal z pedigu tak do tich jsem dávala větvičky a vyzdobovali je a věšeli. Už se na Vánoce moc těším 😀 . I když tedy dárek nemám ještě ani jeden 😒 . Jsme letos na štíru s penězma, díky zařizování podnikání a F. teď už podruhé naboural auto ☹ služební. Takže dárečky budeme letos nakupovat až narychlo po výplatě teď v prosinci, podle toho kolik budou vánoční prémie 🙄 ☹ . Ale stejně se na Vánoce těším. Já prostě miluju tu krásnou atmosféru 😀 .

kkamca
25. dec 2009

Ahojky holky..
Tak zas po delší pauze píšu.Přišla jsem vše popřát krásné vánoční svátky,a splnění těch nejtajnějších snů.. 😵
U mě vše při starém,nalila jsem si ted trochu vaječnáku a ucucávám-brouzdám po netu,no klasika.
Co je u vás nového Venduláku,Beruško 81? 🙂

beruska81
25. dec 2009

holky já vám taky přeju krásné svátky a brzy vytoužené miminko, u nás taky nic nového

kkamca
27. dec 2009

Máme po svátcích..u mě minimálně snad 3 kila nahoře 😀 😀 ,ale ted se tomu jen směju.
Ještě přežít ve zdraví silvestra a pak se asi zas začnu víc snažílkovat,měřit atd.
Hezký zbytek neděle.

snow.angell
27. dec 2009

Ahojky můžu k vám? Snažíme se o mimi a sem prostorově výrazná

janaol
27. dec 2009

Ahoj holky, tak máme konečně po svátcích. Já osobně ty vánoce fakt nemusím. Samé jídlo, pití a nic nedělání. Jak píše Kamča, raději nestoupat na váhu 😉 . No ale dnes ráno jsem to riskla, naštěstí nic nahoře.
Vítám tu snow.angell. Tak něco písni o sobě.
Kami, snažílkovat se chceme taky začít, ale až tak jaro. Prozatím konec ledna máme od doktorky žádanku na kontrolu spermio no a já závazek ještě 10kg dole. Už mám 15kg dole, tak by to potom mohlo jít snad i lépe.
Všem do nového roku štěstí zdraví a splnění toho nejkrásnějšího snu pro nás všechny. 🙂 😵

snow.angell
27. dec 2009

janaol
tak já se s přítelem snažím otěhu už skoro 2 roky. Je mi 27. Ovu sem měla 18 až 21 a v průběhu ovu sem znásilnila přítele 😀 a od té doby mě pobolívá podbřišek. Normálně mi to příde že už mi to všechno leze na mozek :( ☹ předevčírem na testu duch a dneska nic. Vím že je moc brzo ale tak nějak nevým jestly jsem se zbláznila já nebo moje tělo 😀 , Poslední tři dny bych skoro pořád jen spala a není pro mě problém usnout i ve vaně. Dneska jsem četla nádhernej článek o průběhu těhu a normálně sem se rozeřvala a u některejch písniček taky. Normálně v sobě mám totální chaoz 🙂 a pořád mě pobolívá občas podbřišek tak nějak nevím jestly to něco může znamenat nebo ne

vendulak
28. dec 2009

Ahoj Kamčí! Vítám po delší době! Holky i když jsem sem nezavítala před Vánoci, tak opožděně doufám, že jste měli pohodové a krásné svátky a přeji jen to nej a nej do nového roku! Hlavně samozřejmě to co si tu přejeme všechny ten malý uplakaný uzlíček 🙂 .
s.angell tebe tady moc vítám a přeji ať se zadaří co nejdřív! 😉
Jinak Janol obdivuji tvoji odvahu, já bych na váhu teď nestoupla ani kdyby mi někdo mířil na hlavu 😀 . Taky mě ta představa teď tak vyděsila, že snad už nic jíst nebudu 😒 . Nevím jestli jsem to psala tady, ale v CAR mi při hormonálním profilu našli problém se štítnou žlázou a odeslali mě na endokrinologii, kam jdu 8.ledna, a jak známo na endokrinologii kde co přeměřujou a hlavně váží 😀 a z toho mam tedy dooost bobky 😒 ☹ .
Kamčí ty si teď neměřila a nesledovala? To já si taky říkala, a nakonec to moc nedopadlo 😒 . A stejně sem tedy včera moc brečela a nadávala a litovala se, že teplota klesla a ted doráží mrcha. No jo no, ale co nadělám, víc než brečet nemůžu a pak se zase zvednout a bojovat za ten svůj zázrak dál...

kkamca
1. jan 2010

ahoj.
Vendulaku tak máme Nový rok ,doufám že bude úspěšnější než ten lonský.A dočkáme se všichni konečně mimíska--vid Janaol,beruska81...atd, 😀
No vydržela sem neměřit.A stále neměřím,protože vstávám absolutně nepravidelně tak to ani nemá cenu.Pokukuju ted po bylinkách kotvičníku,a drnku.A uvažuju jestli nezkusit.
Máte někdo zkušenost?
Jdu si dát chlebíčky. 😀
Zatím pá.

ejasmeja
4. jan 2010

ahojte!
chcem sa s vami iba podelit o moje skusenosti s nadvahou a otehotnenim. ja som to dopredu moc neriesila. ale zacala som chudnut tak prirodzene, bez diety. iba som obmedzila sladkosti trosku (ale s mierou, neochudobnim sa predsa celkom o tu radost, vsak? 😀 ) a zacala som jest viac zdrave jedla, menej mastneho, viac ovocia a zeleninky a tiez tancovat orientalne brusne tance, ktore su velmi odporucane v niektorych pripadoch, ked zena nemoze otehotniet (aj pri nadvahe prave) a pri tom ma zdravotne vsetko vporiadku (tvoria sa jej a uvolnuju vajicka, ma priechodne vajickovaody a pod.) a ked aj partner je vporiadku. mala som obezitu potvrdenu "na papieri" ☹ ale vdaka tomuto prirodzenemu chudnutiu zacali ist kilecka pomaly dolu, mozno len nejake 2-3 stihli a hned sa to odrazilo na nasom "snazilkovani". to a aj tie brusne tance, ktore ozaj vrelo odporucam, lebo ma dobili kopcom pozitivnej energie, prekrvili panu a organy v nej a nase "snazilkovanie" zafungovalo hned na prvu supu! 😀 ani sme neratali s tym, ze to bude tak skoro, pocitali sme, ze nam to bude realne trvat tak rok, hlavne koli tym kilam... a podarilo sa!
takze baby, ziadne drasticke diety, ale odporucam to, co som skusila ja - menej sladkosti, viac ovo-zel a brusne tance! 😉
drzim vam palce! 😉

vendulak
5. jan 2010

Kamčí a v jakém provedení budeš drmek brát? Sem slyšela chválu na tinkturu z drmku. Já ho doma mám, v sáčku. Chtěla jsem ho dělat jako čaj. A udělala jednou. A byl to hnus, takový pálení, hnus, bylo mi špatně asi 3 dny 😒 . No hnus fakt už bych do něj nešla ani kdyby mě někdo vraždil 😀 . Nic hnusnějšího sem snad v životě nepozřela 🙄 .
A kotvičník my původně pořídili pro chlapa. Ale teď jsme si objednali čaj "Vitality a plodnosti pro muže a ženy" z www.bobshop.cz (dle doporučení jedné snžilky odsud) a ten budeme pít tedy oba a v něm je taky kotvičník.
Ale to nepijeme ještě takže nevím 🙂 .
Kamčí á taky doufám, že už se dočkáme tich našich mimísků 🙂 , a já teď fakt věřím že jo 🙂 . Mě přišli na sníženou funkci štítné žlázy, která má jistě i svůj ne malý díl na mé váze, tak tu teď budu řešit a léčit a navíc sem se odhodla konečně k doktoru i s nervama, který sem teď měla totálně zničený, zdeptný, takže i ty budu léčit a věřím tedy že ještě navíc s pomocí CAR to miminko už na sebe nenechá dlouho čekat 🙂 .
Btw jééé chlebíčků a všeho já teď taky sežrala hafooo! 😀 A je mi to fuk a sem v pohodě 😀 . Akorát se trochu bojím abych na té endokrinologii nestrhla váhu 😒 😀 .
Ejasmeja...to je hezký návod 😀 . Především ti k těhu moc a moc gratuluju. Ale nemyslím si že tohle by u mě fungovalo. Zkoušela sem to už nesčetněkrát. A zhubla sem i 3kg i třeba 11kg a stejně prd z toho. A sem na stejné váze stále ne li víc. Já se sladkého neumím vzdát. Možná jen na mini chviličku. Jsem na něm hodně závislá 😒 .

kkamca
5. jan 2010

vendulak:no ahojkyy
Prosím tě ,měla sem slíbené tinktury jak z drmku ,tak i kotvičníku---ale..holčina se mi najednou přestala ozývat.Tak nevím kde to vázne.Chtěla sem ten kotvičník pro sebe i chlapa,no uvidíme jestli se mi ještě ozve.
Hele já se taky nějak přes vánoce ,silvestra nehlídala.Prostě sem jedla standartně jako vždy--jen je jasné,že prostě to sladké tam bylo navíc--cukrovíčko. 😀
Chtěla sem to od 4. nějak začít tlumit,ale sem zjistila už poněkolikáté 🙂 ,že já tu vůli fakt nemám.
Chystáte se konečně někam do CAR?

vendulak
6. jan 2010

Jo kamčí přesně to jsem si taky říkala, že od 4. 😀 . A co? Taky skutek utek... 😒
No snad se ti ozve, ale jinak si je myslím můžeš koupit i kdekoliv jinde ne? A nebo si je můžeš udělat doma. Tady na koníkovi je myslím taky místnost o Drmku, kam jsem koukala a tam si jí holka dělala sama, i víc holek, ale tuhle jednu si pamatuju, dá se nějak ten rmek uležet a louhovat do vodky myslím. A pak se to kape jako jiné tinktury. A tahleta holčina už je těhulka 🙂 .
Jinak my do CAR chodíme už dávno. No dávno...prstě už jsme tm několikrát byli. Nejřív mi našli PCO a pak při hormonálním profilu mi našli hypofunkci štítné žlázy. Takže teď už jsem dlouho objednaná na endokrinologii (maí dlouhý objednací lhůty), kam jdu teď v pátek. A až udělají vešekerá vyšetření a nasadí léčbu tak mám zase přijít do CAR. Na UTZ na konci cyklu aby viděli jak roste a jestli vůbec roste děložní sliznice. No a pak další cylus by dali Clost + nějakej lék na přebití toho PCO a udělali by jsme inseminaci (IUI).
A co vy? Jak jste na tom? Hnula ses někam s tvým gyndařem? Půjdete někam do CAR? Nebo už docházíte?

kkamca
6. jan 2010

vendulak:No určitě myslíš holčinu kali.kal --Mirka ,tak té jsem právě psala.A byly jsme dohodlé že jo,ale ona se ted už 3 dny neozvala.Tak nevím co s ní je,..s těhulkou.
JINAK MY JSME NEPOPOJELI ANI O PÍD..
Jsem totiž nebyla ani u gyndaře víš.Nějak sem se na to všecko vyflákla.
Začínám pomalu uvažovat co a jak..Včera sem psala meila do jednoho CAR jestli tam berou tlusté ženy--obézní 😀 .Tak jsem zvědavá jestli mi odepíší.
Hele stou štítnou žlázou se dá v pohodě otěhu..jen to teda chce léčit.

kkamca
6. jan 2010

jo a vendy ona to nabízela za solidní cenu víš,proto sem to chtěla od ní. 🙂 Šetřím,kde se dá.

vendulak
6. jan 2010

Kamčí tu jsem nemyslela 😀 . Tu si trochu pamatuju s diskuze o Jeřábu. Vím, že ta toho do sebe chtěla rvát mega moc. No a koukám, že se jí to asi vyplatilo... 😒
To je mi líto, že vy jste zatím nikam dál nepopošli. Ale je dobře, že teď to tedy začínáš zase řešit. Já si tedy nedokážu představit, že bych to měla třeba jen na chvíli nechat být. Ale ono je to asi možná jiné, když ty už máš jedno zlatíčko doma 🙂 .
A prosímtě...proč by neměli brát obézní? Ty si ale ťunťa! 😅 Copak nejsme taky lidi? 😠
Jo jo, právěže štítka se musí léčit a to asi už doživotně, ale pokud je v nepořádku tak se s ní neotěhotní a nebo může i hrozně moc za potraty ☹ .
Jo Kamčí my musíme teď taky hodně šetřit. Mě teď ztroskotala práce a musím začít hledat zase od znova. A to víš penízky chybí. Ale vitamíny ke snažení kupujeme dál stejně. Je to tak nějak naše priorita 🙂 .

kkamca
6. jan 2010

Tak teda sem se netrefila,ale dobrý je,že víš koho myslim já.Ta brala taky hafo bylinek--jeřáb,drmek,kotvičník,a kontryhel,měsíček lékařský a ještě nějaký ženský čaj..A jak říkám dělala si tinktury po domácku a právě je nabízela po 50 kč..což je skvěla cena.Když z naděje pořídíš jednu stejnou lahvičku přes 100 kč.

Víš co sem byla na jedné diskuzi a tam to holka-ne jedna řešila.A to má ta holčina cca 105 kg..to já mám daleko víc.Jí řekli at přijde až zhubne.Tak sem radši písla dopředu,abych je když tak nepřekvapila.A ten meil mě nic nestojí,kdežto cesta když tam pojedu a náhodou mě nevemou-něco stojí.
Takže jsi ted doma?
Kam jezdíte do CAR?
My ted ani vitamíny neberem-nám došli kolem vánoc a nové jsem ještě nekoupila.Musím až pojedu do města.Co vy berete ted?

vendulak
6. jan 2010

Kamčí jo tak to je pěkná cena, ale ono by tě to možná doma vyšlo ještě levnějš, protože by jsi toho měla z jednoho balíčku drmnku a jedný flašky vodky fakt hodně 😀 .
Ty jo, tak to je hnus. Já mám taky hodně, a neřekli mi nic. No tedy...akorát když jsme se dostali k mím hrozným cyklům - necyklům tak řekl, že někdy pomůže shodit 10% hmotnosti. Víc nic. A co CAR chodíme do Natalartu v Plzni.
Jo a teď jsem doma. Do 15tého. To se jdu zeptat na práci tady na kterou už sem se ptala. No a kdyby to nedopadlo tak začínám hledat o sto šest.
My vitamíny kupujeme každý měsíc hned po výplatě. A já teď beru jen listovku tu silnější 400mikrogramů a pak vitamín E 400 (který je taky někdy nazývaný vitamínem plodnosti a u žen prý přispívá k dobrému nárustu děložní sliznice) a ten vitamín E 400 bere i přítel a pak bere přítel Selezin ACE. Přítel vitamíny musí brát protože mu zjistili horší spermiogram a nařídili mu je i v CAR. A listovku beru preventivně pořád. A tich necelých 50Kč na 3 měsíce mě nezabijou už.

kkamca
6. jan 2010

Ten SELEZIN ACE..je volně prodejný?Co to stojí?
K těm 10% váhy to už mám omíláno dlouho od gyndaře.. 😉

vendulak
6. jan 2010

Jo jo, ono se stejně přišlo na to že jo že mám tak šílený cykly od té štítky takže co no...
Chci zkusot zase hubnout, ale prostě to nejde. Vždycky to ztroskotá na tom že se utápím v depresi a musím jí zajíst ☹. Ale když jím normálně je mi mnohem líp...tak babo raď co s tím ☹.
Jo jo Kamčí ten je volně prodejný a stojí myslím necelou stovku na měsíc (tedy teď je tam víc jak na měsíc, je tam o platíčko víc, jako dárek k narozeninám Walmarku myslím).

kkamca
6. jan 2010

vendulak:já to nějak nehrotím tu svojí váhu.
Jsem psala meila do 1 car ..a člověče mi odpověděli..zkopčím sem

Dobrý den paní Pilařová,
Co se IVF a IUI týče, provádíme je po lékařské konzultaci všem pacientkám, u kterých to lékař doporučí.
K 1. konzultaci je potřeba doporučení od Vašeho gynekologa.
a toto sem jim napsala já:

Dobrý večer ,
měla bych na vaší kliniku stručný dotaz.Děláte IVF,IUI i obézním ženám?Berete pacienty i bez doporučení?
Jsem z Libereckého kraje,máme teda jedno dítě počaté přirozeně-už v té době jsem byla obézní.Nyní se nám nedaří už 3.5 roku a myslim,že je nejvyšší čas stím něco dělat.Můj gynekolog otálí,že je ještě čas,ale je mi 30,příteli skoro 34 ,myslíte si ,že by jste nám byli ochotní pomoci?
Moc děkuji za odpověd.
S pozdravem Pilařová

kkamca
6. jan 2010

No tak možná něco málo pozitivního pro všechny..

vendulak
6. jan 2010

Kamčí vidíš to 🙂 . To je moc dobře. Já být tebou tak teď zajdu za tvým doktorema normálně ho na rovinu požádám, ať ti vypíše žádanku do CAR 😉 .

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre