Tehotenstvo a obezita

flos
7. máj 2007

ahojte babenky. S manzelom sa snazilkujeme uz 9 mesiachov(uz by z toho bolo aj babo 😀 ) a stale nic. Ide o to,ze mam nadvahu. Snazim sa schudnut a je to dost tazke, kedze priberam uz pomaly 19 rokov. Velmi tuzim po mimi. Lekarka mi povedala,ze zdravotne som na tom ok. Kazdy mesiac mi meska mrcha a kazdy mesiac ocakavam,ze som tehu,ale zakazdym je to iba sklamanie. Uz ani nepocitam kolko testov som si spravila. Som na to pomaly expert 😀. Chcem len vediet ako ste na tom vy, co ste tiez obezne a snazilkujete a ako s tym bojujete. Moc po mimi tuzim a snazim sa schudnut,len chcem vediet vas nazor na tuto temu. A mensiu pomoc. Dakujem...

vendulak
20. feb 2010

Marki já mám tolik co ty! 😉 Když jsme se rozhodli že chceme miminko tak jsem taky hubla, bála jsem se taky jít do těhu s touhle váhou. A dost zhubla. Jenže pak přišli nervy a tak. A já abych vydržela se jakž takž držet nad vodou tak sem zase začala jíst a dostala se zase sem ☹ , což je jen o malinečko míň než rekord na kterým sem začínala ☹ . Ale prostě už to miminko chceme a snažíme se skoro 2 roky! A to rozhodně nejde miminko odkládat. Ona ta touha po něm je i teď každým dnem větší a větší i když někdy je to tak silný že mám pocit že už to víc nejde. A stejně se pak přesvědčím že jde. A kdybych měla čekat než zhubnu tak se ho nedočkám nikdy ☹ . Navíc u mě je ještě další problém, že nejde hubnout kvůli špatné štítné žláze a ona je i důvod proč sem za poslední 3 roky tak nabrala, dřív sem tolik neměla, to mi řekla sama endokrinoložka. Ale třeba když sme teď byli na IUI a pobyli ten den v CAR dost dlouho, tak tam bylo víc takových holek jako jsem já! A i doktoři se na mě nijak nedívali špatně kvůli váze. Jsou tam hodní a snaží se pomoct 😉 .
Beru je mi líto, že se nekonalo těhu ☹ , ale zase lepší že dorazila mrcha, než třeba nějak bezdůvodně ztratit cyklus, to je hrozné trápení, to znám ☹ . Beru a máte něco v plánu dál? Jako se snažením...Nějakou stimulaci Clostíkem nebo tak něco, když s cyklem jsou takovéhle problémy...? A za palečky moc děkuju 😉 . Já se tak moc bojím a zároveň tak doufám 😵 . Včera sem už šla koupit, ať mám připraveno test 😀 a zase si tedy u toho užila pěknej trapas 😀 . A taky jsme byli nakoupit v Globu a půlku doby tam jsem okukovala miminkovský věci i s příťou 🙂 . Jsem už asi fakt máklá no... 😒
Tak držím palce ať se na sobotu povede krásnej dortík a malej má radost!!! 😉

markiza
25. feb 2010

vendulak, si uplne normalne zenska co sa vytesuje uz len pohladom na miminkovske vecicky. tak velmi ti drzim palce, aby to iui skoncilo dvoma // a potom si mala skutocny dovod na obzeranie oblecka a vsetkeho pre mimi. ako sa citis? asi je este skoro na akekolvek otazky, ja viem. tak zatial len myslim na teba a zelam kopec stastia. mas pravdu, ze tuzba po miminku je silna, silnejsia ako cokolvek ine. ja si zatial neviem osobne predstavit ake je to snazit sa otehotniet tak dlhy cas, nam sa 4x poradilo vcelku okamzite, ale horsie bolo dojst do ciela. sice uz dva pokladiky mame, ale... viem, ze este mame v srdci miesto pre niekoho dalsieho...

babiky, dakujem vam za povzbudenie, ja by som to riskla. 😅

beruska, tebe tiez moc drzim palce, nech si cim skor stastna tehulka ocakavajuca ten najvacsi zazrak. 😵

markiza
27. feb 2010

beruska, ak sa smiem spytat kolko si pribrala pocas tehu s matyaskom? mala si nejake zdravotne problemy?
zelam vam krasnu nerodeninovu oslavu a som zvedava na fotky.

...vsetkym ostatnym zelam pekny vikend. 😵

markiza
1. mar 2010

beruska, aka bola oslava???? 😵

vendul, ako sa citis? tie dva tyzdne sa ti kratia. stale drzim palce! 😵

markiza
5. mar 2010

vendul, drzim palce na zajtrajsie testovanie, nech si na teste najdes tie najkrajsie // 😵

vendulak
5. mar 2010

Marky ahoj! Jé koukám, že už si tu napsala pár příspěvků a tu nikdo jiný 🙂. Ona je tady ta diskuze taková malinko aktivní a to jen jednou za čas, co? 🙂
Moc ti držím palce, jestli to riskneš, já myslím, že pokud ty se cítíš O.K. tak to bude v pohodě! 😉
Jinak já dělala už test 12 dní od IUI čili 11DPO a byl čistě bílý jako padlý sníh 😒. no obrečela jsem to a myslela si že už je to v pytli. Ale časem zase přicházela docela naděje. Ale jak se blíží den kdy sem řekla že testnu a vidím se že nemám žádný ani sebemenší příznaky tak už si naděje nedělám. Je mi sice z toho pomyšlení dost smutno a věřím že až se potvrdí že nic a přijde mrcha budu ješt hodně zoufalá. Ale co se dá dělat. Musím se zvednout a bojovat dál. A těším se na 2.IUI 🙂.
Beruško co vy? Taky by mě zajímalo jak se povedl dortík 🙂.

markiza
5. mar 2010

zda sa, ze si pisem sama so sebou 😀
vendulak, nic nie je stratene kym mrcha nepride. kolko si teraz dpo? nezabudaj, ze kazda sme ina a priznaky, ktore ma 1000 zien nemusi mat ta 1001... podla mna test na 11dpo ti ani nic nemohol ukazat, ved babo za podla vacsiny udajov uhniezduje az 5-10 dpo a produkovat hcg telo zacina az potom. uz mna som si na 101% ista, ze test skor ako na 5 dni po omeskani nema cenu a to som overila uz 4x. moc a moc drzim palce, viem ako po miminku tuzis, takze zajtra naklusam a verim, ze najdem len same pozitivne spravicky. pevne nervy do zajtra, musi to stat za to! 😵 😉

maria.martin
5. mar 2010

ahojte babenky,môžem sa pridať?no ja meriam 177cm a vážim zhruba 92 kg a mam 21r..za posledne 2 roky som 14 kíl pribrala 😠 ani neviem ako,dlhodoba pnka,stres,rok a pol doma,operacie,všetko sa nazbieralo a kilá riadne nechcú isť dole ☹ my sa začneme snažiť o mimi od augusta a veríme že nebudeme dlho čakať-to si prajeme najviac aby sa mimi podarilo skoro a bolo zdravučke 😔 A preto by som chcela niakych 7 kil (potešila by som sa aj keby to bolo viac ako 10 ale to sa asi do leta zdravo nepodarí) zhodiť.. ☹ bojím sa aby mi to nerobilo problemy pri otehu..nikdy som nemala idealnu postavu ale nikdy som ani nevažila tolko čo teraz ☹ a už ma na to aj jeden dr.upozornil,vraj by som mala zo sebou dačo robiť.. ☹ keby to bolo take lahke,jemu sa to povie ☹ ale od buduceho tyždna sa posnažim zaprieť a dať dačo dolu ☹ niektory ludia to daju riadne pocítiť že nemate idealnu postavu...

markiza
5. mar 2010

ahoj maria, tak taki netaktni ludia su uplni tupci, lebo nie sme vsetci rovnaky, niekto je ako lata a iny kus plnsi... a taka cverna moze byt na tom zdravotne horsie ako nejedna baculka. to samozrejme neznamena, ze sa s tym nemusime pokusit nieco urobit. ja som tiez nikdy nemala idealnu postavu, vecne gulicka. problemy s otehotnenim tiez nie, nastastie. takze vy uz mate takyto akcny plan a zalusk na babatko splodene v auguste? drzim moc palce nech vas to vytuzene mimi nenecha na seba dlho cakat. 😵

maria.martin
5. mar 2010

no dakujem 🙂
Niektore poznamky sa dokažu dotknuť ešte aj teraz,ale čo už,snažim sa jesť hlavne vela ovocia a jesť menšie porcie jedal a niaky ten pohyb,mam doma steper,tak ho oprášim...niekedy som zufala ako sa na mna počas roku a pol lepili kila a ja som si to velmi neuvedomoval ateraz je na mna v zrkadle hrozný pohlad ☹
hehe akčný plán 😀 no my začneme skúšať od augusta,tak snad nebudeme dlho čakať a snad už na vianoce ho budem mať v brušku 😔

maria.martin
6. mar 2010

Ahojte.
viete zvláštne je že aj ked som mala pri vyške 177cm 83 kil aj tak mi doktor povedal nech sa nad sebou zamyslim a schudnem ☹ no ateraz ked mam 92 kil...ved to by mi už asi pohreb pripravoval z jeho podrezanym jazykom.... a to som si myslela že tych 83 pri mojej vyške nie je až tak hrozne moc aj ked som vedela že by niečo malo isť dolu...

beruska81
8. mar 2010

ahoj holky, omlouvám se, že píšu až teď, ale nemám vůbec na nic náladu a vlastně ani čas. Minulou sobotu se nám obrátil život naruby. Měli jsme oslavovat narozeniny a místo toho jsme trnuli v nemocnici. Ráno v tu sobotu o půl sedmé mně volala ségra, že můj milovaný taťka(54let) měl mozkovou mrtvici. Celé dny trávíme v nemocnici, je ochrnutý na levou část těla, je to zatím to nejhorší, co nás potkalo a je to strašné. Táta je ale bojovník a nevzdává se. Každý den cvičíme a je to každým dnem lepší. Je to o to horší, že to byl naprosto zdravý, sportující, života plný člověk. No věřím, že bude líp, i když doktoři jsou skeptičtí, my věříme 😵
Omlouvám se, že taky vnáším takovou zprávu, ale musela jsem se vykecat. Někdy se zase ozvu.

markiza
8. mar 2010

beruska, ahoj.... moc ma to s tatinkom mrzi, take trapenie ☹ drzim moc palce, aby rehabilitacie pomohli a zlepsil sa mu zdravotny stav. oslava veru pocka, oslavite naraz aj matyaskove aj tatinove "druhe" narodeniny. drz sa, je to velmi tazke ked sa nieco take stane. ale pozitivne je, ze sa s tym tatik popasuje, urcite to zvladne!!! drzim palce!

markiza
8. mar 2010

maria, to vieme vsetky, ze nieco musi ci malo by ist dolu, ovsem jedno je to vediet a vidiet kazdy den v zrkadle a ta druha mat tolko sily a sebazaprenia to aj dokazat a ze to je tazke vie len niekto kto je v rovnakej situacii. to je tvoj gynekolog taky "milucky"?

markiza
8. mar 2010

vendulak, mrzi ma ten negativny testik, ale citam, ze ides na vec optimisticky, tazke moc a moc drzim palce do druheho kola 😵

kkamca
9. mar 2010

Dobré ráno..
beruska81:Soucítím s tebou..a at se tatínkův stav zlepšuje.. 🙂 Sama sem tím prošla u mamky,tak vím očem mluvíš..akorát že u nás to nedopadlo.Ale záleží na vůli dané osoby..takže rehabilujte a držím palečky at se dá tatka do kupy.

vendulak:tak hurá do dalšího iui!!! 😵

Já jedu dnes na gyndu,tak sem zvedavá,jak dopadnu-samozřejmě si zas vyslechnu--váha.Ale doufám,že se zas někam pohnu.Mějte se fajn a pěkný den.

zuzu_z
9. mar 2010

ahoj holky,
jdu vás podpořit... mám taky trojcifernou váhu, narážky na svoji postavu poslouchám už od dětství, bojuji s tím několik let, celkem neúspěšně...
ale proč jsem tady: po několikaletém snažení se nám přirozeně povedly obě děti. Na obě jsme si museli počkat, ale důležité je nevzdat se... 😉
držím pěstičky a omlovuám se, že vám sem lezu 😉

markiza
9. mar 2010

zuzu, vobec sa neospravedlnuj, prave take povzbudenia tu vsetky potrebujeme 😵 ja osobne ta vitam.
pozeram, ze medzi detickami nemas prilis velky rozdiel, takmer ako ja 2 roky a 4 mesiace.
ak sa smiem spytat kolko si vazila ked si otehotnela a kolko pri porode? toto ma teda teraz vcelku mata.

kkamca
9. mar 2010

zuzu děkujeme za podporu!! 🙂

vendulak
9. mar 2010

Ahoj Kamčí!!! 🙂 Můžu se zeptat jestli je u vás něco nového? 😉
Beruško hrozně moc mě mrzí co vás potkalo ☹. Věřím že to musí být něco moc šíleného a těžkého, a přeju ti moc moc sil, ať to všechno zvládnete a tatínkovoi je brzy lépe!!! 😉

kkamca
9. mar 2010

vendulak:no nic nového..folík zase neroste..já osobně si začínám myslet,že pco,ale dr si to nemyslí..
Jinak sem se pohnula..trošku dopředu.. 🙂

vendulak
10. mar 2010

Ahoj Kami! A kampak dopředu? 🙂
Proč máš podezření na PCO? Tobě přeci šli hezky ovu testy ne? A chodíš na UTZ takže doktor by musel vidět že máš ve vaječníkách hodně malinkatých folíků, ne?

kkamca
11. mar 2010

ahoj..
vendulak:jo šli mi hezky ovu testy,ale jen s clostilem..bez něj sem nahraná.Po 2 krát jako po 2 cykly sem byla ted na kontrole a ani jeden folikul..nedorůstá bez stimulace do správné velikosti--takže neovuluji!!!
A to dál..dopředu je laparka.. 😒 Moc se mi do ní nechce..No ale co můžu dělat. 😠

vendulak
12. mar 2010

Kamčo podle mě jestli do ní jít nechceš tak bych do ní nešla! Nemusíš! Já bych jakoukoliv narkózu a nemocnici a operaci atd brala až jako poslední řešení. Ani v CAR by mě do toho nehnali právě naopak. Prostě laparka až pokud k ní bude oprávněný důvod. Vejcovody se můžou v pohodě zkusit průchodnost s tou tekutinou. Na to zřejmě půjdu já kdyby se nepovedlo 2.IUI nebo až 3. to nevím.
Jinak to že neovuluješ nemusí být nutně PCO. Může to být prostě nedostatek nějakého hormonu. Protože tedy pokud říkáš že si neměla žádné folíky tak to není PCO. Při PCO máš ve vaječníkách hodně malinkých folíků, které mají tvrdou slupku a tedy nerostou a neprasknou 😉.

kkamca
12. mar 2010

vendulak:No já nevim jestli chci nebo nechci..na lsk.Každopádně už sem na ní objednaná. 😀 Jako bojim se..ale třeba mi ta laparka pomůže--a hlavně pak budu moc jít do car--a budu tak jako připravená,že budu vědět,že třeba problém vevnitř--není a já už nebudu muset nic podstupovat.Teda až na iui,,a ivf..ale kdoví jak to bude dál.
Vendulko já folik měla,ale tak mikro,že mi dr řekl,že to bude na chlup stejné jako minulý cyklus-anovulační.Tak jsem z toho docela na šrot..No ale doufám,že bude líp.Kdyby šla aspon váha dolu--ale ta směřuje měsíc od měsíce spíš vejš..
Takže se mějte všichni skvěle a papa.A snažilkám hodně štěstí a vytoužené \\ těhulky opatrujte se. 😵

markiza
22. mar 2010

ahojte,

beruska, ako sa ma tatka?

kkamca, moc drzim palce na tu laparku, kiez by si sa jej mohla vyhnut.

vendul, idete do dalsieho IUI? drzim moc palce!

kkamca
28. mar 2010

ahoj všemm
nějak nám to tu zase zamrzlo..
markiza:jak je????????čekám od tebe ip jak se daří 🙂
vendulko no a jak vy?
Já a laparka no už se to blíží,což o to--ale sem nemocná už 3 den chřipka jak hrom nelepší se to ,mrcha nikde 😠 Tak se mi to komplikuje,doufám že se dám do kupy.A mrcha TAKY dorazí do doby než mám nástup.
Mějte se a pěkný den.

vendulak
29. mar 2010

Ahojte holky!
Po pravdě já jsem z toho nového rozvržení stránek dost vedle a ani jsem nevěděla kde tuhle diskuzi hledat.
Jinak ano šli jsme do druhého IUI. Na jednom vaječníku byl folík a druhý vaječník Dr. neviděl. IUI jsme měli ale trochu se zpožděním, nejspíš den po ovulce. Ale ani tak to nevzdáváme, vajíčko je prý po uvolnění oplodnění schopné několik hodin. Takže teď jsem pravděpodobně 8DPO a 7dní po IUI a čekáme. Někdy jsou ty nervy už hrozný. U mě jsou ty nervy asi hlavně o strachu z dalšího zklamání, bolesti, smutku, slz, já mám pocit že to už nemůžu, že už to nezvládnu ☹.

beruska81
31. mar 2010

Ahoj holky, na koníka teďka moc nechodím, děkuji, že na mě myslíte. Taťka je už týden doma, neumí sice nic moc sám, ale tak se staráme, hlavně mamka, no a čekáme na rehabiliťák, tak snad se tam dostane brzo, přežíváme jak se dá. K tomu všemu je ještě malý nemocný, včerejší noc prozvracel, hrůza, má kašel, rýmu, teplotu, ale dneska už to bylo lepší.
Jinak u nás nic nového. Mršina dorazila jak měla tak se teď o stošest vrhneme na sexík a uvidíme.
Mějte se všechny krásně, zase nakouknu 🙂

zuzubabo
31. mar 2010

Ahojte, ja mám 23 rokov a 3miestnu váhu. Tiež sa snažíme o bábätko, ale kvôli váhe mi vždy meškajú. Snažíme sa už asi 4roky, ale už sme rozhodnutí pre adopciu.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre