Tehotenstvo a obezita

flos
7. máj 2007

ahojte babenky. S manzelom sa snazilkujeme uz 9 mesiachov(uz by z toho bolo aj babo 😀 ) a stale nic. Ide o to,ze mam nadvahu. Snazim sa schudnut a je to dost tazke, kedze priberam uz pomaly 19 rokov. Velmi tuzim po mimi. Lekarka mi povedala,ze zdravotne som na tom ok. Kazdy mesiac mi meska mrcha a kazdy mesiac ocakavam,ze som tehu,ale zakazdym je to iba sklamanie. Uz ani nepocitam kolko testov som si spravila. Som na to pomaly expert 😀. Chcem len vediet ako ste na tom vy, co ste tiez obezne a snazilkujete a ako s tym bojujete. Moc po mimi tuzim a snazim sa schudnut,len chcem vediet vas nazor na tuto temu. A mensiu pomoc. Dakujem...

beruska81
3. máj 2010

luk ahoj, já jsem teda v těhu neměla žádné problémy a to jsem dost tlustá.
Musíš vydržet, určitě to zvládneš 🙂

lukacka17
3. máj 2010

beruska, a nemala si problémy ani pri pôrode? Ja už teraz riešim dilemu, ako vyleziem na ten pôrodný stôl, no proste nad všetkým možným uvažujem, čo sa ani zverejniť nedá.

kkamca
3. máj 2010

My jsme po delší době ve školce dnes první den...a taky sem četla na nastěnce,že chystají pro maminky k svátku nějaké vystoupení.Tak uvidim zda i ten náš bude vystupovat. 🙂

lukacka17:dá se všecko vydržet. 😉 bud ráda že si těhu a užívej si to.

lukacka17
3. máj 2010

kami, ja viem, ale je to moje prvé tehotenstvo a obávam sa reakcie lekárov....ty si s tým nemala problém?

beruska81
3. máj 2010

no malý taky minulý týden moc nebyl, byl nemocný, tak snad si všechno pamatuje a ještě to procvičujou.
Luk já jsem rodila s váhou, velmi vysokou, mám to i ve fotkách a úplně v pohodě, celé těhotenství až do konce bylo nádherné, jen jsem každý den zvracela, ale na to jsem si zvykla a trochu mi otékaly nohy. Porod mi vyvolávaly, no a pak jsem 3x zatlačila a malý byl na světě 🙂

lukacka17
3. máj 2010

berus, tak to je super, mňa lekári strašia s cisárskym rezom a vraj pri mojej veľkej slanine na bruchu to bude problém. Bojím sa

beruska81
3. máj 2010

luk já jsem se taky bála co na mě doktoři, ale všichni byli moc fantastičtí, i potom na poporodním byli všichni skvělí, vůbec se neboj

kkamca
3. máj 2010

lukacka17:já rodila jen 1..a až na to že sem si v nemocnici pobyla--kvůli vyvolávání,tak porod celkem ok..rodila sem normalka kolem 120 kil.Všude sem v pohodě vylezla a ani jednou mi o císaři teda neřekli.Spíš jen,že to zvládnem normálně.
A celé těhu jsem měla naprosto pohodové..až na zvracení.
Beru já tlačila víckrát.. 😀

markiza
3. máj 2010

ahoj Lukacka, gratulujem k tehu!!! neboj, to neprijemne prejde a zostane len to najuzasnejsie co ti to tehu moze priniest. 😵 ja som svojich 5 tehu zacinala medzi 96 a 115 kg, problemy neboli, druhe tehu na konci bolo len kustik namahavejsie, lebo uz som mala gumkacku... uz to nebolo take leharo, inak ok. mas nejake zdravotne problemy alebo len sa necitis vo svojej kozi? skoda, ze sme sa nemohli stretnut v oktobri 2010 😔
Porod neries, zvladnes to, aj na stol vylezies a vsetko bude v pohode... nerob si tazku hlavu nad niecim cim skratka musis na ceste za babatkom prejst. drzim ti palce!

Beruska, dakujem... vsetky sme sa tu stretli symposky... aj ked teda ja okolo zrkadla chodim so zatvorenymi ocami 😉

beruska81
3. máj 2010

luk myslím, že na takové věci ani nebudeš mít u porodu myšlenky, já bych šla rodit klidně znovu, sice jsem tam ležela asi 9 hodin než se malý narodil, ale úplně v pohodě. Malý měl 4,2kg macek

markiza
3. máj 2010

Lukacka a z akeho dovodu ta strasia cisarskym? mas nejake problemy ci predispozicie? ak nie, tak na take strasenie je naozaj casu dost, ak sa babatko spravne ulozi a obaja budete v poriadku nebude pre teba problem rodit prirodzene. ja som pri oboch porodoch vazila cca 117-118 kg a ten druhy porod bol tak nadherny, ze si to este musim niekedy zopaknut... prvy tiez, ale to som este nevedela do coho idem, inak bol v pohode.

lukacka17
3. máj 2010

beruska, kamka, markiza, ďakujem za povzbudzujúce slová, asi vám budem robiť spoločnosť častejšie. No problémy ako tak nemám. Dokonca aj triply mám OK a to som sa bála, lebo tam sa udáva aj hmotnosť tehotnej. Len sa mi už ťažko dýcha, neviem ako prežijem tie teploty v lete. Nohy mi zatiaľ neopúchajú, ale ja ich mám silné tak, že vyzerajú ako opuchnuté. Tlak mi vyskočil na 130/140 a to ešte nie som ani v polovici. No a potom sa bojím tehotenskej cukrovky. Hoci som silná, bez čokolády nemôžem byť ani deň. Mala by som ju vynechať úplne, poraďte.

markiza
3. máj 2010

Beru, tak fotka kde je Matyasek hned po narodeni je velmi peknucka, taky kusocek z lasky 😵 😵 a narodil sa teda uz ako chlapik. strasne vysoky sa mi zda, kolko meria? ste stastna rodinka 😵

beruska81
3. máj 2010

luk vážíš hodně? nemusíš psát jako přesně ,ale tak okruhově, tlak jsem taky měla vyšší

lukacka17
3. máj 2010

markiza, ja tú tvoju pôrodnú váhu asi o nejaké 2-3 kg prekročím, juj ako sa bojím. A keď ste prišli do nemocnice rodiť tak sa vás pýtali, koľko vážite alebo vás nebodaj vážili? Lebo mne je to vždy také nepríjemné. Sestre na poradni poviem koľko chcem.

zuzimia
3. máj 2010

Ahojte, dievcata. Ste moja krvna skupina a uz vas dlhsie sledujem, len neprispievam. A som poriadne xxxxx...l , tych 175 cm a asi 115kil. Snazime sa o druhe a uz to nie je tak ako s hereckou, to som za dva mesiace bola tehu. A cas tlaci - ste tu vsetky take mladice - ja uz budem mat tento rok 38.
Kkamca - teba poznam trochu aj z grafov. Aj ja meriam a moje cykly tiez nie su bohvieco - vcera som zacala s clostilom, aj ked s minimalnou davkou, tak snad to pomoze.
Drtzim vam vsetkym palce.

lukacka17
3. máj 2010

beruska, nie je to tajomstvo, ak nepriberiem veľa a pôjdem takým tempom ako teraz tak by som mala mať pri pôrode cca 120kg, dúfam, že viac to nebude, teraz mám asi o 7kg menej, ale to najväčšie priberanie len príde.

beruska81
3. máj 2010

jé ty jsi odpověděla, oni se tě budou ptát, když budou vypisovat porodopis, na poradně mě vážili vždycky, moje váha byla před porodem astronomická 😕

lukacka17
3. máj 2010

vitaj zuzimia, pri prvom dieťati si nebola silná?

beruska81
3. máj 2010

tak to jsi proti mě štíhlá baba a nemáš se čeho bát, já jsem v těhu přibrala asi 30kg 😔

markiza
3. máj 2010

Luki, tazko radit veru, problemy s tlakom a tehu-cukrovkou su asi v nasom pripade pravdepodobnejsie, ale netreba sa preto prilis bat. je celkom mozne, ze tlak ti stupa prave koli tomu, ze samu seba stresujes a trapis myslienkami okolo tvojej vahy a porodu. jednoducho si nic zle nepripustaj. snaz sa kus zmenit zivotospravu, ja viem jedna vec je povedat, druha urobit, ale koli babatku... vynechaj sol, vela pi.. coko sa neda kustik obmedzit? ja som sa tiez obavala leta, termin v oktobri, koli opuchom a tlaku... ale drobec sa narodil v polovici novembra a leto sme ustali dobre. hlavu hore, raz tam to babatko je a ty si nic zle nepripustaj, strach je vzdy na mieste, ale musis ho mat pod kontrolou.

kkamca
3. máj 2010

lukacka17:mě teda v každé poradně vážily...a jako ze začátku mě i kontrolovaly jestli nekecám.. 😀 jenže já na váze docela dlouho stála..jak sem blila..tak pak jako moc nekoukali,ale co poradna ,to sem musela na váhu.A těsně před porodem mě teda nevažily... 😕

beru kolik měříš????zdáš se mi malá... 😀 a Matyašek..musim říct-to byl teda kusan.. 🙂 Malej měl 3560 a 52 cm.A měla sem co dělat ho vytlačit-mě nastřihly. 😎

lukacka17
3. máj 2010

a tehu cukrovkou ste netrpeli žiadna z vás?

kkamca
3. máj 2010

Já těhu cukrovku neměla...ani tlak mi nevylezal ..mě dr v praze řikali do 135 to ještě jde..jako tlak. 😀

kkamca
3. máj 2010

zuzimia:ahojíček...
Tak at clostík pomůže. 🙂 Já ho začnu brát-až se mrcha usmyslí..

Ty vago jak to tak pročítám-já sem z vás asi nejvíc tlustá..a to nejsem těhu. 😝

markiza
3. máj 2010

Zuzimia, vitaj, podavam ti imaginarnu ruku, lebo sme rovnaka vahova a vyskova skupina 😵 tvoja princezna je v podobnom veku ako ta nasa. tych x-iek trochu uber, nie je to az na 5xxxxxl 😉 kolko sa snazite o druhe babatko?

Luki, presne to som sa ti snazila napisat, nepridavaj si stres navyse. uplne chapem ako sa citis pri vazeni v poradni, u mna to bolo uplne rovnake a hned po vazeni tlak a problem na svete. ked som merala doma vsetko bolo v pohode, v norme a akonahle mi tlak zmerali v poradni uz lietal do vysin. mna sa v porodnici nikto na vahu nepytal, uz nie a tou by som sa uz vobec netrapila, lebo v porodnici si uz len krocik od vasho pokladiku. ale asi by som sa vyvarovala nejakemu zahmlievaniu mojej skutocnej vahy na poradniach, lebo ak by sa nahodou naskytol nejaky problem.. zvladnes to, uvidis.!!!!

beruska81
3. máj 2010

zuzu vítej
měřím tak 165cm, no pořád mi říkali, že budu mít malé dítě a pak tohle, ale nebyl jako až tak velký od ostatních, asi těžké kosti, teď má 4 roky a váží 17km, bych řekla, že je hrozný hubeňour, měří 110cm, myslím, že je dost vysoký.
Mě taky nastřihávaly a někdy to cítím i teď
luk já jsem těhu cukrovku neměla a to vážím mnohem víc, zato jí mám teď, ale jen mírnou

cmulinko
3. máj 2010

Ahojte babenky.Chcela by som sa pridat k vam.Sice nie som tehotna,ale za pol roka by sme sa chceli posnazit o tretie dieta.Zial moja vaha je alarmujuca...pre mna,lebo mozno pre niektorych je to vysnivane cislo,ale mam 95kg a 170cm.Prve tehotenstvo som zacala na 70kg a druhe na 85kg..no a skoncilo sa to tak ako skoncilo a zial uz 9 mesiacov sa snazim zhodit nieco,ale nepodarilo sa ani gram.Pekne statocne si drzim svoju 95ku.Momentalne zijem v zahranici a ked sem tam prideme domov,tak v mojom okoli su vsetci zhrozeni ako som vypasena,lebo kazdy si ma pamata spred 10tich rokov,ked som mala 18 rokov a mozno nejakych 60 kilecek.Velmi ma to trapi a som z toho cela nestastna a radsej sa ludom ani neukazujem.

markiza
3. máj 2010

Luki, ja som tehu cukrovku tiez nemala, ani pri jednom... teraz pri poslednom tehu mi nestihli dojst vysledky.

lukacka17
3. máj 2010

beruska, pozrela som si tvoj albumík no a musím konštatovať, že máš nádherného syna! Veru podarený chlapček! No a ty nie si až tak veľmi silná ako píšeš, práveže normálna baba.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre