Tehotenstvo a obezita

flos
7. máj 2007

ahojte babenky. S manzelom sa snazilkujeme uz 9 mesiachov(uz by z toho bolo aj babo 😀 ) a stale nic. Ide o to,ze mam nadvahu. Snazim sa schudnut a je to dost tazke, kedze priberam uz pomaly 19 rokov. Velmi tuzim po mimi. Lekarka mi povedala,ze zdravotne som na tom ok. Kazdy mesiac mi meska mrcha a kazdy mesiac ocakavam,ze som tehu,ale zakazdym je to iba sklamanie. Uz ani nepocitam kolko testov som si spravila. Som na to pomaly expert 😀. Chcem len vediet ako ste na tom vy, co ste tiez obezne a snazilkujete a ako s tym bojujete. Moc po mimi tuzim a snazim sa schudnut,len chcem vediet vas nazor na tuto temu. A mensiu pomoc. Dakujem...

lukacka17
3. máj 2010

markiza, a čo sa stalo, ak smiem vedieť? Viem, že je to bolestivé...príčinu zistili?

beruska81
3. máj 2010

cmuli vítej
já vůbec neumím posoudit jaké to je být hubená a pak přibrat, já jsem tlustá od mala, takže se s tím peru pořád
štvi na lidi, já jsem taky žila čas v zahraničí a tam jsou lidi úplně jiní, nehledí na to jak vypadáš

lukacka17
3. máj 2010

cmulinko, ty si veľkosť XS oproti nám...ale neboj, ked som otehotnela ja s mojou váhou a pomerne ľahko, pôjde to aj tebe. 🙂

markiza
3. máj 2010

jej, dalsia dobra dusa Cmulinko, vitaj a netrap sa privelmi. si na dobrej adrese, tu sa z teba nik hrozit nebude. presne rovnako som na to aj ja, tiez som v zahranici, odchadzala som so 70kg a uz dva roky sa vraciam okolo 120 kg... rodina nekomentuje a kto hej, toho mozem vozat v rit 🤐 mne vzdy tvrdili, ze pocas dojcenia schudnem, ale ja som jedna z mala co im to ide uplne opacnym smerom... ach jo.

kkamca
3. máj 2010

Beru no ten náš teda na skoro 7 letech ..je dost jako statnej.Žádnej hubenour.Tak doufám,že nebude po mě.At je radši postavou po chlapovi.Dřív byl,že z něj padali kalhoty a ted mezi 6 a 7 rokem nějak přibral.Neni jako že by byl tlustoučkej ,ale je takovej udělanej 🙂 .

cmulinko:Ahoj.jééé kdybych já myslela na to kolik sem měla před 10 lety.. 🙂 tak bych si řekla--sladkych 85- 90 kg.nestran se lidem..a myslim,že když se povedly 2 dětátka,že to 3 vyjde jakbysmet.přeju hodně štěstí.

lukacka17
3. máj 2010

ja si napr. tiež myslím, že keby som chodila ako tehotná na poradňu v USA tak by sa nikto nepozastavoval nad mojou váhou, ale keď je to blbé, keď v ambulancii u sestričky čakáme napr. 2-3 tehotné a každá povie sestre váhu cca 65-85kg a ja mám cez metrák...kukajú na mňa, viete aké je to nepríjemné. Mám pocit že som u nich jediná tehotná s takouto váhou.

beruska81
3. máj 2010

luk děkuji, kkami nevím jestli jsi ty nebo já nejtlustší z těch všech holek tady

markiza
3. máj 2010

Lukacka, to nic, smelo sa pytaj.. na prvom uzv na konci 13tt sme zistili, ze babatku nebije srdiecko od zaciatku 11tt... termin som mala mat 28.10.2010... zatial neviem pricinu, zopakovalo sa to uz po treti krat ☹

beruska81
3. máj 2010

luk právě v usa jsme žili a já tam byla jako modelka, všichni chlapi mě obletovali, no krása, tady se na tebe všichni dívají jak na přízrak

kkamca
3. máj 2010

Co by jsme za to dali my holky..kdyby jsme otěhulily hned a neměli problém.. 😒 Fakt.Je to uplně jiný pocit,než když jsi obézní a nedaří se..a uplně jiny když si obezní a daří se ti otěhotnět.To se fakt nedá srovnávat.Aspon já to tak cítím.
Tím chci říct..kašlete na postavu a těšte se z těhulkování--je to fakt dar. 🙂

cmulinko
3. máj 2010

Ja by som chcela zhodit aspon na tych 85kg a potom by som lepsie zvladala tretie tehotenstvo.Stravovanie mam katastrofalne....skoro nikdy nejem v klude,alebo cely den nejem a vecer idem umriet od hladu,tak sa napakujem....viem,ze to robim zle,ale zial tak je telo naucene a musi sa to zmenit.A este k tomu slovo sport v mojom slovniku ani nie je.Jediny moj sport je prechadzka s kocikom.

markiza
3. máj 2010

Beru, Kkami, ved to je uplne jedno, nejde o kila, ide o tie super srdiecka vo vas 😉

lukacka17
3. máj 2010

markiza, aj moja kamoška mala mať termín v októbri a stalo sa jej presne to isté, v 10tt jej zistili missed. A keby si ju videla. Je stíhla ako prútik, takže podľa mňa príčinou nebude obezita. Asi tam bola nejaká génová porucha, preto to príroda takto zariadila.

lukacka17
3. máj 2010

ja sa teda presťahujem do USA a tam budem modelka! 😀 😀 😀

kkamca
3. máj 2010

lukacka17:to není špatnej nápad... 🙂 to bych taky mohla
😀

cmulinko
3. máj 2010

Markiza...je mi naozaj luto co sa stalo...aj ja som potratila svoje celkom prve babatko v 5 tt.nastastie som o 5 mesiacov znova otehotnela a narodil sa moj prvy syn.ja som mala obe tehotenstva na zaciatku dost problemove.pri kazdom som krvacala,ale chvala bohu mam krasnych synov.uz nam chyba len sestricka 😵

lukacka17
3. máj 2010

ja som mala práveže 1. trimester pohodičkový, nič mi nebolo, ani som nekrvácala, ani nešpinila, ani mi ani raz nebolo zle, až teraz mi začalo byť všelijako ťažko, hlavne sa rýchlo unavím a zadýcham už pri malom pohybe.

beruska81
3. máj 2010

holky loučím se, musím jít za malým 🙂

markiza
3. máj 2010

ved prave, ze ani ja som nemala ani ten najmensi problem, testy som si ako trafena robila kazdy pondelok, aby som sa uistila, ze je vsetko ok a aj tak ma ta priroda oklamala... dva tyzdne po zamlknutom potrate mi test vysiel maximalne pozitivny... to bolo v pondelok a v utorok rana pod pas... nic sa neda robit, ideme dalej...

Lukacka, ale to ze sa tak citis je uplne normalne, ved predsa vase mimi je uz vcelku velke, zabera kopec miesta a so slaninkou, ktoru mame este viac. 😵 pozeram, ze este nevies co cakate.

Cmulino, ☹ je nas vela s jednou spolocnou zlou skusenostou 😖

markiza
3. máj 2010

do skoreho pisania Beruska, pekne popoludnie 😵

Kkami, Vilemek je tiez chlapina, pozrela som fotky a aj vysoky sa mi vidi na tej foto s Mikulasom...

Beruska, Matyasek je ale naozaj vysoky, ved on mal narodeninky len nedavno ak si spravne pamatam, je to velkac 🙂

...mame vsetky krasne deticky 😵

lukacka17
3. máj 2010

markiza, neboj to prebolí, ved už máš 2 detičky. Nechcem to zľahčovať, ale prvorodičku to asi bolí oveľa viac. Jasné, že ešte nevieme, čo čakáme a kým to bude vidno cez moju slaninu tak ubehne ešte kus času.

markiza
3. máj 2010

asi mas pravdu Luki, mam dobru medicinu na bolavu dusu, moje zdrave deti su moje vsetko (aj s mm samozrejme) a koli nim sa nesmiem trapit, ale obcas to pichne pri srdci...
nam povedali, ze cakame chalana a aj sme ho jasne videli v 18tt+5 😵

edita84
3. máj 2010

hehe kočky tá fotka je spred 5 rokov vtedy som bola tak akurát ale teraz no nevadí ked sa podarí druhé potom schudnem 😀

markiza
3. máj 2010

Edita, nevadi, aj ja mam take fotky spred rokov, len co mi da zabrat je zamyslanie sa nad tym ako som sa takto dokazala vyzrat 😀 😀 😀

edita84
3. máj 2010

markíza presne ale ja to mám hlavne preto lebo ked mňa niečo trápy alebo mám nervy tak žerem 😝

markiza
3. máj 2010

ja zerem aj od radosti, v tom je pes zakopany 😝 😀 🤐 😵

miki060707
3. máj 2010

ahojte, tak ja som tiežxxxxxl, a som druhý krát tehu, mne síce robili pri prvom cisársky, odtiekla mi voda a žiadne bolesti, kontrakcie, tak sa čakala a primár sa bál vyvolávať, či to zvládnem s dýchanim, tak mi spravili cisársky, asi aj toto tehu mi spravia, inak sa nesťažujem....
otehotnela som vtedy kedy sme si to plánovali....

edita84
3. máj 2010

no veru aj vtedy 😔 😅

miki060707
3. máj 2010

s tiež som si myslela, že počkám kym schudnem, ja som bola tučná, potom som si nasadila diety, lieky, až som skončila v nemocke a bola som tam kde som to nečakala, ale kym som chcela viac schudnuť vtedy som priebera závratnou rýchlosťou....no vine boli lieky a môj sprostý metabolizmus, aj doktorov som navštivila a nič nezistili, telo sa mi pomiatlo 😉 tak sme teda skusili otehotnieť a na prvý šup a potom aj na druhý, ale už by som chcel s tým niečo spraviť, lebo ked to takto pôjde ďalej budem širšia než dlhšia 😉
a tehu cukrovku som nemala, viem, že to maju hlavne chudšie baby...

kkamca
3. máj 2010

miki060707:štastná žena jsi...i já bych to tak chtěla mít..říct a zadělat.. 🙂 Tak krásné těhulkování

markiza:já jim ani radost mít nemusím 😀 u mě to sou spíš chutě..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre