Tehotenstvo a obezita

flos
7. máj 2007

ahojte babenky. S manzelom sa snazilkujeme uz 9 mesiachov(uz by z toho bolo aj babo 😀 ) a stale nic. Ide o to,ze mam nadvahu. Snazim sa schudnut a je to dost tazke, kedze priberam uz pomaly 19 rokov. Velmi tuzim po mimi. Lekarka mi povedala,ze zdravotne som na tom ok. Kazdy mesiac mi meska mrcha a kazdy mesiac ocakavam,ze som tehu,ale zakazdym je to iba sklamanie. Uz ani nepocitam kolko testov som si spravila. Som na to pomaly expert 😀. Chcem len vediet ako ste na tom vy, co ste tiez obezne a snazilkujete a ako s tym bojujete. Moc po mimi tuzim a snazim sa schudnut,len chcem vediet vas nazor na tuto temu. A mensiu pomoc. Dakujem...

markiza
13. máj 2010

vidis a presne to mne tu chyba, zelene hory, rieky, chata niekde na samote a ranajsie prebudzanie za spevu vtakov... to je fakt co mi chyba zo slovenska...ale vela zalezi kde clovek zije, nemyslim krajinu ale mesto ci vidiek... more je fajn, ale nemusim ho... ked sme boli mladi 😀 a bez deticiek travili sme tam zapady slnka, aj obcas prespali 🤐 😵 , teraz tam chodime koli nim, lebo vodu miluju.
na deti hovorime slovensky a katalansky, mala v skole aj spanielsky... zvladaju to perfektne, asi ako vsetci viacjazycne deti... som mnou to uz take jednoduche nie je 😀 som na ne moc pysna, lebo ked sme doma na slovensku, tak nemaju problem, teda ta starsia, maly to este pletie jedno cez druhe.

blandik
13. máj 2010

ahojte,

tak abych vás potěšila, zrovna jsem se dozvěděla, že kolegyně z práce - o mimi se snažili asi pět let - pokusy o umělé otěhotnění nevycházely - je těhotná. Takže - samozřejmě ta doba je hrozná a čekání musí být šílené, ale děje se to a tak přeji tady nám všem, aby nám to co nejdříve vyšlo.

Tak co Marki, nevyjedla jsi lednici? Ja osciluju mezi požíráním gumových medvíků a tvou 90ti dnovou dietou - mám pocit, že je tak drsná, že bych snad shodila všech těch 25 kilo, co mě s..e 😀
ale znáte to - s plným břichem se vždycky strašně krásně střádají plány na expresní hubnutí - jak zatnu zuby a ono se to vyřeší během kvartálu. 😎

markiza
13. máj 2010

Blandik, takze pojedas gumacov a premyslas ci sa ku mne pridas?! 😀 😀 😀 ladnicku som nevymietla a dnes ani nemam chut, najhorsi je pre mna ten vitaminovy den, ten je sakra tazky a vecer uz mam deficit slaneho... mne sa prave zda jednoducha tato dieta aj vdaka tomu, ze takmer nemusim varit zvlast, len detom cosi pridam a tiez, ze na veceru v pohode zjeme co na obed... zatial mam chut pokracovat. v sobotu ideme na piknik s priatelmi, to snad zvladneme, ale ako zvladnut ovocny den v nedelu u svokrovcov to neru netusim... jaj a kiez by ma sralo len 25kg....
gratulujem kolegyni k tehu, raz sa dockame vsetky, ktore po tom tuzime 😉

vendulak
14. máj 2010

Dobré ráno holky!
Marki jéééé...západy sluníčka a přespat na pláži 😵 to musí být nádhera! 😵 Ale aspoň že sem tedy stále jezdíš a vyměníš někdy ten vzduch a zase koukneš na zelené hory 😉.
Tý jo tak já jsem na to hubnutí u sebe zvědavá. Na ten vitamínový den. Já tedy deficit slaného snad ještě nikdy v životě neměla. Vždycky jenom sladkého 😀. No a mě se v podstatě na každé dietě nelíbí že musím vařit 😀. Protože normálně přes týden nevařím. Přítel jí v práci a pro sebe mi to přijde zbytečné, tak už sem v tomhle zlenivěla. Ale aspoň že tedy k večeři si dám to co už jsem jednou uvařila 🙂. Jo a u tchánovců ovocný den? No já se taky docela dost bojím prostě víkendů. Protože jak jsem přes týden většinu dne sama tak to vydržím v poho, ale jak jsem celej víkend s příťou kterej si může normálně baštit tak to často byl u mě kámen úrazu. Nemluvě třeba o dovolené s ním 😒.

Blandi taky gratuluji kolegyni k těhu! 😉 Taky doufám, že jednou (brzyyyyyy!!!!!!!) se dočkáme všechny! 😵 Jééé ty jo gumáčci...mňam dala bych si! 😀 Pěkně o tej dietě přemýšlíš 😀.

kive76
14. máj 2010

ahojky holky to včera si koupil přítel čokoládu - studentskou pečet s višněma, nebo třesněma ted nevím..v kauflandu je ted jen za 23 kč, normálně snad stojí tak o 10 kč víc...no a celou dobu než jí celou snědl, jí chroupal přede mnou, a pořád se mě ptal jestli si nedám ani kousíček, ale holky já vydržela 🙂 no ale měla jsem problém.... ☹

kive76
14. máj 2010

vendulak: já taky doma moc nevařím...přes den jsme v práci, a to si každej koupí na co má chuť, ..spíš až tak večeři, nebo o víkend...ale zas podle počasí když je teploučko, tak vyrážíme na výlety po okolí...nebo se stanem, takže jíme průběžně během dne, co si nakoupíme..

vendulak
14. máj 2010

kivě 😨 Tak tomu říkám peklo! A tobě tedy držák a bojovnice a odvaha! 😉 To já bych asi nedala ☹. Jak už jsem psala já jsem děsně ujetá na sladký. A tomu bych fakt neodolala. Já bych klidně vydržela Bůh ví jak dlouho třeba bez masa. Ale bez sladkýho a čokolády nééééééé 😢. Naštěstí můj příťa ten to zase vůbec nemusí takže toho by ani nenapadlo si koupit a takhle mě týrat 😀.

kive76
14. máj 2010

vendulaK. co se týče toho sladkýho, na to zas je dobrá ta dělenka tam si můžeš dát i štrůdl s jablkama, rozinkama, ale přisladíš to medem.. a né cukrem a je to taky dobrý..tak to já teda bez masa né...šunčičku, kuřátko, rybičky, ty můžu pořád.. 🙂 já zas moc nemusím celozrňáky..no to můj miláček mě týrá schválně...

vendulak
14. máj 2010

kive no štrůdl...podle mě listovýtěsto je samo o sobě hodně tučný, to je v podstatě jen bílá mouka a tuk. Ale já prostě tu dělenku nějak nemusím. Sem zvědavá na tuhle dietu od Marki, tam se jeden den v týdnu může dát taky prostě kus něčeho sladkého. A k tomu beru teď ten chrom tak snad to nějak zmáknu 🙂.
No já právě vím že hodně lidí má takhle rádo maso, můj přítel taky. Ale já prostě maso bych nemusela vůbec. To je zajímavý jak každej člověk je udělanej pro něco jinýho 😀.
Celozrňáky myslíš jako celozrný rohlíky? Tak s tím být tebou si vůbec nelámu hlavu. Protože celozrný rohlíky tady u nás vůbec nejsou celozrný. Ba naopak, jsou tučnější a dražší než bílý. Protože oni jsou z úplně stejné bílé mouky jako ty bílé rohlíky, jen tam mají hnědé potravinářské barvivo a navrch právě tučnější ty semínky, slunečnicová, sezamová, len. Říkala nám to přímo pekařka, která vystřídala několik pekáren a obchoďáku kde přímo pečivo pekli a všude to dělali takhle stejně.
Já v jedné době kdy jsem hubla si tedy chleba pekla jen sama doma. V domácí pekárně. Je to levnější, uděláš si ho kdykoliv a fakt máš jistotu že tam něco celozrnýho máš. Ono jako je vidět že to v krámech fakt celozrný není, protože když jsem si zkusila jednou udělat celý celozrný chleba tak to je jak beton!!! Tak tvrdý že se do toho nedalo klepnout ani majzlíkem. Tak pak jsem to dělala prostě půl napůl, půl celozrné mouky a půl bílé 😉.

kive76
14. máj 2010

vendulak: já kdysi dávno si taky koupila ten chrom...myslím chromdiet se to jmenovalo takový bobule, a čokoláda potom chutnala normálně.. 🙂 můj přítel maso taky moc nemusí...on má nejradši různý druhy jogurtů, a samozřejmě pivo...hi,hi..
jo jo celozrnný rohlíky..já jsem to taky slyšela, že některý ty celozrnáky, že nejsou vůbec celozrňáky, že jsou nějak nabarvený, nebo co...že fakt by museli bejt v nějakém obalu, aby to tam bylo napsaný, že jsou fakt pravý 🙂
no takhle si chleba v pekárně doma dělá moje "bejvalá švagrová" ona se ted s bráchou rozvádí...

kive76
14. máj 2010

vendulak: a odkdy najedeš na tu 90denní dietku? že bychom tak nějak třeba začli spolu? a i se podporovali...jak nám to jde..hi,hi..

vendulak
14. máj 2010

Kive já mám nějakej obyčejnej chrom. Chrom combi se to jmenuje, je od Naturvity a je tam asi 60 tablet za 42,-korunek. Takže super cena a i sem zkoumala že toho chromu má v sobě fakt snad nejvíc. Já jsem taková vitamínová zkoumatelka 😀. Co my už toho do sebe kvůli snažení narvali 😒.
Jo oni prodávají i nějakej chleba přímo 100% celozrnej ten je v obalu a myslím v krámech ho mají tam jak bývá kneckebrot a tak. Ale tedy jednou jsem ho koupila a fuj! No bylo to hodně hnusný. Myslím že jsem to pak vyhodila 😒. Takže prostě si ho budu pect doma a občas se třeba spolehnu na ty v krámu. Jednou za čas podle mě neva.
A kdy na tu dietu? Asi tak od úterý počítám. Snad v pondělí přijdou penízky, výplata, hned si nakoupím a od úterý pojedu. Bylo by super kdyby ses taky přidala! 😉
holky mě teď napadlo, že v tich receptech k té dietě sem viděla i dost používat bylinky. A četla jsem že i v těhu by se neměla moc používat umělá ochucovadla a řešit to bylinkama. Tak uvažuju že bych si udělala takovej bylinkovej truhlík, teď na dietu a pak na těhu 😀. Co myslíte, využiju ho?

kive76
14. máj 2010

hm, to jsme na tom podobně, vendulak mě taky v pondělí, nebo možná ted v pátek přijdou penízky..ale jelikož máme dluh, v kontokorentu na účtu, tak se nám hned tak půlka odečte..no děs..

no do ted jsem tím mín papáním, za skoro 14 dní sundala tak 3 kg...tak ted od toho úterka najedu na tohle..ale ještě než začnu, tak si to pořádně pročtu, protože jsem si to jen rychle prohlídla, co a jak se papá..

...

tak já tu dietku moc ještě neštudovala, tak s těma bylinkama nevím..

vendulak
14. máj 2010

No kive o tom mi ani nemluv, nám se zase hned odečítá hypotéka a pak celkově ještě tady za byt platíme šílený peníze. No zůstává nám nakonec tak třetina platu. Děs. Ale co peníze byly a budou. Už mě ty věčný starosti s nima děsně ser... 😠

Ty jo, ale tak 3kila dole dobrýýý! 😉 Taky bych je brala 😀 a pak další a další a další 😀.
Já to pořádně celý taky ještě nepročetla, ale ten princip tak nějak vím, chápu. Takže snad to bude O.K.

kive76
14. máj 2010

vendulak: jak říkáš peníze byly a budou, my si taky říkáme , že jednou bude líp... 🙂
jo 3 kilča jsou super...jak říkáš a pak další a další já si ted spočítala BMI a v současný době podle nich mám nadváhu, a normální váha by byla kdybych měla 24.9

vendulak
14. máj 2010

Tak BMI si já radši počítat nechci 😀.
My si taky říkáme, že bude líp. Prostě nějak začít musíme. Né každýmu spadne do rukou zděděný barák nebo byt 😒.

kive76
14. máj 2010

vendulak: my si taky říkáme že jednou bude líp, že ted holt ta naše finanční situace nic moc.....máme půjčku, ten kontokorent, no jednou se z toho vyhrab 🙂 em..

blandik
14. máj 2010

Zdarte, tak jsem po obědu a jdu si znova přelouskat tu Markizinu dietu. Dneska byl řízeček, tak to bych se mohla od zítřka odhodlat. Já taky nemusím vařit - nám tak nějak poskytuje jídlo tchýně - je prostě neskutečně výkonná kuchta, takže já vařím jen pro malého. Takže do nějaké extra diety, kterou bych musela kuchtit se mi taky moc nechce. Ale říkám si, že není nad improvizaci a že prostě budu čerpat z ingrediencí, co budou v lednici. Jen začít.
BIM - počítat nebudu - to si spočítám až zpětně, až shodím minimálně 15 kilo 😅

Hm, peníze - o tom mi něco povídejte. Od října budu bez koruny, protože jsem si dala RD jen do dvou let. Manžel mění práci z jednoho OSVČ na druhého OSVČ. Doma je tak dvě hoďky denně, tedy krom nocí.

Marki, mě by těch 25 stačilo, aby měla těch 85 výsledně. Už mě naprosto opustily iluze, že moje váha bude někdy začínat 6x, někde ve skrytu duše doufám, že bych to mohla dotáhnout na nějakých 79 😀
Kive - vidíš, nám tady s těmi tvými 74 připadáš jako naprostá twiginka 😵 Kolik jsi vážila kolem dvaceti? Já už takových plnotučných 68-70:o)))

jdu číst tu dietu.

markiza
14. máj 2010

ahojte, no mate to nastudovane? 😉 ja som dnes nestihala ani ranajky, s malou som musela k lekarke, ale obed bol v pohode, cicer neboli vid obrazok 😵
moje BMI= 37.8, je to vela, hanbenim sa s tym nic nespravim, tak vam ho napisem... ako varovanie 😀 😀 😀

vendulak
14. máj 2010

Marki já stejně nevím ani z obrázku co to tedy cicer je 😀. Nějaká luštěnina?

Jinak holky jsem se s vámi přišla před víkendem rozloučit, příťa teď šel na nějakou domovní schůzi a pak frčíme na chatičku 😅. Sice mám zase bobky z tchánovců ☹, fakt mě hrozně štvou, jak se jich bojim, mě přijde jako kdyby ani neměli cit 😒. Sice hápu že oni ničím jako já neprošli, kluky měli hned, ale mohli by se snažit. Přece jenom už jednou jsem partnerka jejich syna a čekala jsem jejich vnouče, a doufám že co nevidět budu čekat znova a to už celých 9 měsíců 😀. No ach jo, zblázním se z tich rodin jednou. A jestli tam bude ještě švagr a ta jeho nána, no potěš koště 🙄. Omlouvám se, mám dneska mega depku a ještě k tomu oni, tak sem nějaká bez nálady 😒 ☹.
Ale vám přeju hezký víkend, mějte se a po víkendu zase ahoj! 😉

vendulak
14. máj 2010

Tý jo ale došlo mi že si vlastně tenhle víkend budu muset užít, protože při té dietě se nesmí alkohol tak abych si dala dokud můžu vínečko 😀. Tak si dám vínečko a na tchánovce se vyprdnu 😀. Dobrej plán 😀.

markiza
14. máj 2010

Vendulka, tak cicer je po cesky cizrna, kuk sem na stranku http://www.varimezdrave.cz/jak-uvarit-a-priprav...
ked je spravne uvareny ma podla mna trosku chut ako gastany a je to mnamka, nasla som kopec receptov, najblizsie vyskusam polievku z ciceru a poru... uz sa tesim. pytala si sa na bylinky, podla mna smelo do toho, urcite su bylinku osoznejsie ako nejake umele ochucovadla, ktore maju sice dobru chut ale obsahuju tolko sajrajtu ze az. ja pouzivam len bylinky aj koli detom, nechcem mi davat ochucovadla typu glutaman sodny + nejaka susena zelenina.
ten vikend ti teda nezavidim ak sa v pritomnosti svokrovcov tak zle citis, no ale na druhej strane, sice si bola tehu s ich vnucikom, ale dozvedeli sa to vlastne az vtedy ked uz to neslo akoby malo, mozno nevedia ako reagovat, co ti povedat na tvoju bolest a tym to vlastne cele nevedomky zhorsuju. ja si vravim, ze lepsie nech mi nikto nic nehovori ako by mi mal povedat, nic sa nedeje, budete mat druhe babo... to by som vrazdila, lebo viem, ze koniec sveta sa koli nam nekona, sme zdravi a to je skvele, ale to "nic" bolo nase, malo moje rucky a muzove prstiky.... radsej ziadna reakcia ako taka... tak sa na tej chate drz, ber to ako rozlucku s kilami 😉 prijemny vikend!

markiza
14. máj 2010

a prijemny vikend aj vam ostatnym 😵 😵 😵

a kde sa stratila Beruska?

kive76
14. máj 2010

blandik :. nemám 74 ale 77, kg, před 14 dněma jsem měla 8O kg...takže o 3 kilča ted mín.kolem 2O jsem měla tak těch 65´67 kg a to jsem si docela dlouho držela, ale ted bohužel tuhle hrůzu jsem nabrala od minulého května. ☹

markiza
14. máj 2010

Kive, drzim palce nech to stiahnes tam kam si to zelas 😉 uz si prestudovala dietu?

kive76
14. máj 2010

ahojky, právě se na prostudování chystám...takže ahojky, a přeji hezký víkend..no u nás od rána prší, taksnad tam u Vás je hezčejc 🙂

markiza
14. máj 2010

u nas leje ako z konve uz od vcera vecera, zima je, deti do skoly v polozimnych bundach.... neslychane na tieto konciny a tuto cast roka 🙄

kive76
14. máj 2010

ahoky ta dietka vypadá zajímavě, ale jelikož pracuju, tak co se týče těch receptů na oběd to já si dělat nemůžu takhle dopředu, to já si v práci něco koupím k jídlu..kdybych byla doma, tak to by se dalo, že bych ty recepty vařila, ale takhle to né...stejně oba s přítelem jíme v práci, a jsme doma jen na tu večeri..takže já tu to dietku dělat nebudu, pro mě je to docela náročný...zůstanu u té jen to zdravé stravování....

markiza
14. máj 2010

Kive, ved tebe to stravovanie ide velmi dobre, 3kg za 13 dni z povodnej vahy 80kg je skvele!!! urcite sa skoro dostanes na svoju vysnivanu vahu a kto vie, mozno sa cestou aj to miminko zadari...

kive76
14. máj 2010

jo jde mi to dobře , akorát večer jsem porušila táta slavil 7O.tku jsem si dala vínko, a protože jsme zašli do pizzerie, tak pizzu s mořskejma plodama....no uvidíme snad moc nepřiberu potom..hi,hi...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre