Tehotenstvo a obezita

flos
7. máj 2007

ahojte babenky. S manzelom sa snazilkujeme uz 9 mesiachov(uz by z toho bolo aj babo 😀 ) a stale nic. Ide o to,ze mam nadvahu. Snazim sa schudnut a je to dost tazke, kedze priberam uz pomaly 19 rokov. Velmi tuzim po mimi. Lekarka mi povedala,ze zdravotne som na tom ok. Kazdy mesiac mi meska mrcha a kazdy mesiac ocakavam,ze som tehu,ale zakazdym je to iba sklamanie. Uz ani nepocitam kolko testov som si spravila. Som na to pomaly expert 😀. Chcem len vediet ako ste na tom vy, co ste tiez obezne a snazilkujete a ako s tym bojujete. Moc po mimi tuzim a snazim sa schudnut,len chcem vediet vas nazor na tuto temu. A mensiu pomoc. Dakujem...

markiza
14. máj 2010

taky maly prehresok a este koli tatovej oslave sa nerata 😉 btw. vsetko najlepsie!!!

kkamca
15. máj 2010

Dobré ráno,
tak koukám vesele dietíte,tak hodně zdaru.Já to nechávám prozatim jak to je.
A jdu žehlit-mám tady horu..a další prádlo v pračce. 😝
Venku je hnuuuuuuus,furt leje.Mi to ani neuschne.
papa.

markiza
15. máj 2010

ahoj Kami, idem aj ja hodit do pracky a pojdeme von, konecne vyslo opat slnko 🙂

prijemny den vsetkym, aj ked mozno uprsany 😵

kraskanz1
15. máj 2010

caute baby nebola som tu par dni tka som neodpovedala...ale k tym mojim kilam idem asi tak ze neveceriam vobec...dam si ranajky normane potom aj obed ale trosku neskor okolo tej 14:00 tiez normlane papam aj sladke aj vselico proste normlane papam okrem vecere 😅 a miesto veceri si davam doma pred tv brusaky....zacinala som na 20 brusakoch atraz uz robim 50 + 20 sklapaciek...stale citim ze sa mi kondicia zlepsuje..a este sa chodim tak 2x do tyzdna koruclovat..
takze ziadne hladvoky dami to vobec neni dobre...normlane papat len z rozumom a troska pohybu naozaj to pomaha ja osm tomu nechcela verit stale som argumentovala ze na salatikoch ja nebudem 😠
a dala som si realne ciele ze do konca aprila 5kg teraz tiez do konca maja dalsich 5kg...a nie take nerealne a vlemi daleke ciele ako napr. do konca leta 30kg
je pravda ze niekedy polavim a dam si daco na veceru ako vcera 😅 ale to som mala asi pms lebo proste musela som mala som chut na sladke na slane proste na vsetko 😎

kraskanz1
15. máj 2010

fakt netreba velke a drasticke hladovky ..a tiez som dosiahla vrchol svojej vahy a v mojej hlave vznikol signal ze "ROB ZO SEBOU NIECO" 😀 mozno aj preto sa mi dari davat dole kila...pred tym som tiez furt dietovala ale vydrzala som len 2-3 tyzdne a teraz je tu uz pomali 2 mesiace... 😵

kraskanz1
15. máj 2010

a napr 90 dnovej diete moc neverim ako nechcem odhovara alebo nieco naozaj len som pocula ze ked s nou skoncite a zacnete nomalne papat tak tie kilecka pojdu hore... ☹

kkamca
15. máj 2010

kraskanz1:i já to slyšela o té 90 dnovce..že se pak nabírá..Ale jen slyšela.Nemám to odzkoušené a ani nebudu-
Ovšem obdivuju děvčata,která to zvládaj..Tak a já zas mažu
😀

markiza
15. máj 2010

Kraskanz, ja som za to, ze kilecka pojdu urcitym osobam, medzi ktore patrim aj ja, hore po akejkolvek zmene stravovania. ty tiez nezostanes vecne bez vecere a tvoje telo bude takmer zarucene reagovat rovnako. najlepsie by bolo kompletna zmena jedalnicka, zmena myslenia a vobec celeho postoja k jedlu ako takemu a to je myslim to najtazsie. viem, ze najoptimalnejsie je papat 5x denne, vyvazena strava, ale napriklad pri moje vahe s tym musim nieco urobit radikalne. lebo chudnut 2kg mesacne budem do 2012. osobne efekt delenej stravy mne vydrzal najdlhsie. teraz skusam 90-dnovku a po jej skonceni chcem pokracovat stylom 5x denne vyvazena strava, aj to mam odskusane, ale ide to pomalsie... nemam ciel, ze do leta musim byt po sto, mojim cielom je nieco urobit pre nase buduce mimi, ktore snad raz opat pride... aj ked dostat sa na 80 je moj sen, ale sama tomu po dvoch detoch neverim. cvicenie by bolo aj pre mna velkym prinosom, ale rozdelit cas medzi rodinu, domace prace a cvicenie je trosku o inom ako ked som bola slobodna a bezdetna... to bol fraj, ked som delila... to som este namala ani partnera a teda ani deticky a vsetok volny cas len pre seba...

markiza
15. máj 2010

inak ja delenu stravu alebo 90-dnovku nepovazujem za hladovku, skor za tryznenie hlavy ci ako to nazvat, lebo hlad necitim skor chutky ako "tak teraz by som zbodla to a to", ale pocit hladu nemam... ono aj tie krizy su skor o hlave ako o zaludku a hlade.... ja bych zrala cinu kazdy den, ale to koli chuti, nie koli tomu, ze z ineho mam hlad... napriklad...

idem si dat brokolicovo-cesnakove cestoviny, mnam 🙂

markiza
15. máj 2010

Kami a ako sa snazis s kilami dolu pohnut ty? mas nejaky sposob ako na ne, alebo to nechavas teraz plavat?

kkamca
15. máj 2010

markiza:ačkoliv tu z vás vážím nejvíc..Tak to neřeším nijak.
Nechávám to plavat , proto se ted radši nevyjadřuju-nemám k čemu psát-bo nehubnu. 😀
Klučík měl včera 7 let..tak jsem si dala pořádný kus dortu a plácala vše možné..Naštěstí zatim nejsem ten tip ženy ,co by nad svou váhou brečel a ani mi to nijak --EXTREMNĚ --nevadí.
Tak doufám,že sem se nikho nedotkla. 🙂

markiza
15. máj 2010

Kami, tie recepty chces len na krevety ci na kadejake morske prisery?

kraskanz1
15. máj 2010

markiza no nieco na tom bude ale ja si myslim ze po kazdej dieta ci je to 90dnova alebo neviem aka sa vratis k tym zvykom stravovania co pred dietou tak jojo efekt to isti....podla mna treba papat normalne a z rozumom..ja som sa stale prezierala a tiez som uz nebola hldana len som mala chut a preto mi vaha tak supala...vsetko je to v hlave

moja mama nikdy nebola chuda vzdy mala okolo 100kg nic nerobila len zacala doma cvicit bursaky a to uz mala aj mna aj brata este sme jej pri tom pomahali drzali sme jej nohy 😀 a za rok schudla 30kg 😉 ...len potom sa vratila k vecernemu papaniu a sup pribrala asi 15kg ..ale teraz je taka akurat ani chuda ani tucna...vlasnte je chudsa ako ja 😀 a furt mi to vychadzuje na oci 😅

kkamca
15. máj 2010

MARKIZA:no můžeš i na to ..i na to... 🙂 At mám představu ,děkuji.
Jinak tamto co si mi poslala ,mám stále uložené a některé recepty jsou fajn..v té 90 😎

kraskanz1
15. máj 2010

kamca ani ja osm do teraz nebola bola som zmierana s tym ze som tucna a hotovo nemozme byt vsetky modlky ,nie?ale vsetko to vzniklo nejak same od seba v hlave ...ked som bola mladsia mama mi stalehovorila ze dietuj dietuj ale nikdy som nechcela sama od seba az teraz prvy kraat....a vstko koli babetku dufam ze sa to podari lebo ked do konca leta neotehotniem idem rovno do caru a se.em na vsetko 😠

kkamca
15. máj 2010

krans. Já když byla ve školním věku tak mi mamča furt řikala-jez at nemáš hlad.Na učnáku už mi zas řikala..Kamčo si přibrala-neměla by si stim něco dělat?Budeš mít pak problémy najít si kluka a tak..jenže to už sem byla rozjedená,diety mě nezajímaly a s klukama sem problém neměla,takže sem to neřešila.Když jsem se konečně našla s chlapem co sním sem doted ,tak sem vážila kolem cca 85 kil-začli jsme se snažit ,váhu sem si držela ,ale 2 roky nic.Tak jsem šla na gyndošku a zkoušeli se různé pokusy -jako že nasadit antiko,pak zas hormony a ve finále z toho byly nervy a kila nahoře.A právě až při vyšší váze se zadařilo.Při 105 kg.Přišel malej ( na to umřela máma za měsíc-držela svý slavný diety asi 4 roky a nezvládla to-odrovnala si žaludek a jícen).
Tak sem trošku pohubla na 100 a časem jsme se začli snažit a zas mi lezli kila hore.To už sem se nějak nehlídala.Posléze další otěhotnění při velmi vysoké váze ,ale to nedopadlo ,takže byl MA.No a od té doby od Ma jsem skoro na stejné váze-krapet sem přibrala a nedaří se.
Hele někdy je to prostě i v anatomii..mi naposled řek ted operatér..si ty dva musí prostě k sobě ladit a setkat se ve správný čas. 🙂

kkamca
15. máj 2010

Ale nikomu nechci vnucovat svůj názor..Každej at dělá to, po čem mu je dobře.Takže klidně hubněte..zkrátka co vám mysl napovídá. 😀 Jsem se zakecala..

kraskanz1
15. máj 2010

kamca tak to mi je luto tovjej maminky... ☹ aj mne stale mam rozprava aka som tucna ked som este byvala s nim tak pri nedelmom obede ze mala by som chudnut a vela jem apodomne reci a z toho stresu z mami som len viac a viac jedla a po tajomky ked ma nikto nevidel...a naschval len aby som mame urobila zle...ale viem ze ona to nemyslela zle... 😔 len ja s pubertalnou hlavou som sa urazila na kazdom jej slove... 😅
ale proste cloveka neni dobre do nicoho nutit ked sam nechce tak to bude mat este horsi efekt... 😖

kraskanz1
15. máj 2010

proste mam aj geny take aj moja mama aj moj otec su silny tak hadam len ja nebudem top modelka 😀

kraskanz1
15. máj 2010

jaaj a vcera som sa spriatelom bavila o vahe a tak on sam povedal ze podla neho vobec nie s mojou vahou je problem..proste lekari sa len vyhovaraju tak nam povvedia ze chdunite ale ked dojde chuda kocka s problemom tej nemaju co povedat tak ju hned zacnu riesit peto skor chuda otehotnie ako silna lebo jej hormony sa skor riesia ..nas zacnu riesit az ked budeme chude ale to moze trvat nejaky ten rok 😖

markiza
15. máj 2010

Kami, beries to uplne spravne, kazda sme ina, vynimocna a kazda mame robit to co uzname za vhodne. dolezite je ako sa ty, my citime, to je najpodstatnejsie a to je to dolezite, nie co si mysli okolie. spokojna s vahou asi nie si rovnako, ale ten vlastny vnutorny pocit je dolezity. ja osobne sa o chudnutie teraz nepokusam koli plavkam a lepsej postave, ale ten moj vnutorny pocit mi vravi, ze to chcem pre nase buduce mimi urobit.... na to aby som sa odhodlala mi tuzba po peknych bikinach nestaci... asi mi rozumies. a vela robi aj genetika, to je fakt. moja prastara mama bola cely svoj zivot ako palicka, moja stara mama vecna gulka a moja mama zasa lanka... mojou loteriou je vecny problem s kilami...

Kraskanz, mas pravdu, ze navrat k staremu stravovaniu je zaruceny jojo-efekt, hold to je uz raz tak, ze jedni zdlabnu co vidia a nic sa nedeje a iny pre svoju idealnu postavu musia makat na jedalnicku.... je to hotova veda. nechcem byt stihla, citim sa dobre, zdravotne problemy nemam, muz ma lubi aj takuto, ale moj vnutorny pocit je, ze cosi musi dolu...

kkamca
15. máj 2010

já mám tátu právě hubeného --hulí jak fabrika,jedl za 3 lidi a stejně víc jak 65 kilo mít nebude.A mamka ta byvala silná pořád -kolem 130 kg,pak se doma nepohodli -mám šla na byt,tata zustal na baraku a mamka začla hubnout.Hubla asi ty 4 roky..vyzkoušela různě od koktejlů po léky.A jako teda zhubnula..na nějakých těch 60 kg.Poroce hubnutí jí začlo být zle a pak už se jen další roky spíš trápila.Počkala si na vnoučka..a potichu odešla.
Pak mám bráchu a ten je něco mezi mamkou a tatou..takže tak akorát.I když co se voženil..tak prej přibral jak hrom.Jinak z mamčiný strany ta tlouštka tam je.

markiza
15. máj 2010

Kraska, aka je tvoja sucasna vaha? neviem ci si pisala alebo som nepostrehla... ja som uz 5x otehotnela ako tucko (96 az 112kg), ovsem 3x to nedopadlo... aj sparglicka moze mat rovnaky problem otehu ako baculka, ale mozno mas pravdu, ze ak pride s problemom baculka tak ju ako prve odbiju s tym, ze ma schudnut... ale su aj lekari, ktorych sa to netyka a snazia sa pomoct hned.

markiza
15. máj 2010

Kami, je mi luto, ze uz nemas mamku 😒 mrzi ma to...

kraskanz1
15. máj 2010

no to je vlemi smutne konecne dosialhla co chcela a potom sa pominula.... ☹ to tak byva stale...nie len co sa tyka dietovania ale aj celkovo v zivote...
markiza ani ja nechcem byt stihla proste mne by stacilo tych 70-75kg krv a mlieko ...schudnut chcem pre babo aby sa nam podarilo...a mozno ani nie v otm je problem ale hovorim do konca lete neotehotniem zacnem to riesit uz ubehlo dost casu co sa snazime uz mi ziadny doktor nebude rozpravat ze to chce cas a pride to ked to nebudem cakat atd... 😉

kkamca
15. máj 2010

markiza..bude to už 7 let..mame takové hloupé vyročí..malej 14.5 narozky a mamka 14.6 úmrtí.Ale už sem si zvykla..I když chybí mi..byla zlatá.
Za to táta..ten se vyjevil,našel jinou a tak moc nekomunikejem.S bráchou jsem se viděla naposled na pohřbu.Bydlí daleko odsud a ani nás to k sobě nějak netáhne.

markiza
15. máj 2010

drzim palce Kraska 😵 aj co sa babatka aj chudnutia tyka 😉

kraskanz1
15. máj 2010

marki..teraz mam 96 podla vahy co mame doma...a mala som 105- 106kg ked som zacala s dietou 🙂

markiza
15. máj 2010

Kkami, moja, takze maminka zomrela mesiac po narodeni Vilemka... verim, ze ti je smutno, toto je jedna z udalosti, ktore ma v zivote desia a verim, dufam, ze sa este dlho predlho nebudem s nikym milovanym musiet navzdy rozlucit. aj som ti zabudla popriat, teda malemu, vsetko, vsecicko najlepsie mu zelam k vcerajsim narodeninam, nech je zdravy, stastny a lubeny a nech mu mala sestricka ci braska pribudne cim skor. je to skoda, ze mas rodinu tak vzdialenu, ci uz kilometrami ci citmi... ale mas krasnu rodinku 😵

kkamca
15. máj 2010

kraskanz to máš asi dr jak já..ten mi taky pořád říká ,že je času dost ..a že to přijde až to bude nejméně čekat. 😕 A tak čekám..Ale už jen přes léto a na clostilu--pak už doufám uzná za vhodné dát mi to doporůčo.

Jo aco tady říkáte o těch dr a váze--svatá pravda--já to slyším na každém kroku kam vlezu.Kdyby jste nebyla obézní--ten problém by tam být nemusel.Ale kdo mi to zaručí ?nikdo..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre