Tehotenstvo a obezita

flos
7. máj 2007

ahojte babenky. S manzelom sa snazilkujeme uz 9 mesiachov(uz by z toho bolo aj babo 😀 ) a stale nic. Ide o to,ze mam nadvahu. Snazim sa schudnut a je to dost tazke, kedze priberam uz pomaly 19 rokov. Velmi tuzim po mimi. Lekarka mi povedala,ze zdravotne som na tom ok. Kazdy mesiac mi meska mrcha a kazdy mesiac ocakavam,ze som tehu,ale zakazdym je to iba sklamanie. Uz ani nepocitam kolko testov som si spravila. Som na to pomaly expert 😀. Chcem len vediet ako ste na tom vy, co ste tiez obezne a snazilkujete a ako s tym bojujete. Moc po mimi tuzim a snazim sa schudnut,len chcem vediet vas nazor na tuto temu. A mensiu pomoc. Dakujem...

vendulak
10. aug 2009

haaribo tak o tom slyším prvě že by ho pojišťovna neschvalovala kvůli váze 😕 . T brďo tak to mám o další strach navíc ☹ .

beruska81
10. aug 2009

holky přeju vám, ať máte všechny brzo mimiška, je to krásné.
Musím jít, protože si mě synátor žádá. Někdy zase nakouknu, pá 🙂

haaribo
10. aug 2009

Nevím, ne to mě teď při poskední návštěvě dr. upozornil...nevím...docela mě to zaskočilo...cpali do mě před 2 lety hormony na srovnání cyklu a po těch jsem děsně přibrala - jinak dle vyšetření v CARu jsme oba v pořádku...

kkamca
10. aug 2009

haribo to slyšim prvně že by kvůli nadváze-obezitě nedělali ivf..

haaribo
10. aug 2009

Hmm, fakt nevím, taky mě to překvapilo....

beruska81
10. aug 2009

haaribo to my jsme taky, až při IVF jsem zjistila, že mi pomalu rostou foliky, měla jsem jich 20, ale do správné velikosti dorostli jen 2 a z toho 1 vajíčko, které se přirozeně oplodnilo, ale pak se neudrželo.

haaribo
10. aug 2009

Už aby se něco zase začalo dít. Teď mám měsíc pauzu. Příští cyklus musím opět na uz a IUI. Pokud se nezadaří, tak asi IVF...

kkamca
10. aug 2009

Holky hlavně že to s vámi mudrové aspon řeší..ten můj má na vše čas.

haaribo
10. aug 2009

To jo, poprvé jsem tam byla 16.6., hned další cyklus IUI- neuspěch..no a teď z technických důvodů až další cyklus IUI.

vendulak
10. aug 2009

Je mi to fakt divný, taky sem hodně pročetla o otěhotnění a nadváze a že by někdy IVF neudělali kvůli váze na to sem fakt ještě nikdy nikde nenarazila 😖 . Tak snad bude haaribo tvůj doktor jen plašan a bude nakonec všechno v pořádku 😉 .

Kamčí ten můj má taky čas. Asi mu to přijde kvůli mému věku, ale to že prostě už to mimi tak moc chceme na tom věk nic nemění. Ani neřešil že přítelovi vyšlo tak špatně to spermio. No nevím, počkám do toho září a uvidím co mi řekne a co by podnikal a pokud nic tak jsem rozhodnutá gyndra změnit. Ty si neuvažovala o změně doktora?

vendulak
10. aug 2009

Jinak Kamčí co když necháme společné kecání jen tady na ten chlíveček? Přece jenom je zajímavý se spolu bavit ve dvou 😀 a hlavně to druhé je asi věnované hlavně jeřábu a my tam povídáme už úplně mimo mísu 😀 😉 .

kkamca
10. aug 2009

VENDULAK:jasnýýý 😀
Můžu vědět kolik ti je?
haribo a tobě je kolik?

kkamca
10. aug 2009

vendulak:kdyby si nebydlela v plzni tak ti napíšu že máme snad stejného doktora..taky sem dostala clostil na 1 cyklus a šmitec..A když jsem byla v červenci na uz jaké byly folíky tak byl spokojenej ,ale přesto mi ho už nenapsal.A na další návštěvu mě chtěl dát až v listopadu--sem ho udyndala 😀 na říjen,aby jsme se domluvily na laparku..těch keců co sem vyslechla..Na co tak pospíchám,a že by bylo dobrý shodit těch 20 kg kvůli laparo..atd.. 😠 Mě už klepe 30 na dveře..(v únoru)

haaribo
10. aug 2009

Kkamčo, mě je 27...

vendulak
10. aug 2009

Kamčí mě je 21, vím že lidem to přijde málo, ale miminko s přítelem opravdu hrozně moc chceme, už se o něj snažíme víc jak rok a půl a to už na psychice zanechává docela následky, ono já sem hodně nervák ☹ . Jinak pokud jde o toho doktora tak vidíš, ty si tam byla aspoň na kontrole folíků, ale mě tam nechtěl ani na to, prostě mi napsal clost a řekl dávkování, i to mi pak od holek tady bylo řečeno že je divný a víc neříkal, až když sem se tam byla ptát na to spermio, tak k tomu mi neřekl taky nic, a když sem se ptala na kontrolu s tím clostem tak říkal že né že to není třeba že chodit nemám, že mám přijít až za ty tři měsíce po létě 😒 . No prostě uvidím co mi řekne teď v tom září a pokud by se nemělo nic dít tak ho změním. On je sice hodný, ale tenhle přístup při mém zoufalství?! Mám i jiné výhrady, třeba to že sem po HA vůbec nedostávala menzes a on mi na to dával vyvolávačku a prášky to sice jo, ale aby udělal hormonální profil a zjišťoval třeba proč to tak může být to neudělal, a to ani když sem pak u něj byla s tím že se snažíme. Nemluvě o tom, že mi na to napsal Proveru, která se nemá brát v těhotenství. Je to starý lék, dneska jsou léky šetrnější ke snažení určený jako Duphaston nebo Utrogestan. On mi vlastně ani nenepsal původně ten clostil ale clomhexal, kterej mi v lékárnách nedali s tím že ten už se nevyrábí... 😖

kkamca
10. aug 2009

vendulak:v 21 letech jsem se seznamila s přítelem.. 😀 A můžu ti říct,že jsme se taky hned po pár měsících začli snažit..Na Vilemka jsme čekali 2 roky.Takže mamčou jsem byla ve 23 letech.Já věk nějak neodsuzuju..když se na to cítíte a mimíska moc chcete proč ne.. 😎 Pamatuji si na svýho doktora jak na mě koukal když jsem mu řekla že chci dítě..Mi řek a na co ženská tak brzy?? 😒 Taky mě nijak neléčil..Pouze mi nasadil na půl roku HA!!jAKO TEST,ŽE PO VYSAZENÍ BY SE TO mohlo povést.Asi na tom něco málo bylo,protože po vysazení---nevim jak přesně dlouho to bylo-jsem otěhotněla.Žádný hormonální profil mi taky nedělal-prostě nic.Jediný co sem si měla vyběhat bykla štítná žláza.Ata byla tehdy ok.Chci na ní zajít znova jestli se něco nezměnilo.
Ted to na mě zkoušel i při druhém snažení a to jaksi nevyšlo..Duphaston mi taky nepomohl.
Můžu ti říct,že jsem několikrát uvažovala o změně mudra,ale jaksi sem nenašla jinýho a snad i lepšího.A i holky když jdu na region tady na konovi,tak mi raděj at zůstanu,kde jsem,protože stejně by mě na ivf posílali do Prahy..Tak prej nač měnit.. 😖

ladenka77
10. aug 2009

ahoj kocendy,chvilu tu nie som a ako ste sa rozbehli...
vendu...21 nie je zly vek,ani cudny,,,ze skoro...ja som mala 20,ked sme sa s manzelom rozhodli,vtedy este nebol manz.,ale nedarilo sa peknych zopar rokov,a to som bola podstatne lahsia...mala som vahu skoro normal k mojej vyske,ale aj tak nic....
teraz mam 32,v unoru 33 a nejak mi na to druhe mimi tika ....ale ivf by som uz asi absolvovat nechcela,ak by som nemusela,lebo sa mi potom tak strasne zdivocili pecenove testy,ze mi hrozili,ze budem rodit sekciou...to sa nakoniec nekonalo....tak neviem,ale pockame do konca roka a potom asi ivf...
dufam,ze to s tou vahou a poistovnou nebola az taka pravda,lebo neviem ,neviem...
a teraz som dostala clostyl na 3 mesiace bez mudrovania mudra...

kkamca
11. aug 2009

Dobré ráno
teda ladenka:ty jsi noční pták.. 😀

chersi
11. aug 2009

ahojky, jukla jsem k vám a asi sem patřím, můžu se přidat?

kkamca
11. aug 2009

chersi ahoj..musíš vědět sama jestli máš nadváhu nebo si obézní.. 😀

chersi
11. aug 2009

při mé váze to vím jistě

kkamca
11. aug 2009

chersi napíšeš něco o sobě? 🙂

kkamca
11. aug 2009

koukám ti do alba..se snažíte od letošního roku?Máš vybraný mooc pěkný kočár 😵

chersi
11. aug 2009

Děkuji, hodně lidiček mě od něj odrazuje že je těžký (18kg) ale mě se líbí že je sportovní, u nás na vsi je to sama díra
😀

Je mi 22 let a manželovy 25.
Ha jsme vysadila v 5/09 takže snažení cca 2 měsíce, ted by mela přijít 3 přírodní MS

No a s temi kili se toho tehotenství taky obávám, Dr, mi dělala vnitřní ultrazvuk, a říkala že se obávala srůstů ale vše OK.

nejhorší je že po vysazení jsem přibrala 6 kg, neveděla jsem co mám do té pusy strčit dřív a ted už se držím na stejne vaze

ladenka77
11. aug 2009

Ahoj kocky,...kkamca ja som stale nocny vtak,ja cez den velmi nemozem,vecer si vsetko precitam a tak-..
vitam chersi,preco sa obava tvoja dr. zrastou?si mala zapaly,ci iba tak to povedala,aby rec nestala?
aj s kilami sa to da...u mna to sice neslo,ale mam kopec kamosiek a u nich to slo bez problemov 😉
ja som mala tiez tazky kociar,ale vyborne sedel,a mal kopec miesta....kamoska mala x-lander,a po 3 mesiacoch musela kupit novy ,maly jej tam nevosiel...a to mame letne deti 😀

ladenka77
11. aug 2009

chersi,jukla som ti do albumu...a mala som predchodcu tvojho kocika,a tiez bol zeleny...inak je vybornyyyyy...a predpokladam,ze byvate v dome,tak nevadi,ze je tazky...my tak isto a v snehu s nim nebol problem...

vendulak
12. aug 2009

Ahojte holky! Moc mezi námi vítám chersi! 😉
Ale tedy holky pokud bych se měla přiznat tak mě se tyhle kočíky nelíbí 😒 a taky mi přijdou hodně nepraktické. Asi sem toho za tu snažící o tich kočárkách prohlídla a pročetla víc než by bylo zdrávo 😀 . Ale jako taky chci rozhodně jednou kočík se čtyřka velkýma a to stejně velkýma kolama! Protože máme dvě chaty kam často jezdíme a budeme tedy potřebovat kočík do terénu. Zároveň kvůli nakupování a častému cestování chci kočík, ve kterém půjde nasadit do konstrukce autosedačka, a kvůli tomu častému cestování bych i moc chtěla, aby sedačka byla do systému isofix, aby miminko bylo v co největším bezpečí, protože autem jezdíme fakt hodně moc. Ale cena takového kočárku a sedačky s isofixem to už je zase věc druhá 😒 .
Laděnko tak já jsem se s přítelem seznámila v 18-ti, jsme spolu teď 3 roky a miminko jsme začali chtít už někdy po roce vztahu 😀 . Já bych taky nikoho neodsuzovala kvůli věku, ať už někomu přijde nízkému nebo naopak vysokému. Prostě myslím že tohle je otázka nějakého vnitřního vyzrání, nebo připravení. Nebo prostě přírody která to určuje každému jinak 🙂 .
Chersi tak to my jsme podobně staré 😀 , akorát tedy já mám staršího přítele, tomu je 28 🙂 .

tinipini
12. aug 2009

ahoj kocky, patrím sem, môžem sa pridať?

🙂

chersi
12. aug 2009

jj vendulák, jsme kousek od sebe.

My bydlíme v domě, a právě já bych chtěla tento kočárek práce kvůli terénu. Každý máme jiné libido.

kkamca
12. aug 2009

Já mám taky klasický čtyřkolák..po klukovi,je jak novej a neměnila bych.Jelikož bydlíme skoro na vesnici--spíš pidi sídliště,a cesty jsou tu strašné. 😀 A když byl sníh bych ani s modernou neprojela..ačkoliv se mi líbí.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre