Tehotenstvo a obezita

flos
7. máj 2007

ahojte babenky. S manzelom sa snazilkujeme uz 9 mesiachov(uz by z toho bolo aj babo 😀 ) a stale nic. Ide o to,ze mam nadvahu. Snazim sa schudnut a je to dost tazke, kedze priberam uz pomaly 19 rokov. Velmi tuzim po mimi. Lekarka mi povedala,ze zdravotne som na tom ok. Kazdy mesiac mi meska mrcha a kazdy mesiac ocakavam,ze som tehu,ale zakazdym je to iba sklamanie. Uz ani nepocitam kolko testov som si spravila. Som na to pomaly expert 😀. Chcem len vediet ako ste na tom vy, co ste tiez obezne a snazilkujete a ako s tym bojujete. Moc po mimi tuzim a snazim sa schudnut,len chcem vediet vas nazor na tuto temu. A mensiu pomoc. Dakujem...

kkamca
28. máj 2010

čau všem.
kive zuby to je neřád..ty jak začnou bolet.. 😝

markiza
28. máj 2010

@zuzimia , tak vdaka Vendulke to uz viem... takze pozitivny tehu test? parada, gratulujem a drzim moc a moc palce. krasna sprava!!! 😵 😵 😵 😵

dakujem @vendulak 😉

...baby, musim upravovat, uz nepiste 😝 😝 😝

markiza
28. máj 2010

ahoj Kami, tak ja uz letiiiiiiiiiiiiiiiiiiim 🙂

kive76
28. máj 2010

ahojky kkamco: no já byla naposled u zubaře v prosinci., to mě bolel ten zub, co mi ted z něj kus upadlo....já protože se zubaře hrozně bojím, tak chodím jen když mě fakt něco děěsně bolí, jinak na prevence...to né...

vendulak
28. máj 2010

kive tohle já taky dřív dělala. Jenže jsem zjistila že prevence je lepší než pak ta velikánská bolest ve kterou se to může rozjet, to bylo šílený 🙄.

kkamca
28. máj 2010

No to je fakt..já teda chodím 2 krát ročně,ale stejně pokaždyý mám bobky.

kive76
28. máj 2010

vendulak: když já se děsně bojím...no až budu někdy těhotná...to tam budu muset chvíli chodit pravidelně...hi,hi..no a nebo až mi spraví tenhle zub a opraví ten upadlej...tak pak tam zajdu na tu prevenci někdy za půl roku...takže koncem roku...

vendulak
28. máj 2010

kive já se taky děsně bála, a to neříkám jen tak, fakt děsně. Když sem byla menší tak sem si zuby prostě spravit nenechala každýho zubaře skopala, poprala se, školní zubařku i jednou pokousala 😀. Celý roky jsem pak u zubaře nebyla. A pak už maminka měla strach že je to fakt moc dlouho a aby z toho něco nebylo tak mě pak vzala taková stará paní zubařka moc hodná, zlatá, šla na mě pomalu, pořád mi něco říkala, pokaždý píchla injekci, mohla tam být se mnou vždycky i ségra a držet mě za ruku jako malou 😔 😀. No ale ona pak odešla do důchodu a za ní přišel takovej mladej zubař, nejdřív se mi zdál v pohodě, taky mi vždycky píchnul injekci. No ale pak jednou přišla kalamita, že mě fakt děsně moc bolel zub, kolik dní sem to tajila a umírala bolestí, než bych šla k zubaři, ale prostě jednou večer to tak moc bolelo že nešlo ani usnout nešlo nic, tak sem to řekla mámě, ta zavolala ráno k tomu zubaři a on že mám přijít tak sem přišla, seděla v čekárně skoro celý dopoledne pak mě vzal prohlídnul a řekl, že tam nic není ať jdu domů 😕. Tak sem šla, ale doma to tak moc bolelo že sem brečela a i když mi to bylo blbý tak zoufalá bolestí jsem se k němu vypravila zpět. Bylo myslím půl jedný a on měl mít do dvou a už byl oblečenej sbalenej a šel domů 😕, a řekl mi že tam nic neviděl že si vymýšlím a tedy milosrdně řekl sestřičce ať mi napíše nějaký kloktadlo 😒. To byl zrovna navíc pátek a přede mnou víkend. Zrovna jsme dělali doma koupelnu a dům byl plnej pracantů. No já celou sobotu bolestí proležele, probrečela, cpala do sebe střídavě jeden paralen a ibalgin za druhým a nic nepomáhalo. Na noc mi maminka musela dát prášek na spaní co měla z dob kdy jí bouchla trouba na obličej tak aby jí ulevil od bolesti a usnula. A v neděli se to opakovalo znovu, když si maminka všimla kolik sem už zbaštila prášků tak málem dostala infarkt a bála se abych nebyla předávkovaná, večer mě pak hned vezla do Plzně na pohotovost. Tam paní zubařka koukla, ptala se mě jakej to je zub tak sem jí to řekla a ona že tam je plomba že jí odvrtáme a podíváme se pod ní. Ani mě nenapadlo vzdorovat nebo chtít injekci, vrtání nemohlo bolet víc než to jak to bolelo a byla jsem tak děsně vděčná že by mi od té bolesti mohl někdo pomoct. Tak vyvrtala plombu a zjistila že je to skoro mrtvej zub s nějakýma ucpanýma kanálkama a je tam hnis 😒. Takže mi to nechala jen tak odvrtaný aby se hnis dostal ven a protáhla jeden ten kanálek. To byla táááááááková úvela! No paní zubařce sem pěla ódy. V pondělí sem pak dle rozkazu z pohotovosti naklusala k tomu svýmu debilovi, aˇč děsně nerada, maminka mě tam fakt doslova musela dovlíct. Zubař řekl, že tam nic neviděl a že plombu se mu odvrtávat nechtělo 😒. No chodila jsem k němu pak nějakej čas vždycky na čištění tich kanálků a provizorní plomby. Až to pak zadělal napořád. Ještě jsem k němu pak šla myslím jednou, kdy mi řekl že všechno je v pořádku. Zase 😒. Pak se ve mě něco zase tak hrozně moc zapříčilo a asi 2 roky jhsem u zubaře zase nebyla a k němu prostě jít odmítala i když mi vzkazoval po mámě že si mě vyškrne z karty a kdo ví co. Jo jednou jsem tam pak šla, chvíli seděla v čekárně a pak z ordinace začal nějakej chlap řvát bolestí 😕, tak to sem nedala a utekla tam odsud.
A pak až mi před minulýma Vánocema upadl taky kus zubu tak mi táta domluvil návštěvu u jeho paní zubařky, kterou jsem předtím už viděla, má dvě malé holčičky a je moc hodná. Přijala mě hned a byla fakt super. A vždycky se prostě k zubaři jít bojím, ale přesto jsem ráda že mám ji, je fakt hodná 😵. Našla mi tam poprvé i několik kazů které říkala že už tam museli být dlouho a nebo taky ty co byli pod plombama, protože to někdo odfláknul vrtání. Prostě ten minulej zubař byl debil 😠.
Takže tak, teď si vážím hodné paní zubařky a radši tam jdu než mít nějaké problémy, ať už by to byli problémy se zubama nebo problém s tím že bych si musela hledat jiného třeba zase tak děsného zubaře.

kkamca
28. máj 2010

Teda Vendy to musel být nějakej divnous doktor..
Spíš sem slyšela ,že se hodně nadává na pohotovost zubní-že bývaj jako drsoni.
Já chodila ze základkou a ta dr docela šla..Ale stejně měl člověk strach.Pak byl převrat-tyhle povinné prohlídky se zrušily a já začla chodit k dr-co měli naši-jako moji rodičové.A musim říct,že tam chodíme dodnes-dostala jsem tam i svého chlapa a synátora,tak jsem ráda.Pan dr je docela kapacita a hlavně fakt moooc hodnej.A i šikovnej. 🙂 A když se dělá ta prevence..a i se zuby čistí,tak pak je to jedna radost.
Musim teda říct,že stejně když j němu jdu-nevím proč,určité napětí v sobě mám.

markiza
28. máj 2010

fuj baby, vy riesite zubarov, to sa ja bojim....

@kkamca, nepridas sa do tabulky?

kive76
28. máj 2010

vendulak: to s tím zubem jak jsi měla to má něco podobnýho přítel....začal ho bolet zub, nejdřív že nic neviděj, pak že mu tam dají plombu, tak mu ten zub vyčistili, a když mu tam tu plombu dali...tak ho to pořád bolelo, a pak se zjistilo, že ten zub ho bude pořád bolet, takže mu to nechali prázdný, a že to je taky mrtvej zub s nějakýma ucpanýma kanálkam, tak když to průběžně zabolí, tak mu to vyčistěj...ale nic s tím dělat nemůžou...

kive76
28. máj 2010

no a jinak já toho svýho zubaře taky můžu, on ví, že se bojím, takže kdyyž třeba jen vzdechnu, nebo něco tak se hned ptá jestli je to dobrý, jestli mi není špatně, to je prostě celkově strach z toho vrtání, bolení, prostě celé té práce na zubech..on je jinak v pohodě...chodím k němu od té doby co jsem nastoupila do práce, v roce 1996, dělám v Praze ve vojenské nemocnici, jako administrativa, takže je to zubař z vojendy..

vendulak
28. máj 2010

Holky přišla jsem se s vámi jen rozloučit před víkendem a odjezdem na chtu. Mějte se tu fajn a užijte si víkend!!! 😉

kkamca
28. máj 2010

Tak si to Vendy užij..pa.
A ostatním dobrou noc a pěkný víkend.

kkamca
28. máj 2010

vendulak (22let, snažení od 03/2008, CAR Natalart Plzeň, MA 04/2010, ko v CAR 7.6.)...........................35DC
markiza (32 rokov, MA1 07/06, MA2 01/07, MA3 04/10, vysledky z embria 9.6.)..........................................34DC
kive ( 33 let,, snažení od 1/2009 , 31.12. UZ dělohy, Gennet 1. konzultace 17.6.. ) ....................................1DC
kkamca ( 30 let, snažení od 03\2006,04\2010 laparoskopie,05\2010 1.cyklus clostil) podzim CAR??...16DC

kive76
29. máj 2010

ahojky, holky tak to vypadá, že budeme mít dneska nádherně...na Kladně svítí sluníčko, s prítelem jdem na zahrádku....mám chatičku v zahrádkářské kolonii si tam pak asi večer opečem buřtíky...a možná přespíme...

kkamca
29. máj 2010

čau,
tady taky vypadá,že bude krásně.Akorát,že já musím stát u plotny.Chlap jel na školení řidičů,tak budem užívat samoty-s vilémkem. 😀

elgereta
29. máj 2010

Ahojky holky, hlavně maminky, chtěla jsem se zeptat, jestli jste některá z vás byla na 3D ultrazvuku a pokud jo, jestli tam bylo něco vidět.... my už si ho zaplatili a já se teď dočetla, že aby bylo něco vidět, nesmí být člověk obézní...já mám teda zatím naštěstí spíš nadváhu, ale na normálním UTZ mi doktorka řekla, že kvůli tomu tam pořádně nic nevidí...

tibinka22
29. máj 2010

Ahoj elgereta, tak je chyba v doktorke a nie v tom, ze mas trochu nadvahu... Ja mam tiez nadvahu a nie len trochu 🙂 a 3D ultrazvuk bol krasny a vsetko bolo vidiet.... Ja som sa na to pytala mojho doktora a povedal, ze to nezalezi od tohokolko ma zena na sebe tuku ale od vodivosti tkaniv alebo nieco take... uz si to presne nepamatam... povedal, ze ma pripady, ze zena bola veelmi chuda a nebol ten zaznam, tie foto take zretelne, lebo nemala dobru vodivost tkaniv.... A to sa u vas musi platit dopredu? My az po sme platili....

markiza
29. máj 2010

ahojte kocky, ako travite vikend? my super-truper... prihodim foto z dnesneho vyletu 😉

@elgereta , ja som mala 4d pri oboch detoch a problem so zobrazenim sme nemali ani nahodou... a to som musim priznat obezna. myslim, ze vela zalezi aj na kvalite pristroja. nerob si s tym predcasne tazku hlavu. gratulujem k miminku v brusku 😵

markiza
29. máj 2010

@tibinka22 , ty tusim podla pasu kazdy chvilu rodis, tak drzim palce k porodu, nech je malicka na svete rychlo a bez tazkosti 😉

markiza
29. máj 2010

baby... a na foto som zabudla... 😝

kive76
30. máj 2010

krásný fotečky, tam by se mi určitě taky líbilo 🙂

tibinka22
30. máj 2010

@markiza
no ale malej sa akosi nechce ;) a dakujem velmi pekne 🙂

zuzimia
30. máj 2010

Ahojte baby, dnes mi to nedalo a ciarka je silnejsia. Tak uz pomaly zacinam verit, ze je to pravda.

elgereta
30. máj 2010

Děkuji za odpovědi, hned jsem klidnější, tak snad tam něco vidět bude, jsem ráda, že teď vím, jak to je s tou viditelností 🙂 ... tam kam chodím já, tak tam se platí vše předem.. 😒

kkamca
31. máj 2010

čau holkyyy

vendulak
31. máj 2010

Ahojte holky! 😉 Dneska toho koukám nebylo až tak moc co dočítat 🙂.
Jinak asi se zapomělo říct že se tabulka musí aktualizovat každý den, aby jaksi dny cyklu byli aktuální 😀. Tak já jí pak zaktualizuju 🙂.
Jinak Zuzi tobě gratulace k silnější čárce 😉.
Marki nádherné fotky z výletu! Co já bych za takový výlet dala 😵.
Jinak hlásím že já víkend a dietu projea na plné čáře 😒. Ani by se nedalo snad vypsat čím vším sem zhřešila ☹. Příťovi ještě pořád přál každej k svátku takže dostával spousty dobrot, který většinou snědla já ☹. Měla jsem děsně žravou náladu. Navíc děěěsnou depku ☹. Mám pocit že všude vidím jen samý těhotný břichatice, další přímo tady v bytovce a v pátek v krámu snad milion, jo a ještě včera v krámu příťovo kamarádka z vejšky s malým kloučkem a povídali si o tom jak další jejich společná kamarádka je těhotná. A já mám pocit že už to fakt nezvládnu, nejradši bych se zahrabala někam pod zem a vůbec neexistovala 😢.

vendulak
31. máj 2010

vendulak (22let, snažení od 03/2008, CAR Natalart Plzeň, MA 04/2010, ko v CAR 7.6.)...........................39DC
markiza (32 rokov, MA1 07/06, MA2 01/07, MA3 04/10, vysledky z embria 9.6.)..........................................38DC
kive ( 33 let,, snažení od 1/2009 , 31.12. UZ dělohy, Gennet 1. konzultace 17.6.. ) ....................................4DC
kkamca ( 30 let, snažení od 03\2006,04\2010 laparoskopie,05\2010 1.cyklus clostil) podzim CAR??...19DC

Jsou ty dny dobře holky? Kontrolujte si 😉

vendulak
31. máj 2010

vendulak (22let,snažení od 03/2008,CAR Natalart, 02/10 a 03/10 IUI,MA 04/2010,ko v CAR 7.6.).........39DC
markiza (32 rokov, MA1 07/06, MA2 01/07, MA3 04/10, vysledky z embria 9.6.)..........................................38DC
kive (33 let,, snažení od 01/09 , 31.12. UZ dělohy, Gennet 1. konzultace 17.6..) .......................................4DC
kkamca (30 let, snažení od 03\06,04\10 laparoskopie,05\10 Clostil, podzim CAR??)...........................19DC
kraskanz1 (x let, snažení od 01/09, 01-03/10 Clostil, 06/10 znovu Clostil)..................................................3DC

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre