Tehotenstvo a obezita

flos
7. máj 2007

ahojte babenky. S manzelom sa snazilkujeme uz 9 mesiachov(uz by z toho bolo aj babo 😀 ) a stale nic. Ide o to,ze mam nadvahu. Snazim sa schudnut a je to dost tazke, kedze priberam uz pomaly 19 rokov. Velmi tuzim po mimi. Lekarka mi povedala,ze zdravotne som na tom ok. Kazdy mesiac mi meska mrcha a kazdy mesiac ocakavam,ze som tehu,ale zakazdym je to iba sklamanie. Uz ani nepocitam kolko testov som si spravila. Som na to pomaly expert 😀. Chcem len vediet ako ste na tom vy, co ste tiez obezne a snazilkujete a ako s tym bojujete. Moc po mimi tuzim a snazim sa schudnut,len chcem vediet vas nazor na tuto temu. A mensiu pomoc. Dakujem...

kive76
1. jún 2010

no mi ted aspon abychom na to pořád nemysleli, zajdem v neděli na Mezi ploty do Bohnic, a pak se i chystáme do kina na Kuky se vrací...je to jak pro děti i dospěláky...no a na Kladně pak budou Kladenské dvorky...to se chodí po různejch zahradách a tam jsou vystavený obrazy, obrázky, keramika, různý patchworkový deky, atd...no a pak je koncert různejch kapel..a je to zadarmo...tak tam se docela těším.. 🙂

kive76
1. jún 2010

no a ale abych pravdu řekla, jak vím, že přítel spermie má v pořádku, tak pořád přemejšlím v čem by u mě mohla bejt chybička ☹

vendulak
1. jún 2010

Kive máte vymyšleno tedy hodně hezkých programů 🙂. My jezdíme teď o víkendech hlavně na chatu. Máme tam teď dost práce a navíc tenhle víkend tam přivezli ještě tchánovi dřevo (mají chatu ob jednu pod námi) a takový šíleně velikánský klády, takže to řezali motorovkou na menší a příťa pak obr sekerou sekal a já skládala. Byli jsme pak úplně mrtvý a takovýho dřeva je tam ještě na několik dalších víkendů, na desítky víkendů 😒. A k tomu máme ještě spoustu práce v chatičce, kopeme tam podlahu v jednom pokoji a to se musí pak vybetonovat a vydlaždičkovat, pak přidělat dlaždičky do kuchyně za dřez a zvýšit dlaždičky v koupelně, ať nemáčíme zeď. Do toho opravit obrousit dřevěnou podlahu v obýváku, vytapetovat obyč papírem místnost nahoře a na to jí vymalovat, spoustu starého nábytku obrousit a natřít. No máme tam práce hafo, a mě tohle děsně moc baví, já si to užívám 😵 takže na to se teď těším já a tím se zabavuju 🙂. Dřív když jsme byli tam tak to bylo super tam člověk všechno z hlavy vypustil. Teď po potratu je to ale jiné, dívám se tam třeba ba tu práci a říkám si že tohle jsem mohla dělat klidně už i s bříškem, a že za rok v tuhle dobu už jsme tam měli být tři a tak, a strašně to bolí, takže už mě přepadávají chmurný chvilky i tam. Natožpak tady doma 😒. Prostě potřebovala bych aby jsme se už mohli aspoň znovu snažit a pak nejlíp hned otěhotnět 😀 😵.

vendulak
1. jún 2010

Kive a ty víš že přirozeně ovuluješ a máš pravidelný cykly? 😉

kive76
1. jún 2010

no jak tak čtu hafo práce máte... no mi v sobotu byli na zahrádce mému tátovi jsme tam pomáhali....řezat stromy jablka ...protože už jsou starý a seschlý, a neploděj....no a sekat trávu, a to mě taky moc baví...no a ještě se tam chystáme dát novou kadiboudu....tamta stará už nám padá....je to jen taková chatička bez vody, elektřiny, záchodu....ale je...a to je nejdůležitější...přespat se tam dá...udělat ohýnek...a vařim na plynový bombě...a třešinky máme...už se na ně moc těším až budou...

kive76
1. jún 2010

vendulak: to já ještě nevím...to se dovím až v tom gennetu...jestli ovulaci normálně mám...normálně to dostávám kolem 28 dne, akorát ted...a asi je to ovlivněný nervama...jak nevím co je se mnou...jsem to dostala za 24 dní...

vendulak
1. jún 2010

Kive ani BT jsi nezkoušela třeba měřit? Z tý by se poznalo jestli ovuluješ nebo ne. Ale pokud máš ms po 28 dnech tak myslím, že to bude dobrý...třeba přijdou jen na nějakou maličkost a ta se spraví a bude to 🙂.
Jinak my máme taky na chatě kadiboudu 😀, a po pravdě je toto co mě tam šte asi nejvíc 😒, kdyby nebylo té tak jsem tam klidně pořád 😵. A jako mě nevadí ani přímo ta kadibouda samotná, ale ti pavouci tam, z tich mam fakt děs ☹. Ale tedy jinak elektřinu tam máme, i vodu, dokonce i teplou 😀, z takového toho většího průtokového ohřívače. A vařit vaříme tedy na normoš sporáku ale je taky na plynovou bombu. Je to levnější že jo. My dřív jezdili ještě na chatu co je jakoby mého táty, tahle co jezdíme teď pořád ta je přímo přítelova. A v té tátovo tam bylo všechno, bojler, tv, splachovací záchod, pohodlí. A jezdili jsme tam jen my tak už jsme ji měli tak nějak za svou, máma to tam měla vždycky jen jako práci a práci kterou nesnášela, ségra jako nudu, takžetam taky nikdy nejezdila a táta na to neměl čas. Ale teď co si našel tu novou přítelkyni tak ta si pěkně okupila náš dům a vyhnali i ségru tamodsud a i si okupuje už tuhle chatu a dávají nám jasně najevo že naše to tam není a že jsme tam přebyteční, že tam nemáme do čeho mluvit a tak. Takže tam už nejezdíme. Ale na té příťovo fakt víme že je to naše tak tam si můžeme dělat co chceme jezdit jak chceme a po pravdě se mi tam i víc líbí, je tam takovej větší klid a relax 😵. Jééé tak ty se taky těšíš na třešně? Já taky moc! 😵 Vlastně na všechno ovoce, ze všeho udělám šťávu 😀.

kive76
1. jún 2010

né nezkoušela, ale jsem si říkala, že ted to zkusím...
škoda, že na tý chatce nemáme elektřinu a tu vodu...ale stačí to...akorát se tam nemůže přespávat v zimě , to bychom tam umrzli... ☹ takže je jen na to období teploučka... a jak jsme přespávali z soboty na neděli...tak ráno v chatičce bylo 16 stupnů...což bylo o.k..3 stromy máme trešně...no a pak máme ještě černej rybíz, angrešt, a jostu...to je kříženec rybízu a angreštu...no a jahody...no a na balkoně v bytě máme zasazený ředkvičky , hrášek..ten zbožňuju, a rajče, ale to se nám nějak nechytlo..

vendulak
1. jún 2010

tý jo kive tak to tam toho máte dost! 😕 🙂 My máme taky joštu 🙂 a právě z ní dělám taky šťávu, přítel je pije hodně a z jošty je dobrá moc 🙂. Černej rybíz tam nemáme ☹ a červenej taky ne, ale má ho vedle příťovo babička a ta ho nechtěla tak z něj sme dělali taky šťávu 🙂, a angrešt tam je, ale chtějí ho uříznout protože je k ničemu, protože má nějakou plíseň ☹, ale ten jsme minulej rok natrhali právě u nás na chatě toho mého táty, takovej ten velikej tmavej a z něj je šťáva nejlepší 🙂. A jinak jabloně tam máme taky a třešně pak kousek dál v třešňovce 🙂. Ale jahody né, tich my doma na zahradě měli vždycky hodně tak teď mi chybí, ale tam jak je to vysoko položený tak jahody tam nechtějí moc růst 😒. A jinak na záhonku jsme toho měli taky zaseto dost petržel, celer, mrkev, a všechno nám to sežrali slimáci 😠, jediný ředkvičky vyrostli, ale už sou taky skoro sežraný od nich 😠 a minulej víkend jsme tam zasadili sazeničky dvou paprik a dvou okurek a tenhle víkend jsme tam přijeli a nezbylo tam po nich nic, jak to celý sežrali 😠. Já byla tak děsně naštvaná 😠 😠 😠 a řekla jsem že už tam nic sázet nebudu 😒.
A přes zimu my tam taky moc nejezdíme, je to stará budova se silnýma kamennýma zdma a dá děsnou práci to vytopit a stejně je tam pořád zima když se přechází do místností. A vodu tam přes zimu taky nemáme, ta se na zimu vypuští a vypíná jinak by to všechno zmrzlo. Takže tam jezdíme větzšinou jen s bandou lidí na Silvestra 😀.

kive76
1. jún 2010

no tak tu plíseň jsme taky měli po dva roky, tak doufám, že tenhle rok budou..

kive76
1. jún 2010

a kde máte tu chatu?

vendulak
1. jún 2010

kive já ani nevím jak dlouho už jí tam mají, al myslím, že ta už tam bude napořád 😒.
A chatu máme kousek od Mariánských Lázní, nebo taky kousek od Tachova 😉. Třeba do Německa je to kousíček, je to bývalé pohraničí 😒.

kive76
1. jún 2010

jo tak tam je určitě nádherně v tom okolí. 🙂

vendulak
1. jún 2010

kive ano to je, je tam v okolí možnost spousty krásných výletů a zároveň ta venička je taková schovaná a je tam takové obrovské ticho a klid, vždycky to byl takovej balzám na dušičku. Teď už moc ne, tam jsme našli // a tam se moc těšili a já to tam mám teď s tím moc spojený a je mi tam tak hrozně moc smutno ☹ 😢. Navíc tam mají vedle chatu i příťovo rodiče, a sice s nima nějak konflikty nemám nebo tak, ale že bych s nima měla nějak moc dobrej vztah to taky ne, a teď po tom co se stalo mi tak nějak vadí ještě víc, že ví co se stalo a nejsou schopní říct ani že je jim to líto ☹. A přitom pro mě by to tak moc znamenalo. Jenže jim to nejspíš ani líto není 😒, přesně si dokážu představit jejich představy o tom že si F. najde nějakou holku co bude mít zděděnej majetek jako přítelkyně jejich druhého syna 😒. Protože pro ně jsem já prostě ta špatná protože já nemám nikde zděděnej barák 😒. Někdy sem si moc přála, aby příťa měl tu chatu někde kde mimo rodinu a známý, kde by byl úplnej klid.

kive76
1. jún 2010

ahojky, já taky nic nemám..teda kromě bytu v kterém ted bydlím,/jinak bych neměla kde bydlet / ten jsem zdědila...no a ta chatička je spíš táty, ale normálně na ní kdykoliv můžem...jo a můj přítel ten teda nemá vůbec nic...kromě mě... 🙂

vendulak
1. jún 2010

Kive tak to máte v pohodě, když máš zděděný byt 😉. Ono dneska si zařizovat bydlení z ničeho je docela děs, ceny bytů šílený a hypotéky taktéž. Máme jen 1+1, sice takovej prostornej, ale pořád jen 1+1 a hypo na něj máme šílenou 😒. Ale prostě někde a nějak se začít musí. A je to normální, já jsem ráda za to že moje babičky i děda jsou v pořádku a nemusím tedy nic dědit. A pokud jim to vadí, tak to je u mě prostě ubohý. Protože za prachy či majetek si člověk štěstí nekoupí. I kdybych měla zděděných milion bytů a domů a konta ve švícarský bance tak to že se máme s příťou rádi by to nevynahradilo stejně tak jako by to nevrátilo to že jsme přišli o miminko. A prostě pro tohle já mám k tchánovcům takovej divnej vztah.Bavím se s nima a tak, ale nejsem v jejich společnosti moc ráda.
A super že chatička je tátova a normálně tam můžete být 🙂, u nás to dřív právě bylo taky tak, než si táta našel tu přítelkyni 😒.
No ale zpátky ke snažení a témátku ve kterým jsme 😀. Kdy budeš začínat měřit tu BT? Doufám, že nám to budež házet do grafíku, abych posuzovala aspoň ten tvůj a s tebou pak čekala a doufala 😵, když my zatím nemůžeme 😒.

vendulak
1. jún 2010

Jinak holky sem dietu zase pokazila 😒. Něco se nám zase stalo co mnou dost otřáslo tak sem tu měla děsnej výlev pláče a tři panáky vodky 😒.
Já už fakt nevím co se sebou ☹. A to mi teď psal kamarád ten se kterým se mám teď na konci června po víc jak dvou letech vidět a za tu dobu sem ztloustla o nějakých 18kg 😒. A ty sem chtěla mít zase dole, tak sem na sebe teď tááááák děsně naštvaná 😠 😠 😠.

kive76
1. jún 2010

no to jo někde se začít musí....
no já se tam tak nějak střídám i se ségrou...ale ona jak ted mají to malý dítě 2 letýho Honzíka, tak tam moc nechce jezdit, právě že tam není ta voda, elektřina, atd...
to se ale měří v době kdy by měla bejt ovulace...tak 11-18 den cyklu, nebo i může dřív..jáse v tom moc nevyznám...musím si to někde z internetu naštudovat
🙂

vendulak
1. jún 2010

Kive tohle jsou nejlepší stránky o měření bazálky: http://merenibt.xf.cz/index2.html 😉 Najdeš tam úplně všechno 🙂.

A jinak já bych asi začala být tebou prvně měřit radši celý cyklus hned po skončení ms, aby si viděla jaké máš teploty v první části cyklu a jaké v druhé, jestli ti moc nelítají a aby byl pak vidět ten jejich rozdíl a mohlo se určit kdy teoreticky proběhla ovulace. A potom v dalších cyklech když už budeš chtít jen kontrolovat jestli ovulka proběhla a kdy tak stačí fakt asi jen tich pár dní uprostřed 😉.

zuzimia
1. jún 2010

Kive, s BT ti pripadne mozem trochu poradit, merala som cely rok.

vendulak
1. jún 2010

Jo jo to i já kdyžtak poradím Kive 😉, já měřím už víc jak rok a půl snad. Možná už pomalu dva 😒.

kive76
1. jún 2010

já si zejtra pořádně přečtu tu stránku, a a asi začnu měřit... 🙂

kive76
2. jún 2010

ahojky, takže holky jakmile se teplota zvýší to znamená, že je ovulace, nebo né...o kolik se Vám zvýšila?

kkamca
2. jún 2010

čau,,no pokud teplota vyleze tak je po ovu..A jinak sem se dočetla,že minimálně by se poovulační teplota měla zvednout o 2 stupně a víc--
Jinak někdo má nižší předovu teploty a někdo ne..a i po ovu.No chce to vysledovat. 🙂 A určitě měřit ze začátku aspon celý cyklus.Četla sem,že ty máš pravidelný cyklus ,tak asi ovu u tebe bude v pořádku.

A já za mizim vařit..dělam dnes polévku a i druhé 😝

vendulak
2. jún 2010

Ahojte kive a Kami! 😉
Kive ta tak jak psala Kkamča, když teplota vylítne nahoru je to den PO ovulaci. Někomu se v ten den ovulace teplota ještě trochu sníží a den po vyletí, třeba že dny před ovulací má 36,3 v den ovulace 36,1 a den PO vyletí na 36,7, ale taky klesat nemusí může být dny před ovulací 36,3 a může být i v den ovulace pořád stejně 36,3 a den po ní najednou vyletět třeba na tich 36,7.
A jaký teploty jsou normální a na kolik tobě vyletí to říct nejde, protože fakt každá holka to má jinak, některá má 36,5 jako předovulační a po ovulaci jí lítají klidně nad 37 a jiná má před ovulací teploty kolem 36 a po ní třeba vyletí na 36,5 jako měla ta první před ovulací. Prostě tohle má každá holka úplně jinak. Ale důležité je že tam bude skok v tich teplotách, kterej určí tu ovušku 😉
A já slyšela že by se měla zvyšovat alespoň o 3 desetiny stupně. Ale já jí někdy měla zvedlou i třeba jen o 2, někdy těsně po ovulaci mi třeba ani nevyskočila hned, ale jen stoupla o jednu a pak ještě o další dvě, a to jsem měla ovu potvrzenou z ultrazvuků.
Nejlepší by bylo kdyby si házela teploty do grafu na FF a my ti je hodnotili 😀 😉

vendulak
2. jún 2010

Jinak holky nemáte nějakej recept jak za 25 dní schodit 20kilo? 😀 To bych totiž potřebovala 😎

kive76
2. jún 2010

no tak vendulak asi mi nefunguje teploměr, ráno jsem se měřila je 7 den cyklu a já měla 36,8...

kkamca
2. jún 2010

Měřit musíš ještě v posteli--předtím než vstaneš!!A každy den stejně.

kive76
2. jún 2010

recept teda fakt nemám...taky bych potřebovala sundat...ale mě by stačilo těch 10 kg... 🙂

kive76
2. jún 2010

v posteli? já už vstala... 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre