Tehotenstvo a obezita

flos
7. máj 2007

ahojte babenky. S manzelom sa snazilkujeme uz 9 mesiachov(uz by z toho bolo aj babo 😀 ) a stale nic. Ide o to,ze mam nadvahu. Snazim sa schudnut a je to dost tazke, kedze priberam uz pomaly 19 rokov. Velmi tuzim po mimi. Lekarka mi povedala,ze zdravotne som na tom ok. Kazdy mesiac mi meska mrcha a kazdy mesiac ocakavam,ze som tehu,ale zakazdym je to iba sklamanie. Uz ani nepocitam kolko testov som si spravila. Som na to pomaly expert 😀. Chcem len vediet ako ste na tom vy, co ste tiez obezne a snazilkujete a ako s tym bojujete. Moc po mimi tuzim a snazim sa schudnut,len chcem vediet vas nazor na tuto temu. A mensiu pomoc. Dakujem...

vendulak
3. jún 2010

Kive tak to je mi líto že tě bolí kyčel, a už je to teď lepší?
No a o nastydnutí mi ani nemluv 😒, taky na mě dost něco leze, hlavně mě pořád pobolívá v krku 😒.

Jinak já si teď zase zacvičila, dala jsem si takový cvičení na bosu (i když bosu nemám 😀, použila jsem místo toho normálně polštářek) a tedy docdela mě boleli nohy i jsem se trochu zpotila 🙂. Tak teď se těším na oběd a pak si dám ještě s pejskem zase nějakou delší vycházku 🙂. Mám ze sebe radost 😀, jen dej Bože ať mi to vydrží 😅.

kive76
3. jún 2010

ahojky, vendulak:jo už je to dobrý, asi fakt nějak přeležená noha, nebo nevím...ještě se mi to nikdy nestalo...jo tak to mě naštěstí v krku nebolí...ale kejchám...
no ty jsi se teda rozjela...s tím cvičením, a delš í vycházkou.. 🙂

kive76
3. jún 2010

ahojky, holky mám pro Vás tip , kde vyhrát kočárek...když se zaregistrujete na www.babyweb.cz tak můžete vyhrát kočárek, já mám smůlu já už jsem tam zaregistrovaná už dýl...ale prý pro nás již zaregistrované též v létě udělají nějakou soutěž... ..

vendulak
3. jún 2010

Kive že by jsme si pořídili kočárek už do foroty, jo? 😀 Juknu na to 😉.

Kýcháš? A nebude to tedy i nějaká alergie? Teď i když prší tak toho všude kvete dost....
No rozjela, ale možná bych měla zmírnit, bolí mě už teď nohy po tom včerejšku 😀.

kive76
3. jún 2010

přesně tak 🙂 už se určitě bude brzo hodit 🙂 ...je nějak spešl...docela zajímavej...jsem koukala, že se normálně prodává za asi 27tisíc....tolik já bych teda za kočárek nedala...to jsou moje dvě vejplaty.

no něco mezi kejcháním...no alergii na pyl to taky mám...ale ted ještě né, nebo resp. spíš už jsem měla někdy jak bylo to vedro, ale pak to přestalo...nebo že by to byla alergie na přítele? 🙂 😉

markiza
3. jún 2010

@vendulak , mrchu uz mam v plnom prude, len ma stve, ze zrovna pred vikendom mimo domu... ale v podstate som rada, ze opat fungujem. so snazenim sa ponahlat nebudeme, predsalen tri MA uz vo mne vyvolavaju iny strach... pockam na tu buducu stredu, to som si takmer ista, ze sa nic nedozviem a ked skonci mrcha pojdem k dokimu, aby mi urobili nejake vysetrenia, hoci neviem aku mam sancu, kedze po druhom MA mi bolo povedane, ze vysetrenie robia az po troch po sebe iducich potratoch alebo dokonca piatich ak medzi nimi bolo nejake uspesne ukoncene tehu... ale cosi skusim kym pojdeme na dovcu.

@janaol, ahoj 😉

@kive76 , nech si cim skor fit 😵

@kkamca , v parku sme neboli, mala ma v pondelok vystupenie z tanecnej, tak som jej bola oblecenie kupit a teraz s nimi bude v parku tatka a ja idem varit. 😉

kive76
3. jún 2010

nebo ho pak můžeš prodat...třeba za půlku a vydělat si... 🙂

vendulak
3. jún 2010

Tý jo to je fakt drahota kočár 😕 a tedy koukla jsem na něj, ale mě se popravdě moc nelíbí 😒. Bych ho kdyžtak prodala a koupila si za ty penízky nějakej víc pro mě 😀 😎. Já mám teď jako sem Mutsy 4 rider 😔 🙂. S tím že na chatu by jsme ještě museli koupit jinej víc teréní a zůstával by tam, protože máme malá auta a kdyby jsme měli kočárek tam pořád vozit s sebou tak do auta nic jiného nedáme. Ale já už pokukuju po kočárkách celé ty 2 roky snažení a už jsem měla tolik favoritů a už tolikrát se změnili 😅.

Kive a bereš prášky na alergii? Protože tedy fakt to může být alergie na něco když říkáš že jí máš. Mě se teď alergie taky zhoršila, ucpává se mi nos a pálí oči, tak asi bude možná něco fakt ve vzduchu 😒. A mimochodem na ty alergický prášky jestli je bereš kdyžtak bacha 😉. Mě se dva doktoři v CAR úplně zhrazili když sem otěhu a řekla sem že je beru 😒. Musela jsem je okamžitě vysadit a i rovnou po potratu řekli že pokud budu chtít znovu otěhotnět tak mám uvažovat o něčem jiným. Že tyhle prášky se v žádným případě v těhu nemůžou a ty začátky jsou právě nejtěžší takže to vůbec ne, vůbec ne v prvním trimestru. Pak dýl třeba prý občas jo.

markiza
3. jún 2010

@kive76 co chces predavat?

markiza
3. jún 2010

...tak uz chapem, kocik by ste predali.... nad kocikom ja uz ani neuvazujem... ak bude treba dojazdime ten co mame 😝

vendulak
3. jún 2010

Marki tak já mám občas koukání a zkoumání kočárků jako drogu 😀. Asi že si u toho dělám iluze a prostě věřím že jednou se dočkáme a ten kočárek fakt vybírat budeme 😵.
Ale samo že kočárek není nic moc převratně důležitého, hlavně kdyby už to miminko bylo, bych ho vozila klidně v čemkoliv 😵.

kive76
3. jún 2010

vendulak: no prášky mám, vyzvedla jsem si je nedávno jak jsem měla tu alergii, ale ležej mi na skříni...protože mě to už přešlo, to já bych si je stejně vzala jen na tu dobu, co by ta alergie byl.a. a až by přešla tak pak zas né...já si myslím, že ty prášky jsou tak nějak dost silný, že by to asi fakt nebylo dobrý brát během toho těhotenství...kdo ví co v nich je ☹

no to já taky průběžně koukám na ty kočárky, a i chodím na veletrhy hraček, a věcí pro děti...koná se to v Praze na výstavišti mám dojem, že snad jeden v září, nebo říjnu, a jeden v únoru, tak tam tak okukuju co je zajímavýho...pro děti...i když teda ještě žádný nemám...

no to je jasný...pokud ti vydržet po těch tvejch 2 dětech, tak je zbytečnost kupovat nějakej další...

kive76
3. jún 2010

no ted jsem koukala na ten co máš ty...ten Mutsy 4 rider, takovou značku vůbec neznám...ale musím říct, že je moc pěknej....

markiza
3. jún 2010

moje deti mali jane carreru, vtedy bol cool.... teraz obycko, ale este drzi.... tiez som pozerala po nejakom este v aprili....

markiza
3. jún 2010

@kive76 , alergia je fakt hrozna, ja picham muzovi vakcinu kazdych 6-8 tyzdnov snad uz 5 rokov... mozno 4... a stale to nie je celkom ono, aj ked sa citi ovela lepsie. on ma alergiu na roztoce.

vendulak
3. jún 2010

kive Mutsy je hodně známá značka a kvalita čili i drahota 😒, takže pokud by na něj jednou fakt naše volba padla kupovali by jsme asi z bazárku 🙂.
My by jsme asi hlavně chtěli aby nám na kočárek šla nějaká lepší autosedačka Romer nebo Maxi-cosi, protože pro bezpečí v autě bych chtěla udělat max. Protože lidi si neuvědomujou často že jízda není jen o jejich autě a o jejich řidičských schopnostech a nikdy nevíš jakej vůl může jet proti tobě, ať už prostě jen rychle nezodpovědně, nebo může být opilej nebo může mít mikrospánek a nehoda je pak otázkou vteřin. Když sem viděla příťovo nabouraný auto 2x za rok a půl co dojíždí do práce tak mě to fakt hodně vzalo ☹. Takže asi budeme řešit hlavně autosedačku a kočárek už asi až tak podstatnej pro mě není. I když jak jsem řekla, jsou krásný a často je okoukávám a sním u nich 😵.
Jo a pokud bereš prášky jen nárazově při obtížích tak já bych řekla že je to v pohodě. Já mám alergií hrozně moc a jsem na práškách pořád už celá léta, chodila jsem roky i na vakcíny. No teď jsem dobrala poslední co jsem měla doma a zkouším homeopatika a jsem tedy zvědavá jestli na mě budou účinkovat...
Tý jo! Veletrhy! Tak na to já ještě nikdy nebyla, ale často jsem koukala na fotky holek a jít obdivovat tu hromadu kočárků, jééé no to by bylo taky moje 😵. I když na druhou stranu by mi tam asi možná bylo i docela smutno ☹.

kive76
3. jún 2010

tak mě taky je smutno, že se mě to ještě netýká....ale zas si tam průběžně naberu různý letáčky, či některý ty časopisy maminka, betynka, máma a já...tam třeba mají zadarmo aby na ty časáky nalákali, no a pak to bud něco dám ségře, když má toho mrňouse...aby tam nemusela jezdit...anebo ty časáky si přečte a pak mi je vrátí...

markiza
3. jún 2010

@vendulak , tiez sa priznam, ze bezpecnost v aute je pre mna, nas na prvom mieste a dost dobre nechapem ak si niekto vybera kocik za 600-1000 jurasov a dat 200-300 za autosedacku romer mu pride desne vela... ten romer ako priklad...
inak ja som este dlhe roky pred otehotnenim kupovala pravidelne Betynku a neskor Mama a ja a Dieta a citala a citala... 😎

kive76
3. jún 2010

no tak Betynku, si kupuje moje ségra, i maminku, a to miminko časopis jen někdy...takže pro mě nemá význam si to taky kupovat...když to podědím po sestře... 😅 no někdy jí ten časák koupím, ona si ho přečte a pak ho dá mě...

kive76
3. jún 2010

tak koupě sedačky do auta to se nás netýká....auto v rodině nemáme 😀

vendulak
3. jún 2010

Marki jo jo v tom s tebou naprosto souhlasím 😉.

kive vy nemáte v rodině žádný auto? 😕 Tý jo! To já si snad život bez auta už neumím ani představit. U nás bylo vždycky hodně aut a i se hodně střídali. Můj táta má svoji autodílnu a jezdil dřív rallye. Já od něj svoje první auto dostala dřív než mi bylo 18 😅. A najezdila jsem se toho už fakt hodně, myslím že už sem docela zkušenej řidič 😀. I když jezdím a cestuju strašně ráda, miluju dlouhý výlety autem a tak, tak ale byli i chvíle strachu víš co. Ale stejně si bez auta život představit už neumím, rádi někam jezdíme a hlavně jezdíme skoro každý víkend na chatu kterou máme docela daleko. A taky rodiče a prarodiče mám já celkem daleko. Příťa tedy trochu blíž. A máme tedy moje auto a pak příťa má auto služební se kterým jezdí každý den 150km.
Ale zpět k tématu, nepotřebovat autosedačku tak si taky třeba vyberu nějakej supr čupr kočár, ale takhle když jezdíme často tak fakt dáme přednost lepší autosedačce a kočárek bude až druhotnej.
Jéé holky a tedy přiznám se že já mám na internetu sečteno kde co, někdy si už s tím připadám jak maniak 😀, ale časopisy tedy nekupuju. Nějakou tu Betynku nebo co to jsem viděla snad jen jednou a to v čekárně u gyndaře 😅.

markiza
3. jún 2010

@vendulak , ty mas teda fakt automobilovu rodinu 😉 ja nesoferujem 🙄

markiza
3. jún 2010

pekny vikend vsetkym bambulky, my vyrazame hned rano... tak sa majte a uzite si vikend!!!

vendulak
3. jún 2010

Marki vy si taky víkend a výlet krásně užijte!!! 😉

kive76
4. jún 2010

vendulak: já a přítel nemáme auto, pak teda brácha, ale ten bydlí v Praze, no a ségra s manželem ty teda mají...ale mi ho tak nějak vůbec nepotřebujem...do práce z Kladna do Prahy jezdíme vlakem...no a přítel ještě po Praze, a to má legitku. my to auto nepotřebujem, když někam jedem tak vlakem, no a hrozně rádi chodíme pěšky,takže bychom to auto stejně moc nepotřebovali..

kive76
4. jún 2010

jo a jinak holky je to dobrý, žádnou extra dietku nedržím...a dneska jsem si vlezla na váhu a zatím jsem od posledna moc nepřibrala..hi,hi...už nemám 78 kg...už mám 77.8 kg...hi,hi...
jo a jinak dneska jsem si koupila časopis Dieta a je tam jídelníček na 3 týdny, a různý zajímavosti...tak tak nějak podle toho trošku pojedu...ale nějaký jídlo určitě vyměním za něco jinýho...jen prostě pro inspiraci... 🙂

kraskanz1
4. jún 2010

vendulak (22let,snažení od 03/08,CAR Natalart, 02/10 a 03/10 IUI,04/10 MA ,ko v CAR 7.6.)...................43DC
markiza (32 rokov, MA1 07/06, MA2 01/07, MA3 04/10, vysledky z embria 9.6.).......................................2DC
kive (33 let,, snažení od 01/09 , Gennet 1. konzultace 17.6..) ...................................................................8DC
kkamca (30 let, snažení od 03/06,04/10 laparoskopie,05/10 Clostil, podzim CAR??)..................................23DC
kraskanz1 (23 let, snažení od 01/09, 01-03/10 Clostil, 06/10 znovu Clostil).................................................8DC
janaol (35 let, snažení od 01/06, 06/06 1IVF - neúspěšné, CAR co nejdříve (musím se objednat) .............11DC

zuzimia (37 rokov, snazenie od 01/10, 09/09 hysteroskopia) .............................................................27.05. - //

kraskanz1
4. jún 2010

caute babyzne ako sa dnes maate???konecne zacina vykend co??no ja musim cely vykend trcat v praci hm co uz 😒 ...

dnes ma cely den picha raz v jednom vajecniku potom v druhom a teraz nakoniec mam taky pocit ako pred mrchou ...moze byt ze mi rastu foliky??? 😕
baby co s t ym mate skusenost pisteeee 😅

vendulak
4. jún 2010

Ahojte holky!
Kive já mám taky minulej časopis Dieta, dostala jsem od mamky, a nějaký ty jídla se mi tam líbili moc. Ale bohužel se neshodujou s tou dietou co teď se pokouším držet. Ale schovám si je a třeba je ještě využiju 🙂.
Krásko já brala Clost a brala jsem 2x1tbl 3.-7.DC a měla jsem vždycky na jednom vaječníku jeden hezký folík (na druhém ani nevím, protože se u mě hodně těžko hledá a doktoři ho ani nenašli zrovna při tom, ale je tam! 😀 Když jsem byla na folikulometrii poprvé tak je našli oba a teď v nemocnici po revizi hledal doktor taky dlouho než ho našel a zabral, ale byl tam 🙂) a i když tedy nevím jak na tom byl ten druhý vaječník tak i kdyby sem z Clostu měla mít jen ten jeden folík tak na otěhu stačil 🙂 😉. No ale hlavně jsem chtěla napsat že mě při braní Clostilu ani po něm nikde nic tedy nebolelo...to až maličko přímo v den ovulace a pak ke konci cyklu, toho netěhotenskýho i toho těhotenskýho. Každopádně moc držím palce!! 😉 Kdy jdeš na folikulometrii? 😉

Jinak jsem se s vámi přišla hlavně před víkendem rozloučit, budeme za chvilku odjíždět zase na chatičku 😵.
Akorát se trošičku bojím jestli není dietka zase v ohrožení protože příťa chce na piknik a to u mě prostě znamená žrááát. Ale budu se snažit vydržet 🙂. Tak se tu mějte fajn a všechny si užijte víkend! 😎

kraskanz1
4. jún 2010

@vendulak no na folikulometriu mam ist 13DC ale pojdem az 14DC lebo pred tym mi na ultrazvuku nic nevidel tak skoro a ptoom uz bude po vykende tak hadam skocim znovu...no ja som pri minulom brani clsotylu nic nepocitovala nic ma nebolelo a tak ale dnes ja neviem moze byt ze sa vajecniky zobudzaju a koencne zacinaju produkovat??? 😔

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre