Tehotenstvo a obezita

flos
7. máj 2007

ahojte babenky. S manzelom sa snazilkujeme uz 9 mesiachov(uz by z toho bolo aj babo 😀 ) a stale nic. Ide o to,ze mam nadvahu. Snazim sa schudnut a je to dost tazke, kedze priberam uz pomaly 19 rokov. Velmi tuzim po mimi. Lekarka mi povedala,ze zdravotne som na tom ok. Kazdy mesiac mi meska mrcha a kazdy mesiac ocakavam,ze som tehu,ale zakazdym je to iba sklamanie. Uz ani nepocitam kolko testov som si spravila. Som na to pomaly expert 😀. Chcem len vediet ako ste na tom vy, co ste tiez obezne a snazilkujete a ako s tym bojujete. Moc po mimi tuzim a snazim sa schudnut,len chcem vediet vas nazor na tuto temu. A mensiu pomoc. Dakujem...

blandik
10. jún 2010

ahojte, zdravím všechny - jak přežíváte ta vedra?

vendulak
10. jún 2010

Ahojte holky! Tak jsem právě dorazila z Plzně a to vedro je prostě děs 😒. Šla bych se kydnout někam do vody 😀 😎. Byla jsem nejřív na té alergologii a paní doktorka byla moc chápavá a hodná 🙂. A pak sem si udělala výlet do Tesca a pořídila jedny krátké džíny (takové tenčí než normální). jedny letní šaty a dvoje krátké tepláky v akci každé jen za 93,-Kč a pak ještě krásné žabičky na nohy z NewYorkru a tisícovka v tahu 😒.

Krásko mrzí mě že nenarostl žádný pořádný folík ☹. A pokud jsou tam tedy malinké folíky tak to vypadá na PCO 😒. A laparo by byla dobrá kdyby ti při ní udělali ten dryling vaječníků (nejsem si teď úplně jistá tím názvem), to nějak seškrabou tu slupku co tam mi PCOčky máme. A kdyby ani to nepomohlo, nebo si na lapro jít nechtěla tak to bude chtít silnější hormony v injekcích 😉.

Jinak Marki já momentálně beru kyselinu listovou 800mcg a vitamín E 400mg, který je prý dobrý na nárůst děložní sliznice a u chlapů na spermio, někdy je nazávám práý vitamínem plodnosti 😀, ten bereme s příťou oba a on ještě selezin ACE. Ale až nějak budu mít normální cyklus tak ten vitamín E chci brát radši jen do ovulace. Jinak před tím než mi zjistili tu poruchu štítné žlázy tak jsem brala femibion 800, kterej je prý to nejlepší co je dneska na trhu a chválí ho i doktoři, kteří jinak pro vitamíny moc nejsou. Obsahuje totiž foláty už naštěpenou listovku a tak. Ale ten teď kvůli štítce nemůžu protože je v něm jód, ale prý v těhu pro miminko ho brát mám, takže jsem ho měla koupený a brala ho během toho krátkého těhu a až otěhotním tak ho plánuju brát zase 🙂 😉.

janaol
10. jún 2010

ahoj holky, dnes je tu o trošičku lépe (tedy v kanclu mám celkem přijatelně), venku je opět vedro, ale trošku pofukuje tak je to příjemnější. Jsem trošku nachlazená, protože jsme to v noci trochu přehnali s klimatizací. Úplně jsem zapomněla, co to dokáže. Snad to přejde.
@markiza - na dovču jedeme do Egypta, ten je pro mě srdcový, mám to tam strašně ráda. Tentokrát jedeme i se segrou, švagrem a jejich dětma, tak bude o zábavu postaráno. Už aby to bylo......

kkamca
10. jún 2010

Fuj tady vedro snad pořád stejný..
At zapršíííííííííí 😝

vendulak
10. jún 2010

Kami možná že jo, vždyť pršelo i včera i převčírem večer 🙂. Ale u nás taky děsný vedro. Navíc mám teď nějakou depku, že kalhoty co sem si koupila mi jsou nějaký malý, nechápu jak to když v krámu mi přišlo že mi sedí a v šatech vypadam jako almara 🙄 😢. Sem odmítla i pozvání na zmrzku a jsem na sebe taaak děsně naštvaná 😠.

kraskanz1
10. jún 2010

ja neviem ci je to PCO nikto mi to este nepotvrdil dohodli sme sa tak ze este 2cykli clostil a potom ked neotehotniem tak laparka..
a este ma utesil tym ze ked som k nemu minuli rok prisla ze chcem otehotniet tak som nemala ani menzes ani vajicka teraz mam aj jedno aj druhe ze mam vydrzat oni zacnu rast... 😕
a na tu laparku by som najradsej uz zajtra isla lebo evidentne to pomaha... 😅

kkamca
10. jún 2010

kraskanz1:já sem po laparo od dubna..
Taky mám mimochodem strach jestli náhodou nemám PCO..i přesto,že dle laparo to nevypadalo na pco.

Vendy já jak si posledně koupila ty tepláky tak jsem je jako ještě neměla ani jednou na sobě,asi až v zimě až zakryju zase stehna delší bundou a pupek.. 😝

kraskanz1
10. jún 2010

@kkamca tak neveim lebo tak si ked ta vydeli podrobne tak uz vedia povedat ze ci je to PCO alebo nie tak ked ti povedali ze nie tak nie. 😵
a ja by som ten driling ak by sa potvrdilo PCO brala nech mi to spravia ved hadam uz len to pomoze aspon budem vediet kde je ten problem ze to stale nejde... 😠

kkamca
10. jún 2010

kraska mě driling nedělali-což mi docela mrzí,ale dr mi to nenapsal do papírů
A ted jak sem byla na folikulometrii tak mi povidal,že jako slabé pco bych mít mohla-tak nevím.
ALe zas dle lsk povidali že to nevypadá.Jenže!!mě rostou folíci velmi pomalu a na operaci jsem byla 10 den cyklu.Takže z toho se taky moc soudit nedá.Si myslím.. 😒

kraskanz1
10. jún 2010

@kkamca viem kamca ze ti nerobili driling ale hadam uz ked ta vidia z vnutra tak vedia posudit ze ci je alebo neni PCO.
ale inac som aj celkom rada ze pojdem na tu laparku mam taky dobry pocit neviem preco ale aspon ma pozru a co bude pokazene to opravia 😀

kkamca
10. jún 2010

kraska a třeba zrovna vše bude ok.. 🙂 nebo lsk nebude potřeba 🙂

markiza
10. jún 2010

ahojte, tak u nas je tiez teplo, ale zatial nestresujem, kedze viem, ze svoje si uzijeme v juli a auguste 😉 inak baby posrite par stran dozadu ako ste sa stazovali, ze neustale prsi 😝 😀

co keby sme pridali do tabulky aj tie vitaminy?

@zuzimia , ako sa citis?

kkamca
10. jún 2010

krasko kolik ty bereš clostíku?

aa vendul ty si brala kolik před iui?

kkamca
10. jún 2010

markizo ahoj tu padají asi teplotní rekordy.. 😝

markiza
10. jún 2010

pisem jak trulo "posrite si" 😀 😀 😀 😀 😀 tu je hrozna vlhkost, hoci je velmi teplo tak pradlo sa mi susi dva dni... mam rada slovenske leto, suche...

kkamca
10. jún 2010

No já prádlo vyvěsím a za hodinku ani ne můžu sbírat.
Dnes jsem žehlila a pak pekla koláč..a myslela sem,že padnu.

markiza
10. jún 2010

do septembra daleko, ale verime si, verime 😉 idem hodit do pracky a povinne do parku za tatinom a malym... gumkacka je na plavarni...

kkamca
10. jún 2010

🙂

kraskanz1
10. jún 2010

@kkamca berem ho 2x1 ale vajecniky ma aj teraz pichaju nenormalne ja som myslela ze fakt tam aspon daco narastie a idem este v pondelok na folikulometriu ale podla mna zbytocne... 😒

kkamca
10. jún 2010

kraska tak to si brala jak já--
a víš aspon nějakou velikost ?těch folíků

kkamca
10. jún 2010

Třeba ještě dorostou.. 🙂

kraskanz1
10. jún 2010

@kkamca nepoveal mi nic len ze ich je vela ale uplne malicke ze vobec nenarastli a ze uz by malo byt vidiet nejaky dominantny folik. este pred 3mesiacmi ked som brala tak na posledny cyklus som mala jeden 11mm ale aj to povedal ze to uz nenarastie .. 😔
neverim ze narstie a aj daco tak len na take malicke ale berem to ako vyzvu nie ako prehru takze hadam len raz sa k tomu babetku dopracujeme 😵

nikushka2
10. jún 2010

ahojky babenky,

čítala som že máte mačky. Jedna moja známa mala a nemohli mať bábo. Potom jej doktor povedal že sa ich má zbaviť, ona ich niekomu darovala a za pár mesiacov otehotnela, a pritom boli tie mačky normálne s papiermi, očkované a pod.
Tým nechcem povedať že sa ich máte zbaviť, len či váš doktor vie že máte mačky. ... inak ja mám velmi rada mačky, takže chápem že zbaviť sa ich nie je jednoduché.

baby ako sa zistuje, či dozrievajú vajíčka a či dochádza k ovulácii a či je s nimi všetko v poriadku?
len z merania teploty? alebo ultrazvuk?

ja mam tak strašne vela roboty, že nestíham absolutne nič, dnes som sa pozrela na hodinky bolo 8:00 a ked som pozrela o chvílu bolo14:00, neskutočné, samí zhon. Mám toho totálne dosť.


vendulak
10. jún 2010

krásko pokud si měla hodně malých folíků a žádný dominantní tak máš na 100% PCO 😉 😒. To je prostě ten nejvíc nejjasnější ukazatel.

Jinak holky dočtu vás úplně až pak, teď se jdu věnovat miláčkovi 😵.

markiza
10. jún 2010

@nikushka2 , je mozne ze kamoska mala od svojej macky toxoplazmozu, to je celkom problem v otehotneni aj pocas tehu.

markiza
10. jún 2010

dosnazenie @vendulak 😵

vendulak
10. jún 2010

@markiza dosnazenie? 😕 Teď jsem trošku mimo, jako že máme jít do snažení? 😀 Ale kdepáááák čučeli jsme na seriál 😀.
Krásko taky mě ještě napadlo, že pokud máš takovéhle PCO na které nezabírá ani Clostil tak v podstatě by se řeklo že jedinou možností je buď laparka a pokud by ani po ní nic (protože i to je možný) tak by vám zbývalo jít do CAR, kde jsou na to odborníci a dali by ti správné hormony. Ale tedy napadlo mě že ještě by ti doktor mohl zkusit dát ke Clostilu Metmorfin 😉. To se většinou u PCO dělá, když nefunguje Clostil, tak se zkouší ještě Metmorfin (i když většinou co vím tak to tak je v CARech nevím jestli to může ordinovat i praktickej gyndař) a až pak hormony v injekcích v jednotkách upravených pro tebe. Tak třeba se na to zkus doktora zeptat 😉.

Kamčí já myslím že PCO nemáš....jako vím že máš na něj i dost příznaků, ale zase si psala že ti folíky dorůstají a nebo když ne tak tam prostě není žádný. A při PCO by si tam prostě měla hodně malinkatých folíků, jako já běžně nebo jako Kráska teď 😒. Ale je divné že ti i dělali hormonální profil a ten byl taky O.K., ne? Tak by mě zajímalo kde je tedy zakopaný pes, že přirozeně neovuluješ? ☹ Možná že to bude fakt nějaké slabé PCO...nebo fakt nevím, zase máš...máme štěstí že aspoň reagujeme na ten Clost 🙂. Jinak já při obou IUI brala taky dávku 1-0-1 😉.

Janol dovolenku vám trošinku závidím 😵. I když musím se přiznat že do Egypta bych nejela. Lidi ala "aláhu dej nám vláhu" mi bohatě stačili v Tunisku a řekla jsem že do takových končin už nikdy jako :-/. Ale jestli to máte rádi tak si to hlavně moc užijte určitě tam načerpáte zase moc energie 😵

nikuskha jo jo jestli ovuluješ tak sama můžeš vysledovat z měření bazální teploty. Ale úplně přesně ti to opravdu určí až doktor přes ultrazvuk - folikulometrii 😉.

Marki já bych byla klidně pro připsání vitamínků do tabulky, ale nevím nevím jestli se nám tam ještě vejdou 😀.
A Marki jak si na tom vůbec s dietou? Já děs ☹.

markiza
10. jún 2010

@vendulak , jasne, malo to byt dosnazenia, len mi dnes preskakuju pismenka 😀 😀 😀 😀
ja som s dietou na tom nijak, pauzujem... nebudem klamat, tych -6kg tam je a dalej uvidime ked sa pohneme... ale asi prejdem na delenu stravu z jednoducheho dovodu, konci skola, zacina dovca, pojdeme na nejaky cas ku svokrovcom, potom k mojim rodicom a tam sa tazko pokracuje v dnoch... ale delena by sa dala... mam jednu kucharku.. viem, ze to aj delenou ide, tak mozno sa k nej opat vratim.
ja som si tam do tabulky vitaminy dopisala, mozno sa zmestia aj vam ak chcete 😵

markiza
10. jún 2010

@janaol , egypt je moja vysnivana krajina, ale az ked deti odrastu a budeme moct ist sami s muzom spoznat tuto krajinu. mora mam dost, to ma nelaka, ale ta historia veru ano. videli ste pyramidy?

markiza
10. jún 2010

@blandik , teba som ani nepozdravila... tepla si este uzijeme, vsetky do jednej.. 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre