Tehotenstvo a obezita

flos
7. máj 2007

ahojte babenky. S manzelom sa snazilkujeme uz 9 mesiachov(uz by z toho bolo aj babo 😀 ) a stale nic. Ide o to,ze mam nadvahu. Snazim sa schudnut a je to dost tazke, kedze priberam uz pomaly 19 rokov. Velmi tuzim po mimi. Lekarka mi povedala,ze zdravotne som na tom ok. Kazdy mesiac mi meska mrcha a kazdy mesiac ocakavam,ze som tehu,ale zakazdym je to iba sklamanie. Uz ani nepocitam kolko testov som si spravila. Som na to pomaly expert 😀. Chcem len vediet ako ste na tom vy, co ste tiez obezne a snazilkujete a ako s tym bojujete. Moc po mimi tuzim a snazim sa schudnut,len chcem vediet vas nazor na tuto temu. A mensiu pomoc. Dakujem...

markiza
10. jún 2010

@kkamca, co ta hlava a bolenie brucha? je ti lepsie?

markiza
10. jún 2010

@vendulak , ty budes cakat na prirodzeny prichod ms alebo mas v plane gyndosa ak na seba necha cakat?

ja sa idem zajtra objednat do tej ordinacie pre planovane rodicovstvo.. som zvedava 😵

kkamca
10. jún 2010

markiza:hlava nebolí.chvála bohu-Bříško mě ale pobolívá průběžně-celodenně. ☹ Prostě předmrchovský stavy.
Dala sem si k véče koláč a pálí mě žáha jak hrom.. 😝

markiza
10. jún 2010

@kkamca , tak ten kolac zapi mliekom 😉 budem na teba najblizsie dni mysliet. ty mavas lf 12-14? takze najblizsie dni su rozhodujuce... drzim palce!!! aj ked je uz teda iste rozhodnute 🙂 a ja to palcami neovplyvnim...

kkamca
10. jún 2010

markiza no vidíš to mi nenapadlo zkusit mléko.
Ano lf mám tak 12 až 14 dnů-myslím že max do středy bude jasno. 🙄

markiza
10. jún 2010

@kkamca , bude ako ma byt, ale mohlo by tam byt 😵 😵 😵 😵

kkamca
10. jún 2010

😀 Markizo hezký obrázek 😀 ,ale myslim že ti ho smáznou až na něj přijdou.Paráda ale..takové ze života.

kkamca
10. jún 2010

markizo ..... 😵 bylo by to,to nejkrásnější po dlouhé době,co by mě v životě potkalo. 🙂

markiza
10. jún 2010

ja viem @kkamca ... a moc ti to zelam

markiza
10. jún 2010

asi zmazu, ale taka je nasa rodinka 🙂

kkamca
10. jún 2010

Ale tuším ,že to nedopadne jak bych chtěla.

Jinak dnes tedy nesprchlo a musím říct,že nevím jak usnu. 😝 Dusno

markiza
10. jún 2010

nejako bude @kkamca , niekedy aj vlastna intuicia klame...
idem pri telku, dobru noc 😉

kkamca
10. jún 2010

Dobrou ,i já jdu-- 🙂

kraskanz1
10. jún 2010

@vendulak ja neviem doktor mi ani PCO nespomenul ale tak mozne to je ja ked som rpisla za nim ze chcem dieta a nedari sa ja osm ziadne foliky ani nemala vo vajecnikoch teraz ich uz mam len nerastu a ked to bude PCO tak uz hadam len sa to da vyliecit. uvidime po lete ak neotehotnieme ta to laprka isti a poviem vam ze normlane sa na nu tesiim 😀

kive76
11. jún 2010

ahojky markizo: moc pěknej obrázek..

tak já jsem od včerejška osiřela, přítele mám v nemocnici...takže žádný velký vaření mě nečeká... a když tak jen jídlo pro mě
🙂 a kočku....hi,hi...takže ode dneška si zas dávám tu dělenku Lenky Kořínkové...ta mi vždycky nejlíp pomohla...a začínám... už jsem si nakoupila šunku, sýr a okurky...takže na dnešní den pro začátek na snídani a oběd mám co k jídlu, a pak si ještě v zelenině přikoupím nějakou zeleninku...no a pak odpol. po práci něco na véču.. ráno jsem se zvážila a mám 78,5 kg...aspoň že to není těch hnusnejch kulatejch 80 kg...

kkamca
11. jún 2010

Dobré ráno,
tak u mě už je jisté ,že i hezký vyrovnaný graf nemusí nic znamenat.-No škoda. 😒

Když mluvite o jídlu,já sem vůbec na dnešek nic nevyndala.A nevím co budu vařit.

kive76
11. jún 2010

zuzimia (37 rokov, snazenie od 01/10, 09/09 hysteroskopia) .............................................................27.05. - //

vendulak (22let,snažení od 03/08,CAR Natalart, 02/10 a 03/10 IUI,04/10 MA , UTZ v CAR srpen)...............50DC
http://www.fertilityfriend.com/home/vendulak
kkamca (30 let, snažení od 03/06,04/10 laparoskopie,05/10 Clostil, podzim CAR??)..................................30DC
http://www.fertilityfriend.com/home/kkamca
janaol (35 let, snažení od 01/06, 06/06 1IVF - neúspěšné, CAR co nejdříve (musím se objednat) .............18DC
kive (33 let,, snažení od 01/09 , Gennet 1. konzultace 17.6.,kyselina listová) ................................................................15DC
kraskanz1 (23 let, snažení od 01/09, 01-03/10 Clostil, 06/10 znovu Clostil).................................................15DC
nikushka2 (23 rokov, snaženie od 04/10, duphaston) .........................................................................12DC
markiza (32 rokov, MA1 07/06, MA2 01/07, MA3 04/10, kyselina listova + vit. E a C).......................................9DC

kive76
11. jún 2010

nějak se mi to roztáhlo...bleee

zuzimia (37 rokov, snazenie od 01/10, 09/09 hysteroskopia) ............................................................. 27.05. - //

vendulak (22let,snažení od 03/08,CAR Natalart, 02/10 a 03/10 IUI,04/10 MA , UTZ v CAR srpen).........50DC
http://www.fertilityfriend.com/home/vendulak
kkamca (30 let, snažení od 03/06,04/10 laparoskopie,05/10 Clostil, podzim CAR??).............................30DC
http://www.fertilityfriend.com/home/kkamca
janaol (35 let, snažení od 01/06, 06/06 1IVF - neúspěšné, CAR co nejdříve (musím se objednat) ..... 18DC
kive (33 let,, snažení od 01/09 Gennet 1. konzultace 17.6.,kyselina listová)...............................................15DC
kraskanz1 (23 let, snažení od 01/09, 01-03/10 Clostil, 06/10 znovu Clostil)...............................................15DC
nikushka2 (23 rokov, snaženie od 04/10, duphaston) ......................................................................... 12DC
markiza (32 rokov, MA1 07/06, MA2 01/07, MA3 04/10, kyselina listova + vit. E a C)................. 9D

kive76
11. jún 2010

holky to je síla...já ráno vstávala v 5 hodin, a už bylo na teploměru 20 stupnů, no uvidíme kolik bude dneska 🙂

markiza
11. jún 2010

dobre rano.... a mam po obrazku 😠

@kive76 , drzim priatelovi palce, nech mu v tej nemocnici pomozu a mozete byt cim skor spolu 😵

kive76
11. jún 2010

no jo koukám...to je škoda markizo obrázek byl suprovej..díky za držení palce..no naštěstí jak říkám, je tady u mě vojenské nemocnici, takže ho navštívím tak nějak každej den, či obden po práci...takže za ním nemusím nikam daleko jet.. 🙂 takže mě se zas tak moc nezbaví 🙂

kkamca
11. jún 2010

kive i já se připojuji..Snad ti ho pustí brzy domů 🙂

markizo ahooj

kive76
11. jún 2010

díky díky kkamco

markiza
11. jún 2010

@kkamca a preco si uz hodila flintu do zita? testovala si?

vendulak
11. jún 2010

Holky vy jste toho napovídali 😕.
Jinak já jsem hned po ránu tak děsně rozčílená 😠 asi tím přemáhám pláč ☹. Ráno mi přišla oznamující sms o narození dítěte jedné kamarádky. A sem asi hnusná, ale zrovna jí to vůbec nepřeju ☹ a je mi toho dítěte do budoucna strašně moc líto, toho jakou bude mít mámu, v čem bude muset chudák vyrůstat ☹. Tak sem ráno zase ležela v posteli a nadávala nad tím jak je život nespravedlivej že taková děv... 😠 ho má... a že jsem já v minulém životě spcáhala něco hrozně děsnýho, třeba že sem byla hromadnej vrah a proto mě teď za to tak moc pán Bůh trestá 😢 😢 😢. No měla sem strašnou chuť si dát nějakýho panáka, nakonec sem místo toho šla šít, protože tu mám spoustu věcí na spravení a ona se mi ohla jehla ve stroji 😠, tak sem se pokusila dát tam jinou, a ono už mi to nešije 😠, blbej stroj tak je to s ním teď pořád 😠 😠 😠.
Jinak Marki já už ms uměle vyvolávám. V pondělí se doktor v CAR hrozně divil, že ms mi ještě vůbec nedošla a řekl mi že se mám kdyžtak do konce týdne domluvit se svým gyndařem na vyvolávačku. Tak sem mu volala, kdy bych tak měla přijít a on se mě ptal jestli mám doma ještě Proveru (tou jsme vyvolávali ms dřív po HA když mi nechodila) a já že jo, tak on že si mám vzít jí, že je to stejné a nemusím tam ani chodit. Takže tak, zase jsem skončila na umělých hormonech 😒.

kkamca
11. jún 2010

markiza:ano testovala..10 tkovým testem a sněhobílo.Navíc ten pokles rapidní a bolesti jak hrom. 😖

vendulak
11. jún 2010

Kami pokles 10 dní po ovu je pravej implantační čas 😉. Já bych to ještě nevzdávala 😉. I když víme že marný naděje ale taky bolí, viď? ☹ No nevím, já na 10tkovým testu Rapidu měla jasnýho hned dobře okem viditelnýho ducha 11dní po IUI a to byl i takovej hodně moc slaboulilinkej na mamáči (25).

kkamca
11. jún 2010

Vendul no já myslím že je to víc než jasné,ale tak to víš měla sem v dušičce nějakou naději.. 😖 že třeba by to mohlo vyjít.

Já na té 10 ani ducha..jen 1 jasná čára

kive76
11. jún 2010

ahojky, vendulak...já teda taky mám doma stroj, ale nešiju na něm...to zírám, že si ještě šiješ na stroji...to už spousta holek podle mě nedělá...

markiza
11. jún 2010

@kkamca , ale na test moze byt este skoro, to snad vies? nie kazdej vyskoci ciarka na teste na 10 dpo. osobne mne nikdy nevysiel pozitivny test skor ako 5 dni po omeskani a to uz mam 4x overene. dokonca teraz pri poslednom tehu to bolo na 17 dpo. nestracaj nadej kym realne ms nedorazi... ja viem, tazka uloha ked poznas svoje telo, ale naozaj sme kazda ina a co je u jednej uplne jasna zalezitost u inej moze znamenat nieco ine. drz sa! v pondelok mate ten spermiogram, tam sa dost dozviete...

@vendulak , moja, ale ten tvoj pristup je mi divny, nikdy by som nepovedala, ze niekomu dieta nedoprajem ci ze by ho niekto nemal mat.... asi som divna, ale zavali ma sice vlna lutosti ked mi niekto oznami, ze je tehu alebo ze uz babo narodilo... ale to je moj problem, okolie s tym nic nema. a hodnotit niekoho podla jeho minulosti mi nepride fer... ja som tiez urobila kopec blbosti...
drzim palce nech ta ms co najrychlejsie dorazi.... tu proveru musis brat kazdy den alebo to je jednorazova zalezitost?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre