Tehotenstvo a obezita

flos
7. máj 2007

ahojte babenky. S manzelom sa snazilkujeme uz 9 mesiachov(uz by z toho bolo aj babo 😀 ) a stale nic. Ide o to,ze mam nadvahu. Snazim sa schudnut a je to dost tazke, kedze priberam uz pomaly 19 rokov. Velmi tuzim po mimi. Lekarka mi povedala,ze zdravotne som na tom ok. Kazdy mesiac mi meska mrcha a kazdy mesiac ocakavam,ze som tehu,ale zakazdym je to iba sklamanie. Uz ani nepocitam kolko testov som si spravila. Som na to pomaly expert 😀. Chcem len vediet ako ste na tom vy, co ste tiez obezne a snazilkujete a ako s tym bojujete. Moc po mimi tuzim a snazim sa schudnut,len chcem vediet vas nazor na tuto temu. A mensiu pomoc. Dakujem...

kive76
8. júl 2010

@vendulak chystáme se jen na Moravu...chcem se projít do Polska..penzion jsem našla hned u hranic v Horní Heřmanici v Sou Horní Heřmanici...ubytovávaj tam přes prázdniny, když není škola...no a pak projedem okolí v Česku, a pak strejdu Domči v Šumperku, aještě do Krnova k tetě Domči chcem zajet...na dovču do ciziny nemáme.. možná někdy příští rok...ale kdo ví co bude 😉 🙂

janka_a
8. júl 2010

ahojte..ja mam opat menzes.. a opat po nezmyselnom case- 21DC...ale dufam ze ked uz bude tak poriadny..lebo zatial ten pocit nemam a zacinam sa bat 😔

kive76
8. júl 2010

@kkamca mi ted jezdíme pod stan...takže jdeme někam pěšky, a pak někde v lese, kde není vidět od cesty si stan roztáhnem a přespíme tam... o víkend jsme byli se vykoupat v Berounce, šli jsme z Chyňavi do Berouna, pak při Berounce tam jsme se vykoupali a přes Nižbor na zříceninu Jinčov, a kousek odtud jsme se ubytovali...do stanu a přespali a v neděli ráno šli směr Kladno..v Bratronicích jsme nastoupili do busu a svezli se na Kladno..v sobotu jsmeušli kolem 25 km...no a tenhle víkend zajdem jen do Libušína...tam je takovej rybník, tam se vykoupem...má bejt hezky...pak někde v přírodě přespíme..a v neděli půjdem na zahrádku..máme na Kladně... 🙂

vendulak
8. júl 2010

Kami ja bych taky klidne jela pod stan, ale naposledy co jsme byli tak to byla desna zkusenost s pijavicema ve sprchach (na Slapech) jeste ted se mi chce zvracet kdyz si na to vzpomenu. Tak jsem rada ze mame chaty, na obou je to moc hezky, zname to tam, vime co a jak, u obou je moznost dost vyletu a tady mame tchanovo bazen a kousek je tu nadherne cistej lom na koupani i s hezky udelanou plazi a na druhe chate mame zase kousek rybnik s kempem kam chodime, taky je tam pekna voda 🙂. *** Kiv je! Morava musi byt krasna dovolena! Jedete tam nekam k vode? Nebo do sklipku nebo na kola? Hlavne si to poradne uzijte!!! No a vsak ja jsem trubka! Melo tam byt 17.7. samozrejme 😉. ***nikhu on stejne doktor asi jen tak v cyklu s Duphastonem nezjisti jestli zabral nebo ne. Jedine az ho vysadis, tak zjistit jestli probiha ovulace a tak. Ta kamaradka jak sem rikala ta otehotnela normalne behem toho brani Duphastonu. A pak mam jeste znamou, ktera prisla o miminko a revize ji vsechno uplne rozhodila, takze taky ani neovulovala ani nemenstruovala, tak taky Dr. nasadil Duphik na 3 cykly a 4. tedy ze zkusi bez nej a sama odpozorovala ze ovulace byla a hned otehotnela. Ted uz jejimu malymu Tobimu bude rok 🙂.

kive76
8. júl 2010

@vendulak no co jsem koukala tak v blízkosti je rybník..ale mi chcem zajít do Polska tam jsou 2 velký jezera, tam se chcem vykoupat..a pak v tom Šumperku u strejdy máme kola, tak pak se projedem po okolí...doufám,ž e v tom srpnu tam bude hezky..a právě že to spojíme i pak s přespáním v tom Krnově, a návštěvou tý tety a Domčový sestřenice, a pak v tom Šumperku, na jednu noc přespání u strejdy... minulej rok jsme u nich byli dvakrát jednou na tejden v srpnu, ale koncem měsíce, a pak na vánoce...na 2 dni..

nikushka2
8. júl 2010

@vendulak ono v sept. by to v podstate mal byť už tretí mesiac brania duph. takže možno bude vediet povedat čosi bližšie. Predsa len ked som tam bola naposledy tak to bolo tesne po tom ako som vysadila HAK. Plánujem mu ukázať aj grafy, tiež som zvedavá čo mi na to povie. ... a možno to robím len preto aby som mala lepsí pocit, že pre to bábo nieco robím a nečakám len tak. 😖

nikushka2
8. júl 2010

@kive76 mne to v tej práci dobre lezie na nervy. potrebujem ist k lekárke, tak sa musím pytat mesiac dopredu a aj to nie je isté že ma pustia. a potom další mesiac počúvam, že sa flákam. ide ma z toho šlak trafit. ... a aj z toho že nie som celkom zdravotne v poriadku a proste si potrebujem pobehať všetkých tých doktorov.

kive76
8. júl 2010

@nikushka2 no mě v práci taky už někteří kolegové lezou na nervy, už bych ráda na 3 roky vypadla... 😉ale zatím bohužel... moje šéfová to naštěstí chápe, když je nás v práci hodně, tak si vezmu půl den dovči,a zbytek na půl den mám doktorku, no a když je málo holek tak jsem v práci a tak tu hodinku před objednanou hodinou u doktora odcházím...a bud se vrátím..podle toho jak je to na čas..

nikushka2
9. júl 2010

zuzimia (37 rokov, snazenie od 01/10, 09/09 hysteroskopia)...................................... 27.05. - //
kkamca (30 let, snažení od 03/06, 04/10 laparoskopie, 05/10, 06\10 Clostil, 13.7. Gennet).......................27DC
http://www.fertilityfriend.com/home/kkamca
vendulak (22let, snažení od 03/08, CAR Natalart, 04/10 MA po 2.IUI, vit. Elevit Pronatal, srpen CAR)..........26DC
http://www.fertilityfriend.com/home/vendulak
janka_a (18rokov,snazenie od 02/10)...............................................................................................2DC
janaol (35 let, snažení od 01/06, 06/06 1IVF - neúspěšné, CAR co nejdříve (musím se objednat) ..............20DC
kive (34 let, snažení od 01/09, CAR Gennet, kyselina listová, 16.7. konzultace v gennetu).........................16DC
nikushka2 (23 rokov, snaženie od 04/10, duphaston) ......................................................................... 10DC
http://www.fertilityfriend.com/home/2f6996
kraskanz1 (23 let, snažení od 01/09, 01-03/10 Clostil, 06/10 znovu Clostil,po lete laparka)...............10DC
markiza (32 rokov, MA1 07/06, MA2 01/07, MA3 04/10, AF 400 + vit. E 400 a C 600, Dr. 29.7.)...............7DC

janka_a
9. júl 2010

"dobre ranko".. moja menstruacia zmizla...najprv krvacanie potom spinenie a uz vobec nic 😔 .. celu noc som nespala namiesto toho som debatovala s WC misou 😔
nechapem co sa to deje ☹

nikushka2
9. júl 2010

@janka_a asi by som na tvojom mieste zavolala svojmu doktorovi
neberieš žiadne lieky? či zatial to nechávate na prírodu?

janka_a
9. júl 2010

@nikushka2 nic neberiem.. len posledny mesiac som bola na antibiotikach kvoli zapalu.. mozno je to preto 😔

nikushka2
9. júl 2010

@janka_a a ked si bola u doktora čo ti hovoril? povedal ti ze si ok? alebo že zatial máš čakat a skúšať prirodzene alebo čo?

janka_a
9. júl 2010

@nikushka2 naposledy co osm bola u doktora tak mi povedal ze mam nejaky zapal tak som skoro mesiac brala antibiotika.. a po dalsom menzese prist na kontrolu...ten menzes som mala dostat teraz niekedy v juli..a vcera som slabucko krvacala a dnes uz nic 😔

janka_a
9. júl 2010

@nikushka2 a zatial skusame prirodzene 😔

nikushka2
9. júl 2010

@janka_a
a neskusala si zavolat tomu doktorovi a povedat mu že si slabo krvácala. nech ti k tomu nieco poviem. Mozno ti povie ze sa máš príst ukázat.

janka_a
9. júl 2010

@nikushka2 volala som..a mam sa cim skor ukazat 😔 ach jaj..

nikushka2
9. júl 2010

@janka_a a kedy pojdes? drzim päste

janka_a
9. júl 2010

@nikushka2 pravdepodobne az v utorok 😒 skor nie.. takze ma cakaju 4dni napatia 😢

janka_a
9. júl 2010

@nikushka2 a dakujem🙂 😔

nikushka2
9. júl 2010

@janka_a neboj dobre to dopadne.
ale to napätie chápem. ja plánujem íst za doktorom az v sept. a tiež som neskutočne nedočkavá. čakám že budem vydieť nejaké výsledky a nič. a to sa nesnažíme až tak dlho. Obdivujem baby čo sa snažia niekoľko rokov a ešte stále majú síl na to všetko a že stále nestrácajú nádej.

janka_a
9. júl 2010

@nikushka2 ako dlho sa snazite?

nikushka2
9. júl 2010

@janka_a od apríla, od velkej noci

janka_a
9. júl 2010

@nikushka2 cize trosicku kratsie ako my 😔

ja len nechapem preco je ten svet taky.. ti co chcu nemaju ti co nechcu maju..

nikushka2
9. júl 2010

@janka_a ved toto, niekto po bábätku túži a niekto, kto ho nechce ani nevie ako k nemu príde.
ked sme sa rozhodli mat bábo, tak som sla k doktorovi, potrebovala som pocut, ze som v poriadku. a on mi miesto toho povedal tolko pravdepodobných diagnoz ze som mala depku minimálne tyzden z toho taku, ze som chodila ako bez duse a plakala. mám dve kamosky, co si povedali, že by chceli bábo, a hadám o mesiac mi uz oznamovali že sú tehotné. tak som sa tesila s nimi. asi som si tak nejak predstavovala, ze u mna to bude podobné. .. nejako som sa prerátala.

.. inak co planujes na vykend? Ja mam po dlhom čase konečne volny vykend, tak ani neviem čo s časom 🙂
asi budem len tak nerobiť nič. 🙂

janka_a
9. júl 2010

@nikushka2 ved prave to ze zdrave co otehotneju si to vecsinou nevazia.. a tie ktore by chceli babatko tak si najprv musia dat dokopy zdravie(co netrva den dva) a az tak 😔

ja a vikend? konecne mam tyzden pokoj od brigad od skoly a budem sediet doma a pomahat nasim pri prestavbe domu.. kedze moj chlap "musel" ist na futbalove sustredenie 😒

ty co planujes?

nikushka2
9. júl 2010

@janka_a plánujem dočítat knihu, potom si pozriem seriál stiahla som si celú sériu. 🙂 ... na to sa už chystám asi mesiac.
možno pojdeme do parku, na zmrzku, alebo len tak na prechádzku. ... a musím trocha aj poupratovať byt, lebo je tu uz neporiadok. 🙂

bývate s rodičmi? inak co na to vravia, že chces taká mladá bábo? lebo si viem predstaviť našich 🙂 .. aj teraz mi hovoria, že mám dosť času a to som mala len nedávno 24.

nikushka2
9. júl 2010

pozerám ze som este neopravila moj vek ani v tabulke 🙂

nikushka2
9. júl 2010

zuzimia (37 rokov, snazenie od 01/10, 09/09 hysteroskopia)...................................... 27.05. - //
kkamca (30 let, snažení od 03/06, 04/10 laparoskopie, 05/10, 06\10 Clostil, 13.7. Gennet).......................27DC
http://www.fertilityfriend.com/home/kkamca
vendulak (22let, snažení od 03/08, CAR Natalart, 04/10 MA po 2.IUI, vit. Elevit Pronatal, srpen CAR)..........26DC
http://www.fertilityfriend.com/home/vendulak
janka_a (18rokov,snazenie od 02/10)...............................................................................................2DC
janaol (35 let, snažení od 01/06, 06/06 1IVF - neúspěšné, CAR co nejdříve (musím se objednat) ..............20DC
kive (34 let, snažení od 01/09, CAR Gennet, kyselina listová, 16.7. konzultace v gennetu).........................16DC
nikushka2 (24 rokov, snaženie od 04/10, duphaston) ......................................................................... 10DC
http://www.fertilityfriend.com/home/2f6996
kraskanz1 (23 let, snažení od 01/09, 01-03/10 Clostil, 06/10 znovu Clostil,po lete laparka)...............10DC
markiza (32 rokov, MA1 07/06, MA2 01/07, MA3 04/10, AF 400 + vit. E 400 a C 600, Dr. 29.7.)...............7DC

janka_a
9. júl 2010

@nikushka2 pojdem pomoct? 🙂 naplanovala si si toho dost vela.-..

nasi su v pohode.. povedali mi ked zvladnem aj babo aj maturu tak nech si robime po svojom 🙂 a ja byvam so svojimi rodicmi a priatel tiez so svojimi..spolu sme len niekedy.. a chceme byvat spolu len to chce este cas..
moji rodicia kupili dom teraz obrovsky 2generacny tak sa crta moznost byvat oddelene od nich ale v jednom dome🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre