Tehotenstvo a obezita

flos
7. máj 2007

ahojte babenky. S manzelom sa snazilkujeme uz 9 mesiachov(uz by z toho bolo aj babo 😀 ) a stale nic. Ide o to,ze mam nadvahu. Snazim sa schudnut a je to dost tazke, kedze priberam uz pomaly 19 rokov. Velmi tuzim po mimi. Lekarka mi povedala,ze zdravotne som na tom ok. Kazdy mesiac mi meska mrcha a kazdy mesiac ocakavam,ze som tehu,ale zakazdym je to iba sklamanie. Uz ani nepocitam kolko testov som si spravila. Som na to pomaly expert 😀. Chcem len vediet ako ste na tom vy, co ste tiez obezne a snazilkujete a ako s tym bojujete. Moc po mimi tuzim a snazim sa schudnut,len chcem vediet vas nazor na tuto temu. A mensiu pomoc. Dakujem...

markiza
6. máj 2010

ahojte, tak opat bezo mna 😀 teraz sme sa vratili zo skoly a vonku a ideme kuchtit...

Edit, tak to teda ziram aj ja, tiez som si nevsimla Beatkinej rucky. je to krasna mala slecna a ja vam drzim palce, aby sa nikdy nenasiel ziaden blbec, ktory sa jej bude koli tomu smiat alebo ju nejako odsudzovat. je pravda ako pise Kkamca, ze to cele je o vychove, ako sa nase deti spravaju k inym detom a je pravda, ze je to podla mna ovela horsie ako za nasich detskych cias...

Beruska, Kkami, aj mne mala naposledy hovori "mama, Ainoa povedala, ze si tucna", tak som jej na to, ze nie vsetci sme rovnaky, niekto je maly, iny velky, chudy, tucny... a ja som tucna... ved aj som. a tiez mi obcas povie, ze mam velky zadok alebo brucho, ale nehovoria to so zlym umyslom, jednoducho to skonstatuju, ale nic ine za tym nie je.

ja som dnes treti den na diete, tak drzte palce, pls... ja chcem totiz babatko 😵

edita84
6. máj 2010

veru niekedy za hlúposť detí môžu ich rodičia aj Beja zvykne hovoriť že mám veľký zadok a brucho ale ked sa jej spýtam či sa jej takto nepáčim tak povie že ma takto ľubi je zlatá a vždy sa pýta kedy bude v mojom bruchu babatko zlata je

markiza
6. máj 2010

babulky, som rada, ze pisete 😵 😵 😵

edita84
6. máj 2010

jaj ja som dnes spravila taký poriadok že nespoznávam svoju obyvačku 😀

markiza
6. máj 2010

a neprides na brigadu? 😀 😝

edita84
6. máj 2010

😀 to asi nie lebo som sa k tomu musela prinútiť tľko hračiek jáj ale už sú nepotrebné v skrini 😀

markiza
6. máj 2010

ja sa musim tiez prinutit k vyradeniu nejakych hraciek, lebo ti moji drobci ich len roztahaju a potom mama, tata upratuj! 😠
ja asi najblizsie zacnem malovat obyvacku, farbu sme kupili, treba sa do toho pustit, len pri dvoch gumkacoch je to kus komplikovane. este ti Bea spinka na obed ci uz nie?

edita84
6. máj 2010

jasne že spinká keby nie tak by už okolo 6 mala raple 😅

markiza
6. máj 2010

ten moj krpuch ako kedy, ked ho ale dostanem do postele tak maximalne na hodinku, potom ho budim, lebo inak zaspi az po 22.00 hod.

zuzimia
6. máj 2010

Ahojte, baby! Ja vas dnes iba pozdravim, lebo kde sa otocim, vsade sa na mna vali koooooopec roboty. Ale citam vas aspon.

markiza
6. máj 2010

ahoj Zuzimia, moc to s tou pracou neprehanaj 😵

markiza
7. máj 2010

dobre rano, vcera som zatvarala, dnes otvaram??? 😨 prijemny den vam zelam 😵

kkamca
7. máj 2010

ahoj,
tak dnes konečně zas vylezlo slunce.Tak jdu fofrem nahazet do pračky..aby aspon něco proschlo.
Vařeno mám,takže vcelku pohodaaaa 😀
Co plánuje na víkend?

markiza
7. máj 2010

ahoj Kkami, tak ja som dnes rano nevedela ci dat malej zimnu bundu alebo teplejsiu jarnu... des-bes toto pocasie.
my na sobotu planujeme vyrazit po stopach dinosaurov, nejake skamenele otlacky a vajcia... my sme taka archeologicka rodina 🙂 a v nedelu s kamosmi zoo, ale teda este vobec netusim co na nase plany povie pocasie... tak snad to vyjde. a vy?

markiza
7. máj 2010

AWALANCHA, mohla by si pisnut aku dietu ti doporucil doki, coho sa mas drzat? dufam, ze sa citis fajn a zvladas 😵

kkamca
7. máj 2010

markiza:my neplánujem nic,malej má od včera teploty.Takže víkend budem 100 % doma.

beruska81
7. máj 2010

nazdarek holky 🙂
já mám volný víkend jupí, za chvíli fičím pro malého do školky
my taky nic neplánujeme, zítra jdeme ke známým na oslavu padesátin, potřebovala bych nějaký tip na vtipný dárek?nevíte o něčem?

markiza
7. máj 2010

tak berusky ani ja uz nic neplanujem, takmer v zapati potom ako som vam napisala nas plan na vikend mi maly povracal pol obyvacky, takze asi skoncime len niekde na blizku... mozno plaz ak bude oki.

markiza
10. máj 2010

dobre ranko k@mosky, tak ako ste teda prezili vikend? my vcelku fajn, ale obycajne. 😵

markiza
10. máj 2010

ako chore deticky?

beruska81
10. máj 2010

taky vas vsechny zdravim po vikendu, uz jsem opet v praci. Vikend docela dobry, v sobotu jsme oslavovali od kamarada padesatiny, prselo, tak to bylo u nas na zahrade v altanu,super akce, sli jsme spat v sest rano, maras. 🙂

vendulak
10. máj 2010

Ty vogo holky vy jste tu to naše témátko ale rozkecali 😨 😕. To vůbec nevím jestli mám šanci dočíst... 😀

vendulak
10. máj 2010

Ty vogo tak sem koukla 4 stránky dozadu a nic mi to neříkalo, tak to se omlouvám, ale tolik toho asi fakt nedočtu 😔. Tak snad se mezi vámi jen nějak zorientuju 🙂.
Holky hubnete teď některá nějak? Já ne i když sem chtěla, ale když mám málo jídla a hlad tak jsem hrozně na nervy a teď po revizi sem měla nervy i tak takže sem to nezvládala vůbec. Ale chtěla bych. Docela jsem teď na váhu prděla i když mi vadilo že jsem po tich cyklech stimolovaných hormonama dost přibrala, ale nějak sem to prostě nechávala být a mím hlavním a jediným cílem bylo miminko a říkala sem si že s váhou to prostě nějak zvládnu. Ale při kontrole v nemocnici jsem si vzala jeden časopis zdarma, kde je docela dost popsáno hodně věcí o otěhotnění, těhotenství, porodu a tak a prostě když sem tam četla co všechno by mě mělo tedy čekat (jo já husa se celý ty dva roky soustředila jen na to otěhotnění a o samotný těhu se asi moc nezajímala, protože se bála že to bude bolet a i to teď fakt bolelo číst o tom jak miminko roste a tak) tak se do toho docela bojím jít s tou váhou 😕 ☹.

markiza
10. máj 2010

vitaj Vendulak, taka absencia, ale si omluvena 😉
ja som zacala pred piatimi dnami 90-dnovu rozlisovaciu dietu so 116 kg, musim s tym nieco robit, chcem mat lepsi pocit sama zo seba pred dalsim pokusom a chcem s tym pohnut aj koli sebe a mm... ci to zvladnem netusim, ale pokusim sa, zatial to ide. ma uplne rovnake pocity ako ja, neviem co za tymi mojimi problemami stoji, ale bojim sa ist do tehu opat s takouto vahou. ako doma, uz je s priatelom vsetko urovnane?

markiza
10. máj 2010

ahoj Beruska, tomu sa hovori fiesta ako sa patri... ze do siestej rana 😀 ked je dobra spolocnost, tazko sa rozchadza, ze ano!? 😉

markiza
10. máj 2010

Kkami, ako Vilemek? este teplotuje¿?

vendulak
10. máj 2010

Marki já se právě taky docela bojím jít do toho znovu s timahle kilama 😒. Takže jakmile přijde výplata (jsme tenhle něsíc nějak na suchu 😀) tak nakupuju zdravou stravu a chci se pustit do hubnutí 🙂. Hodlám vytáhnout ven nějaký krásný věcičky na sebe kterými jsou malý, jako motivaci 😀. Navíc jsme se s příťou tak nějak tiše dohodli že až miminko vyjde tak by jsme se vzali 😵 tak abych se taky do něčeho vešla 😀.
A s příťou....ale jó tak všeobecně asi dobrý. Jen prostě někdy mě přepadne takovej děsnej smutek a nedokážu uvažovat o ničem jiném než o tom co se stalo a v takových chvílích ho od sebe odháním, protože mám prostě pocit že on tuhle bolest necítí. I když vím že jo, jen jí bere jinak. Horší mám teď blok s jeho rodičema. Neřekli mi k tomu ani fň a chovají se ke mě dost hnusně a vůbec jakoby se prostě nic nestalo. No v sobotu večer jsem si z nich musela dát pár panáků a příťa se pak přidal 😀. Ale štvou mě a bolí to fakt ☹ 😒.
A jak vy doma?
Kamčí malý byl nemocný? Jak vůbec je u vás? Piješ čajík? 🙂

zuzubabo
10. máj 2010

🙂 ahojte chcem Vás všetky veľmi pekne poprosiť, zahlasujte za náš dom:
http://www.ruukkistrechy.sk/renovation/contest/......
môžme vyhrať novú strechu, ďakujem.

kkamca
10. máj 2010

ahoj holky,
no u malého teplotka byla o víkendu,včera jen zvýšená.Na mě to tak nějak skočilo,ale zatim jen posmrkávám a bolí mě v krku.

Vendul čajík ted nepiju jsem asi 39 dc a ovu nikde mrcha nikde a tak čekám na tu první polaparoskopickou..kdy se dostaví. 😠 A už mě to sejří.

vendulak
10. máj 2010

Kamčí to věřím...já bych taky ty dny nejradši sama šoupala, aby už bylo po první porevizní mrše. A taky mi právě hrozně vadí a nervuje že v podstatě ani netuším kdy dojde s míma šílenýma cyklama-necyklama ☹. No snad to nějak doklapeme k tim mrchám a budeme moct zase snažit 😵 😉. A tedy já se právě teď snažím čaj do sebe ládovat, protože si říkám že by třeba díky němu sliznice mohla narůst rychlejš a mrcha tedy přišla dřív, ale nevím no...
Když sem byla v pátek na porevizní kontrole v nemocnici tak mi napsali akorát po UTZ že děloha je v AVF 82x35mm a co to jako znamená, jestli jedno z tich čísel je to co mi v Natalu říkali jako výšku sliznice to nevím....ale už bych tu mrchu táááák chtěla a to já jsem teprve asi 17dní od revize 😒.
Tak hlavněže malému už je líp, ono to počasí je teď zase dost zrádný...taky sem se vrátila z víkendu z chaty s takovou menší bolestí v krku.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre