Tehotenstvo a obezita

flos
7. máj 2007

ahojte babenky. S manzelom sa snazilkujeme uz 9 mesiachov(uz by z toho bolo aj babo 😀 ) a stale nic. Ide o to,ze mam nadvahu. Snazim sa schudnut a je to dost tazke, kedze priberam uz pomaly 19 rokov. Velmi tuzim po mimi. Lekarka mi povedala,ze zdravotne som na tom ok. Kazdy mesiac mi meska mrcha a kazdy mesiac ocakavam,ze som tehu,ale zakazdym je to iba sklamanie. Uz ani nepocitam kolko testov som si spravila. Som na to pomaly expert 😀. Chcem len vediet ako ste na tom vy, co ste tiez obezne a snazilkujete a ako s tym bojujete. Moc po mimi tuzim a snazim sa schudnut,len chcem vediet vas nazor na tuto temu. A mensiu pomoc. Dakujem...

vendulak
1. apr 2010

Beru, je mi moc líto že i nadéle to máte tak těžké ☹ , ale snad časem bude jen a jen líp! Držím vám palce, ať se tatínek zotavuje! A i malému! 😉
Zuzu a kdo ti proboha řekl že meškání ms je kvůli váze??? 😕 Jasněže se obecně říká že silnější holky mají rozházenější cykly ale musí to mít nějakou příčinu! A u silnějších to bývá z 90% PCO! A s tím by ti mli přece doktoři pomoct! 😕 Co vám tedy vlastně zjistili za problém, že se tak dlouho nedaří? 😕

zuzubabo
7. apr 2010

Nezistili nám nič konkrétne, gynekologička mi však vždy nezabudne vytknúť váhu.
Manžel pracuje dosť nepravidelne, chodieva tiež na služobky, takže ani výpočet plodných a neplodných dní nezabral.
Čo je PCO?

crazybabenka
7. apr 2010

PCOS je syndróm polycystických vaječníkov......volajú to aj perlový náhrdelník......má to niečo spoločné s ovuláciu.....vďaka PCOS je ovulácia slabá....často mešká.....strácajú sa dominantné folikuly....často je len jeden.....je to veľký problém pri snažení sa otehotnieť......ja už s tým bojujem .....ale keď sa dostaneš do dobrých rúk......dá sa to prežiť so správnou liečbou 🙂

jastrab
7. apr 2010

aj ja mam PCO a aha...3 mesacne babatko 😉

crazybabenka
8. apr 2010

ja som nikdy nepovedala, že s PCOS sa nedá mať bábo......je to u každého individuálne......mi sa snažíme 2 roky a nič.....teraz navštevujeme centrum asistovanej reprodukcie

crazybabenka
9. apr 2010

ZUZUBABO.....hlavne to nevzdavaj.....ja som ta tom skoro rovnako a budem bojovať zo všetkých síl.....nie za seba.....ale za to bábo....a pre manžela, ktorý ma nadovšetko miluje.....a naozaj pri mne stojí.....v dobrom aj zlom.......skúšali ste už nejaké centrum asistovanej reprodukcie.....každý sa do toho bojí ísť.....nevie nabrať odvahu......ale stojí to za to......a nie je to až tak strašne finančne náročné......dosť pomáha aj poisťovňa.......ale čo je najdôležitejšie.......treba veriť, že sa to podarí......ak by si mala nejaké otázky....kľudne pošli IP 😀

vendulak
10. apr 2010

Holky já mám taky PCO! A chodíme do CAR. Brala jsem Clostilbegyt po kterém byla ovulka, pak jsme byli v CAR na IUI a beru dál Utrogestan a jsem zřejmě těhulka! Takže i já jsem důkazem že s PCO to jde 😉. I když čekali jsme na to dlouhé dva roky...

kkamca
10. apr 2010

čau..tak jak je..koukám nikde nikdo až na vendy..

zuzubabo
10. apr 2010

neskúšali sme centrum asistovanej reprodukcie, ale ani to tak necítime, my cítime /a naozaj obidvaja/, že naša cesta k bábätku je cez adopciu. A ktovie možno raz aj tak otehotniem - veď určite nezostaneme len pri jednom 😉

vendulak
11. apr 2010

No Zuzi...tohle je asi o každém člověku. Jasně, že já bych taky dítko adoptovala a byla bych za něj moc šťastná pokud by nám naše vlastní nešlo. Ale když jsme se rozhodli že chceme dítě, tak to bylo z lásky, z pocitu že víme že patříme k sobě a chceme tím naší lásku zpečetit, zviditelnit, spojit navždycky. Dítětem. Naším. Společným. S příťovo nosem a míma očima, nebo obráceně 😵. A mě během našeho dlouhého snažení často naplňovala a pomáhala jít dál myšlenka, že jednou budu držet v ruce moje miminko, které se na mě bude dívat příťovo očima. A rozhodně vím, že kdyby jsme pro něj nezkusili udělat vše, tak bych si to jednou moc vyčítala. Takže tak.
Ale jak říkám, adopci rozhodně nezavrhuji! Né! Vidím jí jako požehnání pro rodiče co nemůžou mít vlastní děti a zároveň i požehnání pro ty děti, že dostanou možnost žít v rodině, v lásce.

zuzubabo
11. apr 2010

To si napísala veľmi pekne 🙂 . Ale naozaj je to asi o každom človeku. My sme už podstúpili konkrétne kroky a naša Terezka k nám príde možno ešte tento rok, a ja s manželom teraz prežívam naozaj akokeby tehotenstvo - každý deň sa o tom rozprávame, rozmýšľame nad postieľkou ....😀.
Ja jednoducho necítim, že moja túžba po vlastnom, je väčšia ako možnosť adoptovať si dieťatko.

markiza
11. apr 2010

Vendulak, trosku som ta smirovala na stitke a strasne srdecne gratulujem k prvym pozitivnym tehu testikom a fazulke v brusku 😵 😵 😵 😵 . zelam ti len same dobre spravicky z poradni a krasne tehulkovanie so zdravym miminkom na jeho konci. parada!!!! to bude vianocne mimi, vsak? 🙂

markiza
11. apr 2010

ja mam baby asi stastie, ze napriek svojej trojcifernej vahe problem s otehotnenim nemame... moc vam vsetkym zelam skore dve // na testiku, viem ako to dokaze zmenit zivot. obcas tie deticky nechaju na seba cakat, ale urcite to cakanie za to stoji.

Zuzababo, drzim palce nech k vam vase dievcatko pride cim skor ci uz v podobe adoptovaneho dietatka alebo svojho vlastneho (i ked aj to adoptovane bude vase a budete ho lubit nadovsetko). toto je naozaj tak citliva vec a kazdy jednotlivec na ma nu iny nazor, ale dolezite je len to, aby obaja partnery zdielali nazor toho druheho, vtedy je to spravne. ste uz v poradovniku na adopciu?

markiza
11. apr 2010

Kkamca, teba tusim zajtra caka ta laparoskopia, drzim moc palce nech to mas cim skor za sebou a aby priniesla len dobre vysledky. uz si dufam zdrava! to je len jednodnova chirurgia alebo musis zostat v nemocke? drzim palce!!!

markiza
11. apr 2010

Beruska, drzim palce aj tebe aj tatinkovi 😵 Matyasek je uz dufam zdravucky 🙂

zuzubabo
12. apr 2010

markiza, v poradovníku ešte nie sme, až po ukončení prípravy, ale nevieme sa už dočkať. 🙂

kkamca
12. apr 2010

markiza:ahoj..moc na tebe myslím.
Ano dnes mám nástup..zítra výkon..domu bych měla jít ve středu-pokud bude vše ok.
Mějte se fajn všichni.. 🙂

awalancha3
12. apr 2010

mam 172 cm a 115 kg.... k tomu 40 rokov, totalne blbe hodnoty progesteronu, PCO, vysoký tlak a cyklus absolutne rozhadzaný (asi tak raz-dva x do roka)................... otehu som na tretí pokus po nasadení duphastonu..............všetko ide a váha nemá absolútne nič spoločné s otehotnením ako takým..........maximálne tak rozhádže cyklus, ktorý ale hormonálne lieky dajú zase dokopy, to by už žena musela vážiť 190 kg aby mala tukom obrastene vajíčkovody a vaječníky a sposobovali nepriechodnosť; no a váha je skôr potom esteticko spoločenský problém- čoho sa ja osobne bojím, že ne mna budu kukat ako na exota, že som medzi tými 60 kilovými ako slon a este zvýšeného tlaku, ktorý obezita prináša......

markiza
12. apr 2010

Kkamca, tak sa drz!!! Vilemko bude s tatinom? Dakujem, ze na mna myslis, pisnem ked bude nieco nove. 😵

Zuzubabo, takze ste sa pustili do pripravy? Kolko taka priprava trva? Mate nejaku specialnu poziadavku na dietatko, dievcatko ci chlapcek, novorodenec...? Drzim palce!

Awalancha3, ty mas spanielsky nick 😵 gratulujem k tehu, sme na tom uplne rovnako aj co sa vysky aj vahy tyka, pco sice nemam, ale s tlakom problemy na konci tehu boli... nie nic extra, ale uz som plasila. nic sa neboj, budes mat krasne brusko, lebo vsetky bruska kde sa skryva novy cloviecik su krasne. snaz sa netrapit koli vahe a brat to ako to je. drzim palce nech mas tlak vzdy v norme. Ty uz mas asi tehu potvrdene lekarom, vsak? Kedy mas termin, v novembri?

kkamca
12. apr 2010

markiza:ano Vilemek bude s tatkom doma..Ve 14 h mám být na přijmu,tak tady pomalu odkrojuji hodiny,ve 12 h vyrazíme. 😔 No moc se mi nechce,ale snad to k něčemu bude dobré.
Měj se krásně..

awalancha3:taky sem byla s takovou váhou a těhu..a začínala sem i z vyšším tlakem.A naštěstí mi těhu tlak dál nezvyšovalo.Držela sem se docela.Ovše horší to je u mě přes léto..horké dny.To pak i opuchám..Já rodila v květnu,takže vedrákům sem se vyhnula. 😀
No a na lidi bych zvysoka kašlala..

kkamca
12. apr 2010

awalancha3:tak doufám,že to nebudu míti vše zarostlé a pokud ano,tak mi to snad obřežou..bo já mám ted daleko víc než v těhu.. 😝

awalancha3
12. apr 2010

kkamca............nebudes, určite nie z tuku, to skor ak si mala nejaké zápaly alebo take niečo, ale myslím, že laparo dopadne dobre...... 🙂

markiza: .................som v 8tt a TP je niekedy 27.11.2010. Do poradne idem prvý krát 19.4. a vypíšu mi aj tehupreukaz............. a hádam aj to srdiečko už uvidíme...

beruska81
12. apr 2010

ahoj holky, kamčo držím palečky, myslím na tebe 🙂
vendulko já jsem vůbec nepostřehla, že máš pozitivní testík, moc ti to přeju 🙂
markiz děkuji za podporu, taťkovi je trošku líp a malý je naštěstí zdravý
u nás nic nového, tak snad se taky jednou dočkáme druhého zázraku 🙂

markiza
12. apr 2010

Kkamca, slaninka okolo nevadi, hlavne aby odstranili pripadne zrasty, ktore brania spermoska a vajickam na ich ceste. drz sa!! 😵 😵 😵

Awalancha, krasny termin, aj ja mam jedneho novembroveho zbojnicka doma 😵 toho 19-teho uz urcite uvidis hotoveho cloviecika s nadherne bijucim srdieckom. pozerala som, ze uz mas jedneho syna, bude to velky bracho 😉

Vendulka, Ty mas zajtra prvy uzv, ze? Srdiecko tam sice este nebude, ale nech potvrdi, ze ide vsetko ako ma... potom pisni.

vendulak
12. apr 2010

Kamčí taky ti dneska držím palce!
Beru děkuju! 😉
Marki jo jo zítra jdu do CAR. Už se tam těším. Dneska byla čárka na testu stejná jako před dvěma dny tak docela panikařím a mám strach ☹. Tak už chci vědět že je všechno v pořádku 🙂.

markiza
12. apr 2010

Vendi, nepanikar, urcite je vsetko v najlepsom poriadku! Dolezite je ako stupa hcg podla krvi, ciarka na teste zalezi aj od toho kolko si pila, kedy... budes maminka, tes sa 😵

vendulak
12. apr 2010

Marki já vlastně ani netuším ani jak mi stoupá hcg v krvi. Na krvi jsem nebyla. Po prvním IUI mě na ní pozvali za 3 týdny pokud nedojde ms. Došla. A teď mi bylo řečeno jen že za 14 dní udělat test a v případě negat. vysadit Utroš nechat dojít ms a znovu začít brát Clostil. A v případě úspěchu zavolat a domluvit se co dál. Tak sem volala a oni mě objednali rovnou na kontrolu. No jsem na to zvědavá 🙂.
A jasně já věřím a vím, že miminko máme a že už konečně budeme taky rodiči 😵, ale přece jenom po té době mi to přijde tak neskutečný a křehoučký že se prostě bojím 😔.

markiza
12. apr 2010

Vendu a bat sa uz nikdy neprestanes, lebo ten maly cloviecik zmeni celkom vas zivot, cele tehu sa clovek boji, ci bude srdiecko, ci bude zdrave a po porode sa to vobec nekonci, strach o to milovane skvrna zostava 😵 😵 😵
mozno ta mohli do car zavolat kustik neskor, ked uz bude srdiecko, aby sa clovek nezamestnaval myslienkami co ak... ale si spravna pozitivistka a tak je to dobre 😵 😵 😵

vendulak
12. apr 2010

Marki já si taky původně říkala že na UTZ bych chtěla nejdřív až bude srdíčko, abych se předtím zbytečně moc nenervovala jestli tedy příště bude a tak. Ale teď jsem docela ráda, že tam jdu tak brzo. Prostě řeknou že je to O.K. je tam gestační váček správné velikosti a já budu prozatím spokojená 😵.
No optimista...snažím se být, hlavně kvůli miminku, ale jak už sem psala prostě se bojím. A máš pravdu, my si zrovna o víkendu taky s příťou povídali, že ten strach teď neskončí vlastně už nikdy. Ať bude naše děťátko velký jakkoliv, vždycky to bude naše dítě a vždycky se o něj budeme bát, ať už v těhu nebo v roce nebo ve dvaceti 🙂.

zuzubabo
12. apr 2010

markíza - príprava nám začína v máji, trvá 4 mesiace, chceme dievčatko 0-2roky, nezáleží na rase. 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre