Tehotenstvo a obezita

flos
7. máj 2007

ahojte babenky. S manzelom sa snazilkujeme uz 9 mesiachov(uz by z toho bolo aj babo 😀 ) a stale nic. Ide o to,ze mam nadvahu. Snazim sa schudnut a je to dost tazke, kedze priberam uz pomaly 19 rokov. Velmi tuzim po mimi. Lekarka mi povedala,ze zdravotne som na tom ok. Kazdy mesiac mi meska mrcha a kazdy mesiac ocakavam,ze som tehu,ale zakazdym je to iba sklamanie. Uz ani nepocitam kolko testov som si spravila. Som na to pomaly expert 😀. Chcem len vediet ako ste na tom vy, co ste tiez obezne a snazilkujete a ako s tym bojujete. Moc po mimi tuzim a snazim sa schudnut,len chcem vediet vas nazor na tuto temu. A mensiu pomoc. Dakujem...

kkamca
12. máj 2010

Dobré ráno všem.

edita84
12. máj 2010

ahoj kami

markiza
12. máj 2010

dobre rano aj odo mna 😵

markiza
12. máj 2010

...teda rankom sa to asi ani neda nazvat v porovnani s vasimi casmi 😀

blandik
12. máj 2010

Tak supr, tak snad to rozjedem a kila dolů jen poletí. Je to hodně o nakopnutí, tedy u mě určitě. Když už začnu, tak už druhý den se cítím o 200% líp a nechápu, že jsem s tím už dávno nezačala. Jenže mi to vydrží cca měsíc a pak opět zabředávám do starých kolejí. Nejdýl jsem dietu držela asi tři měsíce - na hubnoucím kurzu a zhubla asi 15 kilo. Ale pak to stejně naskočí nahoru.

JInak těhotenství - snažíme se od léta. K tomu mám nepravidelnou ms. Te'd se mi stalo už podruhé během půl roku, že mi jeden cyklus vynechal: Ani nemusím psát, jak vždycky doufám, že jsem těhu. JInak k lékaři se tak nějak pomalu chystám - posledně říkal, že v mém věku (tedy mírně přes 30) je normální "čekací doba" na miminko 7 měsíců. Tak žo už jsme překročili, takže bych měla za ním vyrazit. Tak nějak si myslím, že jsem hormonálně nestabilní. Ale stejně se mi tam právě kvůli kilům moc nechce - pořád si říkám, že by to chtělo aspo'n těch 10 kil dolů.

Markiz a jaké máš vysledky? Kila dole u druhého člověka dokáží fakt docela dobře nakopnout.

markiza
12. máj 2010

Blandik, tak mierne cez 30 mam tiez 😉 , presnejsie 32 aj kus a my by sme chceli tretie babatko, teda aby sa nam podarilo zdarne ho donosit... vysledky diety ti poviem zhruba o dva tyzdne, zatial je toho zalostne malo, dnes mam osmy den a dolu 4kg, ale je jasne, ze na zaciatku je to pri mojej vahe jednoduchsie, potom uz makacka. dnes mam vitaminovy den, dala som si nejake jahody, v zasobe vodovy melon, kiwi, banany, jablka... tak nad to zmaknem... toto ovocie mi moc do krku nejde... vecer uz trpim nedostatkom soli 😅

markiza
12. máj 2010

dnes sme normalne zaspali do skoly a to chodime na deviatu 🙄 ja s muzom a s malym sme realne zaspali a odspali aj budik a mala hviezda si pozerala rozpravky, vonku hukot co deti stali pred skolou a ju ani netrklo 😀 😀 😀

vendulak
12. máj 2010

Ahojte holky, taky přeju dobré ránko všem! 😉
Jani tebe vítám a s tím doktorem tě úplně chápu...pro mě to bylo taky hodně dlouhé rozhodnutí a sebezapření, moc sem se styděla přiznat doktorovi že nám miminko nejde, protože sem čekala že to jen hodí na mojí váhu, že to mám z toho že jsem tlustá. Ale byla jsem hloupá. Doktor mi na váhu neřekl vůbec nic. A neřekli mi na ní nic ani v CAR, a snaží se nám tam pomoci k miminku stejně tak jako komukoliv jinému a že tich tlustějších holek jsem tam viděla taky dost. I chlapů!
Takže já jsem pro to určitě zase stravu upravit a snažit se dál hubnout, ale návštěvu Dr. bych neodkládala. Pak to bude jinak na psychiku ještě větší záhul. Přece můžete řešit miminko a mnohem víc se k němu blížit a zároveň můžeš schazovat kilča 😉.

Blandi já se taky vždycky cítím o milion procent líp jak začnu hubnout. Ale bohužel mi to taky nikdy moc dlouho nevydrží ☹. já jsem totiž asi velkej nervák a všechno si hrozně moc beru a jak mám nervy tak se prostě musím najít, jinak sem schopná brečet v koutku místnosti a přát si propadnout se do země třeba celý dny. Jen jídlo to zachrání 😒. Děs no... Ale doufám že to nějak zmáknu a přeperu.
Jo a nepravidelnou ms...tak to je měla taky, nebo...v podstatě sem byla ráda když sem měla nějakou ms, většinou nechodila vůbec a museli mi jí vyvolávat 😒. A s takovým to miminko fakt jít ani nemohlo. A jak sem už napsala já jsem pro hubnutí, ale i pro návštěvu gyndra, nikdy nevíte na jak dlouho se to snažení a čekání i s jeho pomocí může protáhnout. Já si dneska nadávám že jsme to neřešili dřív.

Makri podle mě máš krásnej výsledek! Kdyby to takhle mělo jít dál a třeba i u mě 😀 tak super! 😀

Jinak k tomu věku...mě je 22, o miminko se snažíme už přes 2 roky. Takže si nemyslím, že by to že sem mladá mělo na otěhotnění nějakej vliv. Je nám to úplně k prdu 😒. A nenávidím větu: "seš mladá, máš čas" za tu bych už snad vraždila víc jak za tu "nesmíte na to myslet!" protože to že sem mladá neznamená že bych to miminko chtěla míň! Spíš naopak, já si tím někdy připadám už jako posedlá, jakoby můj mozek občas neregistroval nic jiného než to "chci dítě!" 😒. A neznamená to že když sem mladá tak mě bude bolet míň než tu o 5 let starší že to miminko nejde 😠.

janaol
12. máj 2010

Ahoj holky, takže ten můj hrozný věk: za pár dní 35. Vendulak, mě v CARu (Fertimed) na váhu skoro nic neřekly, IVF jsem tam jedno podstoupila, ale tam je to jen o penězích o ničem jiném. Tam není snaha co nejdříve otěhotnět, ale nechat tam co nejvíce peněz. Tam se platilo i za objednání. Teď chci do jiného, a proto to pořád odkládám, co ta moje váha, však to znáte?. IVF jsem podstoupil av červnu 2006, nepovedlo se a já se skutečně sesypala. Vztah šel taky celkem do kytek. Zůstali jsme sice spolu, ale není to ideální. Pořád si říkám, že to mimčo by to všechno vyřešilo. Nezbývá než doufat a hlavně začít něco dělat. ☹

vendulak
12. máj 2010

Janol tak to je mi líto ☹. Nám se taky docela vztah otřásal v základech po tom co jsme teď o miminko přišli, ale doufám že to bude v pohodě. Většinou to je v pohodě.
Myslím že by jste si o tom měli fakt hodně povídat, jak mi tady radili i holky. Vím že to někdy není lehký, že se ten hovor začíná i těžko, že ti chlapy to všechno vidí prostě jinak, ale přece jenom jsou naši a prožívají to s námi 😉 i když trochu jinak.
A tedy já jsem se svým CAR docela spokojená. A vlastně jediný peníze co jsem jim tam kdy nechala byli úplně při první návštěvě po gyn. vyšetření 30,-korun. Jinak nikdy nic. A fakt vypadají jakože se chtějí snažit najít problém a ten řešit. IVF až prostě když by to nešlo jinak. Tak fakt to chce asi CAR změnit. Koukám že si z Oloumoce, to je velké město tam bude i jiný CAR, ne? Držím palce ať teď narazíte už na ten správný, kde vám k miminku fakt pomůžou! 😉 A já být tebou tak to fakt neodkládám, jinak vše bude jen horší ☹ 😉.

kive76
12. máj 2010

ahojky, janaol: jak píšeš s tím, že dítě to vyřeší...tak samozřejmě může se stát, ale takhle uvažoval i můj brácha, že dítě elkou jejich vztah zachrání, ale bohužel ... Kačce je ted 6 let, ale už tak 3 roky to mezi nima neklape, každej bydlí jinde...brácha má Kačku přes víkend, a jinak její máma v týdnu..a jinak já mám konzultaci první v gennetu v Praze a tady se za tu konzultaci neplatí...ani za odběry jsem těch 30 kč neplatila...

kive76
12. máj 2010

no fakt jak říká vendulak...nejlepší je si spolu o tom všem promluvit...

janaol
12. máj 2010

holky děkuji za názor. Vím, že dítě nic nevyřeší. Abych byla upřímná tak by to nebyla taková tragedie kdyby nic nevyřešilo. jsme spolu 9 let, a už je to asi zvyk. Nejsem v situaci, že bych se o dítě nedokázala sama postarat. Možná je to sobecké co tu píšu, ale vidím to na sobě, že nechci na stará kolena zůstat sama bez dítěte. A třeba to přece vyřeší ten stereotyp.
Vendulak, máš pravdu v Olomouci jsou 3 CAR, máme už vybrán jiný, tak teď už je to jen na mě, objednat se.

vendulak
12. máj 2010

Janol na jednu stranu ti fakt rozumím a chápu 😉. Ale držím palce třeba se to spraví...možná by to chtělo už teď třeba vnést do vztahu něco nového. Já vím že já nemůžu vědět, tak dlouho s příťou fakt nejsme (teď jsme spolu tři a půl roku), ale třeba zkusit něco...Vím že někdy na to není už ani nálada ani síla. Ale zase pokud nám o ten vztah fakt jde tak by to chtělo to třeba přemoct a přítele (nebo manžela?) něčím překvapit, ať už doma (v posteli 😔) nebo někam ven vyrazit. Zažít něco nového co by vás třeba k sobě zase trochu postrčilo. Ale nevím až jaká situace u vás je, ale pokud partner s tebou i ochotně chodí do CAR což podle mě pro ty chlapy a jejich pýchu není až tak jednoduchý tak mu podle mě o tebe i o to miminko určitě jde! 😉 Tak snad to půjde ještě nějak spravit! 😉
A je super že máte tedy možnost jít do jiného CAR! 😉 A fakt bych radila to neodkládat a věř že tam chodí i silný holky a oni jsou zvyklý. A jsou tam od toho aby nám pomohli k miminkům né nás peskovali za váhu 😉. A určitě nám k tim miminkům fakt pomůžou!!! 😉

kive je mi líto jak dopadl vztah tvého bráchy. Ale je fakt že dítě prostě asi nemůže být nálepkou na vztah kterej je nějak už rozbitej. Jedině pokud by třeba ty rána ve vztahu byli kvůli tomu dítěti. To možná.
Já co vím tak s příťou vycházíme zatím většinou O.K. a pokud jsme někdy měli mezi sebou nějaký trable tak to bylo vždycky na konto mích nervů z toho že není miminko ☹.
Kive a vy tedy teď začínáte docházet do CAR? Držím palce ať vám tam tedy k vytouženému miminku pomůžou! 😉

markiza
12. máj 2010

Janaol, uplne chapem co mas na mysli a co chces povedat, ale trosku sa mi to zda nefer voci tvojmu partnerovi, len moj pocit... myslim, ze ked ma rovnaky nazor ako ty co sa dietatka tyka, tak to s vami snad nebude az take hrozne. kedze ste spolu uz 9 rokov, mozno je to naozaj len stereotyp a ked na tom kus popracujete opat to bude ako pred rokmi. asi partnerstvo bez deticiek je viac skusane ako s nimi, neviem... kazdopadne si myslim to iste co Vedulak, ak mate pocit, ze to chcete obaja, tak lekara neodkladajte, cim skor tym lepsie, lebo ani pod lekarskym dohladom este clovek nema vyhrane. a hlavne vela komunikovat, o vsetkom, dobra komunikacia je zaklad vztahu.

markiza
12. máj 2010

Vendul, ako to vidis, kedy sa ku mne pridas? zajtra mame bielkovinovy den, najlepsi den na pripojenie 😵

vendulak
12. máj 2010

Marki my jsme tenhle měsíc vydali děsně moc peněz takže jsme teď nějak na suchu a kupujeme jen chleba 😒. No takže dietka začně až budu na ní moct nakoupit po výplatě. A ta by měla být buď v pátek nebo pondělí spíš, takže kdyby přišla v pondělí, tak hned nakoupím a od úterka bych se do toho s tebou pořádně obula 😉.

markiza
12. máj 2010

tak plati ;)
nepockam ta sice 😀 , ale je fajn, ze sa pridas 😵

kive76
12. máj 2010

ahojky, vendulak do gennetu v Praze...jdem teprv na první konzultaci..rok a 3 měsíce se snažíme..

kive76
12. máj 2010

holky a jakou děláte dietku?

kive76
12. máj 2010

vendulak : s těma penězma jsme na tom podobně.. ☹

markiza
12. máj 2010

Kive, 90-dnovu rozlisovaciu, ale podla fotky v pase ju ty vobec nepotrebujes 😵
drzim palce do CAR-u 😵

vendulak
12. máj 2010

Marki tak jo, já už se na ní normálně fakt těším 😀. A to je u mě co říct 😀.
Kive my byli poprvé v CAR asi po roce a půl snažení. A v CAR je to v pohodě, jsou tam hodní, musí vědět že je to pro nás určitě bolestivé. A věřím že nám tam k tim miminkům pomůžou 😵.
A ty peníze...no ani nemluvit, sešlo se nám toho tenhle měsíc prostě hodně moc. Ale co zase bude dobře, peníze budou a my nebudeme...

kive76
12. máj 2010

na tý poslední fotce jsem byla hubenější... ted mám 78 kg, a v pase 84 cm..děs běs..

kive76
12. máj 2010

markizo: a jak jsi daleko s tím hubnutím? a jde ti to?

blandik
12. máj 2010

Marki - došla mi ta dieta, děkuji. Je přísnější než ta moje:oúúú) Tak jsem ti tu moji obratem poslala 😎, až se budeš chtít najíst 😀

Osobně si myslím, že dítě odumřelý vztah nezachrání, protože výchova prcka je velký záhul pro oba rodiče a pokud už mezi nimi je problematická komunikace, podráždění, tak samozřejmě únava, nevyspání, vypětí, absence volného času, které zákonitě s malým miminkem příjdou, těm dvěma nepřidá. Ale pokud je podráždění mezi dvěma hlavně proto, že dítko ne a ne přijít, tak samozřejmě těhotenství a narození prcka bude poziitvní. Osobně mám zrovna kolem sebe dvě kamarádky, které jsou s chlapama, co odešli od svých manželek a malých dětí a začali nový život jinde....Každpopádně jsem někde četla, že v manželství/vztahu jsou spolu š¨tastní ti, kterým se oběma plní jejich očekávání - co se týče množství lásky, peněz, zajíštění, životního stylu...

My jsme s manželem spolu 15 let, dva roky jako manželé.
A jinak je mě 32 😉

A prosím vás - kdo byl už na gyndě, že ne a ne otěhotnět, co pak následuje? Čtu si tady o CAR... vůbec netuším o co jde..Docela bych ráda tušila, co by mě na gyndě čekalo.

kive76
12. máj 2010

ahojky, blandik...no nám už se rok a 3 měsíce nedaři otěhotnět, tak mi na gynekologii řekli o tom gennetu v Praze, no a já se tam objednala a v červnu tam s přítelem máme konzultaci..musíme si předtím oběhat nějaké vyšetření, a odběry, a oni nám na té konzultaci pak řeknou jestli je problém ve mě, nebo v příteli - spermijkách, no a pak se to bude různě řešit...klidně jukni na www. gennet.cz tam je o neplodnosti.... o těch různejch vyšetřeních, či o tom jak tomu pomoct aby žena byla těhotná..

vendulak
12. máj 2010

No kivi já ti tvojí váhu docela závidím 😀.

Blandi ono je to u každého s tím gyndařem asi jiné. Někteří se o to fakt zajímají a snaží se k tomu miminku pomoci, někteří to odfláknou a někteří pošlou rovnou do CAR (centrum asistované reprodukce).
Moje osobní zkušenost byla taková, že jsem už nějakou dobu ke gyndařovi chodila po tom co sem vysadila HA s tím že mi nechodila menzes, nejdřív píchal Agolutin pak nasadil tabletky Provera. A po víc jak roce od vysazení HA a teoretickém snažení seo miminko jsem za ním přišla s tím že chceme po tu dobu to miminko a nejde to. On mě vyšetřil jako vždy, kde nic zajímavýho nenašel. A přítele poslal na spermiogram. Ten měl trochu zhoršený tak mu na to napsal vitamín E a mě na jeden cyklus Clostilbegyt (u Clostilu se musí sledovat na Ultrazvuku jak vajíčka rostou a jestli správně prasknou a nedělají se cysty) na tvoření folíků (vajíček) ale vůbec si mě nechtěl kontrolovat nic a zase napsal Proveru. A že pokud se nezadaří tak mám přijít nejdřív po létě, to bylo na začátku května myslím, takže za víc jak tři měsíce. Samozřejmě že se tedy nezadařilo tak sem pak přišla za ním znova v září s tím že jako nic. A on akorát vypsal žádanku do Natalartu centra asist. rep. tady v Plzni a víc mi řekl akorát že příště k němu mám přijít až těhotná do poradny 😒. Takže tolik od mého gyndra k našemu snažení 😒.

kive76
12. máj 2010

vendulak: mě to o tom gennetu říkala gynekoložka, že když se mi po roce nepodaří otěhotnět , že mi do gennetu vypíše žádanku, a oni nás tam vyšetřej...jelikož tam jsou delší termíny prý na tu první konzultaci, tak už jsem se radši objednala, a 24.5 jdu ke své gynekoložce, tak mi tam pak napíše žádanku..

kive76
12. máj 2010

v tom natalart centru ti pomůžou, a poraděj...a pak k němu pak půjdeš až těhotná..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre