Tehotenstvo a obezita

flos
7. máj 2007

ahojte babenky. S manzelom sa snazilkujeme uz 9 mesiachov(uz by z toho bolo aj babo 😀 ) a stale nic. Ide o to,ze mam nadvahu. Snazim sa schudnut a je to dost tazke, kedze priberam uz pomaly 19 rokov. Velmi tuzim po mimi. Lekarka mi povedala,ze zdravotne som na tom ok. Kazdy mesiac mi meska mrcha a kazdy mesiac ocakavam,ze som tehu,ale zakazdym je to iba sklamanie. Uz ani nepocitam kolko testov som si spravila. Som na to pomaly expert 😀. Chcem len vediet ako ste na tom vy, co ste tiez obezne a snazilkujete a ako s tym bojujete. Moc po mimi tuzim a snazim sa schudnut,len chcem vediet vas nazor na tuto temu. A mensiu pomoc. Dakujem...

monika0001
27. aug 2010

ahojte. ste toho popísali čo som tu nebola..

@vendulak - neboj nie si sama stará snažka 😀 som s tebou.. 😝

@janula123 - GRATULUJEM!!! my sme mali pred dvomi týždňami zatiaľ len 2 roky :-P

janula123 (28 rokov, snaženie od 8/10, Calibrum Babyplan) .............................................33DC
kraskanz1 (23 let, snažení od 01/09, 01-03/10 Clostil, 06/10 znovu Clostil, po lete laparka)...............28DC
markiza (33 rokov, MA1 07/06, MA2 01/07, MA3 04/10, AF 400 + vit. E 200).....................25DC
vendulak (22let,snažení od 03/08,CAR Natalart,04/10 MA po 2.IUI,kys. listová 800,CAR 24.8.).........16DC
http://www.fertilityfriend.com/home/vendulak
vikiz (30 rokov, snaženie od 08/10, Kys. listova , Magne B6, cajicek na otehotnenie od bosorky) ........16DC
kive76 (34 let, snažení od 01/09, CAR Gennet, kyselina listová)....................14DC
kkamca (30 let, snažení od 03/06, 04/10 lpsk, 05/10, 06\10,07\10 Clostil) CAR GENNET...............13DC
http://www.fertilityfriend.com/home/kkamca
monika0001(27 rokov, snaženie od 02-08, 08/08 Kyret, 10/08 MA, 3x IUI, 05/10 Laparoskopia, kys. listová, anopirin na striedačku s fraxiparinom, od 20.08.10 L-Thyroxin a čakám výsl. od gynekológa) .......................................... 12DC
janaol (35 let, snažení od 01/06, 06/06 1IVF - neúspěšné, CAR konec září 2010 - objednána)..........10DC
nikushka2 (24 rokov, snaženie od 04/10, duphaston)...................................................................... 2DC
http://www.fertilityfriend.com/home/2f6996
janka_a (18 rokov, snazenie od 08/10,Lutenyl(od19.8.2010))............?DC(?19DC?)

Tehuľky:
zuzimia (37 rokov, snazenie od 01/10, 09/09 hysteroskopia)...................................... 27.05. - //

janula123
27. aug 2010

@vendulak
Ďakujem.
Pôjdeme si asi niekam sadnúť.
A mimi by bol pekný darček.
🙂
Nechcem byť sklamaná, tak si to nepripúšťam.

janula123
27. aug 2010

@monika0001
Ďakujem.
Síce oneskorene, ale tiež blahoželám.
🙂

vendulak
27. aug 2010

janul to znám ☹. Já už si taky tolikrát říkala, že k výročí by to byl krásný dárek, k Vánocům by to byl krásný dárek, k narozeninám krásný dárek a nikdy nebyl ☹. Vlastně letos byl, na moje narozeniny jsme si ho udělali a na příťovo byl test se // 🙂. Bohužel nám ta tadost netrvala moc dlouho ☹.
Ale to nic. Vy se snažíte teprve krátce a určitě se s něčím takovým potýkat nebudeš muset! Moc bych vám to miminko a ty // přála 😵. Kdo ví...33DC už zní docela nadějně 😵 😉.

Moni ale ne ne jdi ty! 😀 Vždyť když jste spolu teď byli dva roky tak to ještě nemůžeš být tak stará snažka jako já 😀. My už se přes dva roky snažíme. Vlastně už je to dva a půl roku 😒. Ale jsi hodná 😉. A věřím, že i když se to někdy nezdá a občas si všechny procházíme smutkama tak se tich miminek nakonec dočkáme 😵.

janula123
27. aug 2010

@vendulak
To mi je ľúto. Niekedy je to ťažké. Z celého srdca Ti to želám.

monika0001
27. aug 2010

@vendulak - no my sa snažíme od 01/2008 preto som to napísala 😀
a teraz čítam že keď na sk konikovi vytvori niekto skupinu že sa musíš prepínať.. a ja že prečo nechodiš do Bojovníc 😒
Už viem.. je to na prd vymyslené...
a my nie sme dva roky spolu. my sme spolu 10 rokov. dvojročné výročie svadby sme mali 😉

@janula123 - Ďakujem 🙂

vendulak
27. aug 2010

Janul děkuju 😉

Moni jo tááááákhle! 🙂 Fíha, ale jste už spolu docela dlouho 🙂 a i se tedy už dost dlouho snažíte ☹. Tohle je tak hrozné, tak nespravedlivé ☹. Taky bych vám hrozně moc přála, aby jste se už brzyčko dočkali! 😵 😉

vendulak
27. aug 2010

Jinak holky se už dnes 3. den snažím držet jakous takous dietu...nebo spíš omezovat jídlo a mít ho zdravější. A tedy první den úplná pohodička a už včera sem chtěla sníst celou ledničku 😕. To je hrozný, já se s tím nějak neumím prát 🙄. Ale když si řeknu, že musím kvůli miminku tak to docela funguje 🙂. No uvidíme, jestli to vydržím, já ale chciiiiiiiii 🙂.
A co vy? Hubnete ještě některá? Marki a Kive držíte ještě tu dělenku? 🙂

monika0001
27. aug 2010

@vendulak - zlatík ja si na to už nejak zvykla, že to nebude zadarmo a ani tak jednoducho.. 😔
čo narobíme. ale stále sa snažím upokojovať tým, že pre niečo to tak je... len som zvedavá či potom stihnem dve deti 🙄
a to som chcela 4... no.. zabúdaj, zabúdaj...

vendulak
27. aug 2010

@monika0001 Moni já myslím, že dvě děti stihnete s přehledem! 😉 A možná i tři, i čtyři 🙂. I když to už jste odvahy, to aby jste si pak pořídili autobus 😀. My by jsme taky moc chtěli 3 děti 😵. A dneska už taky vím, že jednoduchý to nebude, ale věřím, že prostě bude! Protože věřit musíme! Protože to je ten motor co nás žene dál, a dál znamená blíž k vysněnému miminku 😉 😵.
A já si taky říkala, že možná to má svůj důvod, proč miminko nebylo hned. Hodně moc věcí jsem za tu dobu snažení pochopila, začala vnímat jinak a určitých věcí, které ostatní berou třeba jako samozřejmost si moc vážit. A za to jsem v podstatě vděčná. Ale přece jenom teď už by to miminko být mohlooooooooo 😲 😀.

janula123
27. aug 2010

Ja a moje chudnutie je asi o tom, že niečo sa mi podarí zhodiť a potom zase nabrať. Asi tak. 🙂
Ja som chodila cvičiť na Slender aj rolletic, no čo ja viem.
A jesť, tak ja varím zdravšie. No keď potom ideme na víkend k rodičom, tak nedaj si.

A môj manžel by chcel tiež veľkú rodinku.
🙂

monika0001
27. aug 2010

@vendulak - snažím sa.. mam aj docela dobrú diétu. za dva týždne 5 -7 kilo dole ale dokážem vydržať týždeň..
raz som to skúšala a za tri dni som dala dolu tri kilá.. ale po 5 dni som robila pipipi.. lebo tam sa je len kuracie mäso...

janula123
27. aug 2010

Ja som tiež mala diétky, no tiež som nikdy nevydržala.
Napr. vynechať sladké a múku.
A potom takú na 2 týždne a predpísaný jedálniček.
Skúšali ste aj tú 90-dňovú?

vendulak
27. aug 2010

Monitak to je pěkný úbytek 🙂 . I když já se bojím, že kdybych zase držela něco takového tak pak jak se normálně najím budu mít vše zpět 😒. Za svůj život už sem se pokoušela hubnout tolikrát že si teď pořád říkám, že teď už na to musím jít rozumějc 😀. No tak abych to byla schopná vydržet dlouhodobě.
A tedy den jen o kuřecím masu bych asi moc nedávala 😒. No a to mimichodem, ono snažilky holky co chtějí otěhotnět a kord když s tím mají problémy by kuřecí maso moc jíst neměli. Kuřata se pěstujou hrozně rychle a rostou tak proto že je ládujou umělýma hormonama a ty pak jíme i my 😒. Známý se snažili o dítě dva roky, pak jim doktor řekl ať přestanou jíst kuřata a ona byla asi za 3 měsíce těhu...nevím no. Ale myslím že to do sebe něco fakt má. Stačí vidět jak a kde ty kuřata pěstujou a člověku už se do nich stejně nechce 😒.
Janul jo jo 90ti dnovou jsem zkoušela, tady s Marki. A tedy nevydržela jsem jí moc dlouho. Asi tři týdny. A to možná ještě přeháním, už si nepamatuju 😒.
Podle mě to nechce diety, ale něco co se dá fakt vydržet dlouhodobě.

monika0001
27. aug 2010

@vendulak - ty tie tri možno stihneš...si mladulinká. ja mám 27 a ešte ani tehu nie som a teda v 40 rodiť nechcem 😀
takže to vidím tak max na dve deti 😝 😉

monika0001
27. aug 2010

@vendulak - nie ostalo mi to pekne dole čo som zhodila. normálne som začala jesť a tie tri kilá sú preč... 😉

monika0001
27. aug 2010

@vendulak - a to nie je len o kuracom mäse.. máš tam aj sladké v jeden deň. je to o ovocí a..

vieš čo ja to pohľadám a hodím to sem.. kuk na to. nie je to až také zlé... 😉

monika0001
27. aug 2010

😉

monika0001
27. aug 2010

dúfam, že to dobre vidíte.. 😅

monika0001
27. aug 2010

@janula123 - takú nepoznám 90-dňovú.. 😅

janula123
27. aug 2010

Ja poznám 2 baby, čo schudli na tej 90 dňovej dosť a držia sa.
Ale tiež mám ten názor, že načo sa trápiť diétami, treba zmeniť celý jedálniček a hýbať sa. To je celé.

A to s tými deťmi, môj manžel chcel 5 detí, pochádza z veľkej rodiny a asi ho to inšpirovalo.
🙂
🙂
🙂

vendulak
27. aug 2010

Moni díky! 😉 Vypadá to zajímavě! Ale moc to nepřečtu, je to malé tak takové rozmazlé. Nemohla by si mi to poslat na mejl? 😉 kdyžtak je vendulak88@email.cz Dík! 😉

janula123
27. aug 2010

@monika0001
To je knižka - 90-dňová diéta.

janula123
27. aug 2010

A ešte myslím, že je aj nejaké pokračovanie. 🙂

monika0001
27. aug 2010

@vendulak - máš to tam 😉

@janula123 - aha.. hm... skúsim to popozerať na nette...

vendulak
27. aug 2010

Moni díky, kouknu na to 😉.

monika0001
27. aug 2010

ok holky. opouštím vás.. jedu do CZ 😉
papapa

vendulak
27. aug 2010

Moni tak se měj moc fajn! 😉

janula123
27. aug 2010

Idem aj ja, majte sa.papa

kive76
27. aug 2010

@vendulak ahojky, dělenku už nedržím nejde mi to...ale zas jí zkouším..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre