Tehotenstvo a obezita

flos
7. máj 2007

ahojte babenky. S manzelom sa snazilkujeme uz 9 mesiachov(uz by z toho bolo aj babo 😀 ) a stale nic. Ide o to,ze mam nadvahu. Snazim sa schudnut a je to dost tazke, kedze priberam uz pomaly 19 rokov. Velmi tuzim po mimi. Lekarka mi povedala,ze zdravotne som na tom ok. Kazdy mesiac mi meska mrcha a kazdy mesiac ocakavam,ze som tehu,ale zakazdym je to iba sklamanie. Uz ani nepocitam kolko testov som si spravila. Som na to pomaly expert 😀. Chcem len vediet ako ste na tom vy, co ste tiez obezne a snazilkujete a ako s tym bojujete. Moc po mimi tuzim a snazim sa schudnut,len chcem vediet vas nazor na tuto temu. A mensiu pomoc. Dakujem...

janula123
22. dec 2010

@monika0001
tak to verím.
🙂
Vieš ako ma malý dnes potešil?
Už mi mala kvitnúť orchydea a od mi uškubol ten najväčší púčik.

To ako som dokončovala koláčiky.
U nás je veselo.
hihi

monika0001
22. dec 2010

@janula123 - juj pekne.. ale tak zas hlavne že je veselo 😀

janula123
22. dec 2010

@monika0001
On je malý smejo, na neho sa ani hnevať nedá.
Len teraz má také obdobie trucu a stále skúša.
Aspoň sa nenudím.
😀
Nie si náhodou zo Záhoria? neviem, prečo si to stále myslím.

monika0001
22. dec 2010

@janula123 - som 😀

janula123
22. dec 2010

@monika0001
Ja takisto, i keď teraz bývame v BA. No sme Záhoráci.
😀
O nejaké 2 roky by sme sa chceli vrátiť a stavať.
🙂

janula123
22. dec 2010

@monika0001
Jéj, teraz pozerám, čakáte dievčatko, blahoželám.
😀 😀 😀

janula123
22. dec 2010

Akorádne pečiem zemiaky v trúbe.
A už so sa stihla aj porezať. ☹

monika0001
22. dec 2010

@janula123 - ja som naopak.. pochádzam zo Záhoria a bývam už skoro 11 rok tu v BA...
nikdy by som sa nevrátila späť tam...

porezala si sa? mooja. dávaj pozor!! 😉
ja som sa nahnevala a kúpila som aspoň tri cestá a od obeda pečiem 😝
A hej môj sen sa splnil a budeme mať malú princeznú 😵 😵 😵 😵

janula123
22. dec 2010

@monika0001
My tu bývame 3-4 roky, no túžime po vlastnom dome.
Ja som bývala aj v meste a aj na dedine.
No my ešte nejaké 2 roky a predávame byt.

A kde by si chcela rodiť?
Už vieš?

Inak aj ja som veľmi túžial po dievčatku a máme krásneho chlapčeka.
🙂
Hlavne, nech sú detičky zdravé, to je najdôležitejšie.

monika0001
22. dec 2010

@janula123 - ja sa do domu zasa bojím.. ja som celý život paneláková a do domu ťažko. ale raz to rpíde... už máme aj vybratý domček..

rodiť chcem na Kramároch...
a hej hlavne nech su malinké v poriadku 🙂

janula123
22. dec 2010

@monika0001
My už pokukujeme po nejakom projekte,a le to ešte bude dohadovania. Manžel chce pasívny dom.

Veľa mojich kamošiek rodilo na Kranároch.
Ja som rodila v Ružinove, mám to blížšie k domu.
A mala som radšej aj zazmluvneného lekára, bol super.
🙂

monika0001
22. dec 2010

@janula123 - ja som si práve dnes čítala od kamošky zážitok z ružinova a som nesmierne rada že tam nejdem.. ble... skoro som omdlela..

Oki moja idem .. musím popratať kuchynu - vybuchla mi tam bomba.. rozhodla som sa totiž že niečo napečiem 😀
tak to idem dať do poriadku a o takomto čase už spávame.. juj..
tak prajem krásne sny!!!
zajtra sa tu stavím ak bude kedy 😉

janula123
22. dec 2010

@monika0001
Aký zážitok, niekedy o ňom napíš.

janula123
22. dec 2010

@monika0001
Dobrú nocku.
🙂

markiza
25. dec 2010

ahojte, pravdepodobne ma coskoro bloknu, tak sa lucim a ozvite sa na emimine, napriklad Mome a mozeme pisat tam 😉 toto je jedna totalitna stranka 😝

kkamca
25. dec 2010

ahoj.
Jen těm ,kdo sem občas zajdou ,chci popřát Krásné Vánoce ,plné pohody a do bříška brzy nějakého mimíska. 😀

kive76
28. dec 2010

ahojky, taky všem dodatečně přeji hezky prožité vánoční svátky a Šťastnej Novej rok...a ať se nám ti mimísci roděj 🙂

kraskanz1
29. dec 2010

@markiza a preco ta maju bloknuuut???ved si nic zle neurobila.... ☹

agenturaberuska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dreana
16. máj 2011

Ahoj holky, mám dotaz mám velikou nadváhu. při 170 cm mám 105 kg. Uvažujeme do budoucna o mimču, tak bych chtěla vědět jaká jsou rizika s takovou nadváhou v těhu a jaká jsou díky tomu rizika pro mimčo?, jak moc jsou snížené možnosti otěhotnění a tak dál. Díky moc

romana29
16. máj 2011

@dreana otěhotněla jsem bez sebemenších problémů (až to asi doktorku aj trochu naštvalo, protože pořád říkala, že mám o 40% sníženou šanci na otěhotnění) do tří měsíců od vysazení HA při téměř stejné výšce a váze 110 🙂 .
Těhotenství bylo v pohodě, jen jsem měla vyšší krevní tlak ke konci a velké otoky - ale ty jsem měla i při prvním dítěti, kdy jsem ještě tak tlustá nebyla.
Samozřejmě to není ideální mít tak velkou nadváhu, ale určitě to není žádný extra problém, dnes je hodně silných lidí a ty chtějí taky děti, nemusí snad rodit jen hubený, ne?

vierka0
16. máj 2011

@dreana ja som tiez nemala ziadne problemy s otehotnenim, podarilo sa nam na prvy pokus, no v piatom tyzdni som potratila, no hned na dalsi cyklus som otehotnela znovu..zatial sa drzime, snad to dopadne dobre 🙂

vendulak
16. máj 2011

@dreana tak my jsme si sice na mimčo počkali dýl, ale těhu jako takové zatím v pohodě! Měřím míň než ty a vážím víc! 😉 Za těhotenství jsem zatím přibrala 3kg. Nemám v podstatě skoro žádné potíže (zaklepávám), neznám co je to tvrdnutí břicha, otoky, vysokej tlak. Bolest zad jsem zatím pocítila jednou. Jediné co mi je, je to že už poslední dobou nevím jak si lehnout a jak spát, protože na bocích malá všude nějak kope nebo boxuje 😀. Doktoři mi na váhu neřekli nikde nic i když já z ní samozřejmě nervy a mindráky mám sama 😒. Spíš se ze začátku sestra dost divila že nepřibírám. Ale já i malá jsme v pohodě, tak snad je vše v pořádku 😉.

babulinkab
16. máj 2011

@dreana já jsem dvakrát velmi rychle otěhotněla s velkou nadváhou, těhotenství v pohodě, žádné potíže, a nebýt blbejch keců mého blbého doktora, tak bych si na nic nestěžovala

kristi
16. máj 2011

@dreana ja sem teda nepatrim, jen by me zajimalo,jak clovek dospeje k takove vaze? nerikam ,ze je to moc, nema ze mas slabou vuli ale jak se k tomu dojde, nedokazu si to predstavit ( hlavne se nechci nikoho dotknout), to ta vha nejde nejak zastavit treba na 80 kg? Jsi hezka, mlada, bezdetna holka, tak bych jen chtla znat ten duvod, proc vazis tolik kolik vazis? Neuctivam kult vahy, ale spis zdrave telo a zdravej duch 🙂

alan1
16. máj 2011

@kristi Čo tak ochorenie štítnej žľazy? Tu je na mieste určite vyšetrenie, v dnešnej dobe je toho naozaj veľa.

vierka0
16. máj 2011

@kristi nezazijes, nepochopis, pravdepodobne si nikdy s vahou problem nemala a v detstve si patrila medzi tie chude deti..bud rada, ze to riesit nemusis..

petula22
16. máj 2011

@dreana Ahoj, já mám taky nadváhu a nedaří se nám otěhotnět už 4 roky. Podel všech výsledků jsme oba v pořádku. Samozřejmě mě dr říkají, že by to chtělo zhubnout. Nadváha způsobuje, že hormony nepracují, tak jak mají, většinou se to projeví absencí či nepravidelností menstruace, tím pádem i absence ovulace.

vierka0
16. máj 2011

@petula22 ale ak neovulujes, tak potom nie ste v poriadku..a ak ovulujes, tak vaha s tym nema nic spolocne..fakt nemam rada, ked niekoho lekar takto odbije, pritom problem otehotniet a ovulovat maju rovnako aj stihle zeny..

stardust
16. máj 2011

@babulinkab detto, u mna mal zase blbe reci primar v nemocnici 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre