Tehotenstvo a obezita

flos
7. máj 2007

ahojte babenky. S manzelom sa snazilkujeme uz 9 mesiachov(uz by z toho bolo aj babo 😀 ) a stale nic. Ide o to,ze mam nadvahu. Snazim sa schudnut a je to dost tazke, kedze priberam uz pomaly 19 rokov. Velmi tuzim po mimi. Lekarka mi povedala,ze zdravotne som na tom ok. Kazdy mesiac mi meska mrcha a kazdy mesiac ocakavam,ze som tehu,ale zakazdym je to iba sklamanie. Uz ani nepocitam kolko testov som si spravila. Som na to pomaly expert 😀. Chcem len vediet ako ste na tom vy, co ste tiez obezne a snazilkujete a ako s tym bojujete. Moc po mimi tuzim a snazim sa schudnut,len chcem vediet vas nazor na tuto temu. A mensiu pomoc. Dakujem...

kristi
16. máj 2011

@alan1 ano, to jasne, ma kamoska a spousta znamych, vim o co jde...to chapu 😉

petula22
16. máj 2011

@vierka0 Dávala jsem jen příklad, čím se to projevuje. Já jsem jak hodinky, nemás s MS a ani s ovu problém 😀 . Jsem to asi špatně napsala.

kristi
16. máj 2011

@vierka0 jasne, ze nechapem,ale zajima me to.....jak se to udela, proc to pak uz nejde zastavit.....kazdy den ctu v novinach, jak je kazdej 3 clovek s nadvahou atd. Mne to fakt jen zajima, nehodnotim, neodsuzuju...

vierka0
16. máj 2011

@petula22 ono ti lekari niekedy rovno ti splechnu toto.. pritom plno ludi ma taketo problem, tot nedavno v inej teme, jednej babe zistili, ze jej hlien tvori protilatky proti mm spermiam..tak musi ist na to IUI, ze malo by sa podarit..

petula22
16. máj 2011

@vierka0 Je pro ně jednodušší to hodit na váhu, když nevědí, proč se nedaří. My už máme 2 IUI za sebou...

vierka0
16. máj 2011

@kristi tak hlavne treba pochopit, ze to nie je otazka jedneho dna, ani jedneho roka, ale mozno dvadsiatich rokov zivota..najviac ma pobavi, ako si niekto mysli, ze clovek s nadvahou cele dni nic nerobi len sa napchava jedlom (zas nechcem generalizovat, aj takí su, bola som v usa, viem o com hovorim 😀 )..ja mam tiez nadvahu a vobec nejem viac ako niekto iny.. a ani nie som nijako chora, takze ani na to sa vyhovorit nemozem 🙂 jednoducho to nie je tak jednoduche chudnut..bodaj by bolo..som sa tesila, ze ked budem tehotna, tak schudnem, ze mi bude zle..a pritom mi nic nie je, nemam ziadne ani chute, ani citlivost na pachy ani ma nenapina na vracanie..citim sa uplne normalne 🙂 vidis, a pritom by som sa celkom rada obcas pozvracala 🙂

vierka0
16. máj 2011

@petula22 a stale nic? velmi ma to mrzi 😒 viem, ze to je velmi narocne na psychiku..teraz je vela takych zdravych parov, co sa im jednoducho nedari 😕

petula22
16. máj 2011

@kristi Ono se to opravdu špatně vysvětluje někomu, kdo v životě nemusel hubnout, držet diety. U mě je např. problém se štítnou žlázou, lečím se 12 let a pořád postupně přibírám. Zhorší se štítná, dostanu víc hormonů a pořád dokola. Ono je toho víc dohromady, špatná životospráva ( nemám čas pravidelně jíst), pohyb mám, ale to nestačí.

edita84
16. máj 2011

@dreana ahoj ja mám tie isté miery ako ta pri prvej dcérke sa nám podarilo otehotnieť po polroku a teraz nám totrvalo rok HP v poriadku mm v poriadku minulý rok v auguste sme otehotneli ale mala som minipotrat a potom sme to nechali na náhodu a 23.12.2010 som našla // budeme mať syna doki mi na váhu nič nepovedal ale snažím sa veľa nepribrať papám normálne žiadne diéta na začiatku som aj schudla 2 kilá ale tie sú už späť 🙂 tak sa neboj že sa ti nepodarí otehotnieť doktorkovia to radi zhadzujú na váhu 😒 držím palce aby sa ti podarilo čím skôr otehotnieť 🙂

babulinkab
16. máj 2011

@stardust ale je pravda, že tím ve mně něco nastartoval a už i mě samotnou to obtěžovalo, takže teď 10,5 měsíce po druhém porodu mám o 11 kg méně než před otěhotněním, a pokračuju dále, chtělo by to ještě aspoň 15-20 kg

kristi
16. máj 2011

@petula22 no ja jsem treba po prnim pulroku na Ibize prijela domu s +14 kg, zadna vasen teda......nastesti to slo domu, bylo mi 20, pak se to nejak ustalilo a dobry, ale .....

katka210
16. máj 2011

jeeee aka pekna a mila skupinka.. mozem sa kvam pridat.... ?

romana29
16. máj 2011

@kristi ad tvoje otázka - já měla před 11 lety 70 kilo na 172 cm - necítila jsem se štíhlá ani hubená, pořád jsem byla ve svých očích tlustá.....Teď mám 125 a cítím se taky tlustá a když se dívám na starší fotky nechápu, proč jsem si připadala tlustá tehdy.....

stardust
16. máj 2011

@babulinkab to mas fajn, ze ti to ide dole. Mne to nejde nijak dole, nech robim, co robim. Pred tehotenstvom som mala normalnu postavu a nikdy predtym som nemala problem zhodit kila dole. Moja babka tiez tak pribrala, kil sa nevedela zbavit a vsetci do nej stale hucali kraviny. Najhorsie na tej vahe su poznamky a spravanie okolia. Postupne som sa proti blbym reciam obrnila, ale je to stale neprijemne.

stardust
16. máj 2011

@romana29 presne tak isto u mna!!!

vierka0
16. máj 2011

@katka210 a ty co tu chces ? 😀 😀 ma prenasledujes moja, co? 🙂

vierka0
16. máj 2011

@romana29 no ja mam ten isty pocit 🙂

vierka0
16. máj 2011

@katka210 Katuska, a ty tiez mas nadvahu? 😕

katka210
16. máj 2011

@vierka0 xixixixii ked som Ta tu nasla som sa usmiala... kdeze moja ty a zitka obezitka... 🙂 kočica s Teba.. to ja mam asimetricku postavu... asi meter na vahu asi meter na sirku 😀 😀 😀

katka210
16. máj 2011

@vierka0 jaj moja... mam my sme cela rodina moletna 😀 😀 😀 co uz ....dlho som s tym bojovala.. ked som sa isla vydavat.. tak som za 9 mesiacov schudla 47 kg... a do 6 rokov som ich aj nabrala... 9 mesiacov som jedla len 1 jogurt denne.. vela ovocia a vitaminov... chcela som mat vysnivané svadobné saty...

vierka0
16. máj 2011

@katka210 no ja len na fotkach vyzeram normalne 😀 😀 sak som ich starostlivo vyberala 😀 no ja som vysoka, tak aj ta vaha sa prisposobuje 😕 dokelu 😉 sak uz sa musim aj konecne povazit, kym pojdem na tu kontrolu k lekarovi, bo mi aj poradnu chce urobit 🙂

vierka0
16. máj 2011

@katka210 tak brutalne si schudla? fíha? no ja fungovat na jednom jogurte denne, tak by som asi zomrela od bolesti hlavy..

katka210
16. máj 2011

@vierka0 ale ved oni si TA povazia.. ked bude treba... 😉 no ja ma taku normalnu vysku 168 cm... vyska je normalna.. len vaha pokulhava ..ale no co uz...

katka210
16. máj 2011

@vierka0 v pohdke mi boli.. nebolievala ma hlava nic.. len sa priznam ziadny psych, navaly som nezniesla... vsetko muselo byt opatrne...

vierka0
16. máj 2011

@katka210 no mna sa uz minule sestricka pytala na vahu (bo isla mi robit poradnu na to tehotenstvo, co uz neni aktualne) tak som jej povedala, ze 96 ale podla mna mam viac 🙂 tolko som mala, ked ma naposledy vazili v nemocnici pred par rokmi 🙂 a vysoka som 177cm, takze mam takych min. 30kg navyse 🙂

katka210
16. máj 2011

@vierka0 Vierka, viem, ze by bolo dobre zhodit.. ale priznam sa Ti ja ani zdaleka nezjem to co normalne bezne ludia spapaju.. napr. obed s polievkou nezjem to je pre mna vela.. bud jedno alebo druhe.. sladkosti.. zjem, ale nie su moje kamosky..... ale ja mam strasne malo pohybu.. v tyzdni cely den sedim v praci od rana do vecer.. tj od 7 - skoro do 18-stej.. ked dojdem domov nieco porobim a koniec... ale zacala som znova chodit na zumbu.. nech mam troska pohybu.. aspon 2 krat do tyzdna....

vierka0
16. máj 2011

@katka210 no ja som sa dala na kalanetiku, ale teraz nechodim, kedze som tehotna a lekar mi povedal, ze radsej neriskovat..ale mne to cvicenie nepomaha..sice mi spevneju svaly, ale nechudnem..

katka210
16. máj 2011

@vierka0 ja uvidim co to spravi.. ak schudnem schudnem ked nie ...no co ... tak som moletka.. co uz. aj mm je tiez gulko.. ale ten sa lubi napapat... takze u neho to beriem...

vierka0
16. máj 2011

@katka210 zase ten moj vobec 🙂 ale uz som si ho trosku "vytučila" 🙂 sa smeje, ze mu po svadbe narastlo brucho, no kriticke to zdaleka nie je 🙂 ale ked on zje hocico a nevidno to na nom 🙂 aj ked musim povedat, ze on sa neprejeda, jednoducho zje, kolko mu treba a dost..no nikdy odkedy sa pozname mi nepovedat nic negativne na moju postavu, vcera mi dokonca povedal aky mam ohromne sexi zadok, ze on mu vobec nevie odolat 🙂 ta som sa smiala, ze on bude nejaky uchyl 🙂

katka210
16. máj 2011

@vierka0 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Vierka na tom polichoteni toho zadku som sa zasmiala.... presne toto je moj problem.. vsade normalna, ale boky a zadok mam statocny.. a mm mi v sobotu ked sme makali v zahradke polichotil... prisiel pohladil ma po zadku a hovori.. ach ta tvoja ritka... a ja ma tu pri Tebe pracovat, ked mi tu sexi zadok otrcas.. 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre