Tehotenstvo a obezita

flos
7. máj 2007

ahojte babenky. S manzelom sa snazilkujeme uz 9 mesiachov(uz by z toho bolo aj babo 😀 ) a stale nic. Ide o to,ze mam nadvahu. Snazim sa schudnut a je to dost tazke, kedze priberam uz pomaly 19 rokov. Velmi tuzim po mimi. Lekarka mi povedala,ze zdravotne som na tom ok. Kazdy mesiac mi meska mrcha a kazdy mesiac ocakavam,ze som tehu,ale zakazdym je to iba sklamanie. Uz ani nepocitam kolko testov som si spravila. Som na to pomaly expert 😀. Chcem len vediet ako ste na tom vy, co ste tiez obezne a snazilkujete a ako s tym bojujete. Moc po mimi tuzim a snazim sa schudnut,len chcem vediet vas nazor na tuto temu. A mensiu pomoc. Dakujem...

kkamca
15. jún 2010

No nejsme..žijeme spolu letos už 9 rokem.. 🙂 Ted v červnu to bude 9 let.. 😀
No počkám ,má dnes dojet brzy ,tak tam pak hned cinknu a uvidíme..Já mám dokonce jen číslo odběru na papírku a tím se máme hlásit .

kive76
15. jún 2010

vendulak já s přítelem taky nejsme manžele, ale jsme na tom gennetu vedeni jako pár, tak si myslím, že by mi to řekla, no i ted na těch výsledcích na tý konzultaci mi to musí říct...

kive76
15. jún 2010

ahojky, proč jste se nevzali? my teda jsme spolu 2 roky a 3 měsííce, ale říkali jsme si, že se vemem až budem čekat 🙂

vendulak
15. jún 2010

Kamčo jasný, tak pořád držím palce, ať jsou výsledky O.K. 😉
Kive my taky nejsme svoji a normálně do CAR docházíme spolu jako pár. Ví to a není to nic nenormálního. Ale spíš když je tam ještě vedený nemají tak nemůžou vědět že fakt patří k sobě tak sem to myslela. Ale pokud vám dali jen číslo a nahlásila by ses s ním Kami tak myslím že ti to řeknou v pohodě 😉.
Jinak my taky trochu uvažovali že kdyby bylo mimčo tak se vezmeme, ale jistý to taky není. Mě se do toho moc nechce. To spíš o tom uvažuju jen kvůli dítěti. no a my jsme spolu cca 3 roky a 7 měsíců. Přesně to mám v albumu 😀.

vendulak
15. jún 2010

Tak 3 roky 7 měsíců a 3 dny 😀

kive76
15. jún 2010

vendulak: pokud udá jeho křestní příjmení, rodný číslo, tak určitě jí to řeknou.no mě se do svatby taky nějak nechce...to takhle chce přítel.. 🙂 bejt mnou tak já bych se brát 🙂 nikdy nemusela...ale jak se říká bláznům se nemá odporovat...hi,hi...

kkamca
15. jún 2010

No my jsme se o svatbě bavili..kdysi.Že jako jooo ,ale pak nějak to ustalo a už se otom nebavíme.Bo na vdavky jsem spíš pomýšlela já,chlap moc nechtěl.
Takže já už otom nemluvím..ale někdy mě to trochu štve,že kluk se jmenuje jinak a já taky..

vendulak
15. jún 2010

Kkami no právě přiznejme si to ženy pro ty děti musí dělat mnohem víc, kord my kterým to otěhotnění tak snadno nejde, a i to já byla teď v nemocnice, já naše dítě čekala a mě ho sebrali a já ho jednou budu nosit 9 měsíců pod srdcem....tak proč by se pak mělo jmenovat jinak než já? A tedy to je důvod u mě. Příťa jako on říká že si mě chce jednou vzít, ale že by mě nějak nadšeně žádal o ruku to zatím ne. No nevím, on je skvělej a kdybych mu řekla, hele chci aby dítě mělo naše jméno nezmeme se tak se určitě vezmeme. Ale přece jenom pořád jsem holka a brala bych trochu víc romantiky a hlavně prostě aby bylo vidět že i on to fakt chce 😔 🙂.

kkamca
15. jún 2010

No tak nějak to cítím i já..
Měli jsme krizi asi před 4 rokama a docela velkou,tak sem si řikala že to skončíme.Naštěstí k tomu nedošlo,ale můžu říct,že poprvé mi chlap řekl -tak pojd a vezmeme se. 😔 Jenže takhle v nasrání jsem to zas nechtěla já..Tak to zůstalo jak je..a asi i zůstane.někdy si z toho děláme prdelky,že jako já řeknu hele ty si mě vezmeš až budem starý vid..A pak se tomu smějem,ale mě to šíleně uvnitř mrzí.I když nahlas to neřeknu. 😖

kive76
15. jún 2010

no to právě přítel chce kvůli tomu, že bychom se všichni jmenovali Lipner, Lipnerová 🙂

vendulak
15. jún 2010

Kami to věřím ☹. A co mu to takhle říct narovinu upřímě, jak to cítíš, tedy né že tě mrzí ty vtipy i ostáří, i když i to můžeš, ale že máte syna, je to syn vás obou, ty si ho nosila 9 měsíců pod srdcem a jeho (jako toho svýho chlapa) miluješ a chceš to s ním teď zažít znovu, znovu nosit pod srdcem vaše dítě, a obě vaši děti milovat a starat se o ně a že tě tedy mrzí, že budou mít tvooje děti jiné jméno, že to jednou může mrzet i samotné ty děti. A třeba i to že ho prostě miluješ a né jen kvůli dětem ale i jen kvůli tomu by si chtěla být jeho žena a tak jako s ním sdílíš celej život s ním sdílet i to příjmení. Vždyť příjmení už je v podstatě maličkost oproti jiným věcem co spolu sdílíte, o věcech jako je společný život a váš syn. Tak proč by ti to nemohl splnit? Ale víš co sednout si tak v klidu. Nebo večer při tulení v posteli, prostě při nějakej hezkej klidnej chvilce, né aby přitom odbíhal pozorností jinam nebo tak.

vendulak
15. jún 2010

Kive jasný tak ale tvůj příťa tím tak nějak říká že tě chce za svou ženu, aby podle tvého příjmení bylo hned každému jasné že jsi jeho 😀. Protože děti tedy jeho příjmení mít budou, ale u tebe to chce udělat tak dobrovolně. A to je podle mě moc hezký a já bych si toho moc cenila 😵 😉.

kive76
15. jún 2010

no holky no my jsme taky už jednou měli krizi, že jsem si říkala, a kašlu na to no holt budu sama, ale nakonec jsme to oba zvládli, a jsme spolu 🙂 no to taky . , aby věděl, že jsem jeho..... 😀 no mi už jsme se chtěli původně brát minulej rok v červenci, ale pak jsme svatbu zrušili, kvůli různejm důvodům - peněžním, a máma Domči byla nemocná...no sešlo se toho docela dost...ale určitě se jednou vemem 🙂

vendulak
15. jún 2010

Jo tak my kvůli prachům si taky říkali, že by jsme se vzali jen my, bez tich cirád okolo, já to ani nemám ráda 😒.
A krizi...tak tu my tedy ještě asi jen tak neměli. Akorát po potratu to u nás bylo dost na prd. Ale to prostě bylo nervama, přece jenom to co se stalo bylo hodně velký a oba jsme to potřebovali nějak ustát. A ustáli. Ono s mím příťou se ani hádat nedá. Jak sem říkala on je prostě děsnej flegmouš 😀.

kive76
15. jún 2010

no s mojím přítelem se taky hádat moc nedá. ..to je pak nejlepší když jdu vedle do pokoje...aspon ho nemusím poslouchat..hi.hi..
to bylo tak nějak kvůli alkoholu, a různě nervy, přišel o práci..tak se pořádně nalil...a on má pak blbý keci, hi,hi...to je fakt lepší třeba jít ven.. a on pak to zaspí...a příští den o tom neví...hi,hi..
no prostě taková mini krize, tak 2 dni jsem s ním nemluvila, ale pak už zas jo...dlouho jsem to nevydržela..hi,hi..a ani on... ale v ten moment jak jsem na něj byla naštvaná, jsem si říkala, mám já tohle zapotřebí, není lepší bejt sama,...

kkamca
15. jún 2010

Tak výsledky už jsou hotové..
Závěr uplně stejný jako cca před 2 lety..Navrhují mi ivf.. (iui by prý nemělo smysl)
TAAAAK a spadla klec.. 😔

vendulak
15. jún 2010

kive jasný no oni chlapy když jim něco podtrhne jejich sebevědomí jako že ztratí práci tak jsou pak vždycky hodně nesví, protivní. Ale dobře a hlavně že jste to spolu zvládli! 😉
Kami to je mi líto ☹. A co konkrétně je špatně vám řekli? Malý množství, morfologie, progresivní pohyb vpřed? Řekli vám nějakej závěr? Jako asthenospermie? tetrato.... atd?
Ale je divné že s malým jste otěhotněli...ale třeba se to zhoršilo až teď že, přece jenom malému je už 7 let. Nejhorší je že tim chlapům v tomhle nejde ani moc pomoct, jen timi vitamíny to podpořit...

kive76
15. jún 2010

vendulak: ten můj když jsem mu oznámila, že jsem se rozhodla, než to zkoušet pořád dál a nervovat se proč to pořád nejde, že zajdem do toho gennetu...tak nejdřív se mu tam vůbec na ten sperimogram nechtělo, ale když jsem ho postavila před hotovou věc, že aspon zjistím, v čem by mohla bejt chybička, problémek a že jsem nás 🙂 už objednala na tu konzultac i, a že musíme oběhnout různý vyšetření...tak nakonec teda svolil 🙂 že teda jo...a že to zkusíme zjistit...

kkamca
15. jún 2010

no vendy bereme drahej profertil na 3 měsíce na zkoušku +ečko + ace selezin,,nevím čím by jsme to ještě mohli vylepšit.
Hlavně je blbé ,že ten vysledek je skoro stejný a nemění se k lepšímu..a to nám to dělala jiná laboratoř.
Stále mame strašně malé množství,málo jich je živých,a špatný pohyb,a morfologie..
Přesně budeme vědět množství až to dojde v písemné podobě..
ALE ŘEKLI nám že tady přichází na řadu ivf s isci jedině..
Chlap to vzal až kupodivu dobře.. 😔
Za to já jsem rozsekaná.
Jo a vendy malej nám taky nešel..podařilo se mi po 2 letech otěhotnět.KDOVÍ JESTLI TA CHYBA UŽ TAM BYLA.
a MÁME NĚJAKÝ OLIGOAsTENOTHERATO..či co..

vendulak
15. jún 2010

kive jasný některý chlapy je prostě třeba postavit před hotovou věc. U nás tedy mě i spíš pak příťa už tlačil ať si zajdu k Dr. A ono je to jedno, hlavně že dojdeme k tomu kýženýmu výsledku, ne? 😵

Kami Profertil a selezin ace a vitamín E to je podle mě dobrá volba, a asi víc už udělat nemůžete. Možná jen nějakej čaj třeba pít, ale ten už to taky určitě nevytrhne. Profertil je děsně drahá věc, ale dobrá volba, ta nejlepší! 😉
Jo a tedy ta diagnóza nic moc 😒, ale znám tady z koníka holku, co jim řekli přesně tenhle závěr a taky z toho byli nejdřív dost vzatí, ale spoleháli se že jim tedy teď pomůže CAR a hned ten měsíc otěhotněli! 😉
A můžu se zeptat co tedy teď? Necháte tomu nějakej čas s vitamínkama a pak uvidíte co vám překnou na podzim v CAR?

kkamca
15. jún 2010

prostě dlouhej název..
Tak počkám až to dojde písemně a 28.6 bych měla jít na folikulometrii,tak to tam předám at se dr koukne jak na tom jsme..
Akorát ted nevim jestli brát ještě clostil..jestli to má smysl.

kkamca
15. jún 2010

Vendy ten car..gest kde jsme na tom spermiu byly ..nám do telefonu řekli,že pro nás je jediná vhodná varianta ivf s icsi..a že pokud chceme,můžeme se k nim objednat.
ted si vem já tú štítku špatnou,anovuláky.. 😒
A co dělat vůbec nevím..fakt ,ale myslím že nemá smysl na něco čekat.Za 14 dnů jedem ke gyndošovi..tak uvidím.Až mu to ukážu.. 😖

kive76
15. jún 2010

kkamco: no jo jasně, porad se se svým gynekologem...to je asi nejlepší...

vendulak
15. jún 2010

Kami jasný já být tebou tak se buď objednám rovnou tam kde jste byli kde vám to nabídli, nebo tedy se domluvím s gynekologem na ten CAR jak máte blíž jak si chtěla v tom Liberci.
A štítka je v pohodě to neřeš, tu jsi měla jen malinko zvýšenou a pokud bereš už nějakou dobu Letrox tak už to bude v pohodě srovnané! 😉 A anovuláky taky v pohodě, když reaguješ na Clostil! (někdo nemá ani to štěstí ☹)
A být vámi tak to rozhodně nevzdávám a zkouším dál!!! 😉 Viz. jak jsem psala o té holčině s tou samou diagnózou.

kkamca
15. jún 2010

kive :tím si nejsem uplně jistá..zda ten mi nějak pomůže.. ☹ bude říkat asi,,,at to zkoušíme,že takových párů je. 🙄

kkamca
15. jún 2010

vendul nevíš jak se to téma na koni jmenuje?abych tam koukla a početla..
No na clo nějak reaguju..ale asi taky žádná sláva.

vendulak
15. jún 2010

Kami tak já být tebou bych asi ještě tu chvilku k němu počkala a uvidíš co ti řekne, třeba ho ten závěr spermia donutí, aby vás už konečně někam poslal a pokud ne. Tak se můžeš objednat sama, buď do toho Liberce, podle mě by vás vzali kdyby jste řekli že ty máš problémy s cykly a ukázali jim výsledky spermiogramu. A kdyby vás prostě bez doporůča nevzali, tak můžeš změnit gynekologa nebo jít do toho Gestu kde vám to sami nabídli. Držím palec ať to dobře dopadne! 😉

kive76
15. jún 2010

no já když byla jednou na gyndě, tak mi doktorka říkala, o tom gennetu, že to existuje, a že když budeme mít po roce problém otěhotnět, tak at se tam objednám...no a já se tam objednala, a ted když jsem měla na svý gyndě po půl roce kontrolní cytologii,...tak se mě doktorka ptala jak to snáma vypadá, no a já jí řekla,že už jsme do toho gennetu objednaný, a ona byla jen ráda, že to chci sama řešit...i bez ní... 🙂 a že jsem šikovná.. 🙂 ale třeba by ti poradil...no prober to s manželem a objednej se do toho nějakýho centra ...a oni to s tebou prodiskutujou...a pomůžou Vám..

kive76
15. jún 2010

jo a jinak kkamco ...já když se tefefonicky objednávala do gennetu, tak se mě ptali jestli mám na to žádanku od své gynekoložk,y řekla, jsem, že zatím nemám, ale že mi napíšou...a říkali, mi že i kdybych neměla tak není problém..a objednávací termíny jsou tak ..teda do Prahy do gennetu tak 2-3 měsíce, ale pak ty různý vyšetření , odběry, atd...jde rychlejš...píšu si s holkama z gennet Praha...tak se jukni na ten car Liberec, nebo kam budeš chtít a taky se tam spoustu dozvíš věcí..

kkamca
15. jún 2010

včera do gennetu zrovna volala známá..do pražského a mají termín koncem července.Což docela jde..
Jinak do libereckýho gennetu na konika už chodím..a kafrám tam. 🙂

vendul doufám že ten spermio to nějak nakopne a že řekne..že už mi to dá. 🙄

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre