Tehotenstvo a obezita

flos
7. máj 2007

ahojte babenky. S manzelom sa snazilkujeme uz 9 mesiachov(uz by z toho bolo aj babo 😀 ) a stale nic. Ide o to,ze mam nadvahu. Snazim sa schudnut a je to dost tazke, kedze priberam uz pomaly 19 rokov. Velmi tuzim po mimi. Lekarka mi povedala,ze zdravotne som na tom ok. Kazdy mesiac mi meska mrcha a kazdy mesiac ocakavam,ze som tehu,ale zakazdym je to iba sklamanie. Uz ani nepocitam kolko testov som si spravila. Som na to pomaly expert 😀. Chcem len vediet ako ste na tom vy, co ste tiez obezne a snazilkujete a ako s tym bojujete. Moc po mimi tuzim a snazim sa schudnut,len chcem vediet vas nazor na tuto temu. A mensiu pomoc. Dakujem...

vendulak
14. júl 2010

Dobre rano holky! Kami jsem rada, ze konzultace byla prijemna! 😉 Taky jsem na tebe myslela a drzela palec, vim jak bylo me kdyz jsme tam sli poprve. Ale mrzi me jak dopadlo spermio ☹. To je jeste horsi nez minule? Ja myslela ze azo je uplna nula spermii??? A vy jste prece minule prece jenom nejake meli, ne? Navic mate Vilemka takze naky tam nekde urcite budou! Od toho bych se asi odrazela. A je super, ze to v CAR chteji resit, je to smutny, ale v nekterych CAR kdyz je problem u chlapa to soupnou pryc a hned nuti darce. Treba vam urolog pomuze aspon castecne to zlepsit! 😉 A na ICSI tam urcite nejakyho silnyho bojovnicka najdou, kdyz jeste minule to azo nebyla! Budu na vas dal myslet a urcite davej vedet jak jste na tom! 😉 *** Kiv tobe drzim palce na pristi tyden! 😉

nikushka2
14. júl 2010

@kraskanz1 tak tak 🙂
@kkamca aspon viete kde je problém, a ten sa môže začať riešiť. 🙂
@kive76 držím päste buduci tyžden.

nikushka2
14. júl 2010

zuzimia (37 rokov, snazenie od 01/10, 09/09 hysteroskopia)...................................... 27.05. - //
kkamca (30 let, snažení od 03/06, 04/10 laparoskopie, 05/10, 06\10 Clostil, 13.7. Gennet).......................32DC
http://www.fertilityfriend.com/home/kkamca
janka_a (18rokov,snazenie od 02/10)...............................................................................................?DC
janaol (35 let, snažení od 01/06, 06/06 1IVF - neúspěšné, CAR co nejdříve (musím se objednat) ..............25DC
kive (34 let, snažení od 01/09, CAR Gennet, kyselina listová, 23.7. konzultace v gennetu).........................21DC
nikushka2 (24 rokov, snaženie od 04/10, duphaston) ......................................................................... 15DC
http://www.fertilityfriend.com/home/2f6996
kraskanz1 (23 let, snažení od 01/09, 01-03/10 Clostil, 06/10 znovu Clostil,po lete laparka)...............15DC
markiza (32 rokov, MA1 07/06, MA2 01/07, MA3 04/10, AF 400 + vit. E 400 a C 600, Dr. 29.7.)..............12DC
vendulak (22let, snažení od 03/08, CAR Natalart, 04/10 MA po 2.IUI, vit. Elevit Pronatal, srpen CAR)..........2DC
http://www.fertilityfriend.com/home/vendulak

kkamca
14. júl 2010

No holky divim se,zatim nepadlo o váze ani slovo--a to jsem váhu hlásit musela a i výšku.
Ale v papírech to je-monstroza obezitas. 🙂

Jinak vystupování zatím příjemné.Byla jsems paní primářkou spokojená.
V pátek jedem do jablonce 80 km odsud k urologovi,tak jsem zvědavá,jak dopadnem ,co nám tam řekne.
Chlap totiž jako na operaci nechce--na tesa\mese.(stojí to 10 tis) To případně bude dárce no.Co by se dalo dělat.Hlavně že by bylo mimi.

Vendul minule bylo sice..ale v papírech už jsme měli psáno: téměř azoo.
A včera nenašli nic-takže už tam je psáno azoo.

je to takovej bludnej kruh.

nikushka jo sice víme kde je problém,ale někdy je lepší nevědět a kdo nezažil,nemůže vědět jak to zamává s citama. 😉

kkamca
14. júl 2010

Vendul tobě už se také blíží návštěva car vid?Už máš nějaký termín?

kkamca
14. júl 2010

zuzimia (37 rokov, snazenie od 01/10, 09/09 hysteroskopia)...................................... 27.05. - //
kkamca (30 let, snažení od 03/06, 04/10 laparoskopie, 05/10, 06\10 Clostil, 13.7. Gennet).......................2DC
http://www.fertilityfriend.com/home/kkamca
janka_a (18rokov,snazenie od 02/10)...............................................................................................?DC
janaol (35 let, snažení od 01/06, 06/06 1IVF - neúspěšné, CAR co nejdříve (musím se objednat) ..............25DC
kive (34 let, snažení od 01/09, CAR Gennet, kyselina listová, 23.7. konzultace v gennetu).........................21DC
nikushka2 (24 rokov, snaženie od 04/10, duphaston) ......................................................................... 15DC
http://www.fertilityfriend.com/home/2f6996
kraskanz1 (23 let, snažení od 01/09, 01-03/10 Clostil, 06/10 znovu Clostil,po lete laparka)...............15DC
markiza (32 rokov, MA1 07/06, MA2 01/07, MA3 04/10, AF 400 + vit. E 400 a C 600, Dr. 29.7.)..............12DC
vendulak (22let, snažení od 03/08, CAR Natalart, 04/10 MA po 2.IUI, vit. Elevit Pronatal, srpen CAR)..........2DC
http://www.fertilityfriend.com/home/vendulak

kraskanz1
14. júl 2010

baby keby som bola tabulkova snazilka tak by som mala mat asi teraz ovulaciu,co???no skoda ze nie som 😀

markiza
14. júl 2010

zuzimia (37 rokov, snazenie od 01/10, 09/09 hysteroskopia)...................................... 27.05. - //
janka_a (18rokov,snazenie od 02/10)...............................................................................................?DC
janaol (35 let, snažení od 01/06, 06/06 1IVF - neúspěšné, CAR co nejdříve (musím se objednat) ..............25DC
kive (34 let, snažení od 01/09, CAR Gennet, kyselina listová, 23.7. konzultace v gennetu).........................21DC
nikushka2 (24 rokov, snaženie od 04/10, duphaston) ......................................................................... 15DC
http://www.fertilityfriend.com/home/2f6996
kraskanz1 (23 let, snažení od 01/09, 01-03/10 Clostil, 06/10 znovu Clostil,po lete laparka)...............15DC
markiza (32 rokov, MA1 07/06, MA2 01/07, MA3 04/10, AF 400 + vit. E 400 a C 600, Dr. 29.7.)..............12DC
vendulak (22let, snažení od 03/08, CAR Natalart, 04/10 MA po 2.IUI, vit. Elevit Pronatal, srpen CAR)..........2DC
http://www.fertilityfriend.com/home/vendulak
kkamca (30 let, snažení od 03/06, 04/10 laparoskopie, 05/10, 06\10 Clostil, 13.7. Gennet).......................2DC
http://www.fertilityfriend.com/home/kkamca

nikushka2
14. júl 2010

@kraskanz1 🙂 ale snažílkovať sa môžeš. 🙂 čo ty vieš, možno sa zadarí.

kive76
14. júl 2010

@nikushka2 díky ..

kive76
14. júl 2010

@vendulak díky. snad už se to nějak začne řešit...resp. nabídne mi možná termín na IUI..když nám to nejde normálně..

vendulak
14. júl 2010

kiv a vam uz tedy delali spermio? No a IUI je urcite dobrej start! 😉 Ja uz se tak moc tesim az do toho boje pujdeme zase taky! 😵 Ale tedy nam trvalo dyl nez jsme se k IUI dostali. Hlavne mi nejdriv prisli na stitku tak jsem musela resit tu a pak mi sledovali na utz cykly a tak. Ale kazdopadne vam drzim palce at vy do nej muzete jit nejlip hned a treba se hned podari! 😉

vendulak
14. júl 2010

Kami mrzi me ze je to az tak zle ☹. Verim ze to musi byt velky zaprah na nervy, psychiku i na ten vztah. Tak moc bych vam prala, aby to nakonec dobre dopadlo! Ja vim, ze to musi byt moc tezke, ale byt vama bych se jeste nadeje nevzdavala! Vzdycky predtim tam neco bylo, byt malo, treba tohle byl jen vykyv, oni na to maji i hodne velkej vliv nervy. Tak treba jeste kdyz urolog nasadi poradnou lecbu a k tomu manza bude jist hafo vitaminu a taky bych si davala pozor at to nadobicko neprehriva, rozhodne nosit jen trenky ne slipy a uplne vyradit ze satniku dziny! A taky davat ochlazujici sprsky to je vsechno taky moc dulezite! A verim ze po case lecby na uro, vitaminech, a nepareni se a po tom co driv jste vzdycky aspon neco meli, tak vam nejaky bojovnicky na ICSI urcite najdou! Moc a moc budu drzet palce! Jinak my uz se o tomhle kdysi bavili a pritel sam rekl ze by do Mase/tese sel! A ja bych asi taky chtela. Ale vim ze tam jsou i nejaky rizika, a proto tohle musi byt urcite tezke rozhodovani. A urcite vase rozhodnuti je jen vase a bude proto spravne at bude jakekoliv! Ale ja stejne verim, ze vy to nakonec zvladnete i bez operace i bez darce! Fakt moc drzim pesti, uz by jste si to stesti taky tak moc zaslouzili! 😉 Jinak ja mam jit do CAR v srpnu a to se mam objednat na utz 13.DC. Takze ted sem teprve na zacatku cyklu v cervenci, takze az tenhle probehne tak az pak budu vedet na kdy mi vychazi 13DC v srpnu tak budu volat do Natalu a objednavat se 😉.

kive76
14. júl 2010

@vendulak jo jo spermio Domčovi dělali hned další den co jsem nás v gennetu zaevidovala, hned mi řekli, že si máme oběhat různý vyšetření ..odběry krve, atd..a spermiogram..Domča má spermie v pořádku.

kraskanz1
14. júl 2010

@nikushka2 no ked mne sa v tom teple daako nechce ..jaaaj baby na sobotu hlasia 36°C ved to je na porazku 🙄

kive76
14. júl 2010

@vendulak jo jinak mi asi taky tak nějak začnem v tom srpnu..protože jelikož jsem ted měla jít na kontrolu původně tenhle pátek, ale přesunuli mi to na příští pátek...tak v úterý to dostanu, a četla jsem někde ,že když před tím IUI tak se nějak objednáváš k doktoce Na začátku menstruačního cyklu (1. den MC) zavoláte do CAR a oznámíte začátek Vašeho cyklu. Zpravidla 3. den MC začínáte s hormonální stimulací. Mezi 8.-9. dnem cyklu se objednáte na ultrazvukovou kontrolu. takže to ted jaksi nestíháme ☹ tak holt až taky v tom srpnu, když teda v ten pátek nebude ještě nějakej problém...a nebude se mi muset udělat ještě nějaký vyšetření

kraskanz1
14. júl 2010

kocky dnes som zbehla do lekarne koli doplneniu tabletiek na bolest kedze ma straaasne boli ucho a neodolala som ovulacnym testom tak som kupila aj tie tak skusim po dlhom case zas testnut ci nahodou neni ovulka.... 😉 totizto som doooost zvedava 😅

kkamca
14. júl 2010

Vendul díky. 🙂

My jedem na 1.uro návštěvu v pátek,už sem nás objednala,ale asi to bude také jen nějaký pohovor,protože pan dr je tam jen 1 den v týdnu a to ještě ambulantně.Takže počítám,že první návštěva bude spíš konzultační a pak se uvidí dál ,co a jak řešit.
Byla bych nejraděj.kdy by jsme měli spermio v pořádku a mohli na IUI..v nejhorším případě prostě na ivf+icsi,ale že to dojde až sem,to jsem nějak nečekala noo... 😒

A vůbec jsem zvědavá jak to bude celkově púrobíhat.4.8 máme jet do gennetu na genetiku odběry+moč.A tam se musím zeptat na kdy se máme zase objednat..počítám,že těma spermoněma to asi bude trvat déle-než se s námi začně něco dít.
Na jednu stranu je to lepší,třeba našetříme mezitim aspon nějaké penízky.

Vendul tak to už je taky brzičko s tou vaší návštěvou--mě připadá,že to strašně moc letí... 😔

kive76
14. júl 2010

@kkamca ahojky kkamco...uvidíš oni ti pomůžou otěhotnět... když už máte jedno dítě, tak půjde i to druhý..na tý urologii asi manželovi předepíšou nějaký prášky, a uvidíš pak zas budou spermijky... 🙂 držím palečky !!! je dobrý, že jste si do toho CARU došly, že ted se to začne řešit, a uvidíš oni Vám ale i nám všem pomůžou, a příští rok tady bude spoustu novejch roztomilejch miminek... 🙂

kkamca
14. júl 2010

KIVE ahoj..

No uvidíme, sama sem napnutá jak struna.A doufám,že to dopadne že se někde ti spermoni objeví.Protože milému se příliš na mese tesa--nechce.
Tak fakt případně dárce. 🙂

Holky dík za podržení..jsem z toho maličko na šrot,a každé slůvko pomůže. 🙂

nikushka2
15. júl 2010

zuzimia (37 rokov, snazenie od 01/10, 09/09 hysteroskopia)...................................... 27.05. - //
janka_a (18rokov,snazenie od 02/10)...............................................................................................?DC
janaol (35 let, snažení od 01/06, 06/06 1IVF - neúspěšné, CAR co nejdříve (musím se objednat) ..............26DC
kive (34 let, snažení od 01/09, CAR Gennet, kyselina listová, 23.7. konzultace v gennetu).........................22DC
nikushka2 (24 rokov, snaženie od 04/10, duphaston) ......................................................................... 16DC
http://www.fertilityfriend.com/home/2f6996
kraskanz1 (23 let, snažení od 01/09, 01-03/10 Clostil, 06/10 znovu Clostil,po lete laparka)...............16DC
markiza (32 rokov, MA1 07/06, MA2 01/07, MA3 04/10, AF 400 + vit. E 400 a C 600, Dr. 29.7.)..............13DC
vendulak (22let, snažení od 03/08, CAR Natalart, 04/10 MA po 2.IUI, vit. Elevit Pronatal, srpen CAR)..........3DC
http://www.fertilityfriend.com/home/vendulak
kkamca (30 let, snažení od 03/06, 04/10 laparoskopie, 05/10, 06\10 Clostil, 13.7. Gennet).......................3DC
http://www.fertilityfriend.com/home/kkamca

nikushka2
15. júl 2010

@kraskanz1 ako dopadol test?

@kkamca neboj v piatok zistite co sa s tym dá robiť. určite sa nejaká liečba nájde. A v takomto teple sa ani až tak nečudujem že mal zlé výsledky. budem držať päste. 🙂 určite vám pomôžu. 🙂
čo je mese tesa? - ja som začiatočníčka v snažilkovaní 🙂

nikushka2
15. júl 2010

@kraskanz1 ked sa nechce tak to neni bohvie čo. na druhej strane do niečoho sa nútiť je hlúposť.

kive76
15. júl 2010

@nikushka2 ahojky, taky jsem co je mesa /tesa nevěděla...ale na stánkách gennetu Praha píšou tohle:
MESA / TESE
MESA/TESE je mikrochirurgická metoda získání spermií přímo z nadvarlete nebo varlete.
Je to možnost získání spermií vhodných k oplodnění v případech, že nenalezneme žádné spermie (azoospermie-nepřítomnost spermií v ejakulátu), nebo při retrográdní ejakulaci, poruchách erekce a jiných.
Principem je odsátí tekutiny z nadvarlete (MESA) nebo vynětí malé části tkáně varlete (biopsie varlete - TESE). Ve vzorcích jsou pod mikroskopem vyhledávány spermie použitelné pro IVF.
Výkon je prováděn v celkové anestezii a trvá asi 1 hodinu. Po jeho skončení odpočíváte asi 2 - 3 hodiny na pokoji a pokud se cítíte dobře, můžete po uplynutí této doby v doprovodu odejít.

nikushka2
15. júl 2010

@kive76 Ďakujem za vysvetlenie.

a má to nejaké riziká? mne sa to podla toho nezdá az taký zložitý zákrok. ... aj ked u chlapov je problém aj branie krvy. 😀

kive76
15. júl 2010

@nikushka2 ahojky to nevím jestli to má nějaký rizika..já to taky neznám...to jen psali tohle na těch stránkách gennetu, to spíš snad bude vědět kkamča..
to s těma chlapama s tebou souhlasím. 😀

kkamca
15. júl 2010

Holky čau..

Já ted diskutovala jinde a prej to( mesa\tese) je pěkně bolestivý a velmi nepříjemný.Řez leckdy přes celý šourek.nesmí se to třít.hojení taky delší.psala mi holčina že chlap její je po tom už 3 měsíce a stále to cítí..a na další už jít nechce.Takže asi žádná prdel to neni..a hlavně je to zákrok co se platí od 10 tis a výš..a není zaručené že 100 % něco najdou.

U hnás to ted bude fakt o čekán í na ortel urologa..a pokud bude závěr operační tak asi zvolíme dárce. 😎

A JDU ZAS CHVÍLY VAŘIT AT TO DODĚLÁM.za chvíly nakouknu. 🙂

kraskanz1
15. júl 2010

@nikushka2 no ako vzdy jedna silna druha slabsia takze ziadna ovulka ale tak nic ine asi ani nemoze byt.... 😠
jaaj kocky dnes som v robote stretla jedneho cloveka co vedel o mne take veci co vedia len lekari ze vidi na ludoch co im je co maju za choroby
a povedal mi ze mam trochu rozhadzane hromony a ze bolo by dobre ze trochu zmenit zivotospravu a ze ono sa mi to nastartuje a uz sa mi to udrziii ...a ze mam problem zo stitnou zlazou a ja som mu povedala ze ved som bola u endokrinologa a nic nenasiel a on ze mala by som ist na podrobnejsie vysetrenie a ze preto neviem ani otehotniet...
uplne take veci vedel co vie len hadam moj lekar tak som sa hos pytala ze ci vidi aj to ze ci budem mat deti a on ze to mi nechce povedat lebo ze by som u znesla za svojim cielom iba by so cakala kedy to dieta pride....ale nakoniec som ho uprosikala a povedal ze ano budem mat deti a vlastne ...tak ma to trochen potesilo..ale neviem co si mam o tom mysliet ci mu mam verit alebo nie ale fakt vedel veci co vie malokto a videla som toho cloveka 1x 😲

nikushka2
16. júl 2010

zuzimia (37 rokov, snazenie od 01/10, 09/09 hysteroskopia)...................................... 27.05. - //
janka_a (18rokov,snazenie od 02/10)...............................................................................................?DC
janaol (35 let, snažení od 01/06, 06/06 1IVF - neúspěšné, CAR co nejdříve (musím se objednat) ..............27DC
kive (34 let, snažení od 01/09, CAR Gennet, kyselina listová, 23.7. konzultace v gennetu).........................23DC
nikushka2 (24 rokov, snaženie od 04/10, duphaston) ......................................................................... 17DC
http://www.fertilityfriend.com/home/2f6996
kraskanz1 (23 let, snažení od 01/09, 01-03/10 Clostil, 06/10 znovu Clostil,po lete laparka)...............17DC
markiza (32 rokov, MA1 07/06, MA2 01/07, MA3 04/10, AF 400 + vit. E 400 a C 600, Dr. 29.7.)..............14DC
vendulak (22let, snažení od 03/08, CAR Natalart, 04/10 MA po 2.IUI, vit. Elevit Pronatal, srpen CAR)..........4DC
http://www.fertilityfriend.com/home/vendulak
kkamca (30 let, snažení od 03/06, 04/10 laparoskopie, 05/10, 06\10 Clostil, 13.7. Gennet).......................4DC
http://www.fertilityfriend.com/home/kkamca

nikushka2
16. júl 2010

@kraskanz1 vau. 🙂 Tiež mám podobnu skusenosť, asi spred pol roka. Jeden mi povedal, že či sa snažíme o bábo (vtedy sme sa ešte nesnažili). Lebo že by som mohla mat problém otehotnieť, a že keby sa nám nedarilo, tak mi pomôže, mám za ním príst. ... aj som na to zabudla, si mi to pripomenula. Tak normálne uvažujem že za ním zbehnem. 🙂 ved za pokus to stojí. 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre