Tehotenstvo a obezita

flos
7. máj 2007

ahojte babenky. S manzelom sa snazilkujeme uz 9 mesiachov(uz by z toho bolo aj babo 😀 ) a stale nic. Ide o to,ze mam nadvahu. Snazim sa schudnut a je to dost tazke, kedze priberam uz pomaly 19 rokov. Velmi tuzim po mimi. Lekarka mi povedala,ze zdravotne som na tom ok. Kazdy mesiac mi meska mrcha a kazdy mesiac ocakavam,ze som tehu,ale zakazdym je to iba sklamanie. Uz ani nepocitam kolko testov som si spravila. Som na to pomaly expert 😀. Chcem len vediet ako ste na tom vy, co ste tiez obezne a snazilkujete a ako s tym bojujete. Moc po mimi tuzim a snazim sa schudnut,len chcem vediet vas nazor na tuto temu. A mensiu pomoc. Dakujem...

beruska81
20. aug 2009

no moc času teď fakt nemám, ještě jsme si v sobotu byly v plzni pro štěňátko, takže je to trochu zabíračka.
Chodím do Fertimedu v Olomouci, moje gyndařka mi 3 měsíce psala clostyl, ale nějak to nebylo k ničemu tak jsme se dohodli a napsala mi doporučenku do caru, já si vybrala do kterého chci chodit. Tam jsme byli na pohovoru, vzali nám krev, udělali spermio, ptali se jak to chcem řešit, říkali jsme, že chceme první zkusit IUI, a pak až IVF, no a tak jsme zkoušeli a pořád nic, tak jsme šli do IVF, měla jsem ale jen embrio a to se neuchytilo

kkamca
20. aug 2009

Takže si dostala doporučení..to mi ten můj mudr jen tak nedá.Pochybuju. 😒

beruska81
21. aug 2009

kkamco tak si o tom s ním promluv, moje gyndařka říkala, že ona mi může předepsat jenom clostyl, jinak musím do caru, nebyl v tom žádný problém. Nebo zkus vyměnit doktora 😉

kkamca
21. aug 2009

beruska:ahoj
Se mi právě mudra nechce měnit no..Asi zavolám do toho caru k apoli

beruska81
21. aug 2009

kkami možná, že tě vezmou i bez doporučenky, zkus to a poptej se.
První věc, kterou mi doktor řekl v caru bylo ať se snažím zhubnout, ale moc se mi to nedaří 😒

kkamca
21. aug 2009

BERUSKA:jo to mi říká i obvodák--zhubnout.. 😠 Obehraná písen,a já spíš přibírám..

beruska81
21. aug 2009

kkamco no oni to říkají snad pořád, už si připadám jak idiot, vždycky někde příjdu a první věta je, musíte zhubnout, já s tím bojuju už od malička, byla jsem několikrát v lázních, různé diety, akupunktura, ale stejně jsem pořád dost dost obézní.

kkamca
21. aug 2009

beruska:já už to ani moc neřeším..jediné proč mi to vadí je kvůli oblečení..a možná ted posl.dobou mě začínají pobolívat nohy 😖

pet.s
21. aug 2009

Já začala chodit do caru sama od sebe. Nikdo mi žádnou doporučenku nedával. Začala jsem chodit do ISCARE v Praze a ted jsme přecházeli do jiného caru do gennetu v Praze a žádnou doporučenku ani tady po mně nikdo nechtěl.
A k tomu hubnutí. Před 20 lety jsem chtěla otěhotnět. Rada zněla zhubnout. Nepodařilo se ani těhotenství ani zhubnutí. Adoptovala jsem si děti. Zjistili mi diabetes. Rada zhubnout-to byla jediná léčba za 5 let v diabteologické poradny. Pak jsem zhubla o 40 kg, stejně mě je ještě kousek. 82kg.Neotěhotněla jsem, diabetes se nezlepšill. Změnila jsem diabetologa a gynekologa. Vyšetřili mě konečně. Zjistili syndrom PCO-pokud nevíte- příznaky obezita, diabetes, neplodnost. Jsem na inzulínu a po umělém oplodnění.Ale jsem těhotná!!!Takže berušky nevěšte hlavy. Ne s každou obezitou může člověk něco udělat.

kkamca
22. aug 2009

pet.s: tak gratuluji.. 😵

beruska81
23. aug 2009

pet tak to gratuluju, já mám taky diabetes, mám hubnout, ale nedaří se
kkamco tak s oblečením problémy moc nemám, hodně nakupuju u neckermanna a v kiku,myslím si, že jsem dobře zásobená, a taky jsem si hodně oblečení přivezla z ameriky 🙂

kkamca
23. aug 2009

beruska:tak u neckermanna mi oblečení nesedí..to spíš z quelle ,ale je to drahý ted momentálně na situaci v jaký jsme.A KIK tady snad máme 1 ,ale nikdy sem tam nenarazila na dost velké věci,které by byli i na mě 😀

beruska81
23. aug 2009

tak já mám hodně věcí z neckermanna i z kiku, samozřejmě, že u vietnamců na sebe nic neseženu 😀

kkamca
24. aug 2009

Dobré ráno..
Holky kde všechny jste?
beruska:tak to ti závidím 😀 Do jaký velikosti prodává ten KIK?

vendulak
24. aug 2009

Ahojte holky! Zdravím vás po dovolené! 🙂
Jinak Kamčí co vím tak do CAR doporučení nepotřebuješ. Stačí zavolat a objednat. Taky o tom uvažuju pokud se to s mím doktorem nikam nepohne, ale to ještě uvidíme 😖 .
A pokud jde o oblečení tak já taky dřív mívala problém, ale dneska jsem celkem spokojená, nakupuju hlavně v TESCU mají tam řadu pro nás větší 😀 myslím C_TRU nebo tak nějak 🙂 a někdy i normálněz Cherokee vezmu oblečení vel 48 někdy i 46 😀 . A jinak co vím tak levnější katalog i s většíma věcma je Móda plus a občas magnet blanche porte 😉 .
No nic holky, já se zase pak zastavím teď příťa přivezl jídlo 😅 .

vendulak
24. aug 2009

Jo a ještě jsem si vzpoměla za bohatších časů jsem nakupovala ještě v CaA mají tam moooc hezké věci a mají větší věci i v normálních kolekcích plus tam mají i spešl řadu pro baculky 🙂 , ale zase tam mají i pěkný ceny nooo 😒 ...
A v Kiku už sem se taky na pár věcí koukala, ale nikdy se mi tam tedy nic nelíbilo 😒 , jediný co tam odsud mám jsou tepláky 😀 .
A Beru neboj s tím nesehnáním u Větnaců sem s tebnou na stejné lodi 😀 .

vendulak
24. aug 2009

Jo ještě sem chtěla Kamčí...i když nevím jestli jsme si o tom psali tady nebo na jeřábu...o dovolené když jsem to dostala, tak mi z toho bylo fakt hodně moc mizerně (nesu to snad pořád hůř a hůř místo abych si zvykala 😢 ) a tamtu chatičku kde jsme byli na dovolené máme od Německa ještě blíž, takže jsme si zajeli pro ten gel Pre-seed...nejdřív v menším městě byla jen jedna lékárna a tam to neměli a v druhým větším byli lékárny 4 ale ani v jedné ho neměli a někde ho nechtěli ani objednat ale někde jo, tak jsme ho objednali a vyzvedli si ho druhý den, ted spíš je, je v balení 6 ampulek...tak sem na to hrozně moc zvědavá. I když po pravdě s míma cyklama necyklama, se bojím, aby jsme nevyhodili 20euro do vzduchu a nakonec nebyla ani žádná ovulka, takže by se spermoni měli sice po čem svézt, ale neměli k čemu ☹ .

kkamca
24. aug 2009

vendulak:ahoj..Jak jste se měli?
No tak to já mám o 10 čísel větší velikost než ty,, 😒
To jsem zvědavá jak budeš stím gelem spokojená..Bych pak do něho eventuelně šla taky. 😉

kkamca
24. aug 2009

vendy máš někde graf?jestli jo písni sem..

vendulak
25. aug 2009

Kamčí ahoj! Jo měli jsme se celkem fajn! Jezdili jsme hodně na výlety, pondělí jsme byli skoro celý ve Františkových lázních, tak jsme horečnatě sahali na Frantíka 😀 a prosili ho o zázrak, a pak ochutnávali i skoro všechny ty fuj prameny 😖 . A i když potom když dorazila mrcha, sem mělaco dělat abych přepírala depku, tak stejně to byla nakonec fajn dovolená 🙂 .
Jo a na ten gel jsem taky hrozně zvědavá, tedy oba s příťou 😀 . Docela jsme se nasmáli, když sme překládali příbalovej leták k tomu, já se učila celý roky na škole angličtinu a v té to tam nebylo, německy neumim ani kvak, a přítel sice měl němčinu dokonce teď pracuje i v německej firmě s němcema 😀 a taky tam nerozuměl skoro ani slovu 😀 . Takže jsme to překládali přes překladač na internetu a někdy ty věty sou nádherně smysluplný 😀 😅 , tak sem pak na to naše použití docela zvědavá 😀 .
Jinak Kamčí odkz na graf klidně hodím je to tady http://www.fertilityfriend.com/home/2284c4 , ale sem teď na zařítku cyklu takže tam stejně nic není 😀 . A minulý cyklus ani nemám, protože ten sem skoro neměřila, jen párkrát nárazově takže z toho by bylo stejně vidět prd. A předtím graf mám tady v profilu, ale to byl ten s clostilem, takže ten byl fakt hezky ukázkovej, to ty moje normálně nejsou ☹ . No a tenhle cyklus asi zase měřit budu, aby jsme věděli jestli použít ty gely, ale s míma dlouhýma cyklama začnu až někdy dýl, teď si zatím ráno radši pospím 😀 .

beruska81
25. aug 2009

kkami, já myslím, že v kiku mají do velikosti 58, já kupuju 52, někdy i míň, hlavně tam kupuju rifle, jsou levné a pěkné, nedávno jsem si tam koupila pěkné bílé plátěné kalhoty.

kkamca
25. aug 2009

vendulak:prázdný graf.. 😀 Za to teda tam máš pěkný obrázek já ho tam chci taky!!Ale neumim ho tam dát!!!

beruska:si mě teda naladila to jako omrknu..ten kik jestli něco neobjevim 😀

Jo a vendy prej to šáhnutí přináší štěstí tak jsem zvědavá.. 😵 Tam když tak zajedu a šáhnu 😀 😀 😀

vendulak
25. aug 2009

kamčí no já nevím my tam byli už v zimě a sahali a zatím nic 😒 . Ale říká se prej do roka a i mi to hodně holek potvrdilo. I moji rodiče se o mě snažili víc jak 4 roky a otěhotněla hned po tom co přijela tamodsud z lázní od Frantíka 😀 . Tak nevím, na jednu stranu vím je to nesmysl a na druhou stranu si tak moc přeju věřit v zázraky 😢 .
Jo a do toho Kiku se kdyžtak koukni víckrát oni mají období kdy tam mají pěkně vybráno a pak kdy mají fakt hezký zboží, vím u nás v Plzni o dvou a pak je i tady u chaty v Klatovech a chodí to tak ve všech třech 😉 .

A jakej myslíš obrázek? Ten metřík se dnama cyklu nad grafem?

kkamca
25. aug 2009

vendulak:ano ten metřík..
U nás jsou ted 2 kik krámy nově.. 🙂 Ale ani v jednim jsem nebyla

vendulak
26. aug 2009

Vidíš Kamčí tak za kouknutí nic nedáš 😉 .
Jinak ten metřík se přidá tak, že když si na své domovské stránce na fertilytyfriend tak klikneš vlevo ve sloupečku na "Sharing" a pak z toho na "home page setup" a to když se ti otevře tak úplně nahoře máš adresu pro ukázání grafu ostatním, to určitě znáš a pod tím níž je "Graphics:" a tam máš čtverečky který můžeš zafajfkovat tak si zatrhneš "Add Charting Ticker" a ono ti to tam dá myslím nějakej univerzální a pokud by sis ho chtěla vytvořit sama tak klikneš v tom pod tím "Note:" na "charting and weight tickers" no a můžeš vesele vybírat metřík 😉 .

kkamca
26. aug 2009

vendy ip.. 🙂

groka
26. aug 2009

ahojte

tak ja som mala nadvahu vysoku,ale schudla som 12 kil za nejake 3 mesiace,teraz sa pokusame o mimi,ale teraz moze byt problem,ze som schudla viac kil,no dufam,ze nie,no ak ma niekto vysoku nadvahu co je cca od 25 a viac tak treba schudnut,lebo potom je riziko aj pocas tehotnstva a porodu ze sa neico stane

kkamca
26. aug 2009

groka:ahoj já byla těhotná s velkou nadváhou a těhotenství proběhlo naprosto v pořádku 🙂 Takže asi ne každý "tlustý" musí mít problém. 😉

vendy vidíš to jo?můj graf.sem ještě dneska nezapsala teplotu,protože sem měřila o trochu dřív o 45 min a měla sem 36.3 pak jsem měřila o 20 min dýl a už bylo 36.4
a v 7 h kdy se měřívám bylo 36.5 tak ted mi řekni co tam mám napsat 😒 Celou dobu měření jsem ležela

vendulak
26. aug 2009

Kamčí a vůbec jsi nevstávala? ni na záchod? Pokud si vůbec nevstávala a ležela v klidu jen si změřila a měříš normálně v 7 ráno tak bych počítala tu ze 7 ráno. Protože to že se ráno teplota s každou hodinou mění a přibývá je normální, proto se má měřit každý den ve stejnou hodinu 😉 .

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre