Tehotenstvo a obezita

flos
7. máj 2007

ahojte babenky. S manzelom sa snazilkujeme uz 9 mesiachov(uz by z toho bolo aj babo 😀 ) a stale nic. Ide o to,ze mam nadvahu. Snazim sa schudnut a je to dost tazke, kedze priberam uz pomaly 19 rokov. Velmi tuzim po mimi. Lekarka mi povedala,ze zdravotne som na tom ok. Kazdy mesiac mi meska mrcha a kazdy mesiac ocakavam,ze som tehu,ale zakazdym je to iba sklamanie. Uz ani nepocitam kolko testov som si spravila. Som na to pomaly expert 😀. Chcem len vediet ako ste na tom vy, co ste tiez obezne a snazilkujete a ako s tym bojujete. Moc po mimi tuzim a snazim sa schudnut,len chcem vediet vas nazor na tuto temu. A mensiu pomoc. Dakujem...

basimka
7. sep 2011

@drobnazienka Nemaz za co,som rada ze som ta trosku potesila, a to ze su vsade cinske obchody nevadi aspom sa lacnejsie obleces ved aj tam sa da kupit pekna a velka vec,mam skusenosti. 🙂 Teraz musim pockat na vysledky testou na dawnou syndrom a potom urcite zmenim doktora,len dufam ze ma nevyhodi z roboty-je to moj sef,tak uvidim ale nemal by ma vyhodit ked som na rizikovom.Rizikove mam kvoli veku a tazkej praci nemohla by som stat celi den na nohah a behat hore dole a v prvych 4 tyzdnoch mi povedal ze mam nizko embrio ale uz je to ok.

kkamca
7. sep 2011

@drobnazienka AHOJ,nezoufej.
Byla sem na tom podobně (kila),když sem poprvé otěhotněla !Bohužel ted se snažíme už spousty let o druhé něco za sebou už máme,ale chyba je jinde ne v obezitě.

Hodně štěstí,hod se do pohody.Byla jsme tu prima sklupina taky silnějších ,jen jsme se přesunuli jinam a musim říct,že skoro všechny baby už jsou těhu či po porodu,takže se nenech nějak vytočit.A doporučuji určo spíš nějaké dovyšetření tebe a mužskýho.
pa. 😀

ilonne
7. sep 2011

@drobnazienka Nemáš zač, hlavně si s tím nějak nelámej hlavu. Pozitivní myšlení a půlka je hotovo. Můžu Ti do IP písnout nějaké základy podle čeho jsem jela já.

rebelie
11. sep 2011

@drobnazienka Problémy s otěhotněním mohou být dány obezitou, ale málokdy je podle mě příčina jen v té obezitě... Myslím, že častější je, že obézní žena má ještě jiné problémy (štítná žláza, metabolismus cukrů atd.), které jsou primární příčinou toho, proč se mimi nedaří... Určitě to celé řeš s doktorem a nechej si udělat hormonální profil atd. a pokud se bude doktor tvářit, že příčinou je jen obezita a nebude chtít pátrat po jiných možných příčinách, běž k jinému... A co tu radí holky - nesoustředit se tolik na svou váhu, snažit se jíst zdravě, hezky se oblékat apod., tím tak určitě nic nezkazíš... A já osobně bych dietu nedržela. Jíst častěji menší porce, jíst pestře, dostatek zeleniny, to ano, ale na nějakou větší dietu bych se vykašlala - a v případě, že by mi byla doporučena, nebo bych se pro ní rozhodla, tak jedině pod vedením odborníků, kterým bych určitě řekla, že se snažím o mimi... Držím palce, ať to brzy vyjde...
P.S.: A to, že jsi od 27.5. nemenstruovala jsi už řešila s doktorem? Co Ti na to řekl?

drobnazienka
14. sep 2011

@ilonne ano bola bi som rada

drobnazienka
14. sep 2011

@rebelie on insie neepozna len antikonceciu alebo vyvolavačku
Už sem steho nanic☹
☹ ☹ 😢

rebelie
14. sep 2011

@drobnazienka A vyvolávačku jsi dostala? A bez výsledku? Co takhle zkusit jiného doktora?

drobnazienka
17. sep 2011

@rebelie nie nebola som u doktora od vtedy, 😔

rebelie
18. sep 2011

@drobnazienka Co? Proč? To nechápu? A nechtěla bys tam zajít?

drobnazienka
20. sep 2011

bojim sa ze mi bude nadavat ohladne vahy
☹ Aj som si dnes robila test a neni som tehotna fnuk

rebelie
20. sep 2011

@drobnazienka Na to se vyprdni - teď je důležité zjistit, proč nemenstruuješ, abyste se mohli brzy radovat z miminka... Popros přítele, ať tam jde s Tebou, ať máš podporu a pokud by Ti doktor nějak spílal kvůli váze, tak si najdi nového... Něco jiného je, když normálně, věcně řekne, že i vyšší váha v tom může hrát roli, ale to víš sama, nicméně by Tě měl normálně vyšetřit a hledat příčinu... Nenech to plavat...

drobnazienka
23. sep 2011

☹ hned v pondelok knemu pojdem furt to odkladam a furt sa teho bojim,no pojdem k nemu a potom napisem co a jak,ale uz sa teraz bojim
Inak dakujem za rady dost mi to pomaha.Dakujem

basimka
30. sep 2011

@drobnazienka Ahoj ako si dopadla ??? Ja mam po testoch a vsetko je ok a uz som zacala 4 mesiac.Drzim ti palceky aby si coskoro pribudla medzi tehulky.

rebelie
30. sep 2011

@drobnazienka Taky jsem zvědavá, jak jsi dopadla... Doufám, že ses tam nakonec odhodlala a nezdrhla jsi na poslední chvíli... Hlavu vzhůru, holka!

drobnazienka
2. okt 2011

ahojteeee,no tak v piatok som bola u doktora,a poslal ma k primarovy a zevraj mam sa snim porozpravat,a sa mu zdaju nepriechodne vajičkovody.Takže asi laparoskopia,no ale mam ztoho strach lebo mam moc kg,a bojim sa ze mi povie ze ma nepijmu do nem.Zajtre este napišem.Mam strach

rebelie
2. okt 2011

@drobnazienka Nestrachuj se, všechno půjde 😉. Však oni Tě přijmou... Hele a kolik reálně vážíš, že z toho máš takový stres? Myslím, že ten stres a strach Ti nesvědčí víc než ty kilogramy...

drobnazienka
2. okt 2011

mam 119kg.Držim prisnu dietu,lenže vyspetluj to doktorom ajtak ti nebudu verit ☹

rebelie
2. okt 2011

@drobnazienka A tu dietu jsi s někým konzultovala (jdi pod dohledem nějakého obezitologa)? Dávala bych si bacha na "přísnou" dietu, jednak aby Ti neublížila a taky proto, abys pak díky jojo-efektu neskončila s více kily...

drobnazienka
2. okt 2011

ano konzultovala s endokrinologičkou a odsuhlasila mi ju.Mysliš ze ma primu do nem.?

rebelie
2. okt 2011

@drobnazienka Tak pokud Ti endokrinolozka schválila Tvoji dietu, tak to můžeš přeci tomu doktorovi říct - "jsem si vědoma toho, že mám nadváhu, pracuji na tom se svou endokrinoložkou, držím dietu dle jejich doporučení"... Myslím, že by Tě přijmout mohli, proč taky ne? Samozřejmě uvidíš, jak dopadnou předoperační vyšetření, ale pokud budou OK, tak oni si s nějakou tou vrstvou tuku poradí... Případně Ti ještě mohou doporučit jiné metody na zprůchodnění vaječníků...

drobnazienka
2. okt 2011

☹ tak to dufam,lebo ja mam zteho strach je mi špatne už len jak sa kuknem do zrkadla,a denne sa važim asi 50x ked ne viac,asi mosim kupit saček bateriek do tej vahy 😀 ,ale nie ja viem ze budu okolo kecat ale mrzi ma to ked som mala stresy tak namiesto pohybu som to zajedala a hlavne večer,Je mi stale doplaču. ☹

rebelie
2. okt 2011

@drobnazienka Holka, já myslím, že se zbytečně trápíš a strachuješ... ty kila jsou fakt, snažíš se s tím něco dělat, tak ať se jdou všichni vycpat... A třeba budeš naopak mile překvapená a nikdo to komentovat nebude... A nemá smysl se vážit několikrát denně, ani denně ne - v Čechách známá Caithamelová doporučuje vážit se co nejmíň (klidně 1x za měsíc) a pokud něco, tak třeba 1x týdně změřit obdvod pasu, boků apod. A na Tvém místě bych zvážovala něco, co můžeš udělat pro sebe, aby ses cítila víc v pohodě - masáže, relaxaci, možná klidně nějakou psychoterapii, prostě něco, co Tě hodí víc do pohody a srovná samu se sebou...

drobnazienka
2. okt 2011

alebo hodne sexu 😉 ,no tomu mojmu sa chce stale aj mne ale ja stale čakam a čakam a nič a potom mam stresy.No neviem kde mam najst este vacsiu volu na chudnutie sak sa mi to zda ako keby som vobec neschudla

rebelie
2. okt 2011

@drobnazienka Sex taky není na škodu, ale ne sex z povinnosti kvůli mimču... A opravdu toho bude velká část v hlavě... možná bych na Tvém místě zkusila nějakou tu psychoterapii, nebo něco lehce alternativního, kde se neřeší jen tělo, ale tělo i duše jako celek - třeba akupunkturu - ta prý má dobré výsledky jak u hubnutí, tak při léčbě neplodnosti...

drobnazienka
2. okt 2011

☹ no tak akupunktura to nieeeeee 😖 Ale asi pojdem teraz von lebo mi neni dobre od rana si pozeram len laparoskopiu a porody a to neni dobre.Asi ked tak budem pokračovat dalej tak skončim na psychiatrii

rebelie
2. okt 2011

@drobnazienka Proč akupunktura ne? Tak třeba reflexní masáž, u toho nejsou jehly 🙂. A jít ven je skvělý nápad!

basimka
2. okt 2011

@drobnazienka ahoj mojko,tak precitala som si vsetko co ta trapi a som velmi nahnevana VYKASLI SA NA KILA ! prosim ta aj ja som mala problem s vajcovodmi mala som ich plne cist.mali ma prefukovat,ale najprv mi dala doktorka vaginalne cipky na uvolnenie.po 3 tyzdnoch som isla na kontrolu a po cistach ani stopa.neboj sa ze si sama gulata aj ja som ked som otehotnela som mala 114 a teraz mam po styroch mesiacoch 120 takze som pekne vykrmena a doktorka mi nic nehovori a ani sestricky akurat co ma trapi je vysoky krvny tlak,prosim ta len pocuvaj doktorou a ak maz dietu podla mna to nestaci ja ked som chudla tak som len pila caj na dietu vzdy rano a jedla som vsetko ale len do 18 hod. potom uz len vodu a dzus som pila a hlavne som sa hybala vzdy vecer som isla na hodinovu prechadzku a za 7 mesiacou som dala dolu 134 kil na 114kil a otehotnela som takze nemozem pokracovat v chudnuti. ja nejak nezastavam masaze a akupunkturu,radsej mam pohyb. davaj si na seba pozor.a neboj sa do nemocnice ta primu lebo mam na slovensku kamosku ktora ma 128 kil a opreovali ju na zlcnik a v pohode,nikto jej nenadaval.posielam ti energiu.

rebelie
2. okt 2011

@basimka Já nemyslela, že by ty masáže měly nahradit pohyb, ale měly by pomoci uklidnit mysl, protože mi přijde, že drobnazienka se trápí a že to zdaleka není jen o těch kilech... a že by proto mohlo pomoci věnovat se trochu sobě a ne se jen upínat na zhubnutá kila...

basimka
2. okt 2011

@rebelie ja som to pochopila ale ja celkovo nemam rada masaze ale kazdy sme iny mne skor pomaha hudba a prechadzka , viem ze sa trapi ale je to tym ze si pripada neatraktyvna a tucna mala som ten isty problem. ja som zmenila styl obliekania nechala som si narast vlasy a zmenila som si imidz ona by mala tiez porozmyslat nad niecim takym a potom tie kila pojdu dolu aj same ,viem o com hovorim. po porode som sa rozhodla ze pojdem do posilnovne a dam sa do ruk odbornikom uz nechcem byt tucniak a nehambim sa povedat ze chcem schudnut ,je vela ludi ktory radi pomozu ak pocuju ze sami chceme. ja neviem ci je drobnozienka vysoko ale ak je tak ma vyhodu neposobi aspom ako gulka ja meriam 178 cm a je to v poho nokto mi netipuje ze som az taka tucna 🙂

rebelie
2. okt 2011

@basimka Jo, jasně, že každému z nás pomáhá něco jiného, mně šlo spíš o to, aby se tolik nesoustředila na to, že má kila navíc... vždyť o těch to zas tolik není... pravda, od určitého okamžiku je fakt rozumné začít hubnout, ale podle mě je to taky v hlavě a v přístupu k těm kilům - třeba bude vždycky baculatější, ale když si to v hlavě srovná, nebude se tím trápit... Já jsem naštěstí taky dost vysoká, takže si lidi nemyslím, že mám až takovou nadváhu...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre