Tehotenstvo a obezita

flos
7. máj 2007

ahojte babenky. S manzelom sa snazilkujeme uz 9 mesiachov(uz by z toho bolo aj babo 😀 ) a stale nic. Ide o to,ze mam nadvahu. Snazim sa schudnut a je to dost tazke, kedze priberam uz pomaly 19 rokov. Velmi tuzim po mimi. Lekarka mi povedala,ze zdravotne som na tom ok. Kazdy mesiac mi meska mrcha a kazdy mesiac ocakavam,ze som tehu,ale zakazdym je to iba sklamanie. Uz ani nepocitam kolko testov som si spravila. Som na to pomaly expert 😀. Chcem len vediet ako ste na tom vy, co ste tiez obezne a snazilkujete a ako s tym bojujete. Moc po mimi tuzim a snazim sa schudnut,len chcem vediet vas nazor na tuto temu. A mensiu pomoc. Dakujem...

markiza
23. aug 2010

@ygreen , pozeram, ze u vas uz za par dni az tyzdnov pribudne dievcatko 😵 vybrali ste jej pekne meno. 😵 zelam ti vela stastia pri privadzani vasho vysnivaneho babatka na tento svet. 😵

markiza
23. aug 2010

@vendulak , takze toto leto si zda sa uzivate, mate za sebou fajn oddych.
som trosku prekvapena, ze si si sama naordinovala clostil, kedze si tu pred niekolkymi tyzdnami paradne zvozila kkamcu ked sa nad tym len zamyslala... dufam, ze u dokiho nebudes mat ziaden problem a ze budete pekne pokracovat v stimulke pod kontrolou lekara a hlavne nie dlho. pojdete opat do iui? uvidis, na vianoce si uz budeme viacere pisat o rastucom brusku. ja som totiz plna elanu a optimisticky si tvrdim, ze som uz 5 dni tehu 😀
nikushkin graf sa mi len zda divny, mozno to tak nie je. ty sa tomu rozumies lepsie, to je jednoznacne.
my sme momentalne na slovensku, ale uz len par hodin, stravili sme tu uzasnych 6 tyzdnov. ani uz neviem kolko krat sme boli na huby, ked nie ja tak chlapi sami... mame nasusenych 8x5l poharov. v spain tiez rastu huby, ale veru take dubaciky ako tu som videla len v pyrenejach. 🙂

vendulak
23. aug 2010

Marki já se na Kamču nerozčilovala kvůli tomu že si sama brala Clost 😕. Naopak. To jsem chápala. Já nechápala jen to že si nechá líbit přístup svého doktora. Že s ní nic nedělal a tak. Ale nerada bych se k tomu vracela. Jsem ráda, že Kamča je už v péči CAR, kde jim jistě pomůžou 🙂.
A jinak, já myslím že teď hned nám IUI nenavrhnou, a i bych za to byla ráda. Ale příště by jsme do IUI kdyžtak určitě jít chtěli! 😉
A ty si tedy hodně optimistická 😀. I když já momentálně docela taky. Ale u mě se poslední dobou střídají nálady častěji než počasí 😒, ale kéž by mi to vydrželo a já věřila že teď už to miminko bude a ono pak opravdu bylo 😀.
Týýý jo a máte tedy hub nasušeno požehnaně! 😀 My nasušeno máme jen trošku. Jinak jsme je dávali hned do polívky, čerstvoučký a taky si s čerstvých dělali kotletky na houbách, mňam! 🙂 A nějaký jsme si dali do mrazáku. Já je mám poslední dobou radši z mrazáku, to mají takovou lepší barvičku a přijde mi že i chuť.
Jéjej tak to jste tu byli celkem dlouho 🙂, a jsem ráda že ty týdny byli úžasné 🙂, užívali si to tu i děti? Nechybělo jim, že jsou v létě pryč od moře?

ygreen
23. aug 2010

@markiza děkuju 🙂

janka_a
23. aug 2010

@nikushka2 po najblizsej MS.. co nemam ani potuchy kedy as jej uraci prist 😔

janka_a
23. aug 2010

ste sa rozpisali nestiham citat trosicku ale snad vas docitam ked skonci leto🙂

vikiz
23. aug 2010

@markiza
@ygreen
Ste zlate baby , ze ste sa ma hned tak ujali. ja som asi len vystrasena, lebo pri dcerke som v tehu pribrala 30 kileciek. No to teraz mam tolko, ako predtym v den porodu a to som si pripadala jak hroch! Ledva som funela, neviem si predstavit este na totok pribrat. No niesom z toho hotova, skor nech tie moje kilecka neprekazaju babanku v brusku. Dala som si spravit kompletny krvny obraz aj s hormonmi a vsetkym, aby som si bola ista, takze zdravicko sluzi, dufam, ze budem spolahlivou schrankou a dufam, ze uz coskoro. Inak je pravda, ze sa snazime este len tyzden, ale myslim, ze obavy su na mieste. Inak beriem asi tri mesiace kis. listovu inak nic. Ozaj neviete niekto ci mozem brat MagneB6 v tehu? Keby som nahodou uz bola v tom ,ale este o tom nevedela, aby som to nopototo.

vendulak
23. aug 2010

@vikiz taky tvoje obavy chápu, já se bála stejně když jsme se na miminku dohodli a začínali se snažit. A vlastně to byl i veliký impuls pro hubnutí a první léro kdy jsme se snažili jsem zhubla asi 14kg. Jen tím že jsem jedla zdravěji a hýbala se. Miminko byla obrovská motivace. Ale pak přišli nervy, v rodině, škole, práci, i nedařící se snažení, nefungující cyklus a to já prostě zajídám a celé jsem to zase pokazila ☹, pak se k tomu asi přidalo i to že sem začala víc brouzdat po netu a viděla že je spousta holek s nadváhou co mají v poho těhu i dětičky a i to asi povolilo moje úsilí. Takže dnes mám kila zpět plus nějaká navíc. My se snažíme už dva a půl roku a teď se tich kil zase začínám bát znova, takže se hodlám znovu pustit do redukce jídelníčku, no uvidím jak to půjde 🙂. A že bereš listovku to je moc dobře! A pokud máš hormony v pořádku tak to je úplně super a moc bych si teď nelámala s ničím hlavu. Třeba jen dát do jídelníčku víc zeleniny, zdravého a být v pohodě a miminko na sebe určitě nenechá dlouho čekat! 😉 A MagneB6 pokud vím se v těhu může. Holky ho berou na tvrdnutí bříška 😉. Držím palce!

monika0001
23. aug 2010

vikinz - ja som tiež pribrala a tiež si myslím, že tomu trocha dopomohli aj lieky. podľa endokrinologičky by smo mala mať 51 kíl a mám (inak teraz už ) 75 kíl. Ešte pred týždňom som mala 77 kíl 🙂
Dve som dala dolu ani neviem ako čomu sa samozrejme teším...
Neboj. ono lekári sa zvyknú na nás vyvršiť tým, že schudni lebo inak tehu nebudeš. je to hlúposť...
Moja sestra nepatrí k najchudším a mám aj kamošky, čo majú nadváhu a majú deti....
Je to o tom ako píše @ygreen . Pokiaľ si zdravá nie je o čom 😉

@vendulak - zlatík no ja som začala papať tie lieky na štítnu žľazu a ešte čakám výsledky od gynekológa. Pokiaľ tie dopadnú zle mali by sme spísať žiadosť o IVF. Ale môj názor na to poznáš ☹
A vôbec netuším ak to bude treba kde a ským to spíšem, lebo do centra nechodíme . Ako mi vyhodili lekárku tam nechodíme... tak som zvedavá.....

vikiz
23. aug 2010

Diki vam vsetkym, moc mi pomahate, nechcem zacat stresovat a zase kvoli tomu aby sa nepodarilo mimi.
@vendulak - no ja tiez kazdy stres zajedam, kazda hadka konci plnym tanierom a podobne. Malu mam doma /prazdniny/ to su tiez same nervy, navyse mame noveho havinka, ktory sa rozhodol , ze si pokazi zaludok takze vracia kade vie.

@monika0001 - u nma je to trocha dramatickejsie, prve tehotenstvo som zacala ako 60 kilova a skoncila na 95, trvalo mi dva roky kym to zislo a drzala som sa, potom prisli zdravotne problemy a antidepresiva a za sedem mesiacov som naspat na 95 a teraz chcem babo...bude to zaujimave!!!

janula123
23. aug 2010

@vikiz
Ahojky. Ja mám tiež podobnú skúsenosť.
Tiež mám veľkú nadváhu 95 kg a chceli by sme bábo.
Prvé tehu som začínala ako 84 kg.
A takisto som pred tehu asi 4 roky brala antidepresíva.

No cítim sa dobre a povedala som si, že budeme pracovať na bábätku.
Nemysli na to, že to nepôjde, ale mysli pozitívne.
🙂)))

vikiz
23. aug 2010

@janula123
super, som rada, ze tu je niekto s podobnymi pocitmi. Ja viem , ze sa to podari, len neviem ake budu nasledky, ale vies co, mas pravdu, je to len na mne a o mne.
a pocas tehu si nemala stavy , ze by ti chybali lieky? Mne doktor povedal, ze nevysadme lebo to su slabe lieky a riziko je male, ale ja som bola proti, takze vlastne na vlastne triko idem, ale samozrejme pod dozorom. Inak som v pohode, teda zatial.

kkamca
23. aug 2010

ahoj,
vítám nové tváře.

Vendulo my ted čekáme na vysledky genetiky..počítám,že snad příští týden by mohli být,a když ne,tak ten druhý školní týden.
Ani to ted nějak moc nehoním,jsem ráda v jaké fázi to je--doma jsou maličko problémy.
Vše kvůli zaplavám co nás postihly kolem.

Mějte se prímově a jen chci říct,těm novým,že já sem otěhulila někde na 105 kg (proto bych ve váze 80 kg neviděla problém vůbec) a celé těhu probíhalo v pořádku.Ted mám ještě více,ale bohužel problém je krapet jinde než ve váze. ]- (nejen štítka,anovulace,ale problém u muže)
Všem držím palečky.A zas fičím ke knížce.

vendulak
23. aug 2010

@janula123 taky tě tu vítám a přeji ať se miminka dočkáte co nejdříve! 😉

Kami tak pak dej vědět jak jste na Genetice dopadli! 😉 Držím vám palce! 😉 Školní týden mi připoměl...váš malý půjde teď do školy? Jak to vnímá? Těší se? A vy? 🙂
Jééé u vás byli povodně? 😕 To je mi moc líto ☹. Doufám že vás to nezasáhlo nějak moc ☹. Držím palce ať je co nejdřív zase líp! 😉
Vidíš to a ta štítka...byla si už s ní na kontrole? Srovnává se ti TSH? 😉 A copak čteš? 🙂

Moni a tobě tedy našla lékařka něco se štítkou? Já tu pak nebyla. Ale asi ano, když bereš léky. Tak držím palce ať zaberou co nejdřív a srovná se to. Ona ta štítka dokáže způsobit dost neplechy ☹. Já si trošku myslím, ´že u nás to byl problém, samo že máme problém že neovuluju, ale s Clostilem jo a ani to se nedařilo, až pak přesně když sem srovnala štítku tak jsme otěhotněli 🙂.
A vy jste chodili do CAR jen k jedné lékařce? My když chodíme do CAR tak tam se doktoři střídají a pokaždé na nás zbyde jinej 😀. Střídají se tam tří a další jsou tam pak jen kolem IVF. A proč nechcete k nikomu jinému? Já vím, že to asi zamrzí když odejde ta oblíbená, které už důvěřujete a znáte ji, ale určitě tam jsou všichni odborníci a chápou proč tam jsme a chtějí nám pomoci 🙂. Já než jsme se začali o miminko snažit měla z gynekologů úplnou hrůzu a jít si pro antiko byl pro mě očistec 😀, a že na mě bude v CAR koukat pokaždé jinej doktor toho sem se taky děsila, ale vždycky jsem si řekla že musím, pro miminko. A dneska už bych ani nespočítala kolikrát a před kým vším jsem za dobu snažení roztáhla nohy 😀. I když přiznávám se, jak jsem teď nebyla nikde dlouho, tak se zítřka zase bojím skoro jako dřív ☹. A nechcete třeba tedy změnit CAR? Tedy pokud u vás máte možnost...Nebo zjistit kam doktorka přestoupila? Vím že jedna známá chodila do CAR v Praze a taky jí tam vyhodili oblíbeného doktora, ale nějak ho vypátrali a šli zase za ním 😀.

kkamca
23. aug 2010

No jo mrnous už bude rázem školák..a tak nějak on sám se těší.Ale mě už přepadá takovej ten divnej pocit,že všecko moc rychle uteklo a bude to čím dál jiné. 😔 nevím jestli mě chápeš.Navíc ty problémy okolo-snaženíčka,prostě mám ted spíš dny.kdy mě vše štve.Ai nálada chybí do dalšího snažení.Pak strach jak to vše bude..
Povodně nás spíš omezily-tím že to vytopilo lom,a tudíž chlap nemůže makat a peníze chybí. 😖 Obzvlášt ted ,když jde malý 🙂 do školy a výdaje jsou fakt velké.Auto nás začlo zlobit,a jezdí jen na heslo-na ojetinu neni,veškeré penízky co máme je na ivf.Snad to zase spustí nejdyl v půli září.. 😕 a chlap bude moc do práce.

Čtu Stmívání ,udělala sem si malé Vánoce..tetralogii.nejdřív sem se zbláznila do filmu a nakonec sem usoudila,že tomusím i přečíst-4 díl není totiž zfilmovaný,ale knižní podoba je. 😀

A štítka no maličko slezla,ale dr mi naordinoval tabletu a půl--takže 75 mg letroxu.

vendulak
23. aug 2010

Kami tak to mě mrzí že i s penízkama máte teď těžkosti že partner nemůže do práce ☹. A věřím, že malému do školy to musí být darda, ono stačí ty věcičky jen zahlédnout a děti ještě většinou chtějí ty nejhezčí což se většinou rovná nejdražší 😀. U nás malej Jiřík chce většinou všechno s Autama (jako jak byl ten animák Auta) 😀. A vím jak to myslíš. Vidím to právě u Jiříka, jak to hrozně utíká a jak je v podstatě jiný než když jsem ho poznala jako maličkatého. A věřím že u vlastních dětí je to ještě znásobený. Já určitě jednou budu taky moc dojatá a smutná. Aź to prostě přestane být maminčin muchlánek 😀.
Jéé i auto vás zlobí? Ono když se to se.. tak se to se.., viď? 😒 To mě fakt mrzí ☹. A i chápu že penízků je málo, taky jich máme po čertech málo a navíc když příťa nemá teď práci, a šetříte na IVFko...je to hrozný tohle, viď? Jako by nestačilo prostě to trápení že tak dlouho miminko není, pro tu ženskou duši je to obrovská bolest a teď vy máte takovýhle komplikace ještě ve snažení a i tohle všechno kolem... ☹. Fakt mě to mrzí kočko ☹. Budu na vás často myslet a dál držet palce! 😉
Jé tak Stmívání my taky viděli film a líbil se moc 🙂. Máme stažený druhý díl a chceme se na něj podívat a určitě dojde i na ten třetí co teď běží v kinech 🙂. Ale přiznám se že u mě už je to dlouho co jsem něco takového četla 🙂. Čtu teď samý historický románky, prostě slaďákama si ten život aspoň trochu osladit 😀. Teď čteme s příťou spolu knížku Město z popela. Je to druhej díl od Města z kostí který jsem dala příťovi k Vánocům. Jsou tam taky upíři 😅, taková fantasy 🙂.
Tak mě TSH klesá dobře s tím Letroxem 50 a doktorka mi to tak nechala. Dala mi ho zásobu na půl roku a mám k ní příště jít za půl roku a nebo v těhu 🙂. A je dobře že to máš tak hlídané a dávku zvýšenou. Já věřím, že když jste teď pod tímhle dozorem a vyšetří vás takhle kompletně a budete vědět že do IVFka jdete se vším co jste mohli tak ono Vám vyjde! A možná že ani to třeba nebude... fakt vám držím palce! 😉

monika0001
23. aug 2010

ale ste toho popísali.. juj.. nestíham 😅

monika0001
23. aug 2010

kým to prečítam celé tu je odpoveď 🙂

@vendulak - ona už v prvú návštevu vedela že potrebujem lieky lebo mám vraj zväčšenú štítku, ale krv dopadla dobre. Vraj hormóny mám v pohode ale lieky musím mať lebo inak tehu nebudem.. vraj....

teraz idem dočítať ....

kkamca
23. aug 2010

Vendulko taky máme penál s Autama 🙂 a prosím pěkně stál bezmála 500 kč-vybavený teda.No a taška Pat a Mat 😀 ,pak desky na písmena a číslice taky Pat,desky na sešity,přezuvky,věci na tělák,pak věci na výtvarku a jako 5 tis jak nic.Ale nelituju,máme jen jedno dítě a já sem zas taková,že než aby se mu pak děti smály,že má jen !něco! tak raději připlatíme.Aby byl i on spokojený,to ale neznamená ,že by byl rozmazlený. 🙂

Autí nás vypeklo na houbách ,jsme dojeli a že přítel přeparkuje a už se nerozjel.Fakt jediný štěstí,že je automechanik a že se tim par let živil,jinak by jsme šlapali asi pěkně pěšky a takovou dálku ,já s mrchou..Sem myslela,že mě raní mrtvice.Ale hrál si stím hodku a na sytič jsme dojeli na chalupu..a tam další 2 hodky oprava-karburátor,rozvody.Jenže řikal příta ,že to je sazka do loterie,že to jde pomalu do kytek-snad vydrží holka naše.Končí nam beztak v prosinci STK..tak se modlím. 🙂 Protože ono pak jak začne stimulka,tak se musí častěji na utz a jako ono (50tam+50 km domu ) jezdit vlakem by mě asi šlehlo... 😠 A ještě to je docela z ruky.A vůbec všeobecně jsme tu na autu závislý.Bez něj tragedie.Bus tu jede 5 krát za den apod.. 😠
Proto i s prací je tu taková bída.

Ježíš holky já už bych tak chtěla být zas těhu-- 😒
A mimochodem Vendul četla si,že chtějí zrušit porodné a nechat jen na 1 dítko a jen pro socialně slabší?A i rodičák chtějí snížit.Hlavně že oni samy mají takové přijmy. 🙄

monika0001
23. aug 2010

@vikiz - ja som prvé tehu začínala ako 55 kilová. Brala som kyselinú listovú. všetko bolo ok a ja za mesiac pribrala len dve kilá. potom v druhom mesiaci som kyselinu vymenila za (vraj) lešpie a kvalitnejšie lieky a pribrala som 8 kíl za tri týždne. tak som ich vysadila a začala som zasa tu kyselinu čo pred tým.. a hned na to som potratila..
no priberať som len začala. skončila som na 80 kilách. 2 som dala dolu po strašnej námahe a strašnej dobe.. aj to až po druhom potrate...potom som to stiahle ešte na 75 ale potom som zasa pribrala na 78. to som si držala do nedávna. na dovolenke som teraz dala 2 kilá dolu a tak sa to snažím udržať.. a pevne verim, že tie lieky na štítku mi pomôžu, lebo vraj aj kvôli tomu som začala priberať a vraj kvôli tomu som potratila. tak uvidíme 😉

@vendulak - ja som pri clostile ovulovala tak ako bez neho.. iba o tri dni skôr.. čakala som väčšie zázraky.. no ale tak čo už 😝
a hej tu je to tak, že ak ideš do centra dostaneš svojho lekára/ svoju lekárku. a tá naša bola super.. preto som odišla.. aj sa to celé začalo nejako kaziť.. úplne sa zmenili. vyhodili dvoch najlepších lekárov...
no a tá moja má v septembri začať aj s tým ďalším lekárom (čo ho vyhodili tiež) v nejakom novom centre tak ak bude treba volám jej. sme tak aj dohodnuté 😉 Ale pevne verím, že nebude treba. Mi hovorila naposledy čo sme spolu volali že sa mám držať a ked otehu hned jej mám volať.. že sa bude tešiť .. zlatá 🙂

markiza
24. aug 2010

nikushka2 (24 rokov, snaženie od 04/10, duphaston)............................................................. 27DC
http://www.fertilityfriend.com/home/2f6996
kraskanz1 (23 let, snažení od 01/09, 01-03/10 Clostil, 06/10 znovu Clostil, po lete laparka)...............26DC
markiza (33 rokov, MA1 07/06, MA2 01/07, MA3 04/10, AF 400 + vit. E 200).....................23DC
vendulak (22let,snažení od 03/08,CAR Natalart,04/10 MA po 2.IUI,kys. listová 800,CAR 24.8.).........14DC
http://www.fertilityfriend.com/home/vendulak
kive76 (34 let, snažení od 01/09, CAR Gennet, kyselina listová)....................12DC
kkamca (30 let, snažení od 03/06, 04/10 lpsk, 05/10, 06\10,07\10 Clostil)...............11DC
http://www.fertilityfriend.com/home/kkamca
monika0001(27 rokov, 08/08 Kyret, 10/08 MA, 3x IUI, 05/10 Laparoskopia, kys. listová, anopirin na striedačku s fraxiparinom, od 20.08.10 L-Thyroxin a čakám výsledky od gynekológa) .......................................... 10DC
janaol (35 let, snažení od 01/06, 06/06 1IVF - neúspěšné, CAR konec září 2010 - objednána)..........8DC
janka_a (18 rokov, snazenie od 08/10,Lutenyl(od19.8.2010),Kys. listova, Anopyrin,Carbimazol) ............?DC

Tehuľky:
zuzimia (37 rokov, snazenie od 01/10, 09/09 hysteroskopia)...................................... 27.05. - //

kkamca
24. aug 2010

Kde jste dnes všecky?
kive je stále někde na dovče?

vendulak
24. aug 2010

Ahojte holky! Tak jsem zpět z Plzně, byla jsem ještě v Globusu nakoupit, spoustu zdravýho jídla! 😀 Se teď kochám pohledem do ledničky 😀. Protože skoro celé léto jsme byli na chatě, nosila jsem jen tepláky a jedla co se mi chtělo a teď se nemůžu vejít do džín 😕 🙄. Takže s tím musím zase něco dělat. Takhle by to prostě nešlo. Já už sem vzdala naděje že budu někdy nějak aspoň trochu štíhlá 😀 ale zase pořád přibírat nemůžu, to bych za chvilku neprošla futrama 😒.
A v CAR tedy to byla hodně velká rychlovka. F. jel se mnou protože jsem se po té době co jsme tam nebyli a já ještě ztloustla 😠 bála. Ale tedy ani tam být nemusel, protože to byla fakt rychlovka. Doktor akorát řekl, že se podívá jestli se něco děje a jestli ne zapracovali by jsme zase na ovulaci a dostala bych Clostilbegyt. No tak šup svlíknout, rychle se kouknul a řekl jen že sliznice narůstá pěkně, že to je moc dobře že s tím někdy po revizích bývá problém ale že na ovulaci to nevypadá. Takže mám vzít Duphík a na příště Clost 1tbl denně a zase na utz 12.-13.DC. O IUI se nezmínil. 😒
Já jen doufám, že tu prohlídku odfláknul (teď to vzal fakt rychle a nic nikde netlačilo, normálně to trvávalo mnohem dýl a pečlivě to studoval a na ten jeden vaječník se musí hodně tlačit, ten mám vidět špatně) a že ovulka bude. Protože jestli ne tak to by mě fakt už švihlo 😒. A to jsem brala Clost 1-0-1 a od něj ho mám brát 1-0-0, takže pokud bych neovulovala teď tak příště už vůbec ne ☹. Já už tohle čekání asi fakt nedám, mám pocit jako bych měla strašný knedlík v krku jak se snažím nebrečet ☹.

monika0001
24. aug 2010

ja som tuu.. len mám veľa roboty s fotkami 🙂
a musím sa pochváliť.. podarilo sa ( neviem síce ako) zhodiť dve kilá.. už na dovolenke som ich dala dolu ale nechcela som vám to písať lebo som sa bála, že ich naberiem späť. Ale už dva týždne si ich zrdžím od tela tak sa teším a dúfam, že teraz už aj keď mám tie lieky na štítku, tak že to pôjde ešte lepšie a ešte viac 😎 😀 😀 😝

@vendulak - preto sa mi nepáči keď zakaždým máš iného dr. takto keď máš jedného ten o tebe vie všetko... ale zlatík neboj. ono keď to bude mať prísť príde to aj bez liekov.
Neviem či somt to sem písala o tej mojej kamoške. Minulí mesiac IVF neúspšené a hneď na to otehu prirozdene... takže ja hovorím keď to má prísť príde to...
Strašne moc ti držím palčeky a ver tomu, že aj na nás už čoskoro príde rad a my bude naj happy na svete 😉

vikiz
24. aug 2010

babenky podla vas, ktore vitaminy je najlepsie brat ked pracujeme na mimi. myslim konkretne na znacku tych nakych tehu vitaminov. beriem kys. listovu /acidum folicum/ a magne B6, ale citala som, ze je dobre brat aj vitaminy typu tehu. ake mate skusenosti ?

ygreen
24. aug 2010

@vikiz já si myslím, že Femibion 800 pro tebe a Selen+zinek pro manžela 😉

nikushka2
24. aug 2010

ahojky.
mam nejaku depku z toho celeho. Kazdu chvílu cakam ze mi zacne mrcha. brucho uz cítim statočne. včera ma pichalo v oboch vaječníkoch, tak neviem co to malo byť, to ma nezvyko - a pred mrchou uz vôbec. Nemáte niektorá podobnu skusenost? :( ... asi som fakt zase sklamaná. :( nejak mam chut sa na to celé vykašlat a nechat to proste tak, nebrať ziadne lieky, nesledovať sa ... . Ale potom mi to proste nedá.
Dnes som sa objednala k doktorovi. Tak mu ukazem tie moje divné grafy a uvidim ze co mi povie. Tiez musím íst na cytologiu, bo minule mi vyšli hrozné vysledky. Tak dufam ze sa to zlepsí.
Pozeram ze ste sa riadne rozpísali 🙂 a tiez ze tu máme aj nové babenky. 🙂 vitajte. 🙂 ak chcete pridajte sa do tabulky. 🙂
@vikiz aj si uz bola u doktora, ze by ste chceli druhé? aleb to nechávas zatial tak?

vikiz
24. aug 2010

@ygreen
a kys. listovu s magne B6 nechat k tomu, alebo nie

vikiz
24. aug 2010

@nikushka2
nie nebola som, ved skusame az od teraz len teraz mam prve plodne obdobie, len ma ta tucnota plasi. kukam tu na tu vasu tabulku, no absolutne jej nerozumiem, co by som akoze mala kam napisat?

nikushka2
24. aug 2010

@vikiz
v tabulke je prezívka (vek, snaženie od - od kedy sa snažíťe, čiže 8/10, a aké lieky berieš -kys. listová ... , prípadne akú liečbu podstupuješ, kedy sa chystáš na kontrolu, prípadne co CAR) a pesledné je den cyklu. ň
🙂 ak v tom maš aj tak chaos, tak napís a kludne ta do tabulky doplním. 🙂
... ked si v tabulke tak vieme komu kedy drzat päste. 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre