Tehotenstvo a obezita

flos
7. máj 2007

ahojte babenky. S manzelom sa snazilkujeme uz 9 mesiachov(uz by z toho bolo aj babo 😀 ) a stale nic. Ide o to,ze mam nadvahu. Snazim sa schudnut a je to dost tazke, kedze priberam uz pomaly 19 rokov. Velmi tuzim po mimi. Lekarka mi povedala,ze zdravotne som na tom ok. Kazdy mesiac mi meska mrcha a kazdy mesiac ocakavam,ze som tehu,ale zakazdym je to iba sklamanie. Uz ani nepocitam kolko testov som si spravila. Som na to pomaly expert 😀. Chcem len vediet ako ste na tom vy, co ste tiez obezne a snazilkujete a ako s tym bojujete. Moc po mimi tuzim a snazim sa schudnut,len chcem vediet vas nazor na tuto temu. A mensiu pomoc. Dakujem...

markiza
13. sep 2010

@kraskanz1 , takze to mas obcas na cely den?

kraskanz1
13. sep 2010

@markiza ale nie tak najviac hodinku a pol sa tam caka 😉

kraskanz1
13. sep 2010

a inac baby ja si fakt nechcem namyslat ani nic ja len co sa mi za par dni deje tak mam pocit ze mam nizky tlak hlava sa mi krut kazde rano ked vstanem z postele co som nemala prsia sa mi zdaju zo dna na den vacsie tvrdsie a co ja viem co...rano bolesti zaludka a palenie zahy niekedy aj cely den...
asi mi sibe.... 😒

kive76
14. sep 2010

ahojky zdravím po ránu...holky mám takovou prosbičku ....mám takovej problémek...nebo spíš...menzes jsem dostala minulou středu, skončila mi v sobotu, ale včera jsem zas trošku krvácela...stalo se mi to už i minule, že jsem to dostala znova asi po 3 dnech...nikdy dřív jsem to neměla...nevíte , co je to za problém? . a mám volat své gynekoložce, anebo do toho Gennetu...kam jsem ted do července chodila...?

kive76
14. sep 2010

@vendulak ahojky no to jste teda byly odvážný s tím stanem? no hezky přes den bylo, ale ve stanu bych umrzla ☹

kive76
14. sep 2010

tak do gennetu jsem volala , tam mi řekli, že to je gynekologického rázu, tak mám volat svojí gynekoložku, ale kdyby to bylo třeba po IUI, nebo ivf, TAK K nim, a když jsem volala na gyndu, tak že to není žádný problém, že se to stává...tak doufám, že to fakt není žádný problém..

vendulak
14. sep 2010

@kkamca Kamčo mi ji nebrali taky moc dlouho, asi jen dva měsíce. Ale předtím jsme měli Profertil a Macu (sypanou v prášku v bio kvalitě) a to jsme prostě viděli ty výsledky, jak příťa vůbec nebyl unavenej, a to vstává hodně brzy a jezdí daleko do práce, každej den 3 hodiny cesty řídí a je vždycky dost unavenej a v době Profertilu a Maci nebyl vůůůbec, navíc chuť na sex měl snad 24 hodin denně 😀 a i toho spermatu nám přišlo že bylo víc. A jak s tím skončil a začal brát Eregmu tak zase únava a tak 😒. Ale na spermiogramu jsme v té době nebyli tak nevím. On měl někdy v červnu tuším asthenospermie, pak jsme brali 3 měsíce tu Macu a Profertil a Cem-m zdraví muže, pak Eregmu a Selezink ACE a E 400, pak už jen ten Selezink ACE a E400 a na dalším spermiogramu jsme byli až v únoru při prvním IUI a pak v březnu při druhým, a obojí měl už normospermie 🙂 a to i přes to že jsme nedodrželi nařízenou abstineni. Takže to naše zkušenost, víc asi neporadím. Nejhorší je že ono toho prostě pro ty chlapy na trhu moc není ☹. a Profertil, to je pro normální lidi prostě šílená drahota 😒. Ještě jsem někde četla že chlapy brali na spermiogram i Arginmax...že v tom jsou taky nějaký ty vitamíny chlapský...a ještě nějaký vitamíny pro chlapy jsou myslím od Swiss King. Ale víc už asi fakt nevím.
@janula123 Janu tak když míváš cykly 33dní tak to vychází ovulka na 19DC, tak to ona možná ještě přijde! 😉
@kive76 Ty už si to koukám obtelefonovala sama 🙂. Já bych asi postupovala stejně, že bych volala nejdřív do CAR a pak podle toho co by řekli bych šla kdyžtak ke svému Dr. 🙂. Jinak tedy tohle já neznám a nevím čím by to mohlo být ☹. Možná jen nějaký hormonální výkyvy.
Já mám zase teď starost že mám ms teď i posledně aspoň 6 dní 😕. A kdysi sem mívala klasicky 5 a potom poslední dobou 4. Tak taky nevím čím to je 😒. Napadá mě že jedině timavysokýma dávkama Éčka co bereme. Jinak fakt nevím.
@kraskanz1 U mého Dr. to chodí stejně 🙂. Držím palce, ať u něj dneska dobře pochodíš! 😉
@markiza Jééé Marki jak si napsala ten obrácený otázník tak se mi úplně vybavili hodiny španělštiny 😅, jak se mi to strašně líbilo, jak se psal otazník na začátku otázky vzhůru nohama a na konci normální 🙂.

vendulak
14. sep 2010

snažilky:
kraskanz1 (23 let, snažení od 01/09, 01-03/10 Clostil, 06/10 znovu Clostil, po lete laparka)...............47DC
vikiz (30 rokov, snaženie od 08/10, Kys. listova , Magne B6, cajicek na otehotnenie od bosorky) ........35DC
kkamca (30 let, snažení od 03/06, 04/10 lpsk, 05/10, 06\10,07\10 Clostil) CAR GENNET...............32DC
http://www.fertilityfriend.com/home/kkamca
monika0001(27, snaž. od 02-08, 08/08 Kyret, 10/08 MA, 3x IUI, 05/10 Laparka, kys. listová, anopirin na striedačku s fraxiparinom, od 20.08.10 L-Thyroxin , od 09.09.duphaston 1-0-1,13.09. krv)............ 30DC
janaol (35 let, snažení od 01/06, 06/06 1IVF - neúspěšné, CAR konec září 2010 - objednána)..........29DC
makylajda (28 let, ........................................) .....................................................................25DC
nikushka2 (24 rokov, snaženie od 04/10, duphaston).................................................................21DC
http://www.fertilityfriend.com/home/2f6996
janula123 (28 rokov, snaženie od 8/10, Calibrum Babyplan) ....................................................17DC
markiza (33 rokov, MA1 07/06, MA2 01/07, MA3 04/10, AF 400 + vit. E 200)..........................16DC
betina1984(26 rokov, snaženie od 5/10, 9/10 - Clostilbegyt 5 dní po 1 tabletke)..................... 16DC http://www.fertilityfriend.com/home/2f0b93
vendulak (22let,snažení od 03/08,CAR Natalart,04/10 MA po 2.IUI,kys. listová 800+E400).........10DC
http://www.fertilityfriend.com/home/vendulak
kive76 (34 let, snažení od 01/09, CAR Gennet, kyselina listová)................................................7DC

Tehuľky:
zuzimia (37 rokov, snazenie od 01/10, 09/09 hysteroskopia).............................. 27.05. - //, TP- 6.2.2010

vendulak
14. sep 2010

@kkamca Zrovna mi F. poslal jeden článek tak předávám, kdyby sis chtěla taky přečíst http://deti.centrum.cz/tehotenstvi-a-porod/2010... 😉. I když nic převratnýho tam nepíšou. Asi.
Jo a to Swiss jsem myslela tohle http://www.aloe-zdravi.cz/obchod/hormonalni-sys... Jedné kamarádce to doporučil pro přítele její gynekolog, tak jsem si na to vzpoměla. Ale koukala jsem že to obsahuje asi "jen" kotvičník 😕. Tak to nevím nevím no 😒.

vikiz
14. sep 2010

no babenky takze je to tu, vcera som si robila test a je zase negativny a ja sa neviem vzdat pocitu, ze je to tym ze som teraz jak sud piva. viem, ze vy sa tu zdrzujete uz dlhsie a beriete to uz sportovo no ja som tak dufala a nic.

vendulak
14. sep 2010

@vikiz Viki a po kolika dnech ti normálně chodí cykly? Ty si myslím říkala, že při prvním dítku se vám zadařilo hned napoprvé, že? Neboj ono to prý i úplně zdravým párům může trvat rok i dva. A že se nepovedlo na poprvé, to určitě ještě nic neznamená! 😉 Určitě se to povede! A vím, že ze začátku je moc těžké představit si že by to mělo trvat dýl, to jsme si určitě nepředstavovali žádná, a určitě si to ani nepředstavuj! Chce to co nejvíce optimismu, u veselé a optimistické maminky se miminku určitě spíš zalíbí 😵. Tak nevěš hlavu a vzhůru do dalšího pokusu 😉.

vegas
14. sep 2010

kraskanz1: (nečítala som celú diskusiu len asi posledné dve strany, tak dúfam že reagujem správne)
chcela by som Ti povedať, že ak to bude ako v mojom prípade, tak sa nemáš čoho obávať, teda toho pichania v podbrušku. Som teraz druhý krát tehotná a jediným ukazovateľom aj pri prvom aj druhom tehotenstve bolo pichanie v podbrušku. Zhruba v deň keď som mala dostať MS (v mojom prípade ešte bolo zbytočné robiť teho.test,lebo mám neskôr ovuláciu) a počas prvých týždňov tehotenstva, keď som sa postavila a po dlhom sedení vpráci na stoličke sa chcela trošku ponaťahovať - akože som vzpažila ruky a chcela si zívnuť, tak ma tak silno pichlo v podbrušku, že ma to okamžite vrátilo do pôvodnej polohy.
O druhé bábätko sme sa snažili pol roka a verte alebo nie, ale keď ma v tom podbrušku nepichlo, tak mi potom ani test nevyšiel pozitívny.
Neviem ako u teba, každá to môžeme mať inak, ale u mňa to funguje takto 🙂
Verím, že som ti trošku pomohla a prajem pozitívny teh.test 😉 😉

vegas
14. sep 2010

@kraskanz1 (nečítala som celú diskusiu len asi posledné dve strany, tak dúfam že reagujem správne)
chcela by som Ti povedať, že ak to bude ako v mojom prípade, tak sa nemáš čoho obávať, teda toho pichania v podbrušku. Som teraz druhý krát tehotná a jediným ukazovateľom aj pri prvom aj druhom tehotenstve bolo pichanie v podbrušku. Zhruba v deň keď som mala dostať MS (v mojom prípade ešte bolo zbytočné robiť teho.test,lebo mám neskôr ovuláciu) a počas prvých týždňov tehotenstva, keď som sa postavila a po dlhom sedení vpráci na stoličke sa chcela trošku ponaťahovať - akože som vzpažila ruky a chcela si zívnuť, tak ma tak silno pichlo v podbrušku, že ma to okamžite vrátilo do pôvodnej polohy.
O druhé bábätko sme sa snažili pol roka a verte alebo nie, ale keď ma v tom podbrušku nepichlo, tak mi potom ani test nevyšiel pozitívny.
Neviem ako u teba, každá to môžeme mať inak, ale u mňa to funguje takto
Verím, že som ti trošku pomohla a prajem pozitívny teh.test

nikushka2
14. sep 2010

ahojky.
baby dnes som si kupila predsa len ten tester na ovu. ten v ruzi. Bola som zvedavá tak som si ho spravila hoci som uz 21 DC. Robievate si ho niektorá? Pozitívny by mal byt ak by tam boli stromceky, negatívny také bodky. Ja som tam mala také trsy stromcekov. ??? Neviete co to znamena? Ja som myslela ze tento mesiac som vôbec ovu nemala. Alebo tieto testy mozu ukazovat slabo ovu aj ked nebola? ci?

vendulak
14. sep 2010

@nikushka2 Bbohužel s tímhle zkušnost nemám ☹. Ale četla jsem od hodně holek že je to ze začátku zlobilo, trvalo nějaký čas než se v tom vyznali...

markiza
14. sep 2010

ahojte,

nejak nemam moc prehlad, prave mi odisla navsteva po 5 dnoch, tak musim docitat 😅

@nikushka2 , nemam skusenost s tymto testerom, ale co som citala, tak ziaden zazrak to nie je a ukazuje ako ho napadne alebo asi si to interpretujes. popozeraj diskusie.

@kraskanz1 , uz si doma od dokiho???

vikiz
14. sep 2010

@vendulak
no mne to chodi tak pravidelne nepravidelne, predosla prisla presne na 31 den no pred tym az na 42, som z toho uz zmagorena, najvacsi problem je , ze teraz neviem cí mam pit cajik a snazit sa dostat ms, alebo radsej nie a cakat.asi si tu budem musiet presne prestudovat ako to robite s tym vsimanim ovulacie a meranim teploty, ale nic uplne konkretne som zatial nenasla, len to, ze to kazdy robi, ale ze na co to neviem.

markiza
14. sep 2010
vikiz
14. sep 2010

@markiza
diki presla som si to, no to uz je hotova veda... u mna tazko uplatnitelna, kedze moja normalna telesna teplota sa pohybuje nad 37 nikdy by som sa na to nemohla spolahnut, nebudem sa do toho ani zamotavat, ale diki vazne , mne vygooglilo len same nekonkretne clanocky. tie dalsie este postupne studujem, celkom zaujimave veci, som ani netusila

markiza
14. sep 2010

@vikiz , nemas za co. ze je tvoja bt vzdy nad 37 neznamena, ze nemozes merat, kazda ma inu, dolezite je celkovy graf, vzostup a pokles teploty v roznych fazach cyklu.

vendulak
14. sep 2010

@vikiz Viki Marki ti poslala (dle mě) fakt nejlepší odkazy. Přesně z nich já také kdysi čerpala a učila se 🙂.
A pokud máš ms, takhle nepravidelnoutak je teď, ale těžké odhadovat kdy by měla přijít... 😒. No počkala bych ještě když míváš cykly i delší. A potom tedy je jen na vás jestli nechcete tlačit na pilu, ale zároveň s tvými nepravidelnými cykly nemůžete ani přibližně vědět kdy bude plodné období tak to prostě tak nějak pravidelně zkoušet pořád 🙂. A nebo se tedy do něčeho fakt opřít, ono to měření vypadá ze začátku složitě, ale vůůůbec nic na tom není! A za chvilku budeš vědět kdy co čekat jak kdy teplota vypadá a tak. A tělesná teplota je úplně něco jiného než teplota bazální. A ta se ti pohybuje i v úplně jiných číslech. Můžeš sama zkusit někdy změřit teplotu v podpáždí a "dole". A uvidíš ten velký rozdíl. A pak tělesná teplota je přibližně pořád stejná, zatímco bazální se ti mění s průběhem cyklu. A na ní právě uvidíš jak jsou nižší teploty na začátku cyklu a vyšší v poovulační fázy 😉.
Ale pokud ti to přijde složité a nechce se ti do toho, tak se do toho zatím nenuť, přece jenom snažíte se fakt teprve chviličku 😉.

A kdepak se nám toulá ta @kraskanz1? Zrovna když jsme tak zvědavé jak pochodila 🙂.
A @monika0001 si měla dneska volat pro výsledky... 🙂

vendulak
14. sep 2010

@markiza Marki ty taky měříš? 😕 To jsem nevěděla, a do grafíku to neházíš? 😉

markiza
14. sep 2010

@vendulak , nie, nemeriam. nejak zatial nemam chut do toho spadnut.
ty si bola aj pod tym stanom? nejako som to prehliadla 😵

vikiz
14. sep 2010

@vendulak
@markiza
diki baby myslim, ze sa na to dam skusim hned dnes a uvidime kedy a ako pride ms
inak mas pravdu @vendulak s tymi plodnymi dnami, no my sme si dali interval kazdy druhy den aby sme isto trafili, no nieco budeme musiet zmenit , lebo nech sa za to hocijako hanbim, mne to uz vyslovene az lezie na nervy

kraskanz1
14. sep 2010

tak cavte babyzne no lekar sa dnes nekonal ja odhodlana som isla k dokymu a na dverach napis od 13.9. do 17.9. dovolenkaaa ☹ takze ma to caka az v pondelok ale nevadi mozno skusim cez tyzden tehu test asi vo stvrtok...tak ak by som mala na dovce ovulku tak strvtok je uz 16dpo tak uz by tam mal byt nejaky duch,nie?? 😒
inac ci verite alebo nie ja som mala taky pocit ze mi to dnes nevijde... ☹

markiza
14. sep 2010

@kraskanz1 , ja koli tebe dnes uz 4x zapinam pc 😀 nevadi 😵
na 16dpo by uz nejaka ciarocka na teste mohla byt. osobne som mala na 17dpo ducha. tak len verit, ze ta ovu bola a ... cakame dalej a drzim palce!!!

kraskanz1
14. sep 2010

@markiza tak je mi to luto ver mi hlavne pre to ze tak somnou drzite a myslite na mna ach jaaaj..som z toho troska smutna dnes bol dost tazky den bola som u dokyho tam maju dovolenku potom som zas utekala do prace tam problemi atd potom poobede hadka s kolegynou ach jaaaj ☹ asi by som mala ist spat nech tento den cim skor skonciii... 😔

kraskanz1
14. sep 2010

@vegas ahoj moja presne toto sa mi stalo v praci dlho som sedela pisala som si nejake veci a chcela som sa postavit a zrazu ma tak pichlo ze som sa vlastne ani poriadne nepostavila a hned som sadla nazad...neviem nechcem si nahovarat ze by to mohlo byt tehu.... 😖 mozno mi dojde mrcha i ked pred mrchou sa mi to nestava...

vendulak
14. sep 2010

@vikiz Viki co ti leze na nervy? Vždyť se snažíte teprve chviličku... 😕
@markiza Marki spadnout? 😕 Ono asi záleží jak to kdo bere no. Já měření už skoro ani nevnímám a nic si z něj nedělám. Měřím vlastně jen občas pro kontrolu. A ono na tom fakt nic není. Ale zase na druhou stranu pokud máš víceméně pravidelné cykly a jde tedy odhadnout "pravej čas" tak je to asi docela zbytečné.
@kraskanz1 to mě mrzí, že u doktora si nepochodila 😒. Snad to do pondělka bude vše ok 🙂. A jinak já měla ducha na mamatestu (citl.25) 12DPO (11dní po IUI) 😉. Takže 16DPO by tam něco mělo být určitě! 😉

monika0001
14. sep 2010

@vendulak - prosím prosím chod pozreť do našej zamknutej témy... nechcem písať sem kde to každý vidí, lebo sem chodi aj moja sestra a nechcem nič hovoriť radšej.. 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre